Підключення і установка магнітоли Pioneer без проблем: корисно знати

В сучасному автомобілі повинна бути акустична система. Якісний звук вважається одним з основних показників комфорту при їзді автомобіля. Зі статті ви дізнаєтеся особливості установки магнітоли Pioneer і схему підключення, а також що означає маркування проводів і які несправності характерні для таких систем.

Інструкція

Щоб правильно здійснити підключення всіх роз'ємів автомагнітоли згідно зі схемою, слід ознайомитися з інструкцією по експлуатації. В першу чергу почнемо з маркування і розпіновки проводів.

Що потрібно знати про маркування проводів?

Вивчивши маркування, ви уникнете помилки, які можуть виникнути в ході підключення. У комплектацію пристрою входять не тільки схема, необхідні штекери і перехідники, але і два основні роз'єми ISO. Ці роз'єми є стандартними, тому вони йдуть в комплекті автомагнітоли. На кожному з цих роз'ємів знаходиться група контактів, що складається з восьми елементів. Один з цих роз'ємів призначений для підключення електричної проводки, а до другого роз'єму автомагнітоли з пультом і підсилювачем підключаються динаміки.

Дротову автомагнітолу можна підключити самому — існує два методи. Щоб підключення пройшло без помилок, можна придбати перехідник для монтажу. При підключенні пристрою автолюбителі надходять простіше — від проводів роз'єм від'єднується, а потім ці дроти підключаються до відповідної частини шляхом їх скручування. Для правильного підключення пристрою штекери, перехідники та роз'єми приєднуються відповідно до розпіновкою і зі схемою, яка йде в комплекті. Зазначимо, що будь-яка автомагнітола оснащується проводкою, елементи якої можуть мати різні кольори.

Схема подключения АКБ
Універсальна схема підключення АКБ

Пропонуємо ознайомитися з тим, які функції мають проводки і як здійснюється їх підключення. Жовтий проводок необхідно підключити безпосередньо до АКБ, для правильного приєднання ланцюг потрібно доповнити запобіжником. Також в автомагнітолі є червоний проводок, він необхідний, щоб включати систему при включеному запаленні, тому червоний кабель підключається через замок. Між собою ці два дроти ні в якому разі не повинні з'єднуватися, так як в результаті цього схема розпіновки буде сприяти прискореному розряду АКБ.

Чорний дріт є від'ємним, він зазвичай більш товщі інших, його слід під'єднати до кузова транспортного засобу. Кожен з кабелів, який йде в комплекті до автомагнітоли машини з підсилювачем або без нього, виконує ті чи інші завдання. Приміром, якщо проводок білий, і на ньому є синя смуга, то при підключенні до роз'єму він буде відповідати за функціонування антени, підсилювача, а також сабвуфера, якщо він є.

Що стосується сірого дроти, то його потрібно під'єднати плюсового роз'єму колонки, розташованої попереду праворуч. Аналогічний кабель з чорною смужкою підключається до мінуса цієї ж колонки. Така ж ситуація і з білим кабелем, а також білим дротом з чорною смужкою — їх потрібно під'єднати до лівої колонці (автор відео — Антон Єрьомін).

Підключення задніх колонок автомагнітоли з підсилювачем здійснюється за аналогічною схемою. Зокрема, на задній лівій колонці необхідно під'єднати зелений проводок (до плюса), а зелений елемент з чорною смужкою під'єднується до мінусового штекеру колонки машини. Слідуючи схемою і распиновке, фіолетовий елемент приєднується до правій колонці, зокрема — до плюса, а аналогічний проводок з чорною смужкою підводиться своїми руками до мінуса. При недотриманні схеми і розпіновки є ймовірність того, що автомагнітола може замкнути, тому будьте обережні.

Як підключити?

Після того, як ви підключили всі перехідники і штекери магнітоли з пультом згідно зі схемою, перейдемо до питання підключення системи. Необхідно враховувати, що всі штекери, а також призначення кабелів — стандартна, так що допустити помилку буде важко. Просто вставити штекер в гніздо — не проблема, але іноді автолюбителі вибирають більш складний процес монтажу, якщо мова йде про ручному приєднанні. Щоб зробити це, кабелі потрібно відключити від штекера і підключити в залежності від їх функціоналу.

Приєднавши елементи їх потрібно максимально ізолювати, щоб запобігти виходу системи з ладу в результаті замикання. Щоб компоненти не відключилися від перехідників, їх бажано додатково зафіксувати за допомогою спеціальних пластикових хомутів. На всіх транспортних засобах на торпеді є місце для установки мультимедіа системи, іноді це місце ховається пластиковою накладкою, яку безпосередньо перед монтажем необхідно від'єднати. Для цього можна використовувати викрутку.

Схема подключения проводов к разъему
Схема підключення проводів до роз'єму

Відкривши декоративну панель або демонтувавши стару магнітолу, побачите всі дроти, які потрібні для підключення перехідників і виходів магнітоли у відповідності зі схемою. Ґрунтуючись на схемі, підключаються всі кабелі та перехідники, після чого мультимедіа система встановлюється на місце монтажу.

Зазначимо, що в коробці з магнітофоном повинна йти інструкція з використання, і спеціальні металеві пластини. Ці елементи називаються ключами і вони будуть потрібні, якщо ви вирішите від'єднати систему при необхідності. Металеві ключі монтуються з боків мультимедійної системи, їх кінці загинаються і закриваються декоративною накладкою. Пластини можна і не ставити, але їх краще завжди тримати в автомобілі, щоб не виникло проблем з демонтажем магнітоли.

Якщо для монтажу потрібні перехідники, то потрібно враховувати, що в комплекті вони не йдуть. Перехідники доведеться купувати окремо. Процедура підключення системи неважка, з нею впорається будь-який автоаматор.

Як налаштувати?

Як налаштувати магнітолу Pioneer? Питання актуальне для багатьох автолюбителів. Для початку, коли магнітола включається, відразу потрібно відключити всі функції для поліпшення звуку. Мова йде про еквалайзерах, бассбустах і інших компонентах. За допомогою пульта і кнопок заходите в налаштування.

Всі з них розглядати не буде, але приділимо час основним, які потрібні, щоб при включенні системи звук був якісним:

  1. SW SETTING 1. Вибираючи команду на пульті, можна включити або відключити сабвуфер. Також за допомогою пульта в цьому вікні налаштувань можна вибрати режим функціонування підсилювача. Що вибрати — слід визначити за фактом, налаштовуючи опцію на слух.
  2. Важливою функцією є SW SETTING 2 — визначає верхню межу каналу підсилювача. Цифра, яку покаже дисплей після натискання кнопки на пульті — це рівень частоти, вище нього підсилювач грати не зможе. Якщо частота звучання складає більше 100 герц, то звук можна відчути тілом. Тому при виставленні налаштувань пультом слід враховувати характеристики динаміків. Якщо розмір колонок 16 см, то достатньо виставити пультом частоти 80 герц.
  3. Ще одна функція — HPF, для регулювання частоти динаміка, якщо цей показник буде вищим, то колонка грати не зможе. Принцип налаштування аналогічний. Ставити занадто низьку кордон безглуздо, оскільки в результаті дуже низькі частоти будуть грати на динаміках, а якщо у вас є підсилювач, то він повинен їх відтворювати.

Стосовно налаштувань гучності за допомогою пульта. При включенні магнітоли , звук на ній вже повинен бути налаштований, на думку автомобілістів, фахівці повинні налаштовувати гучність. Тоді враховуються всі індивідуальні особливості моделі аудіо системи, для правильної конфігурації фахівці з автозвуку використовують перевірочні програми, мікрофони і т. д. Але якщо немає можливості, то після того, як система включається, встановіть на ній близько 60-70% гучності, після чого починайте налаштування підсилювача. Якщо після того, як аудіо-система включається, чути спотворення звуку і хрипи, то рівень гучності підсилювача потрібно знизити.

Все індивідуально не тільки від автомобільної магнітоли , але і переваг водія. Іноді досить вибрати певний режим звучання (POP, POP, JAZZ, ROCK або іншого) для того, щоб в результаті отримати якісний звук.

Відео «Як правильно підключити автомагнітолу Pioneer»

Голосування

Як ви оціните магнітоли фірми Pioneer?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки