Лого av-to.info
Генератор

Простий спосіб виготовлення саморобного генератора: бери і роби

Оскільки ціни на пальне сьогодні ростуть регулярно, питання економії палива актуальний для багатьох автомобілістів. Як варіант, в таких випадках багато водіїв ставлять на свої авто ГБО, проте використання газу - не особливо ефективний варіант економії. Якщо ж ви хочете добитися реальної економії, тобто ще один спосіб - використання водневої генераторної установки. Як змайструвати саморобний генератор для економії, і чи є в цьому сенс - читайте нижче.

Що краще: купити або зробити самому?

Природно, якщо ви хочете стати власником водневого генераторного вузла, то вам доведеться або придбати пристрій, або зробити своїми руками. Багато споживачів вибирають саме другий варіант, оскільки вартість таких установок сьогодні не особливо низька. Але якщо ви вирішили зробити механізм своїми руками, то повинні враховувати, що ця задача - досить важка і впоратися з нею зможе далеко не кожен.

Від вас вимагається:

 • мати досвід в роботі з відповідним інструментом;
 • вміти розбиратися в схемах і їх розшифровках;
 • підготувати весь необхідний інструментарій і деталі;
 • мати навички в виготовленні подібних пристроїв - якщо досвід і навички відсутні, краще відразу йдіть в магазин.

якщо досвід у вас є, то можна спробувати спорудити пристрій в гаражних умовах. Але потрібно також розуміти, що покупні водневі установки матимуть ширший функціонал. Що стосується саморобних пристроїв, то далеко не завжди виготовлені установки працюють коректно і без збоїв.

Принцип роботи водневого генератора

Водневий генераторний вузол являє собою механізм, в якому здійснюється реакція водню з киснем. А це, в свою чергу, сприяє появі електричного струму, що використовується для живлення електрообладнання.

Що стосується безпосередньо принципу роботи, то він полягає в наступному:

 • з одного боку установки розташований анод, на нього надходить водень;
 • сам по собі анод є платиновим каталізатором, тому він використовується для розщеплення атомів водню;
 • після розщеплення в системі утворюються позитивно заряджені іони, а також протони з негативним зарядом ;
 • на іншому кінці установки розташований катод, а між ним і анодом є полімерна мембрана, через яку проходять виключно іони водню;
 • залишилися електрони з негативним зарядом передаються на катод, таким чином, сприяючи появі електричного струму;
 • в внаслідок попадання елементів водню на катод, відбувається реакція перших з киснем, що сприяє появі води, яка повинна виводитися назовні (автор відео - канал Soln504).

Сама генераторна установка складається з декількох осередків, кожна з яких повинна виробляти близько 1.12 вольт, але не більше 1.16 В. Зрозуміло, для запуску двигуна автомобіля цього недостатньо, тому даний вузол має пристроєм з великого числа осередків. Сама потужність установки в даному випадку залежить від числа цих осередків і розмірів полімерної мембрани.

Чи є сенс використовувати?

Як сказано вище, призначення водневої установки полягає в економії обсягу використовуваного пального, причому неважливо, в якому режимі використовується авто - по місту або по трасі. Показник зекономленого палива безпосередньо залежить від потужності установки, а також моделі транспортного засобу і особливостей роботи його силового агрегату. На сьогоднішній день такий пристрій не так часто використовується автомобілістами. Але ті водії, які поставили водневий вузол на своє авто, відзначають, що при нормальній роботі двигуна економія пального може скласти в районі 15-30%. Однак, кожен автолюбитель повинен розуміти, що використання таких пристроїв сприяє не тільки економії палива, але і впливає на функціональність машини в цілому, причому далеко не завжди з позитивної сторони (автор відео - канал Месо).

Мастерим генератор своїми руками

чи можна зробити своїми руками генератор з стартера, який діод поставити?

У випадку з водневою установкою ці питання є актуальними, для її виготовлення вам будуть потрібні:

 • полиэтиленовый резервуар, как вариант, можно достать канистру;
 • пластини з електродами;
 • проводка для підключення;
 • хомути, які будуть використовуватися для фіксації з'єднань;
 • патрубки, через які буде подаватися рідину;
 • также вам потребуется герметичная лента или обычный герметик, он будет использоваться для обеспечения герметичности системы;
 • силіконова гума.

Фотогалерея «Схеми для виготовлення генератора»

Алгоритм дій

Процедура виготовлення установки виглядає наступним чином:

 1. Для початку вам буде потрібно взяти підготовлений резервуар і встановити в нього пластини. Для того, щоб не допустити пошкодження резервуара при сильних вібраціях, потрібно підготувати ємність з міцним корпусом. Щоб конструкція була міцнішою, до поверхні резервуара слід приклеїти спеціальні смужки з оргскла. Як варіант, можна також спорудити ребра жорсткості, вони повинні бути виконані з поліетилену.
 2. Потім вам треба зробити отвори в кришці резервуара, а через них провести проводку до встановленої пластині. Бажано, щоб сама кришка була швидкознімною, щоб при необхідності в генератор можна було налити води, однак пам'ятайте про те, що вона також повинна бути максимально герметичною. Як варіант, для забезпечення герметичності можна використовувати силіконову прокладку, але її товщина при цьому повинна складати не більше 1 мм, це дозволить уникнути можливих втрат газу.
 3. У впускний колектор повинен подаватися газ, для цього в кришці необхідно зробити отвір і підключити до нього патрубок. На цьому етапі також важливо подумати про ізоляцію, оскільки це дозволить запобігти втратам енергії.
 4. Наступним етапом буде виготовлення керуючого модуля, тобто блоку. Щоб спорудити модуль, ви повинні розбиратися в електроніці і радіотехніці. Якщо відповідних знань і досвіду у вас немає, то модуль можна придбати в магазині або замовити у фахівця. Призначення модуля полягає в самостійному контролі рівня сили струму, який буде надходити на пластини відповідно до режиму функціонування двигуна.
  Спочатку вам потрібно буде виставити це значення на пластини в режимі роботи мотора на холостих обертах, а також при самій високій швидкості. Таким чином, ви зможете позначити діапазон мінімальних і максимальних показників механізму.
 5. Коли вузол буде вмонтовано в посадочне місце, вам потрібно буде переконатися в тому, що система працює ефективно, зокрема, мова йде про з'єднання. Як варіант, для цього можна використовувати воду з милом - вона наноситься на з'єднання, якщо в результаті в системі є витік, то в місці з'єднання утворюються бульбашки. У разі витоку система не зможе ефективної економити пальне. Більш того, витік може стати причиною вибуху, оскільки вона сприяє нагріванню - не потрібно забувати, що ми маємо справу з воднем.

Таку систему при необхідності можна модернізувати, для цього буде потрібно підключити ще одну ємність, яка монтується нижче першої. Ємності слід підключити один до одного за допомогою двох патрубків. Один з них буде застосовуватися для подачі води, в іншій - для відводу газу з системи. Друга ємність буде виконувати функцію сховища, в той час як за першої залишається основна функція.

Ціна питання

Середня вартість водневих установок на сьогоднішній день складає близько 13-25 тисяч рублів залежно від виробника і технічних характеристик.

Голосування

чи замислювалися ви про встановлення водневого генератора?

Загрузка ...Загрузка ... Загрузка ...

Відео «відгук власника авто, що працює на водні»

У ролику нижче представлений відгук автовласника і опис водневої системи, установленн ой на авто Mercedes (автор відео - канал Технологія).