Система запалювання мопедів і скутерів: що важливо знати власникам?

Яка потрібна свічка запалювання для мопеда Альфа і інші деталі, що беруть участь у запаленні палива? Відповідь на це запитання знають всі власники таких транспортних засобів. А адже проблема може відбутися в будь-який момент і краще вміти її самостійно виправляти.

Замок запалювання та його особливості

Принцип роботи подачі іскри на паливо у мопеда приблизно такий же, як у автомобіля. Завдання цієї системи – підпалити суміш, яка подається карбюратором в двигун. Безпосередньо сам підпал виробляє свічка, але до цього в процесі беруть участь і інші частини.

Дуже важливо, щоб подача іскри здійснювалося, суворо потрібний момент, коли поршень ще не досяг верхньої мертвої точки.

Для активації системи використовується так званий замок, від якого сигнал подається вже до інших деталей. Для його використання на більшості транспортних засобів потрібен ключ. У вимкненому положенні замикання комутатора на «землю» за допомогою спеціальної «ноги».
В цілому пристрій системи на Альфі та інших скутерах та мопедах не надто відрізняється від аналогічного на автомобілях. Як вже сказано вище, основну роль крім замку грає котушка запалювання і комутатор.

Устройство с высоковольтным проводом
Пристрій з високовольтним проводом

Відео нижче демонструє ремонт замку (автор ролика — RECOVER PSR).

Пристрій і принцип роботи котушки запалювання

Котушка запалювання має простий принцип роботи, заснований на електромагнітної індукції. Деталь має первинну і вторинну обмотку, а також металевий сердечник, на якій вони і намотані. Первинна складається з декількох сотень витків, а вторинна – вже з тисяч.

Местоположение в транспортном средстве
Місце у транспортному засобі

Проходячи через первинну обмотку, струм утворює магнітне поле. Струм надходить не постійно і поле зникає, але у вторинній обмотці конденсується напруга. Саме воно в зазначений комутатором момент буде подано на свічку для займання палива.

Котушка запалювання має провід досить високого перетину, щоб він міг витримати надходить на свічки напругу. Її установка і заміна в разі необхідності досить проста, але спочатку потрібно перевірити працездатність деталі.

Фотогалерея «Основні частини системи і процес виставлення часу»

Як самостійно перевірити котушку запалювання?

Перевірити, як працює котушка запалювання, можна досить просто:

  1. Спочатку, вам потрібно підібратися до неї, розібравши корпус транспортного засобу.
  2. До деталі підходять два контакти, потрібно від'єднати їх.
  3. Спочатку вимірюється опір первинної обмотки. Виміряйте його мультиметром на двох клемах проводів, які ви від'єднали. Різні моделі повинні мати різний рівень опору, нормальний для вашої котушки запалювання уточнюйте у технічній документації.
  4. Тепер перевірте вторинну. Для неї показники опору повинні бути вище (і на порядок більше, якщо вимірювання проводяться разом з серцевиною).

Інструкція по установці запалювання

Дуже важливо правильно виставити момент іскри для займання палива на транспортному засобі – від цього залежить робота двигуна.

Інструкція наступна:

  • розберіть картер і зробіть позначки нижній і верхній позиції поршня;
  • викрутити свічку, а потім прокрутіть вал, поки не з'явиться іскра, зробіть позначку на картері;
  • вам потрібно виставити момент таким чином, щоб займання відбувалося на 2-3 мм нижче верхньої точки поршня;
  • ослабте болти генератора і слідуйте інструкції до вашого мопеду для регулювання комутатора.

Відео «Скутер 4Т установка запалювання»

В цьому відео розповідається про виставлення моменту займання паливної суміші на чотиритактному двигуні (автор ролика — Андрій Шевельов).

Голосування

Вважаєте ви запалювання на мопедах або скутерах надійним?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки