Все про роз'єми автомагнітол: шпаргалка автовласникам

Спочатку здається, що встановлення автомагнітоли — справа проста, з яким впоратися будь-який автоаматор. Але іноді процедура монтажу викликає питання, пов'язані з підключенням пристрою. Тоді на допомогу приходить перехідник для магнітоли. Детальніше про маркування, види та распиновке читайте нижче.

Маркування та види роз'ємів

На сьогодні всі роз'єми автомагнітол відповідають стандарту ISO, причому використовуються два роз'єми. Кожен представляє штекер з вісьмома контактами, іноді виробник може об'єднати їх у цілісний корпус. До одного з них приєднуються джерела споживання енергії, він маркується літерою А. Що стосується другого, то до нього підключається акустика, тобто колонки. Позначення роз'єму відмічається буквою Ст.

Переходники для разъемов автомагнитол
Перехідники для роз'ємів автомагнітол

У продажу можна знайти головні пристрої з трьома виходами, але зустрічаються вони рідко та зазвичай представляють виняток.

Навіть якщо підключаються розетки не відповідають один одному, у автовласника є кілька варіантів підключення:

  1. Купується спеціальний адаптер для магнітоли, який можна приєднати до виходів акустичної системи.
  2. Другий спосіб серед автолюбителів вважається «колгоспним». Його суть зрізати нестандартний вихід і подмотать до нього необхідні дроти. Але не рекомендуємо використовувати цей варіант, оскільки в результаті, дроти почнуть розмотуватися, так що «колгоспну» процедуру доведеться повторювати. Крім того, вартість перехідників не так велика, щоб використовувати цей спосіб.

Терморегулятори стандартного евроразъема

Що потрібно знати автовласникові про распиновке евроразъема? Розглянемо позначення на прикладі виходу 10478.

Верхній силовий роз'єм «А»

Як вже повідомили, цей вихід призначений для підключення джерел живлення електроланцюга транспорту.

1 Не задіяний
2 Не задіяний
3 Не задіяний
4 Регулярне харчування
5 Для підключення антени
6 Для підключення підсвічування
7 Для підключення запалювання
8 Маса автомобіля
Распиновка и обозначение контактов
Терморегулятори і позначення контактів

І хоча пристрій оснащений вісьмома контактами, всіх їх можна не використовувати для під'єднання головного пристрою. Але цих контактів не було б, якби вони не виконували певні функції. Перший три виходи, а також шостий, використовуються рідко, особливо для з'єднання бюджетних варіантів пристроїв. Зазвичай їх застосування обумовлено необхідністю підключення додаткового функціоналу, причому мова йде про більш просунутих автомагнітолах. Зазначимо, що кольори контактів можуть бути різними.

Якщо говорити про додаткових опціях, то мається на увазі:

  1. Висновок ANT . Цей висновок використовується, якщо транспорт обладнаний висувною антеною.
  2. Функція Remote , завдяки якій до головного пристрою можуть бути підключені зовнішні підсилювачі. Це підвищити число підключаються колонок. Актуально це для меломанів і власників транспортних засобів з великим салоном, що при правильному монтажі динаміків збільшить якість звучання.
  3. Функція Illumination . Ця опція для автоматичної зміни яскравості і колірних параметрів дисплея головного пристрою. Якщо машина рухається на високій швидкості, то яскравість екрану буде падати, щоб система не відволікала водія від керування машиною. Коли ж транспорт зупиниться, магнітола повернеться до початкових налаштувань.
  4. Функція Mute . На сьогодні багато головні пристрої мають цю опцію. Але ця опція може бути задіяна як шляхом натискання на відповідну кнопку, так і автоматично. Зокрема, якщо через приймач головного пристрою пройде імпульс від мобільного девайса, система автоматично знизить гучність, щоб водій, не відволікаючись від водіння, зміг поговорити по телефону.
Разъемы для магнитол от разных производителей
Роз'єми для магнітол від різних брендів

Четвертий контакт відповідає за харчування аудіосистеми транспорту. Провід від нього потрібно підключити до клемі замку запалювання і живлення від акумулятора, але для цього також слід використовувати запобіжник. Такий спосіб з'єднання проводки захистить АКБ від розряду, оскільки активація головного пристрою можлива після того, як у замку запалювання повернеться ключ.

П'ятий контакт призначається для приєднання проводу антени. Що стосується сьомого контакту, то він важливий, оскільки відповідає за харчування енергозалежною пам'яті головного пристрою. Тобто якщо він випадково відключиться, це призведе до скидання всіх налаштувань автомагнітоли. Втратити всі параметри після налаштування навряд чи комусь сподобається.

Потрібно, щоб кожен з кабелів живлення був захищений запобіжником в цілях безпеки. Якщо у функціонуванні аудіосистеми іноді з'являються збої, бажано провести монтаж конденсатора між сьомим і восьмим виходами. Що стосується ємності конденсатора, цей параметр потрібно підбирати індивідуально. Конденсатор виконує функцію фільтрації, тобто елемент призначений для згладжування різних коливань в бортовій мережі.

Нижній акустичний роз'єм «В»

Як говорилося раніше, до виходу В приєднуються колонки.

Що стосується розпіновки контактів, то їх позначення наступне:

1 Плюс для заднього правого динаміка Позначається бузковим кольором
2 Мінус для нього Бузково-чорний
3 Плюсовій вихід для правої колонки передньої Позначається сірим кольором
4 Мінус для цього ж динаміка Позначається сіро-чорним забарвленням
5 Плюсовій вихід для переднього лівого динаміка Контакт білого кольору
6 Негативний вихід для цієї ж колонки Чорно-білий колір
7 Плюсовій контакт для задньої лівої колонки Позначається зеленим кольором
8 Мінусовій вихід для неї Чорно-зелений

Більша частина головних пристроїв розрахована на роботу з чотирма колонками, для цього застосовується вісім проводів, на кожну колонку по два. Зазначимо, що якість аудіотрека визначає правильне підключення плюса і мінуса. Якщо расплюсовка переплутана, нічого не трапиться, але автомагнітола буде функціонувати в позаштатному режимі, якість звуку буде не таким гарним.

Якщо ви власник автомобіля з магнітолою, яка програє тільки касети, не поспішайте купувати нову аудіо системи з USB-виходом. Сьогодні можна знайти такий пристрій, як касетний адаптер для автомагнітоли. Він виглядає як касета з кабелем і просто встановлюється в роз'єм. Роз'єм кабелю підключається до мобільного телефону або плеєра, і можна прослуховувати музику в цифровому форматі.

Голосування

Яка магнітола встановлена у вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Розбір еврофишки автомагнітоли»


Коментарі та відгуки