Вибираємо і підключаємо магнітолу на 24 Вольта для великовантажних автомобілів

На вантажівках встановлюється магнітола 24 Вольта, так як саме така напруга бортової мережі на цих автомобілях. Огляд популярних моделей пристрою, з рекомендаціями щодо вибору та інструкцією з підключення, ви знайдете далі в статті.

Параметри вибору

найпростіша акустична система будь-якого автомобіля складається з двох колонок та магнітоли. Для отримання якісного відтворення необхідно додатково встановити зовнішній підсилювач потужності, сабвуфер і кілька колонок. Управління всіма пристроями здійснюється за допомогою автомагнітоли.

Найбільшим попитом користується техніка таких компаній як: JVC, Pioneer, Sony і Alpine. Якщо великих вимог до звуку немає, то можна встановити ресивери нижче в ціновому діапазоні порівняно з відомими компаніями: Prology, SUPRA, Mystery, Prology, SUPRA. Якщо інсталювати якісну акустичну систему, то всі компоненти повинні належати до одного класу. Дорога магнітола і дешеві колонки не створять якісний звук.

Вибираючи автомагнітолу, слід врахувати наступні характеристики:

 1. Чим більше потужність вихідного сигналу, тим більше можливостей отримати від акустичної системи максимум, на що вона здатна. Хоча виробники заявляють, що потужність вбудованого підсилювача складає 4×50 Вт, але це нереальні цифри, і номінальна потужність буде не більше 10-15 ВТ. У вбудованому підсилювачі різниця в потужності не сильно відчувається. Для отримання більш потужного звуку слід купувати зовнішній підсилювач. Він поліпшить якість звучання, не буде чутно хрипів і сторонніх звуків при будь-якому рівні гучності.
 2. Одним з показників, на які слід звертати увагу при виборі автомагнітоли, є шуми. Співвідношення між сигналом і шумом повинно перевищувати 90 дБ. Звук буде звучати чистіше і якісніше, якщо цей показник буде вищим.
 3. Наступним параметром, який потрібно враховувати при виборі, є типорозмір корпусу пристрою. Для універсальності і зручності монтажу всі автомагнітоли мають один із стандартних розмірів. Більш поширені автомобільні магнітоли , мають розмір 1 DIN. Випускаються апарати більшого розміру – 2 DIN. Екран більше по діагоналі, мають розширений функціонал. Завдяки великим розмірам корпусу, можлива установка додаткових модулів: ТВ-тюнер, GPS-навігатора.
 4. Тюнер повинен мати чутливість менше ніж 1 мкв. Це важливо для автотранспорту, який часто знаходиться за межами міської зони, де слабкий радіосигнал. При бажанні слухати УКХ діапазон слід уточнити про підтримку його магнітолою, не всіх моделей ресивера є така можливість.
 5. Від кількості каналів залежить, скільки колонок можна встановити в машині. Магнітола з двома каналами дозволяє установку двох динаміків, з чотирма – 4. Магнітола з п'ятьма каналами дає можливість встановити не тільки 4 колонки, але і сабвуфер. Краще купувати автомагнітолу з великою кількістю каналів, щоб при виникненні бажання вдосконалити систему акустики авто, не потрібно було купувати новий пристрій для відтворення.
 6. Еквалайзери і зрізи. За допомогою еквалайзера регулюється баланс рівня з тилу і фронту, можна налаштувати тембр звуку. Від кількості смуг еквалайзера залежить точність настройки відтвореного звуку. Пристрої більш високого класу мають можливість налаштування фільтрів низьких і високих частот. З їх допомогою можна налаштувати динаміки в дверях і динаміки високих часто в стійках, звані пищалками, під свій смак.
 7. Зручність та комфорт при експлуатації. Простота інтерфейсу, вибір кольору підсвічування монітора, дизайн кнопок управління. При сучасному розвитку техніки, важливо, наявність USB-роз'єм, що дозволяє підключати різні девайси, а також роз'єм для карти пам'яті SD. Це дозволяє прослуховувати музику з зовнішніх носіїв.
 8. Зв'язок з мобільним телефоном. Деякі моделі мають можливість підключатися до телефону і відтворювати аудіофайли з його пам'яті. При підключенні телефону, розмову можна слухати через колонки машини .

Огляд кращих моделей

Автомагнітолами 24 Вольта обладнують вантажний автотранспорт, автобуси, а також інші транспортні засоби, бортова мережа яких видає 24 Ст. Перевага цих пристроїв перед магнітолами 12В в тому, що немає необхідності в установці додаткових спеціальних перетворювачів, що знижують напругу. Застосування трансформаторів впливає на якість звучання. З плином часу вони часто перегріваються і виходять з ладу. Крім того, перетворювачі негативно впливають на акумулятор.

Нижче наведено кілька моделей автомагнітол 24 вольта.

SUPRA SFD-1224U

Даний апарат має можливість читати карти пам'яті SD, завдяки наявності відповідного роз'єму. Також є ISO-роз'єму. Надає пристрою привабливий зовнішній вигляд гарна підсвітка. До недоліків можна віднести відсутність кнопки, приглушающей звук, ненадійність кріплення деяких пластмасових деталей.

Автомагнітола оснащена монохромним екраном, USB-портом. На передній панелі є аудіо вхід. Типорозмір стандартний — 1 DIN, максимальна потужність — 4х50 Вт. Живлення від мережі напругою 12 В або 24 в Радіотюнер може приймати до 30 станцій в діапазоні FM/AM. Є пульт дистанційного керування (автор відео — Андрій Гір).

Ролсен RSR-102B24

Цей пристрій китайського виробництва має гарантійний термін 1 рік. Низька вартість дозволяє використовувати автомагнітолу в якості тимчасового програвача. Оснащена портом USB, можливо читання карт пам'яті і відтворення інформації з різних носіїв. Є підсвічування синього кольору, типорозмір — 1 DIN. Для живлення необхідно напруга 24 в

Вбудований підсилювач має вихідну потужність 4х45 Вт. Екран – монохромний. Пристрій оснащений радиотюнером, запам'ятовує до 18 станцій FM. Є програвач MP3. Роз'єм USB знаходиться на панелі попереду, що полегшує підключення різних гаджетів.

JVC KD-Ree

Індійська магнітола з підтримкою російської мови має стандартний типорозмір 1 DIN, читає диски CD/MP3, є роз'єм для USB. Передня панель знімається. Є трьохсмуговий еквалайзер, підтримує Айфон/Айпод і інші пристрої. Перевагою пристрою є наявність блютуза, підтримка тегів ID3. У автомагнітолу вбудований радіотюнер RDS. Монохромний монітор.

Піонер AVH-X4600

Це пристрій високого класу є мультимедійної станцією з збільшеним типорозміром 2 DIN. Автомагнітола оснащена РК дисплеєм WVGA з діагоналлю 7 дюймів. Екран світиться. Є порт USB, відтворення CD/MP3/DVD дисків та інше. Серед плюсів можна назвати наявність режиму IPP радіо. Габарити: висота – 100 мм, ширина — 178 мм, глибина – 157 мм На передній панелі знаходиться міні-джек AV, AUX. Є радиотюне RDS. Управління здійснюється з рульового колеса. Підтримує Айподи/Айфони, працює з платформою Андроїд. Апарат обладнаний окремим виходом на сабвуфер.

RedPower 18068 HD

Цей пристрій входить у високий ціновий сегмент. Встановлюється штатно на Мерседеси. Апарат легко встановлюється на штатне місце. Для підключення використовується оригінальна проводка. Має типорозмір 2 DIN.

Обладнана магнітола Hi-FI аудіо системою, мультитачным монітором з діагоналлю 8 дюймів, GPS/Глонасс-навігатором і багатьом іншим. Є можливість читання з носіїв MP3/CD/DVD, вбудований радіотюнер RDS. Управляти можна за допомогою інфрачервоного пульта управління або кнопками на рульовій колонці. Є лінійні входи з окремим виходом на сабвуфер і USB роз'єм (автор відео — Redpower Evgeny).

Перераховані автомагнітоли 24 Вольта для вантажівок можна встановлювати самостійно. Перед установкою слід уважно вивчити інструкції, як встановити та підключити магнітолу на 24 Вольта.

Покрокова інструкція по підключенню

Проблема установки автомагнітоли у вантажному транспорті полягає в тому, що виробники передбачили вихід для підключення програвача напруга 24 Ст. Більшість випускаються магнітол для автомобіля розраховані на 12 В. Знайти апарат на 24 В досить складно, тим більше, якщо вибирати з певними характеристиками. Вихід є. Головне, мати інструкцію з підключення своїми руками магнітоли на 12 В до бортової 24-вольтової мережі.

Якщо прийнято рішення про встановлення на вантажівку 12-вольтового апарату, можна вибирати будь-яку вподобану модель.

Є два виходи:

 1. В мережі на 24 встановлено два акумулятора. Можна підключитися до одного з них. Але це тимчасовий варіант, так як акумулятор буде швидко розряджатися, а пристрій навіть може вийти з ладу.
 2. Для підключення автомагнітоли на 12 В до бортової мережі на 24 В потрібно використовувати спеціальний адаптер. Ці прилади називають перетворювачами струму. Знайти такий адаптер можна в будь-якому магазині, що торгує аксесуарами для автомобіля. На ринку велика кількість перетворювачів. Ціна їх може бути різною в залежності від виробника.

Для установки магнітоли на вантажний автомобіль потрібно приготувати наступні інструменти і матеріали:

 • викрутку;
 • тестер;
 • паяльник;
 • припій;
 • ізоляційну стрічку.

Щоб не помилитися при підключенні, слід мати під рукою електричну схему підключення. Зазвичай вона додається до комплекту для встановлення.

Перед монтуванням потрібно вивчити кріплення, яке передбачено для магнітоли. Більшість програвачів стандартних розмірів з кріпленнями, що відповідають стандартам ISO. Якщо роз'єми в кабіні і на магнітолі відповідають один одному, монтаж забирає не більше 10 хвилин. Правда, якщо проведена проводка від акумуляторної батареї, антени, маси і акустичної системи.

При використанні апарату на 12 потрібно ввімкнути в мережу перетворювач струму, під'єднати всі роз'єми, і можна насолоджуватися музикою. Якщо роз'єми не збігаються, то потрібно буде придбати відповідні перехідники.

Перед тим як відправлятися за покупкою магнітоли, потрібно заздалегідь сфотографувати роз'єм, в який її треба буде підключати. Якщо не вийде знайти апарат з потрібним роз'ємом, продавець підбере необхідний перехідник. Часто перехідник ISO йде в комплекті з плеєром.

Альтернативний варіант – заміна роз'ємів. Це зробити просто, якщо дроти за кольором відповідають маркуванню. Спочатку від'єднується позитивна клема від АКБ. Потім послідовно по одному, щоб не заплутатися, откусывается провід від колишнього роз'єму і з'єднується з новим проводом. Щоб контакти були надійними, а музика звучала якісно, жилки проводів слід не скручувати, а паяти.

Місця з'єднань необхідно добре заізолювати. Замість ізоляційної стрічки можна використовувати різнокольорові кембрики (термоусадочні трубки). Дроти просмикуються в кембрик, відповідний за кольором, і нагрівають. При нагріванні трубка зменшується в розмірах, щільно обтягуючи провід і надійно ізолювати його.

Якщо маркування проводів за кольором відрізняється, це ускладнює заміну роз'єму. В цьому випадку потрібно буде скористатися тестером. З його допомогою виконується прозвон проводки. Може знадобитися протягнути додаткові дроти.

Відсутність проводки для підключення автомагнітоли зустрічається рідко. Якщо її немає, доведеться монтувати своїми руками. Для цього купувати програвач потрібно з комплектом проводів. Довжина проводів залежить від конкретної моделі авто. Протягуючи проводу, слід стежити, щоб вони не провисали, але і не були сильно натягнуті.

В якості живильного проводу від акумулятора потрібно використовувати багатожильний мідний провід. Для підключення компонентів акустичної системи використовуються спеціальні дроти. На тильній стороні автомобільної магнітоли зазвичай присутнє маркування, яке вказує призначення проводів і рознімань. Живить плюсовий дріт підключається пристрою повинен бути жовтого кольору. Його підключають до позитивної клеми АКБ або до відповідного проводу, який протягнуть у кабіну.

не Можна підключатися до прикурювача.

Провід на масу чорного кольору кріплять за допомогою гвинта. Далі підключається провід червоного кольору до замка запалювання. При повороті ключа в замку з цього проводу буде подаватися харчування. Магнітола включається в залежності від положення ключа.

Виконавши приєднання силових проводів, можна протягувати дроти, і приєднувати колонки. Щоб правильно зробити підключення, потрібно звертати увагу на полярність, інакше звук буде спотвореним. Пасивна антена підключається в призначене для неї гніздо. Щоб підключити активну антену, до неї потрібно протягнути додатковий провід від контакту автомагнітоли. Його можна знайти на задній стороні приймача по абревіатурі AMP, REM або ANT.

Якщо мати базові знання з електротехніки, то підключення магнітоли 24 В можна виконати самостійно. Важливо, підключення робити точно за схемою з дотриманням полярності проводів.

Ціна питання

Ціна автомагнітол залежить від виробника, класу пристрою, функціоналу. Апарати одного класу майже не відрізняються технічними характеристиками.

Голосування

Яка магнітола у вас встановлена на вантажівці?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Установка магнітоли на КамАЗ»

Як підключити автомагнітолу 12 В на Камазі з використанням перетворювача, демонструється в цьому ролику (автор відео — Андрій В).


Коментарі та відгуки