Лого av-to.info
Відео та медіа пристрої

Как своими руками собрать и установить сабвуфер в машину

Акустичний підсилювач в автомобілі дозволяє забезпечити відтворення низьких частот у високій якості. Щоб зробити сабвуфер в машину своїми руками, потрібно вибрати динамік, тип корпусу, а також врахувати всі нюанси по збірці пристрою.

Який потрібен динамік?

Виконуючи збірку невеликого акустичного сабвуфера перше, що треба робити - визначитися з типом музичної колонки, яка служить базою. Потрібно враховувати габарити пристрою, також його технічні властивості.

Параметри

 1. Основною характеристикою при виборі динаміка для сабвуфера є опір. Якщо навантаження на пристрій складе близько 1-2 Ом, це призведе до зниження якості звучання. Оптимальним варіантом буде покупка динаміка з опором в районі 2-4 Ом. При придбанні пристрою важливо врахувати один нюанс - потужність колонки буде вище, ніж параметр у підсилювача. Це обумовлено тим, що динаміку потрібен якийсь запас міцності у вигляді різниці, щоб збільшити його ресурс експлуатації.
 2. Якщо на руках вже є колонка і підсилювач, то треба визначити різницю в потужностях між цими пристроями. Потім на регуляторі гучності останнього потрібно зробити позначку, щоб її не перевищувати. Треба пам'ятати про те, що жоден динамік не збереглося якість звучання, функціонуючи на максимальній гучності. В результаті такої експлуатації станеться порушення балансу частот.

Канал «Flexing Studio» розповів про вибір технічних параметрів для автомобільного акустичного обладнання.

Розміри

Роблячи сабвуфер в машину своїми руками, треба визначитися з габаритами пристрою:

 1. Колонки діаметром 6 дюймів зазвичай використовуються в якості додаткового джерела середніх басів. Їх застосування дозволить забезпечити акустику середнім по звучанню сабвуфером. Оптимально використання таких динаміків в салонах невеликих автомобілів.
 2. Пристрої 8 дюймів розраховані на застосування в якості додаткових фронтальних низьких частот. На практиці - не найкращий варіант для використання в основному сабвуфере.
 3. Динаміки на 10 і більше дюймів - оптимальний тип. Такі пристрої забезпечують якісне звучання, наповнюючи вільний простір корпусу потужної вібрацією. Якщо динамік встановити в «закритий ящик», це дозволить видавати якісне звуковий тиск. Оптимальним варіантом вважаються колонки на 12 дюймів і більше, їх установка допускається в корпуси об'ємом до 35 літрів.
 4. Для салону великого автомобіля рекомендується використовувати пристрої на 15 дюймів. Але в плані реалізації це зробити складно, оскільки для такого динаміка буде потрібно корпус обсягом близько 90 літрів.

Канал «D Style Audio. Студія Автозвука »розповів про вибір розмірів коробок і дав рекомендації щодо запобігання помилок при виготовленні сабов.

Вибір виду сабвуфера

Перш ніж встановлювати саб для акустичної системи в авто, треба визначитися з його видом . На сьогодні коливається два тип пристроїв - активні та пасивні. Перші обладнуються вбудованою системою звукопідсилюючого тракту, а також мають можливість регулювання балансу частот - еквалайзером. Завдяки використанню підсилювального пристрою такі сабвуфери не потребують потужних характеристиках штатної аудіосистеми. Динамік самостійно розгойдає колонки до потрібного значення.

До основних особливостей треба віднести і високу надійність пристрою. Це досягається завдяки заводський компонування, а також інженерного розрахунку, властивого для виробників сабов. Якщо в пріоритеті придбати якісний пристрій, яке прослужить не один рік, то рекомендується вибрати активний варіант.

Такі сабвуфери мають недоліками:

 1. У продажу динаміки поставляються в готовому вигляді. З'являються складності при установці в салоні транспортного засобу. На практиці це більш характерно для обладнання, виконаного в універсальному корпусі. Його хоч і можна встановити практично в будь-яке місце, але споживачеві при монтажі доведеться зіткнутися з незручностями.
 2. Любителі якісного звучання можуть не оцінити роботу пристрою. При виготовленні виробники намагаються домогтися потрібних розмірів, які підходять для більшості салонів сучасних авто. Але це робиться на шкоду високу ефективність пристрою. На практиці матеріали, з яких виробляється корпус, не завжди характеризуються значним якістю.

Пасивний тип пристроїв відрізняється від активного тим, що в ньому не реалізований вбудований підсилювач, а також відсутня можливість коригування частотного діапазону. Комплектація такого сабвуфера включає в себе тільки колонку і корпус, в який вона встановлюється. Але і якість виконання останнього не буде на вищому рівні. Рекомендується придбати більш потужний динамік.

Відсутність елементів управління розглядається, як гідність для програвання треків. Оскільки немає спотворень, які може додати додаткова електроніка, точних результатів дозволить домогтися підстроювання звукових характеристик.

Канал «Sundown Russia» докладно порівняв всі характеристики, переваги та недоліки акустичних пристосувань відкритого і закритого типу.

Особливості розміщення

Активний тип пристроїв розташовується майже в будь-якому місці. Але від розташування пасивного сабвуфера залежить якість відтвореного баса і музики в цілому.

Допускається кілька місць для монтажу динаміків, вони описані в таблиці.

Установка Особливості | || 263
В центральной части салона, впереди Цей варіант оптимальний, якщо потрібно зв'язати пристрій з фронтальними колонками. Таке місце монтажу дозволить забезпечити високий рівень відтворення аудіофайлів. Але в більшості сучасних машин вільного простору попереду для установки сабвуфера немає. Такий варіант більш актуальний для позашляховиків або мікроавтобусів
У багажному відсіку, направивши сам динамік вперед Такий спосіб установки популярний серед наших співвітчизників. Він підходить для всіх типів автомобілів
У багажному відділенні, але спрямувавши колонку назад Хороший варіант для машин, виконаних в кузові хетчбек. Завдяки даному типу розташування звукова хвиля під час відтворення не буде зустрічати перешкоди на шляху. Установка саба в багажному відсіку назад не підійде для транспортних засобів, виконаних в кузові купе або седан. В результаті звук деформується, що пов'язано зі специфікою конструкції відділення
Під сидіння, на підлозі автомобіля Непоганий варіант, якщо треба заховати пристрій, але затребуваністю серед автовласників не користується. Сам саб розташовується на одному рівні з підлогою. А в результаті установки під кріслом звукові хвилі зустрічають різні перешкоди на шляху
На задній полиці в салоні автомобіля Такий варіант розміщення оптимально підійде для всіх транспортних засобів, незалежно від кузова. Основна умова для цього - полиця повинна бути широкою і міцною. Так вона зможе витримувати низькочастотні баси і не спотворювати якість звуку

Вибираючи місце для монтажу сабвуфера, потрібно зробити точний розрахунок, це дозволить зрозуміти, наскільки безпечною буде енергія низьких частот для оточуючих пристосувань. Це важливо, оскільки резонанс від короба пристрої завдасть пошкодження не тільки місця монтажу, а й іншим елементам кузова, наприклад, склі.

Проектування коробки

Щоб зробити компактний саб, треба розрахувати обсяг корпусу , а також вибрати матеріал, з якого він виготовляється. При розробці допускається використання готових креслень і схем, взятих з інтернету.

Канал «Школа Автозвука Сергія Туманова» докладно розповів про проектування коробок для автомобільних акустичних пристроїв.

Як розрахувати літраж корпусу

Обсяг коробки вважається основною характеристикою, яка визначає якість звучання колонок в сабе. Для розрахунку цього показника можна скористатися двома методами - із застосуванням спеціального програмного забезпечення або вручну. Як утиліт застосовується ПО Winisd або JBL SpeakerShop. Такий софт дозволить визначити оптимальні розміри пристрою і обсяг корпусу для конкретної моделі транспортного засобу. Також програми зможуть розрахуватися габаритів всіх компонентів, які використовуються для складання, з урахуванням цих даних проводиться виготовлення пристрою.

Для обчислення обсягу корпусу треба скористатися формулою V = H * L * A, опис основних значень: || | 280

 • H — высота коробки для динамика;
 • L - довжина корпусу;
 • А - висота самої колонки.

З чого виготовити короб || | 284

Корпус устройства должен соответствовать динамическим законам акустики, это обеспечит максимально насыщенный и четкий звук. Для производства различных видов коробов понадобятся разные материалы. Чтобы устройство обеспечивало плотное звучание и позволило его изолировать, можно использовать ДСП либо многослойную фанеру. К основным достоинствам таких материалов относится доступная стоимость, а также простота обработки. ДСП и фанера прочны и позволяют сделать качественную изоляцию.

Товщина матеріалу для виробництва короба сабвуфера складе 3 см.

Як зробити саб своїми руками?

Для складання саморобного акустичного пристрою перед виготовленням треба визначитися з типом корпусу. Існує кілька варіантів видів коробок.

Закритий ящик

Креслення для створення закритого корпусу сабвуфера

Для виготовлення короба потрібно ДСП, товщина матеріалу складе 2,3 см, а для бічних стінок знадобляться дошки по 2 см.

Процес виготовлення:

 1. з дерева за допомогою лобзика випіліваются поверхні відповідно до розмірів, розрахованими заздалегідь за кресленням.
 2. виконується збірка корпусу. Для фіксації складових елементів допускається застосування суперклею, але слід скористатися саморізами.
 3. У стінках за допомогою дрилі робляться отвори діаметром 3 мм. Для установки головок рекомендується використовувати свердло на 1 см.
 4. Потім на бічній стінці за допомогою циркуля робиться розмітка для установки динаміка. Всі отвори вирізаються за допомогою інструменту.
 5. При функціонуванні динамік видає зайві частоти. Щоб не допустити цього, сам термінал рекомендується заекранувати за допомогою невеликої коробки. Місце з'єднання обробляється клеєм. Пристрій фіксується за допомогою саморізів.
 6. Використовуючи рубанок, видаляються зайві виступи на коробці.
 7. Аналогічно на передній частині виконується розмітка, робиться отвір для установки колонки. Щоб короб був захищений від впливу вологи, його рекомендується обробити нітролаком. Це засіб наноситься на внутрішню частину передньої панелі.
 8. Для забезпечення більш високої практичності короб оклеивается карпетом. Фіксація цього матеріалу здійснюється з використанням нітролаку.
 9. На завершальному етапі колонка встановлюється на акустичному терміналі і прикріплюється до короба.

Фазоинвертор

Щоб зібрати корпус, буде потрібно: | || 303

 • слой шумоизоляционного материала;
 • саморізи для роботи з деревом, їх діаметр - 5 см;
 • дриль з набором свердел;
 • викрутка з хрестовим наконечником;
 • електролобзик;
 • рідкі цвяхи;
 • клей герметик і ПВА;
 • карпет;
 • фанера або ДСП товщиною 3 см, щоб зробити максимально міцний короб і переді твратіть пропускання звукових хвиль.
Графічний креслення для виготовлення корпусу саба з Фазоінверторний пристроєм

Процедура розробки виконується так:

 1. Проводиться підготовка складових частин корпусу. З фанери або ДСП вирізаються передні і задні, а також бічні стінки. Треба зробити верхню частину і дно. Для цього використовуються розрахунки і параметри відповідно до визначеного кресленням.
 2. З урахуванням розмірів колонки прорізається отвір в передній частині майбутнього короба.
 3. Над ним також треба зробити щілину для установки трубки фазоінвертора. Потім виконується фіксація відсіку до отвору для пристрою.
 4. Один з одним склеюються бічні частини корпусу. Це робиться, коли обидва отвори готові. Потім стінки фіксуються один до одного за допомогою саморізів. Кожен елемент кріплення потрібно закрутити до кінця. Не можна допустити появи порожніх просторів між стінками, оскільки це призведе до спотворення якості звуку сабвуфера.
 5. На задній поверхні короба виконується вирізка отвору, через яке прокладаються провідники.
 6. Перш ніж здійснювати з'єднання складових частин корпусу, проводиться установка колонки.
 7. Потім виконується внутрішня обробка короба. Використовуючи клей герметик або смолу, проводиться обробка всіх місць стиків і щілин, якщо вони є, щоб збільшити герметизацію. Після того як матеріал висохне, внутрішня частина короба обтягається щумоізоляціонной тканиною.
 8. По завершенні робіт обробки корпусу аналогічні дії виконуються з його зовнішньою частиною. Зібраний короб потрібно обтягнути карпетом або схожим матеріалом. Важливо, щоб тканина повністю закривала все місця стиків, а також отвір для фазоінвертора. Для фіксації матеріалу використовується епоксидна смола або степлер.

Бандпасс 4-го порядку

При створенні такого короба можна помилитися в розрахунках, його виготовленням краще займатися автовласникам, які мають досвід в цьому. Для конструювання моделі корпусу рекомендується скористатися спеціальним програмним забезпеченням. Безпосередньо процедура складання виконується так само, як в описаних вище інструкціях.

Схематичне пристрій корпусу Бандпасс сабвуфера

Але треба враховувати нюанси:

 1. Перегородка, в яку монтується колонка , виконується з двох листів фанери або ДСП.
 2. Внутрішня частина корпусу обробляється шумоізоляційним матеріалом. Допускається використання ватину.
 3. Сам клей потрібно наносити штрихами по всьому периметру. Не потрібно його використовувати багато, оскільки це призведе до появи статичних характеристик.
 4. Допускається додаткова фіксація пристрою за допомогою будівельного степлера.
 5. Пайка провідників виконується до колонки і до клемним контактам.
 6. Задню частину короба треба максимально загерметизувати. Досягти цього можна завдяки використанню скотча і рідких цвяхів, перший клеїться зверху шва.
 7. Щоб зробити розтруб фазоинверторного пристрої, проводиться прогрів країв. Для цього застосовуються банки.
 8. Для створення отвори в кришці використовується лобзик. У нього потрібно встановити карпет з Фазоінверторний пристроєм.
 9. Обробка місць з'єднань виконується з використанням рідких цвяхів.
 10. Задня частина кришки з Фазоінверторний пристроєм обробляється шумоізоляцією. Коли фіксація елементів корпусу завершена, його потрібно обклеїти карпетом.

БП6

Варіант виготовлення сабвуфера БП6 є складним в плані побудови та проведення розрахунків.

Графічний малюнок для створення корпусу саба БП6

Він дозволяє видавати якісний звук, як бадпасс четвертого порядку, але частотний діапазон вище. Коефіцієнт корисної дії пристрою, а також потужності параметри обчислюються з використанням програмного забезпечення. Всі характеристики підбираються відповідно до переваг автовласника. В цілому конструкція короба складніше в порівнянні з закритим ящиком і фазоінвертором.

Особливості складання пристрою:

 1. Для створення більш міцних з'єднань їх рекомендується зробити з дерев'яних брусків, які фіксуються саморізами.
 2. Всі компоненти короба треба вирізати з урахуванням розмірів. Для виготовлення використовується фанера або ДСП.
 3. Процедура складання виконується за аналогічною технологією. Але замість звичайної шумоізоляції, застосовується вата.

Сабвуфер «Стелс»

Для виготовлення корпусу такого типу буде потрібно:

 • сама колонка;
 • решітка для динаміка;
 • спеціальна розетка для приєднання пристрою;
 • комплект кабелів необхідної довжини;
 • матеріал, з якого виробляється корпус - фанера або ДСП, він буде тоншим 2 см;
 • плита ДВП;
 • епоксидної смоли або клей;
 • лист скловолокна;
 • кисть;
 • малярный скотч;
 • поліетилен;
 • саморізи для роботи з деревом довжиною 4 см;
 • лобзик;
 • дриль комплектом свердел.

Перед виготовленням короба треба визначитися з місцем установки саба. З багажного відділення потрібно прибрати всі інструменти і речі, щоб повністю його звільнити. Потім виконується демонтаж обшивки в відсіку. Її треба обережно видалити в місці, де встановлюється сабвуфер.

Проста схема з розмірами для створення акустичного пристрою типу Стелс

Процедура виготовлення виконується так:

 1. У місці, куди монтується музичний девайс, треба прокласти поліетиленову плівку. Її наявність дозволить захистити багажне відділення від клею і бруду.
 2. Місце монтажу сабвуфера проклеюється за допомогою малярного скотча, для цього рекомендується використовувати не менше двох шарів.
 3. Потім зверху проводиться укладання шматків склотканини. Заздалегідь матеріал обробляється епоксидною смолою або клеєм. Склотканина рекомендується приклеювати внахлест. При виконанні завдання важливо зробити так, щоб стики були види. Не допускається наявність розривів.
 4. Склотканина наклеюється в кілька шарів, не менше п'яти. Треба домогтися, щоб загальна товщина матеріалу склала 1 см.
 5. Сам короб для акустичного пристрою твердне близько п'ятнадцятої години. Коли корпус повністю висохне, триває робота.
 6. З ДСП або фанери вирізається нижня частина коробки, яка використовується в якості дна. Вона фіксується на корпусі майбутнього устрою. Для кріплення допускається застосування герметика або епоксидного клею, щоб запобігти появі негерметичних швів на корпусі.
 7. На коробі пристрої залишаться зайві деталі, їх треба видалити за допомогою канцелярського ножа. Так заберуться залишки клею і скловолокна.
 8. З ДСП вирізаються бічні стінки пристрою, а також його кришка. Округлу частину короба рекомендується зробити з фанери. Матеріал потрібно завчасно намочити водою, потім сформувати і надійно зафіксувати.
 9. Всі складові елементи з ДСП якісно проклеюються епоксидною смолою або клеєм герметиком. Потім їх треба скріпити між собою, для цього використовують саморізи.
 10. На передній частині короба робиться отвір, куди монтується акустична колонка.
 11. За допомогою дрилі ззаду або на бічній стінці треба просвердлити невелику щілину. Через неї прокладаються кабелі з сабвуфера для підключення.
 12. В короб пристрої монтується колонка. Її фіксація здійснюється за допомогою саморізів або клею, можна використовувати обидва варіанти. Після складання всі складові саба встановлюються.
 13. На останньому етапі проводиться фарбування акустичного пристрою або обтягування карпетом. Якщо використовувати лак або фарбу, то все поверхні треба заздалегідь зашліфувати. Швидше і простіше обклеїти короб карпетом. Для фіксації матеріалу використовується клей або степлер зі скобами.

Установка і підключення

Якщо підключити пристрій до акустичної системи треба підготувати:

 • комплект кабелів - три провідника йде в одній обмотці для підключення харчування, до автомагнітоли, а також акумуляторної батареї;
 • запобіжний елемент;
 • конденсаторне пристрій;
 • изолента або термотрубкі;
 • кусачки;
 • пластмасові хомути;
 • набір гайкових ключів.
Карта під'єднання кабелів сабвуфера

Для підключення провідників ісп Ользен така схема:

 1. Кабель від саба йде на підсилювальний пристрій. Якщо це пристосування розташоване в салоні, то потрібно провести укладання провідників через технологічні отвори в багажному відсіку. Щоб приховати кабелі, їх прокладають під пластиковим облицюванням. Для цього декоративні накладки знімаються за допомогою викрутки, викручуються саморізи. Не можна прокладати дроти в районі рухомих частин кузова, щоб не допустити їх пошкодження.
 2. Потім від підсилювача кабель йде на магнітолу. Вихід для підключення розташовується на задній частині аудіо. Автомагнітолу доведеться демонтувати, а також зняти центральну консоль.
 3. Позитивний провідник харчування при прокладці треба захистити від пошкоджень. Для цього його рекомендується звернути в гофру.
 4. На позитивному провіднику встановлюється запобіжний пристрій. Його важливо розмістити ближче до акумуляторної батареї.

Заходи безпеки

Нюанси, які треба враховувати при установці і підключенні пристрою:

 1. Не допускається застосування неробочого інструменту або пристосувань, що функціонують зі збоями.
 2. працюючи з колючими і ріжучими предметами, треба дотримуватися техніки безпеки. Провід на електроінструментах не повинні мати пошкоджень. Вилка від дрилі або електролобзика встановлюється в розетку легко і м'яко.
 3. Перед виконанням завдання треба впевнитися в тому, що АКБ автомобіля відключена. Це дозволить запобігти поломки в акустичній системі.

Фотогалерея

Фото саморобних сабов.

Відео «Приклад виготовлення сабвуфера зі старих динаміків»

Канал «AVTO CLASS» привів зразок самостійного створення акустичного пристрою і перемотування колонок, випущених при СРСР.

Голосування

У вашому автомобілі встановлений сабвуфер?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...