Прості способи і схеми підключення автомобільного генератора

Основним джерелом електричної енергії в будь-якому транспортному засобі є генератор. Завдяки цьому сайту харчується все електрообладнання авто, тому він завжди повинен бути працездатним. Що являє собою схема підключення генератора, яке його пристрій і принцип дії, та як провести діагностику агрегату? Про це ми розповімо нижче.

Пристрій і принцип роботи

Як відомо, основне призначення генераторного пристрою полягає в перетворенні механічної енергії в електричну. Завдяки цьому сайт відновлює ємність акумуляторної батареї, а також дозволяє живити всі електрообладнання на автомобілі . Генераторний пристрій знаходиться в передній частині силового агрегату і приводиться в рух коленвалом.

Детальніше про основні елементи та принцип дії:

 1. Роторний механізм. Цей елемент являє собою вал з встановленою обмоткою збудження. Обидві половини даної обмотки знаходяться в протилежних полюсних половинах сайту. Роторний механізм приводиться в рух завдяки пасової передачі привода.
 2. Контактні кільця використовуються для живлення обмотки.
 3. Статорный механізм — складається з обмотки і осердя. Цей елемент призначений для вироблення змінного струму значення. Вироблений механізмом струм через кільця подається далі по електроланцюга.
 4. Для того, щоб вироблений струм збудження успішно потрапив на кільця, використовуються щітки. Ці елементи, як показує практика, часто виходять з ладу через зношування.
 5. Випрямний блок. Цей компонент призначений для перетворення змінної напруги. Конструктивно пристрій складається з пластин з встановленими діодними елементами. Залежно від розпіновки агрегату, схема підключення автомобільного генераторного пристрою може включати в себе окрему пару діодів обмотки. В даному випадку напруга не зможе проходити через акумуляторну батарею при заглушеному моторі.
 6. Реле регулятора. Цей елемент призначений для підтримки певного рівня напруги в бортовій мережі в нормованих межах. Реле регулятора безпосередньо впливає на частоту, а також тривалість сигналів струму. Безпосередньо сам регулятор конструктивно включає в себе контролери, а також виконавчі компоненти. Їх призначення полягає у визначенні часу, протягом якого обмотка повинна бути підключена до мережі. Якщо реле регулятора з якихось причин виходить з ладу, пропадає стабілізація напруги надходить на акумуляторну батарею.
 7. Корпус пристрою, в якому розташовані основні деталі і компоненти агрегату. Сам корпус зазвичай виконаний з алюмінію, тому його вага відносно невеликий. Корпус установки дозволяє оперативно розсіяти тепло, в результаті чого температурний режим не доходить до критичної позначки. Також корпус є немагнітним (автор відео про принцип дії пристрою — Михайло Нестеров).

Перевірка несправного генератора

Розглянемо основні несправності, характерний для генераторних автомобільних установок:

 1. Обрив в електросистемі, замикання та інші пошкодження. Для діагностики такої несправності треба перевірити кількість ампер, а також рівень напруги на виході пристрою. Згідно з отриманими даними підбирається рішення цієї проблеми.
 2. Часто наші співвітчизники стикаються з такою проблемою, як знос графітових щіток, регулятора напруги, а також діодного моста. Всі зношені й вийшли з ладу елементи підлягають ремонту, але зазвичай вони змінюються. Окремо слід сказати про регулятор — як сказано вище, він забезпечує оптимальний заряд акумуляторної батареї у відповідності з температурою в моторному відсіку. Таким чином, пристрій автоматично визначає кількість вольт для АКБ при поточних умовах.
  В залежності від моделі генераторної установки, може використовувати регулятор з ручним перемиканням згідно з порою року, у даному випадку мінусові температури будуть не страшні пристрою. Про поломки реле може повідомити нестабільна напруга в системі — наприклад, тьмяне світло фар, який стає більш яскравим при натисканні на педаль газу.
 3. Вихід з ладу підшипників. Про вихід з ладу цих елементів може повідомити підвищена гучність, але цей же ознака свідчить і про недостатню мастила.
 4. Шуі і виття. При таких симптомах слід перевірити сепараторні елементи, доріжки кочення, контактні кільця на предмет проворота. Також такий симптом може повідомити про можливе межвитковом замикання обмоток статорного механізму або тягового реле. В принципі при появі сторонніх звуків слід також провести діагностику стану контактів.
 5. Температура працездатною генераторної установки може становити до 90 градусів, але якщо є явний перегрів, слід провести діагностику працездатності діодного моста. Також потрібно переконатися в тому, що до бортової мережі автомобіля підключено не багато додаткових пристроїв і приладів. При критичному підвищення температури в першу чергу потемніє ізоляція обмотка статорного механізму, більш того, вона може розплавитися.
 6. Зношування ременя генераторної установки. У тому випадку, якщо зноситься і порветься ремінь генератора, це призведе до некоректної роботи агрегату в цілому, тобто всі споживачі енергії в авто будуть живитись від акумуляторної батареї. При обриві ременя генератор перестає функціонувати, тому у водія є час тільки дістатися до найближчої СТО або гаража для усунення проблеми. Про знос можуть повідомити скачки напруги в бортовій мережі автомобіля.
  Необхідно перевірити цілісність ремінця, звернути увагу на його стан — тріщини та інші види пошкоджень на ремені не допускаються. Якщо вони є, то треба розуміти, що незабаром доведеться міняти ремінь.

Фотогалерея «Основні несправності генератора»

Про вихід з ладу агрегату також може повідомити і занадто слабкий заряд акумуляторної батареї або відсутність напруги на його висновках. Також ознакою несправності пристрою є некоректне функціонування індикації та обладнання.

Можливі способи підключення вузла

Як зробити установку і як підключити агрегат? В цілому схема підключення вузла аналогічна для всіх легкових транспортних засобів. Незначні відмінності пов'язані з якістю виготовлення установки, її потужністю, а також розташуванням вузлів в моторному відсіку. Всі автомобілі обладнуються генераторами змінного струму, оснащені регулятором напруги.

Висновок

Сам по собі генератор являє собою досить складний за конструкцією і принципом дії агрегат, робота якого багато в чому визначає працездатність авто в цілому. З-за того, що вузол живить все електроустаткування в автомобілі, він вважається основним елементом в бортовій мережі транспортного засобу. При появі перших ознак несправності в його роботі слід максимально швидко зайнятися діагностикою та усуненням неполадок, оскільки це може призвести до серйозних наслідків. Ремонт можна довірити фахівцям або виконати самостійно — на нашому сайті представлено безліч статей на цю тему.

Голосування

Стикалися ви з необхідністю ремонту генератора?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Діагностика і ремонт генераторної установки»

Докладна інструкція на тему самостійної діагностики, а також ремонту агрегату в гаражних умовах описана в ролику нижче (автор відео — В'ячеслав Ляхів).


Коментарі та відгуки