Самостійно чиним і міняємо контактну групу замку запалювання

Контактна група замка запалювання (КГЗЗ) являє собою систему з'єднання контактів дротів, що дозволяє замикати їх у певний послідовності. Це, в свою чергу, сприяє подачу напруги на електрообладнання автомобіля від джерела живлення. КГЗЗ являє собою досить міцний і надійний елемент, однак він має властивість зношуватися з часом. Детальніше про його заміну ви можете дізнатися з цієї статті.

Характеристика групи контактів

Для початку пропонуємо дізнатися, навіщо потрібна контактна група замка запалювання, яке її пристрій і принцип роботи.

Призначення і функції

По суті, КГЗЗ використовується для забезпечення з'єднання всіх без виключення електричних ланцюгів транспортного засобу. Тобто коли водій повертає ключ у замку, КГЗЗ замикає контакти, таким чином, дозволяючи використовувати всі без винятку електричні прилади.

Пристрій

Схема устройства замка
Схема пристрою замку

Сам по собі замок запалювання — це простий переривач електроланцюга. При повороті ключа проводиться регулювання контактів, у результаті чого здійснюється можливість запуску двигуна, живлення устаткування, а також зупинка силового агрегату. Якщо ви розберете корпус самого замку, то побачите, що всередині нього розташована сам пристрій, а також велику кількість проводів, сполучених між собою. Дроти на замок йдуть від акумуляторної батареї.

Безпосередньо сама контактна група замка запалювання виходить в місце підключення цих електричних девайсів. Щоб не допустити замикання і розмежувати самі контактні елементи, КГЗЗ монтується в пластиковому корпусі.

Принцип роботи

Автомобільна система запалювання може бути або батарейної, або генераторної. Їх принципова відмінність полягає в тому, що батарейне запалювання оснащується автономним джерелом живлення, відповідно, все електрообладнання може бути включено без запуску двигуна. Що стосується генераторної системи, то в даному випадку активація електрообладнання можлива тільки після запуску двигуна.

Коли водій повертає ключ у замку, відбувається замикання контактів електроланцюга від мінусової клеми на АКБ до котушки. При цьому через проводку до замку починає надходити напруга, яке допомогою контактів надходить на котушку, після чого повертається на плюсовій виходу батареї.

В той момент, коли напруга проходить через котушку, в ній утворюється дуже висока напруга, що згодом передається на свічки. У кінцевому підсумку відбувається замикання контактів і запуск двигуна. Крім самої ланцюга запалювання, в машині є і інші електроланцюга, які провадять напруга від ключа до електроприладів. Кожен з проводів відповідає за підключення контактів один з одним (автор відео — канал Ремонт та обслуговування авто).

Основні несправності

Коротко про причини, з яких може знадобитися ремонт контактної групи замку запалювання:

 1. Перевантаження пристрою, що може бути пов'язано з встановленням додаткових приладів підвищеної потужності, в результаті чого через КГЗЗ буде проходити більш високу напругу. Протягом якогось часу пристрій може справлятися з таким струмом, але з часом на ньому почне утворюватися нагар. Слід зазначити, що цей нагар, як правило, з'являється саме всередині контакту, а не на його поверхні, то єдиним виходом буде замінити контактну групу. Для запобігання такої проблеми всі додаткові прилади повинні підключатися через запобіжники або реле.
 2. Коротке замикання в електромережі. Якщо станеться замикання, це також може стати причиною того, що через КГЗЗ пройде напруга високої потужності, що знову ж таки, спровокує її вихід з ладу.
 3. Багато автолюбителів, які змінювали КГЗЗ, стикалися з проблемою стирання доріжок, а також самих контактів. Така проблема, як правило, трапляється в результаті зносу замку, але в деяких випадках причина може полягати в шлюбі.
 4. Механічна поломка контактних елементів, а також інших складових групи.
 5. Перегрівання пристрою, який може призвести до порушення конструкції КГЗЗ. Перегрів, як правило, також відбувається в результаті підвищеного навантаження на пристрій. При роботі в умовах підвищених температур доріжки можуть зрушитися або зламатися (автор відео — АлексАвтоХлам).

Діагностика та заміна

Процедура діагностики може бути поєднана із заміною пристрою. Поміняти КГЗЗ можна як в гаражних умовах, так і звернутися за допомогою на СТО. Перший варіант в даному випадку є більш кращим, оскільки заміна контактної групи замку запалювання — не особливо складна задача, з якою зможе впоратися практично кожен. Тим більше, за це вам не доведеться платити.

Отже, як перевірити і як замінити КГЗЗ (процедура може відрізнятися в залежності від конструктивних особливостей автомобіля):

 1. Для початку необхідно демонтувати пластмасову захисну накладку керма, як правило, вона складається з двох частин — верхній і нижній. За допомогою викрутки (зазвичай з хрестовим лезом) необхідно викрутити болти, які фіксують пластик, після чого акуратно від'єднати частині захисту.
 2. Зробивши це, ви можете отримати доступ до самого замку. Вам необхідно буде від'єднати роз'єм з кабелем від патрона з лампочкою підсвічування.
 3. Після демонтажу самого замку потрібно відігнути фіксатор, який кріпить пластмасову кришку. Для від'єднання можна використовувати шлицевую викрутку. Зробивши це, можна буде по черзі від'єднати всі інші фіксатори.
 4. Після того, як ці дії будуть виконані, потрібно буде демонтувати пластикову кришку з самого замку.
 5. Потім, коли зняли кришку, в ній також треба буде від'єднати ще два фіксатори, це дозволить розібрати її і отримати доступ до КГЗЗ. На даному етапі також можна скористатися викруткою.
 6. Зробивши це, ви можете провести демонтаж самої КГЗЗ з доданими елементів з кришки. На джерелі освітлення розташовані опуклі контактні елементи, якщо вони закислились або на них є нагар, від можна спробувати обробити їх дрібнозернистим наждачним папером. При необхідності проводиться повна заміна КГЗЗ з подальшою установкою в замок. Процедура повторюється у зворотному порядку.

Фотогалерея «Міняємо КГЗЗ»

Голосування

Доводилося вам самостійно займатися ремонтом замку запалювання ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Приклад самостійної заміни КГЗЗ своїми руками»

Які нюанси врахувати при заміні і як в цілому здійснюється ця процедура — приклад ремонту наведено на відео нижче (автор — канал ГАРАЖ . 6 на 4).


Коментарі та відгуки