Лого av-to.info
система запалювання

Основні несправності стартера автомобіля і способи їх усунення своїми руками

Стартерний вузол вважається одним з основних в системі запалювання, оскільки його правильна робота дозволяє завести двигун машини. Автовласникам необхідно знати несправності стартера і способи їх усунення, щоб в разі поломки самостійно вирішити проблему.

Зміст

[ Розкрити]
[ Приховати]

Пристрій стартера і принцип його дії

Конструктивно стартерний вузол на авто включає в себе наступні елементи: || | 233

 1. Корпус устройства или сам электромотор. Выполнен в виде цилиндрического механизма. Внутри электродвигателя устанавливаются обмотки возбуждения, а также сердечники.
 2. Якірне пристрій. Цей елемент виконується у вигляді осі, виготовленої з легованої сталі. На якірному виріб встановлено сердечник, а також колекторні пластини.
 3. Тягове реле. Використовується для подачі напруги на електричний моторчик стартерного вузла від вимикача запалювання. Тягове реле також призначене для виштовхування обгонів муфти. Цей елемент обладнується силовими контактами, а також рухомий перемичкою.
 4. Бендикс або обгону муфта з приводний шестернею. Виконаний у вигляді роликового пристрою, який здійснює передачу крутного моменту до вінця маховика за допомогою шестерні зачеплення. Коли виконується старт двигуна, Бендикс від'єднує приводную шестірню, а також вінець, що сприяє збереженню стартерного вузла.
 5. Щіточне пристрій. Використовується для подачі струму до колекторним пластинчастим елементів якірного механізму. Щітки використовуються для збільшення потужності електричного моторчика, коли стартерний вузол виконує основний робочий цикл.

На більшості стартерних пристроїв конструкція аналогічна, все без винятку вузли оснащуються вищеописаними елементами. Відмінності зазвичай незначні і стосуються механізму для автоматичного від'єднання шестерень. Крім того, на транспортних засобах з АКПП стартерний вузол оснащується додатковими обмотками. Вони використовуються для запобігання запуску силового агрегату, коли важіль трансмісії розташований в будь-якому режимі, окрім нейтрали або паркінгу.

Складові компоненти стартерного вузла

Весь процес роботи пристрою умовно проходить кілька етапів:

 1. Підключення приводний шестерні до вінця.
 2. Запуск стартерного механізму. || | 245
 3. Отключение маховика и приводной шестеренки.

Весь цикл роботи стартера пристрої авто короткочасний, цей вузол не використовується при їзді автомобіля, а застосовується тільки для пуску ДВС.

Принцип дії стартерного механізму більш детально виглядає так:

 1. Водій провертає ключ у вимикачі запалювання в положення пус а. Починається передача струму від акумуляторної батареї до замку, а потім на втягує реле.
 2. Приводная шестерня Бендикс входить в зачеплення з маховиком.
 3. Шестерінка зачіпається, що призводить до замикання електричного кола і подачі напруги на електричний моторчик.
 4. Проводиться пуск силового агрегату. У момент, коли обороти останнього будуть вище оборотів стартерного вузла, обгону муфта від'єднає приводную шестірню з валом електричного мотора.
Схема з'єднання стартера механізму на прикладі ВАЗ 2101

Основні причини виникнення несправностей || | 254

Причины неполадок стартерного устройства двигателя можно условно разделить на две категории. Это могут быть электрические либо механические поломки.

Електричні причини

Неполадки в роботі стартера пристрої найчастіше обумовлені ушкодженнями електроланок. Йдеться про електролінії на ділянці від батареї до стартерного вузла. В якості ознак несправності можна привести повільне провертання колінчастого вала або його повна відсутність при спробі старту ДВС.

Для пошуку електричної проблеми треба переконатися:

 1. У тому, що акумулятор машини не розрядився. | || 259
 2. В том, что контактные элементы массы качественно зафиксированы.
 3. В цілісності електропроводки, що йде до контактної складової втягує реле. Також треба впевнитися в якості контактного підключення.
 4. У тому, що контактна складова замку запалювання справна.
 5. В цілісності електропроводки на ділянці від АКБ до стартерного вузла. Всі елементи лінії повинні володіти якісним контактом.

Якщо в результаті провертання ключа в виключательном пристрої запалювання якірний елемент не прокручується, неполадка зазвичай полягає в:

 • межвитковое замикання;
 • обрывке провода массы;
 • короткому замиканні втягує реле.

Саме реле при цьому не спрацьовує. При наявності електричних проблем маховик буде провертатися насилу, коли водій заводить ДВС. Якщо ознаки в проблему з пристроєм відсутні, то його треба зняти для візуальної діагностики. Причину слід шукати в замиканні пластин або підгоряння колекторного пристрою. Але найчастіше проблеми пов'язані саме з зависанням або зношуванням щіткового вузла.

Основні електричні несправності стартера вузла:

 • вихід з ладу втягує реле;
 • зношування щіткового механізму;
 • знос колекторного пристрою якоря.

Іван Матієшин у відеоролику розповів про проблеми електричного характеру в роботі автомобільних стартерів пристроїв.

Механічні причини

про несправності може повідомити відсутність провертання коленвала при працюючому стартерном пристрої. При появі такої ознаки спочатку треба провести діагностику кільця і ​​важеля обгонів муфти. Також знадобиться перевірити вінець маховика і буферну пружинку.

Причини відсутності запуску мотора при обертанні стартера вузла будуть різні:

 • поломка пробуксовують муфти;
 • поломка або від'єднання важеля відключення від осі;
 • вихід з ладу буферної пружинки, цей елемент перестає виконувати покладені на нього завдання;
 • зношування або вихід з ладу повідкового кільця.

Якщо при спробі старту силового агрегату чути скрегіт, то треба зробити діагностику зубців вінця маховика. Необхідно упевнитися, що хід регулювання шестерні виставлений коректно. Також потрібна перевірка буферної пружинки. Неполадки в роботі стартера вузла найчастіше обумовлені нехарактерним для його роботи шумом.

Потрібно візуальна діагностика пристрою, причини можуть бути наступними:

 • знос зубів шестерні;
 • від'єднання або ослаблення гвинтів, які фіксують стартерний вузол;
 • зношування втулок підшипникових елементів, а також шийок на валу якірного пристрою;
 • ослаблення фіксатора полюса, розташованого усередині стартерного вузла, сам якір в результаті цього починає стикатися зі стартерной складової.

Неполадки в рабо е стартерного пристрої можуть з'являтися не тільки при запуску ДВС, а й після успішного старту. Найпоширеніша проблема пов'язана з продовженням обертання стартера після пуску.

Причини такої механічної несправності такі:

 • зношування пружинного елемента, встановленого в муфті вільного ходу;
 • залипання контактних елементів втягує реле;
 • заїдання або поломка самого реле;
 • заклинювання приводного пристрою на валу або важеля;
 • зношування зворотного пружинного елемента замка запалювання.

Якщо у функціонуванні стартерного пристрої є такі несправності, треба демонтіроват ь клему від вузла і шукати проблему. Іноді вузол не функціонує належним чином, це може відбуватися не системно, а час від часу.

Про неполадки в роботі вузла можуть повідомити наступні «симптоми»:

 1. Стартерний вузол включається, але тільки після декількох спроб обертання ключа в замку. Це говорить про підгоряння контактної складової на тяговому реле.
 2. Вузол провертається, але з працею, акумулятор машини при цьому заряджений повністю. Така проблема може повідомити про знос щіткового вузла або появі вироблення на підшипниковому пристрої.
 3. Після пуску силового агрегату стартерний вузол виходить із зачеплення, але спостерігається затримка. Проблема може полягати в зношуванні зубчиків в шестерінці Бендикс або вінця маховика.

Канал Автоелектрика ВЧ докладно розповів про несправності механічного характеру в роботі стартерних механізмів.

З якими несправностями стартера найчастіше стикаються автовласники?

Можливі несправності стартера і способи їх усунення залежать від стану пристрою в цілому. Відновлення несправного вузла можливо тільки після точного визначення причини.

Стартер не включається

Одна з найпоширеніших проблем - стартерний вузол не працює взагалі. Клацань втягує реле не чутно і якірний елемент не обертається.

Причини несправності та способи її усунення

Ремонтувати пристрій треба з урахуванням несправності:

 1. Розряд АКБ або його поломка . Несправність акумулятора може бути пов'язана з окисленням контактів на затисках, руйнуванням пластин або механічними пошкодженнями корпусу. Якщо корпус пошкоджений або пластини всередині пристрою «посипалися», буде потрібно заміна АКБ. Проблему з розрядом батареї можна вирішити шляхом її підзарядки.
 2. Окислення проводів на акумуляторі. Для усунення несправності виконується очищення наконечників, застосовується зубна щітка або дрібнозернистий наждачний папір. Діяти треба акуратно, щоб не зняти зовнішній шар.
 3. Неякісна натяжка наконечників. Для усунення проблеми наконечники треба підтягнути, щоб забезпечити якісний контакт.
 4. Відключення або пошкодження електричного кола для підключення втягує реле. Несправність треба шукати з боку стартерного пристрою або замка запалювання. Рішення проблеми полягає у відновленні дроти шляхом його заміни або пайки. Усунення несправності залежить від характеру пошкодження.
 5. Межвитковое замикання. Проблему треба шукати в обмотці реле, що втягує механізму або в обриві або замиканні на масу. Проблему межвиткового замикання можна вирішити тільки шляхом перемотування дроту на обмотці або її повної заміни. Другий варіант більш кращий, оскільки неякісна перемотування не дозволить вирішити проблему. Обрив і замикання контактів слід шукати за допомогою мультиметра шляхом прозвонки.
 6. Заїдання якірного пристрою втягує реле. Вирішити проблему можна шляхом заміни реле.
 7. Неполадки в роботі контактної складової замку запалювання. Ремонтувати контакти недоцільно, оскільки такий ремонт часто результатів не дає. Буде потрібно зняти і розібрати вимикач запалювання, отримати доступ до контактної частини і замінити її на нову.

Канал ARBIX розповів про причини і вирішенні проблеми, якщо стартерний вузол автомобіля не включається.

Тягове реле включається, але якір стартера не обертається або обертається надто повільно

Клацання при включенні запалення говорять про активацію втягує реле. Але стартерний вузол може обертатися НЕ інтенсивно або зовсім не прокручуватися, що не дозволить завести ДВС.

Причини несправності та способи її усунення

Причини проблеми:

 1. Розряд АКБ . Потрібно зарядка пристрою.
 2. Окислення контактів АКБ або наконечників кабелів, встановлюються на затискачах. Проводиться очищення контактних елементів.
 3. Затягування фіксації ослабла на контактних гвинтах втягує реле стартера пристрою. Треба затягнути болти.
 4. Підгорання колекторного пристрою. Виконується заміна елемента або всього вузла в зборі.
 5. Підвисання щіткового механізму або його критичний знос. Щітки можна замінити після зняття і розбору стартерного пристрою.
 6. Обрив в електроланцюзі статорної елемента або якірного пристрою. Потрібно детальна прозвонка електролінії для пошуку проблеми. Обрив виправляється шляхом відновлення електричного кола.
 7. Замикання заізольованого власника щіткового вузла. Позитивний контакт може замикатися на масу.
 8. Поява замикання між пластинчастими елементами колекторного пристрою. Проблему замикання можна вирішити шляхом заміни деталі.
 9. Межвитковое замикання на обмотувальних елементах якірного пристрою або статора. Буде потрібно перемотування обмотки. Замикання можливе у випадках контактів обмотки на масу.

Перевірка роботи тягового реле:

 1. Щоб зробити діагностику роботи втягує реле стартера пристрою, до електричного кола живлення деталі підключається вольтметр.
 2. між обмежувальним кільцем і шестернею приводного пристрою вставляється прокладка, її товщина складе в діапазоні від 12,8 до 15 мм. Товщину ущільнювача слід підбирати з урахуванням типу стартерного пристрою.
 3. Виконується активація реле. При подачі живлення величина сили струму повинна скласти не більше 23 ампер, а параметр напруги - 9 вольт. Якщо отримані значення вище, це говорить про несправності обмотки реле або приводного пристрою механізму. При відхиленні значення від номінального виконується діагностика обмотки на предмет наявності замикання.

Процедура діагностики замикання обмоток виконується за допомогою використання мультиметра або контрольної лампочки:

 1. Для виконання завдання висновок обмотки від'єднується від втягує реле.
 2. Ізольований щітковий вузол підводиться.
 3. От шунтовой катушки обмотки отключается элекроцепь неизолированного держателя щеток. Для этого заранее надо открутить болты, фиксирующие щеточную составляющую.
 4. За допомогою контрольного світлового індикатора 12-вольтную напруга підключається до висновку обмотки, а також корпусу стартера пристрою. Якщо після підключення індикатор почав горіти, це говорить про наявність замикання на масу.

Аналогічним чином виконується діагностика наявності замикання на масу щіток, тільки напруга треба підключити до корпусу стартера пристрою і заізольовані щіткотримача. Щоб упевнитися у відсутності замикання колекторного пристрою, щітки треба підняти, а дроти з напругою підключити до корпусу механізму і колектора. Загоряння світлового індикатора говорить про замиканні обмотки. Що вийшли з ладу деталі підлягають заміні.

Про діагностику і ремонті тягового реле стартера вузла розповів користувач Олександр Мовчан.

Тягове реле включається і відразу вимикається (часто повторюваний стукіт)

При пуске мотора возможно, что втягивающее реле будет активироваться, об этом сообщат щелчки. Но после включения оно сразу отключается и проблема сопровождается повторяющимся стуком.

Причини несправності та способи її усунення

Причини появи проблеми і методи, що дозволяють усувати несправність:

 1. Розряд АКБ. Залежно від зносу батареї проводиться її підзарядка або заміна.
 2. Виріс параметр опору електричного кола живлення стартера механізму. Збільшення опору може бути пов'язано з окисленням затискачів на контактах АКБ або наконечників електроланок. Для усунення несправності потрібно зачистка контактних елементів. Після очищення затискачі треба щільно затягнути і обробити технічним вазеліном.
 3. Поломка вимикача запалювання. Для усунення проблеми потрібно демонтаж замку, його повний розбір і ремонт. Залежно від характеру несправності може знадобитися заміна вимикача.
 4. Поломка втягує реле. Проблема може полягати в обриві або неякісному контакті фіксує обмотки, яка зміцнює реле до корпусу. Проводиться заміна втягує реле.

Канал Resta показав процедуру діагностики тягового реле стартера механізму.

Стартер включається, але колінчастий вал не обертається

Стартер може нормально активуватися при спробі запуску ДВС. Але колінвал не реагує на дії водія і не прокручує силовий агрегат.

Причини несправності та способи її усунення

Коротенько про причини неполадки і варіантах допомагають: радимо

 1. Пробуксовує муфта, що відповідає за вільний хід. Усунення несправності полягає в заміні приводного пристрою стартерного механізму.
 2. Вихід з ладу важеля деактивації муфти. Проблема може полягати в його вискакуванні з осі. Для усунення проводиться промивка нарізки вала і подальша її обробка мастильної рідиною (моторним маслом).
 3. Вихід з ладу в результаті зносу повідкового кільця муфти. Також може бути пошкоджена буферна пружинка.
 4. Залипання або слабке переміщення приводного пристрою на осі вала якірного елемента.

Всі описані в цьому розділі проблеми запуску ДВС вирішуються шляхом демонтажу стартерного механізму, його розбору і подальшого ремонту.

Стартер включається, але шестерня не входить в зачеплення

При активації стартерного пристрої шестерня може не входити в зачеплення з маховиком. Несправність часто супроводжується скреготом, нехарактерним для роботи механізму.

Причини несправності та способи її усунення

Детально про причини неполадок:

 1. Чи не функціонує стартерний вузол. Буферна пружинка могла ослабнути. З такою несправністю автовласники стикаються рідко, для її усунення знадобиться демонтаж і розбір механізму. Якщо пружинка ослабла, то вона підлягає заміні. Як варіант, можна повністю замінити стартерний вузол.
 2. Поява забоин на зубчиках шестерінки приводного пристрою. Також забоіни можуть з'явитися на зубчиках вінця маховика. Для усунення проблеми потрібно скористатися напилком або іншим абразивним інструментом. Якщо знос приводного пристрою серйозний, то проводиться його заміна. Те ж саме стосується зубчастого вінця маховика.
 3. Некоректна регулювання ходу шестерінки приводного пристрою, а також моменту замикання контактних елементів на замку. Ліквідація несправності полягає в регулюванні ходу і моменту замикання. Важливо, щоб контактні елементи правильно замикалися саме на втягуючому реле.

Про ознаки і причини пошкодження шестерінки обгонів муфти або Бендикс розповів канал MegaDetection.

Стартер після пуску двигуна не відключається

Стартерний вузол може обертатися і запускати мотор, але після старту силового агрегату механізм не відключається. Якщо це сталося, то не можна допустити тривалого функціонування вузла. Треба відразу деактивувати запалювання і від'єднати провід від тягового реле.

Причини несправності та способи її усунення

Несправності, якими може бути обумовлена ​​ця проблема:

 1. Заклинювання приводного важеля на валу якірного пристрою або залипання контактних елементів втягує реле. Буде потрібно повний розбір стартерного механізму для діагностики проблеми. Усунути несправність вийде тільки після ліквідації причини залипання.
 2. Замикання контактних елементів у вимикачі запалювання. Проводиться заміна контактної складової або всього замку в зборі. На багатьох авто ключ від вимикача запалювання використовується для відкриття дверей багажного відсіку, а також дверного замка водійських дверей. Якщо зміниться замок або личинка вимикача, то новий ключ не зможе використовуватися для відкриття дверей або багажника. Буде потрібно зміна личинок і на цих замкових виробах.
 3. Заїдання самого замку. Рішення проблеми полягає в зміні виключательного пристрою.
 4. Замикання в обмотці реле стартера механізму або заклинювання пристрою. Відновлення роботи вузла можливо тільки в результаті заміни деталі на нову.
 5. Перекіс стартерного вузла, який стався в результаті ослаблення фіксації пристрою на корпусі машинного мотора. Усунення неполадки полягає у вирівнюванні вузла і його якісної фіксації на двигуні автомобіля.
 6. Пошкодження або знос пружинного елемента, встановленого в замку. Виключательное пристрій треба демонтувати і розібрати для пошуку причини проблеми. При можливості проводиться заміна пружинки. Якщо несправні інші вузли механізму, то замок підлягає заміні.
 7. Фізичне пошкодження або втрата експлуатаційних якостей зворотних пружинних компонентів стартерного вузла. Йдеться про розтяжці деталей. Причина може полягати в роботі втягує реле.

Детальніше про причини роботи стартера вузла після відключення запалювання на прикладі класичних моделей ВАЗ розповів Sergey Kisiletskiy.

Підвищений рівень шуму при обертанні якоря стартера

Стартерний механізм може запускати двигун. Але при обертанні якірного пристрою спостерігаються шуми, нехарактерні для нормальної роботи вузла.

Причини несправності та способи її усунення

Причини несправності:

 1. Ослаблений фіксатор стартерного механізму до дзвона зчеплення. Можна спробувати похитати вузол рукою. Якщо відчувається люфт, треба підтягнути гайки, що фіксують стартер до двигуна з необхідним моментом. Після кріплення виконується пуск двигуна для діагностики.
 2. Зношування втулок підшипникових деталей або шийок, розташованих на валу якірного пристрою. Всі складові елементи змінюються на нові.
 3. Вихід з ладу або часткове пошкодження зубчиків, розташованих на шестерінці приводного пристрою або вінця маховика силового агрегату. Діагностувати несправність можна за допомогою демонтажу механізму і візуального огляду отвори дзвони зчеплення. Щоб усунути цю проблему треба виконати заміну маховика, вінця або перевороту останнього. Щоб поміняти вінець, треба видалити відпрацьовану деталь, прогріти нову і поки вона гаряча, встановити на маховик. Якщо перевернути вінець, то перед демонтажем він прогрівається і витягується, а потім нагрівається ще раз і монтується на місце.
 4. Пошкодження кришки з боку приводного пристрою. Корпус підлягає заміні. Знайти новий може бути проблематично, тоді виконується повна заміна вузла.
 5. Ослаб фіксатор тягового реле в корпусі механізму. Через це шестерня буде переміщатися в повному обсязі. Буде потрібно підтяжка фіксатора.
 6. Змінна муфта стартера пристрою переміщується некоректно, в результаті чого шестерня не встановлюється на місце. Причина найчастіше полягає в забрудненні вала. Усунення проблеми полягає в демонтажі стартера механізму і очищення валу. Після прочищення його треба обробити якісної змазкою. Перед установкою пристрою на місце потрібно продіагностувати переміщення шестерінки.
 7. Проблема може полягати в вилці, яка переміщує ковзаючу муфту. Цей елемент може вийти з ладу або деформуватися при тривалій експлуатації. Вилка підлягає заміні.

Якщо під час пуску ДВС проявляється металевий дзвін, найімовірніше, від корпусу вузла відколовся шматок. Причин, які можуть привести до цієї несправності, досить багато. Займатися приварюванням відкололася шматка доцільно при наявності зварювального устаткування. Знайти окремо так званий дзьоб корпусу, який зазвичай відколюється, складно. Тому доцільно буде провести повну заміну корпусу або вузла.

Якщо чути вереск і силовий агрегат запускається через раз, то причину треба шукати в Бендиксен. Бендикс або обгону муфта використовується для з'єднання шестерні з валом електричного моторчика в момент пуску ДВС. Для пошуку проблеми потрібно провести демонтаж і розбір стартерного механізму.

Рішення проблеми полягає в наступному:

 1. Проводиться спрессовки наполегливої ​​втулки з місця монтажу. Елемент треба акуратно витягнути з осі, де він встановлений.
 2. За допомогою викрутки з плоским лезом треба підчепити і провести демонтаж стопорного кільця.
 3. Виконується демонтаж Бендикс. Обгону муфта вилучається з посадкового місця разом з шестерінкою.
 4. Ремонтувати Бендикс в гаражних умовах проблематично і недоцільно. Тому проводиться його заміна на новий пристрій. Подальша збірка вузла виконується у зворотній послідовності.

Корисні рекомендації щодо діагностики стартерного виробу можна отримати каналом Спеціаліст Автодиагност.

Зведена таблиця основних несправностей стартера

Таблиця «Причини поломок і способи їх усунення ».

Поломка Причина неполадки Варіанти ремонту
Стартерний вузол не активується Розряд АКБ або її поломка Підзарядка АКБ або її заміна. При пошкодженні внутрішніх складових зарядка акумулятора недоцільна. Перед підзарядкою треба перевірити і долити розчин електроліту в банки, якщо є необхідність
Поганий контакт в з'єднанні проводів, обрив електролінії. Йдеться про кабелях живлення і управління стартерних механізмом Підтягти ослаблені контакти в електроланцюгах харчування і управління механізмом. Якщо виявлені пошкоджені кабелі, вони підлягають заміні
Закисление контактів на затискачах батареї Закислені клеми пристрою підлягають очистці наждачним папером. Після прочищення контакти потрібно обробити мастильним речовиною, в якості якого рекомендується використовувати технічний вазелін
Некоректно функціонує реле активації механізму або виключательного пристрої запалювання Проводиться повна заміна деталі
Неполадки в роботі втягує реле. Можливий обрив обмоток або замикання. Може заїдати якірне пристрій або зміститися контактний диск Проводиться заміна реле після зняття і розбору механізму
Поява замикання в обмотках стартера вузла Виконується перемотування обмоток дротом або заміна механізму
Стартерний вузол активується, але вал мотора не прокручується Поломка механізму. Причина може полягати в поганому зміщенні приводного пристрою по шліцах, встановленим на валу. Можлива пробуксовка обгонів муфти приводного вузла. Причина може полягати у виході з ладу важеля приводного механізму, а також буферном пружинному елементі або повідкової муфті Потрібно демонтаж і повний розбір всього пристрою. Що вийшли з ладу деталі підлягають заміні
Проводиться активація тягового реле, але колінчастий вал НЕ прокручується. Можливо прокручування якоря, але це відбувається повільно Сильний розряд батареї Підзарядка пристрою або його заміна, якщо в цьому є необхідність
Закисление контактів на АКБ Прочищення поверхні контактних складових на затискачах і їх затягування
Неякісна затягування гайок, які фіксують електроланцюзі на висновках втягує реле затягування гайок
Неполадки в роботі стартера механізму. Це може бути поганий контакт на електроланцюгах, закислення або забруднення колекторного пристрої моторчика, зношування або зависання щіток, замикання на землю. Іноді причина криється в ослаблених пружинних елементах щіткотримачів, заклинювання якірного пристрою або замиканні обмоток на деталі Проводиться демонтаж і ремонт стартера вузла з заміною основних складових пристрою
При прокручуванні якірного пристрою вузол видає багато шуму Неякісна фіксація стартерного вузла Потрібно затягування гвинтів, які фіксують механізм
Сталося пошкодження зубчиків шестерень стартера вузла або зубчастої складової маховика силового агрегатуСтартерный узел меняется полностью либо производится замена или ремонт зубчиков шестеренок. Потребуется демонтаж и разбор узла. Если повреждена зубчатая составляющая венца маховика силового агрегата, то она меняется полностью
Неполадки в роботі стартера пристрою. Можливо зношування опорної мідно-графітової втулки, поломка обгонів муфти або знос підшипникових пристроїв. Ймовірно пошкодження шийок вала якірного пристрою. Проблема може полягати в помилках, допущених при монтажі вузла на мотор Проводиться повна заміна механізму або його ремонт, який вимагає демонтажу і розбору пристрою. Якщо помилки були допущені при установці механізму, його треба перевстановити і якісно зафіксувати. Можливо, вузол був перекошений при монтажі
Мотор заводиться, але стартерний вузол не вимикається Ключ запалювання заїдає у вимикачі, коли він встановлюється в положення АСС При появі проблеми треба зупинити ДВС і витягти ключ. Потрібно демонтаж і ремонт вимикача запалювання
Поява замикання на контактної складової виключательного пристрої Треба зупинити ДВС і від'єднати клеми від АКБ. Виконується демонтаж виключательного пристрою і його розбір. Потрібна заміна контактної складової
Неполадки в роботі стартера вузла. Можливо заїдання приводного пристрою на валу якірної деталі або залипання контактних елементів реле Виконується зняття і розбір механізму з його подальшим ремонтом
Реле клацає, але відразу після активації відключається Розряд батареї Заряд або заміна пристрою || | 442
Выросло сопротивление в электроцепи управления механизмом Зачистка клемних затискачів АКБ з подальшою затягуванням і обробкою мастильним засобом. В якості останнього використовується технічний вазелін
Поломка виключательного пристрої запалювання Заміна або ремонт механізму. Для цього буде потрібно його демонтаж і розбір
Неполадки в роботі втягує реле. Проблема може полягати в неякісному контакті або обриві ланцюга в обмотці реле. Неякісний контакт може бути між обмоткою і корпусом реле Повна заміна втягує реле
Стартерний вузол активується, але шестерня не входить в зачеплення Ослаб буферний пружинний елемент механізму | || 450 Полная замена стартерного узла либо непосредственно пружинки. Для выполнения ремонта узел полностью разбирается
Поява вибоїн на зубчиках шестерінки приводного пристрою. Забоїни можуть утворитися на зубчиках вінця маховика силового агрегату в результаті тривалого зносу Для усунення вибоїн використовується напилок, вузол треба повністю розібрати

Фотогалерея

Деякі причини непрацездатності стартерного механізму можна побачити на фото.

Техніка безпеки і корисні поради а втовладельцам перед початком ремонту стартера своїми руками

Нюанси безпеки, а також поради, які треба врахувати при виконанні самостійного ремонту пристрою:

 1. Перед виконанням демонтажу стартерного вузла треба провести відключення клемних затискачів від акумулятора. Як мінімум від'єднується мінусова клема батареї.
 2. При виконанні діагностичних дій вузол, знятий з двигуна, треба якісно закріпити в лещатах.
 3. Для здійснення обертання якірного пристрою без зачеплення з маховиком двигуна потрібно струм, хоч і невеликий. При діагностиці виконаного ремонту не можна використовувати тонкі кабелі. При перевірці потрібно забезпечення якісного контакту на силових електроланцюгах.
 4. Якщо проводиться ремонт колекторного пристрої, перед виконанням завдання треба ознайомитися з сервісною документацією до авто. У ній вказуються всі показники зазорів і діаметрів. Також рекомендується ознайомитися з моделлю стартерного вузла.
 5. Після проведення ремонту при подальшій збірці треба дотримуватися порядку монтажу дистанційних шайб. Ці деталі призначені для обмеження осьового люфту. Для правильного складання стартерного механізму при розбиранні вузла рекомендується виставити мітки або зробити фото. Так можна спростити процедуру збору.
 6. мастила підлягає виключно планетарне редукторне пристрій механізму. Для цього допускається застосування спеціального мастильного речовини консистентного типу, призначеного безпосередньо для ШРУСов. Не допускається обробка мастилом поверхні міднографітові втулок. Це призведе до того, що речовина буде збирати пил і тільки забруднить вузол.
 7. Перед розбором стартерного вузла обов'язково проводиться очищення зовнішньої поверхні пристрою від забруднень. Для виконання цього завдання використовуються кисті з волосяними щітками, а також чисті і сухі ганчірки.
 8. Коли пристрій буде розібрано, все компоненти механізму повинні бути промиті і просушені. Складові металеві елементи конструкції очищаються в ємностях з гасом або розчином лугу. Якщо на деталях є обмотки, їх треба обробити ганчіркою, змоченою в паливі. Після цього вони піддаються обдуву стисненим повітрям і просушуються близько двох годин. Фетрові ущільнювальні елементи промиваються бензином.
 9. Все подряпини і вибоїни на компонентах пристрою видаляються за допомогою дрібнозернистої наждачного паперу. Після обробки використовується шліфування деталей. Відновлення поверхні колекторного пристрою виконується за допомогою проточки з подальшою шліфуванням. Для ліквідації дефектів на різьбових з'єднаннях доведеться використовувати так званий ввертиш, що володіє відповідною різьбою. Нарізкарізьблення в даному випадку буде неможлива.
 10. Процедуру виміру вала якірного пристрою треба виробляти до розбору вузла. Виконання вимірювання здійснюється пальцями шляхом хитання вала в різних напрямках. Якщо зазор істотний, то проводиться заміна втулок і завмер вироблення безпосередньо на валу. Процедура вимірювання осьового люфту виконується за допомогою штангенциркуля.
 11. Робоча обгону муфта може обертатися виключно в бік обертання стартера вузла. Для демонтажу цього елемента треба по валу зрушити обмежувальне кільце, а потім демонтувати стопорний елемент. При виконанні промивання обгонів муфти не допускається застосування очисних засобів в аерозолях. Їх використання може призвести до видалення внутрішнього мастильного матеріалу Бендикс.

Відео «Приклад самостійної перебирання стартера вузла»

Канал Onotole Channel навів приклад самостійної перебирання і ремонту стартера пристрої від виробника Bosch із зазначенням основних моментів цього процесу.