Запобіжник прикурювача: як замінити?

Прикурювач, як і будь-яке інше електричне обладнання, захищений плавким запобіжником (далі — П) від перенапруги. Відповідно, і від виходу з ладу цей ПП не застрахований. Сьогодні розповімо, який запобіжник відповідає за прикурювач, де він знаходиться і як провести його заміну.

Устройство для прикуривания в разобранном виде
Пристрій для прикурювання в транспорті в розібраному вигляді

Який запобіжник відповідає за прикурювач?

В деяких моделях авто присутня проблема, коли запобіжник прикурювача виходить з ладу. Це пов'язано з тим, що підключається до прикурювача додаткове електрообладнання. Мова йде про відеореєстраторах, пристроях очищення повітря, FM-модуляторах, навігатора, зарядних пристроїв та інших пристосуваннях. Автомобільний ринок повний гаджетами, які потрібно підключати до гнізда прикурювача , а новинки продовжують поповнювати автомагазини.

Деякі з них неякісні реєстратори, часто стають причиною поломки пристрою. Це пов'язано з некоректною роботою гаджета і постійними стрибками напруги в електропроводці. При цьому можлива поломка не тільки запобіжника, але і прикурювача.

Штекер видеорегистратора фото
Штекер відеореєстратора, що вимагає підключення в пристрій для прикурювання

Є ймовірність його поломки, якщо до прикурювача підключається пристрій з перетворювачем напруги. Це можуть бути ноутбуки, медіа-програвачі, електрочайники. Пристрій має бути захищений запобіжником, який візьме на себе «удар» у разі перенапруги проводки.

В автомобілях компонент захищається запобіжником, але іноді ПП відсутня. Це не означає, що його немає. Просто прикурювач може мати одну ланцюг з магнітолою або іншим пристроєм, а значить, і запобіжник у них один.

Де знаходиться?

В більшості авто ПП знаходиться в блоці запобіжників.

Це спеціальний пристрій, в якому розташовуються всі плавкі запобіжники, що захищають електроустаткування транспорту.

Так выглядит схема монтажного БП
Так виглядає схема середньостатистичного монтажного БЖ для транспорту

Якщо не знаєте, де знаходиться ПП, дамо кілька порад, як знайти:

 • Скористайтесь мануалом по експлуатації автомобіля. В інструкції буде зазначено місце розташування блоку. Ймовірно, ПП буде перебувати в ньому. Зазначимо, що сучасні транспортні засоби обладнуються кількома блоками. В одному з них запобіжники, в інших — реле. Залежить від виробника. Один з блоків буде перебувати в салоні транспорту, а інший — в моторному відсіку. Блок в салоні знаходиться з лівого боку торпеди, в районі рульового колеса. Він може бути розташований за перчаточным ящиком авто. Що стосується другого блоку, то він може перебувати в підкапотному просторі в районі акумуляторної батареї (АКБ).
  Пристрій, що відповідає за прикурювач, може перебувати не тільки в блоці з запобіжниками, але і в блоці з реле. Можливо, реле захищає кілька ланцюгів проводки, так що ймовірно, що за пристрій прикурювання відповідає саме реле. Якщо виникли проблеми з пошуком ПП, скористайтесь сервісною книжкою до авто.
 • Відкрийте кришку блоку. На зворотному боці пластикової кришки нанесена схема розташування плавких деталей. Кожна відповідає за працездатність певного пристрою. Вивчіть схему щоб зрозуміти, де розташований ПП. Можливо, за роботу прикурювача відповідає реле автомагнітоли або іншого пристрою. Тому схему потрібно вивчити детально.
 • Запитайте в Інтернеті. На сьогодні в Мережі є безліч тематичних автомобільних форумів. Запитайте у власників вашої моделі авто, де знаходиться ПП і як його замінити. Можливо, є деякі нюанси, які слід врахувати при заміні, так що ознайомитися з ними не буде зайвим.
Так выглядит схема БП, по которой можно определить место ПП
Так виглядає схема БЖ, за якою можна визначити місце знаходження ПП

Як поміняти?

Визначилися, де знаходиться елемент, але не знаєте, як відбувається заміна запобіжника прикурювача. Інструкція допоможе це зробити. В процесі нічого складного і трудомісткого, з завданням може впоратися і недосвідчений автомобіліст. Просто дотримуйтесь дій і проблем з тим, щоб поміняти компонент, не буде.

 1. Спочатку необхідно вимкнути запалювання. Потім відкрити капот і зняти мінусову клему з акумуляторної батареї.
 2. Отримаєте доступ до блоку, визначивши, де він знаходиться. Відкрутіть або зніміть кришку пристрою, щоб отримати доступ до елементів, що відповідає за працездатність електрообладнання.
 3. На звороті кришки побачите схему. Щоб поміняти ПП, вивчіть схему і визначте, який елемент відповідає за пристрій.
 4. Зробивши це, зробіть демонтаж ПП. Руками це зробити не вийде, потрібно скористатися спеціальними щипчиками, які знаходяться в корпусі блоку. Якщо їх немає, візьміть пасатижі і демонтуйте ПП.
 5. Якщо хочете поміняти ПП, потрібно врахувати, що слід використовувати деталі блоку лише з відповідним номіналом. Тобто, якщо на деталі нанесено цифри 20, що означає 20 ампер, то і замінний компонент повинен бути з таким же номіналом. Як правило, це 20-амперний запобіжник, але бувають випадки, коли цифра на деталі вказана інша. Дотримуйтесь це правило, щоб згодом не виникли проблеми.
 6. Визначте, горить запобіжник прикурювача чи ні. Якщо він згорів, це буде видно. Плавка нитка буде обірваного або перегоріли. Пластиковий корпус елемента може бути розплавлений. Якщо це так, то проблема виходу з ладу компонента може спіткати в найближчому майбутньому. Оскільки в разі розплавлення корпусу в ланцюзі проводки, по всій видимості, відбуваються регулярні перепади напруги або короткі замикання. Продзвоните проводку авто і виявити несправність. Найчастіше вона криється в оборванном проводі.
 7. Встановіть на місце вигорілого елемента новий ПП. Без різниці, яким боком ставити, просто встановіть в гніздо.
 8. Закрийте кришку монтажного блоку і підключіть АКБ. Включіть запалення і перевірте працездатність пристрою. Якщо все зробили вірно, то прикурювач буде працювати . Якщо ж справа полягала не в ПП, а в проводці або пристрої, то слід перевірити його працездатність.

Відео «Заміна ПП в автомобілі»


Коментарі та відгуки