Установка безконтактної системи запалювання своїми руками: вік живи — вік учись

Система запалювання (СЗ) фактично є одним з основних вузлів в будь-якому автомобілі, оскільки саме завдяки їй здійснюється запуск двигуна і його оптимальна робота у подальшому. На сьогоднішній день існує кілька видів СЗ. Про те, що являє собою безконтактна система запалювання і які недоліки для неї характерні, ви зможете дізнатися з цього матеріалу.

Конструкція і принцип дії БСЗ

Так яке запалювання краще? Перед тим, як ми розповімо про встановлення та регулюванню електронного запалювання своїми руками, давайте розглянемо принцип роботи БСЗ і її конструкцію. Отже, безконтактна система запалювання являє собою досить складний за конструкцією пристрій, що складається з безлічі деталей.

Серед основних компонентів слід виділити:

 • котушка;
 • вакуумний й відцентровий регулятори напруги;
 • коммутаторное пристрій;
 • контролер сигналів;
 • високовольтні проводи;
 • свічки;
 • акумуляторна батарея.

Це основні елементи, який включає в себе комплект безконтактного запалювання. Що стосується принципу функціонування, то він досить простий. Коли водій повертає ключ у замку, на монтажний блок починає надходити напруга і тут же воно розподіляється між стартером, котушкою та іншими споживачами струму авто. Колінчастий вал вступає в рух, в результаті чого сигналів контролер починає передавати імпульси на коммутаторный вузол. Призначення останнього полягає в зупинці подачі напруги на обмотці котушки, завдяки чому ан вторинних витках утворюється струм високої напруги.

Схема БСЗ с обозначением элементов
Схема БСЗ з позначенням елементів

Цей струм дозволяє генерувати сильну іскру на свічки, яка згодом використовується для запалення горючої суміші. Струм надходить на свічки в певному порядку, відповідно до положення колінчастого валу. Даний процес здійснюється під контролем регуляторів, які можуть визначати не тільки частоту, з якою рухається вал, але і ступінь навантаження на силовий агрегат. Якщо безконтактна система запалювання буде відрегульована належним чином, на свічках буде утворюватися свічка високої потужності, що забезпечить нормальної займання і згорання горючої суміші.

Плюси і мінуси безконтактного запалювання

В даний час схема безконтактної системи запалювання реалізується на багатьох сучасних бензинових автомобілях. Основною причиною тому є більш висока надійність системи в порівнянні з контактної СЗ, а також більш потужна іскра.

Якщо порівнювати з контактною, то електронна система запалювання має такі гідності:

 1. конструкції СЗ відсутні контакти, поверхні яких можуть підгоряти в результаті великої напруги. Відповідно, проблема падіння потужності іскроутворення для БСЗ не характерна.
 2. Електронна система запалювання не включає в свою конструкцію деталі, які характеризуються швидким зносом, відповідно, необхідність ремонту в таких СЗ виникає значно рідше.
 3. порівняно з контактними, напруга в БСЗ, яке подається на електроди свічок, становить 24 Кв замість 18 Кв. Це позитивно в цілому впливає на займання горючої суміші і її спалювання в камерах.
 4. Ще одна незаперечна перевага — високий ресурс експлуатації і надійність (автор відео — канал Теорія ДВЗ).

Що стосується недоліків, то він в даному випадку один — датчик Холла, який виходить з ладу найчастіше, є неремонтопридатних. Якщо контактні завжди можна підчистити, то цей контролер у випадку поломки тільки змінюється. Але на практиці даний компонент вважається одним з найбільш надійних — зазвичай його ресурс експлуатації становить близько 50 тисяч км пробігу.

Інструкція по установці саморобного БСЗ

Якщо ви визначилися, яке запалювання краще, то перейдемо до питання встановлення більш хорошого варіанту на свій автомобіль. Установка безконтактного запалювання починається з монтажу блоку, обладнаного сталевий пластиною з посадочними отворами, яка необхідна для охолодження. Процедуру розглянемо на прикладі класичного автомобіля ВАЗ 2107. На лівому лонжероне повинні бути отвори, до яких прикручується комутатор за допомогою двох саморізів. Якщо отвори немає, то знайдіть місце поряд з котушкою, і просвердлите отвори там (автор відео — канал Sdelaj Sam! Pljus interesnoe!).

Встановлюючи саморобний електронне запалювання, комутатор можна монтувати поруч з бачок омивача. Адже якщо він дасть текти, то вся електроніка «накриється». Перед демонтажем високовольтних проводів запам'ятайте їх розташування.

Установка БСЗ здійснюється у такому порядку:

 1. Спочатку з нового розподільника потрібно зняти кришку і встановити прокладку. Трамблер монтується на блоці так, щоб його рухливий контакт розташовувався навпроти мітки на клапанній кришці силового агрегату. Так звану спідницю трамблера слід трохи притиснути за допомогою кріпильної гайки, це дозволить запобігти можливе провертання розподільника.
 2. Далі, необхідно провести монтаж котушки на місце установки. Після цього слід підключити до її висновків дроти від реле замку, комутатора, а також тахометра. Провід, який йде від контакту 1 на блоці, необхідно сполучити з клемою До безпосередньо на котушці. Що стосується дроти від контакту під номером 4, то він з'єднується з клемою Б.
 3. Після виконання цих дій потрібно встановити зазор на електродах свічок близько 0.8-0.9 мм, а потім самі свічки можна закрутити в посадочні місця. Встановіть кришку на розподільчий вузол і підключіть всі необхідні дроти у відповідному порядку. Потім вам залишається тільки підключити вакуумну магістраль. Зробивши це, можна приступати до регулювання вузла.

Поради з налаштування запалювання

Процедура регулювання СЗ здійснюється на прогрітому двигуні, вона може бути проведена двома способами:

 • за допомогою стробоскопа;
 • на слух.

Стробоскоп являє собою спеціальний пристрій з лампою, яка моргає в разі подання сигналу від датчика Холла. Якщо ви піднесе працюючий прилад до маховика двигуна при включеному двигуні, то зможете побачити положення насічки. Саме це дозволяє виробити найбільш точну настройку.

Щоб провести регулювання, потрібно підключити живлення приладу до АКБ, а другий провід — до високовольтного кабелю на першій свічки. Потім відпустіть гайку, фіксуючу розподільник, а моргающую лампочку піднесіть до шківа. Корпус трамблера треба обережно повертати, не поспішаючи, до того моменту, поки мітка на шківі не буде встановлена навпроти короткої мітки. Зробивши це, можна затягнути гайку.

Що стосується методу на слух, то настройка в даному випадку проводиться в кілька етапів:

 1. В першу чергу, потрібно завести мотор, після чого трохи відпустити гайку, фіксуючу трамблер.
 2. Повільно прокрутіть розподільник в межах п'ятнадцяти градусів. Вам необхідно знайти положення, при якому силовий агрегат буде працювати найбільш оптимально і стабільно.
 3. Коли цей момент буде знайде, гайку розподільника можна закрутити.

Відео «Ремонт БСЗ в домашніх умовах»

Докладна і наочна інструкція щодо ремонту БСЗ в домашніх умовах наведена на відео нижче (автор — Володимир Воронов).

Голосування

Доводилося вам чистити свічки запалювання?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки