Лого av-to.info
Система зажигания

Машина починає «кашляти», двигун глухне після запуску: у чому причина?

Проблема непрацюючого мотора актуальна для всіх без винятку транспортних засобів. Навіть в двигуні нового авто можуть трапитися неполадки, в результаті чого повноцінна експлуатація авто і запуск ДВС будуть неможливі. Чому двигун глухне після запуску і як вирішити таку проблему самостійно - відповіді на ці питання шукайте нижче.

Причини і ознаки некоректної роботи двигуна при старті

Якщо при запуску силового агрегату машини з'являється вібрація, з вихлопної труби йде синій дим, мотор при цьому димить і трясе, то зрозуміло, з ДВС не все гаразд.

з яких причин відбуваються труднощі в запуску мотора:

 1. через брак пального в баку. Як би банально це не звучало, але завжди потрібно перевіряти рівень бензину в бензобаку, можливо, причина криється у відсутності пального.
 2. Використання низькоякісного палива. На сьогоднішній день більш ніж 70% вітчизняних автозаправних станцій торгую низькоякісним пальному, в якому крім палива може міститися велика кількість води. Щоб упевнитися в тому, що в вашому бензині немає води, злийте 1-2 літра в пляшку і залиште її на кілька годин. Якщо вода є, то вона опуститься на дно і це буде видно відразу. Можливо, якийсь «жартівник» засипав вам в бензобак цукор, тоді на дні пляшки може утворитися осад.
 3. Якщо ви є власником авто з дизельним мотором, при цьому мотор клинить і глухне відразу після запуску при мінусовій температурі , то можливо, причина криється в замерзлому пальному. Як відомо, дизель в сильний мороз може замерзати.
 4. Також причина може полягати і в розрядженому акумуляторі. У кожному транспортному засобі використовуються різні девайси і обладнання, яке потребує зарядки. І навіть коли мотор не заведений, а всі споживачі енергії відключені, частина пристроїв може споживати мінімальний заряд. Наприклад, причиною непрацездатності може бути реле запалювання або паливний насос - ці елементи часто не можуть працювати з не до кінця розрядженою батареєю. Також слід приділити увагу і перевірці стартера, якщо сам запуск ДВС став важчим.
 5. Окремо слід поговорити про паливному насосі - це пристрій найчастіше провокує несправність, при якій ДВС запускається і відразу глухне. Його некоректна робота, вихід з ладу, а також засмічення паливного фільтра можуть призвести до того, що силовий агрегат буде працювати з перебоями. Якщо фільтруючі елемент засмітився, то він просто не зможе оптимально пропускати пальне через себе або буде пропускати його, але занадто повільно. В такому випадку бензин буде потрапляти в циліндри, однак після того, як буде здійснений запуск мотора, пального буде недостатньо для забезпечення оптимальної роботи агрегату. Відповідно, через кілька секунд після запуску він може стихнути.
  Згадайте про те, коли ви в останній раз міняли фільтруючий елемент - це пристрій потребує періодичної заміни. Засмічення фільтра також може статися через використання низькоякісного пального.
 6. Ще одна проблема - свічки запалювання. Ці пристрої вважаються одними з основних в системі запалювання в цілому. Як і будь-які інші деталі, свічки з часом зношуються і коли їх ресурс експлуатації добігає кінця, вони починають працювати з перебоями. Крім того, причина може критися не в зносі, а в освіті нагару, що може бути обумовлено різними факторами. Часто нагар з'являється в агрегатах, в яких йде неправильне формування паливо-повітряної суміші або в авто, який знову ж таки, заправляються неякісним бензином.
 7. Високовольтні дроти, які з'єднують свічки з розподільником запалювання або котушкою . Згодом дроти можуть зношуватися, що може привести до пошкодження ізоляції на них. Якщо ізоляція буде слабкою, то під час дощу або в сиру погоду це може спровокувати замикання напруги.
 8. Ще одна причина, по якій силовий агрегат починає вести себе неадекватно - це ремінь ГРМ або ланцюг. В результаті тривалої експлуатації регулювання ремінця може бути порушена, він почне зношуватися. Така проблема може проявитися навіть не при зношеному ремені, а при запуску двигуна в сильний мороз.
 9. Часто несправності такого роду пов'язані з помилками в роботі блоку управління , а також суміжних систем. Причому потрібно враховувати, що далеко не завжди такі про такі неполадки можуть повідомити індикатори на приладовій панелі. Причин, за якими можуть виникнути помилки, сила-силенна, тому розглядати їх ми не будемо. Детальніше про те, як виявити таку несправність, ми розповімо нижче.
 10. Якщо мова йде про карбюраторном двигуні, то причини неполадки може бути обумовлена ​​вийшли з ладу дросельним клапаном.
 11. Ще одна несправність - поломка або некоректна робота лямбда-зонда.
 12. Одна з найнеприємніших для автовласника проблем - це погана компресія в циліндрах силового агрегату. Вона може бути обумовлена ​​тим, що термін служби ДВС добігає кінця і можливо доведеться незабаром зайнятися капітальним ремонтом (автор відео - канал Секретний ГАРАЖ).

Способи усунення поломки

Розглянемо варіанти усунення поломки по порядку. Якщо палива в баку мало, то його необхідно просто долити. Якщо мова йде про використання низькоякісного бензину, то при можливості його необхідно використовувати, а потім заправитися якіснішим пальним. Можливо, доведеться повністю зливати бензин з бака.

Коли власники дизельних авто стикаються з проблемою замерзлого дизеля, його доводиться відігрівати своїми руками. Для того, щоб не допустити такої проблеми, можна використовувати спеціальні системи прогріву палива в фільтрах, але їх установка вимагає певних навичок і фінансових коштів. Якщо проблема криється в розрядженому акумуляторі, то його в будь-якому випадку необхідно зарядити, інших варіантів немає.

Також слід перевірити корпус батареї на предмет пошкоджень, рівень електроліту в банках. Якщо є необхідність, електроліт доведеться додавати, для цього можна використовувати дистильовану воду. Якщо потрібно завестися терміново, то можна «підкорити» від іншого авто з зарядженим акумулятором (автор відео - Олександр Скрипченко).

Окремо потрібно сказати про бензонасосі, розташованому в баку. Для перевірки його працездатності покличте помічника, відкрутіть кришку бака. Потім помічник повинен включити запалювання, але не запускати двигун. При активації запалювання включається контрольний щиток, в цей же час повинен почати працювати сам насос, почується гул. Перевірте працездатність насоса кілька разів шляхом відключення і включення запалювання.

Слід зазначити, що блок управління може відключати насос, якщо на нього не надходить сигнал з датчика положення коленвала. У будь-якому випадку, якщо насос не спрацьовує, то необхідно в першу чергу перевірити працездатність відповідного запобіжника або реле, розташованого в монтажному блоці. Що вийшли з ладу деталі підлягають ремонту.

Що стосується свічок запалювання і високовольтних проводів, то вони завжди повинні бути в робочому стані. Викриття свічки і перевірте їх - якщо вони мокрі і пахнуть бензином або на них утворився нагар, то не потрібно дивуватися, що ДВС троит. Свічки необхідно просушити, а якщо є нагар - то зачистити, для цього можна використовувати дрібнозернисту наждачку або залізну щітку.

Для діагностики потрібно витягти одну свічку з посадкового місця, при цьому не відключаючи від неї провід, а потім піднести її електродом до ГБЦ або кузову авто. Помічник повинен спробувати завести двигун - якщо під час прокручування стартера між електродом свічки і металом проскочила іскра, це говорить про те, що пристрій робоче. Аналогічну процедуру потрібно повторити з усіма свічками, тільки врахуйте, що іскра не повинна бути слабкою. Зношені високовольтні дроти також підлягають заміні.

Іноді буває таке, що причина полягає в зношеному ремені ГРМ. На кожному авто ремінь ГРМ має свій термін служби, який зазвичай становить не менше 50 тисяч км пробігу. Згадайте про те, коли останній раз змінювався ремінь, також перевірте його на предмет зносу.

На ремені не повинно бути слідів тріщин і інших ушкоджень, відслонень. Якщо вони є, то ремінець підлягає заміні, процедура ремонту здійснюється відповідно до технічного регламенту. Що стосується помилок в роботі блоку управління, то для їх виявлення необхідно провести комп'ютерну діагностику.

Для цього вам буде потрібно сам комп'ютер з відповідним програмним забезпеченням (універсальним або для конкретної моделі авто), а також кабель з адаптером для його підключення до діагностичного роз'єму:

 1. Спочатку необхідно встановити програму на комп'ютер.
 2. Потім ноутбук або ПК підключається до діагностичного роз'єму. Розташування цього роз'єму може бути різним, більш детально дізнайтеся про це в сервісній книжці до авто. Роз'єм може бути зліва від керма за накладкою, в районі попільнички, в бардачку, в районі магнітоли.
 3. Далі, на комп'ютері запускається програмне забезпечення. Утиліта має розпізнати версію використовується в вашому авто блоку управління, після чого запропонує провести діагностику.
 4. Запускаєте тестування всіх систем, це може зайняти певний час. Програма буде перевіряти всі системи і механізми транспортного засобу, а якщо в процесі вона виявить помилки, то виведе їх на екран. Після того, як всі помилки будуть прочитані, вони висвітяться на дисплеї одним списком. Кожен код помилки свідчить про ту чи іншу несправність, тому всі комбінації потрібно розшифрувати відповідно до офіційної документації від виробника. Безліч розшифровок ви можете знайти у нас.
 5. Потім вам потрібно буде зайнятися ремонтом несправностей відповідно до отриманої інформації. Зверніть увагу - далеко не завжди отримані коди свідчать про поломку пристроїв. Наприклад, якщо розшифровка коду показала, що причина полягає у виході з ладу кисневого датчика, то не факт, що зламався саме він. Помилка може бути обумовлена ​​обривом в проводці його харчування або поганим контактом пристрою з бортовою мережею. Тому в першу чергу потрібно перевірити роз'єм і якість підключення, тільки потім займатися заміною.

Фотогалерея «Комп'ютерна діагностика ЕБУ»

Що стосується діагностики компресії, то про неї ми також розповідали. Детальніше про причини і способи їх усунення ви можете прочитати в цій статті. Якщо проблема полягає в несправної дросельної заслінки, то її можна спробувати прочистити. Те ж саме стосується і датчика масової витрати повітря - з часом він засмічується і також підлягає очищенню.

Окремо потрібно сказати про те, чому з вихлопної труби йде сизий або білий дим. Така проблема може бути обумовлена ​​пробитою прокладкою головки блоку циліндрів. При пробитою прокладці охолоджуюча рідина буде надходити в масло, а масло, навпаки, в антифриз. Потрібно перевірити розширювальний бачок з холодоагентом і упевнитися в тому, що в ньому немає масляних слідів.

Висновок

Як бачите, причин, за якими автомобільний двигун запускається і відразу глухне, може бути досить багато. В ремонті авто в цілому немає нічого складного, тому виявити несправність зможе практично кожен. Але якщо ви зіткнулися з необхідністю заміни ременя ГРМ або поганий компресією в циліндрах, то ми б все ж порекомендували довірити вирішення цієї проблеми фахівцям.

Голосування

Чи стикалися ви з проблемами запуску двигуна?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...

Відео «Ремонт двигуна, в якому пропала компресія»

Як вчинити, якщо в циліндрах силового агрегату пропала компресія | || 273 — наглядная инструкция по ремонту с описанием основных нюансов приведена в ролике ниже (автор видео — BORODA CHANNEL).