Лого av-to.info
Відео та медіа пристрої || | 185

Самостоятельно мастерим эмулятор CD-чейнджера для магнитолы любимой Ласточки

У багатьох сучасних авто продовжують використовуватися касетні і CD- автомагнітоли. Вони не відрізняються високою функціональністю, тому багато автовласників змінюють головні пристрої. Однак, штатні системи часто перевершують за якістю звучання багато китайських аналоги, тому ті автолюбителі, які хочуть заощадити, використовують CD-чейнджер. Що це за пристрій і як його вибрати - дізнайтеся з цього матеріалу.

Формати автозвуку

На сьогоднішній день розрізняють три формату автозвуку:

 1. WAV. Цей формат є звучання без стиснення і втрати якості, тобто найчистіший варіант.
 2. APE, FLAC. В даному випадку мова йде про звучання зі стисненням, проте втрати якості відсутні.
 3. Один з найпопулярніших варіантів - MP3 або OGG. Це - формат із стисненням якості і, відповідно, певними втратами.

Як відомо, традиційний CD-диски зазвичай працювали з WAV-форматами, тобто забезпечували звучання без втрат якості і стиснення. Так що даний варіант вважається одним з найбільш якісних і об'ємних. Наступний варіант - FLAC - йому трохи поступається, однак в принципі, втрата якості незначна. Що стосується MP3, то незважаючи на те, що цей формат менш якісний з усіх інших, він залишається одним з найбільш затребуваних. Завдяки MP3 розробники змогли знизити розміри носіїв даних, при цьому забезпечивши можливість збереження більшого обсягу інформації.

Призначення і особливості емулятора CD-чейнджером

Що це таке - емулятор CD-дисків і USV для штатних автомобільних магнітол? Емулятор представляє пристрій, що використовується для підключення до штатної аудіосистеми. Автомагнітола, в свою чергу, визначає цей девайс як CD-програвач, причому володіє всіма необхідними характеристиками і можливостями. Зокрема, мова йде про зміну пісень, носіїв інформації, повноцінним управлінням роботою системи. Загалом, використання емулятора нічим не відрізняє автомагнітолу від управління традиційними дисками (автор відео - Anton Annenkov).

Параметри вибору

Як правильно вибрати пристрій:

 1. Для Спершу необхідно визначитися з вартістю. Відповідно до наявних фінансових бюджетом ви сформуєте певне коло моделей емуляторів, серед яких будете вибирати підходящий варіант.
 2. Купівля емулятора CD-чейнджером повинна здійснюватися відповідно до моделі автомагнітоли, встановленої в вашому авто. И речь идет конкретно об аудиосистеме, а не о модели транспортного средства. Купленный гаджет должен полностью соответствовать особенностям установленной магнитолы. Это очень важно, поскольку многие авто оборудуются рулевым управлением аудио и подрулевыми переключателями для магнитолы. Если модель чейнджера не будет соответствовать особенностям используемой аудиосистемы, есть вероятность, что управление подрулевыми или рулевыми переключателями будет невозможным.
  Також врахуйте, що в продажу можна зустріти і універсальні пристрої, але купуючи такий гаджет, у вас немає ніякої гарантії, що він буде працювати правильно. Тому якщо продавець намагається вам у фарбах розповісти про переваги універсальних емуляторів, не вірте цьому.
 3. Пристрій повинен бути виконано в якісному і міцному корпусі. Візьміть емулятор в руку перед покупкою, перевірте, щоб в корпусі не було зазорів. Якщо ви трохи стиснете корпус і почуєте скрип, то краще відмовтеся від покупки цього девайса.
 4. Скупий платить двічі. Як відомо, дешеві товари дуже рідко бувають якісними. Тому ви повинні враховувати, що занадто низькі ціни, швидше за все, пов'язані з низькою якістю виконання пристрою.

Інструкція по виготовленню пристрою своїми руками

Для того, щоб зробити емулятор чейнджера своїми руками, вам потрібно мати певні навички в області електроніки і електротехніки. Причому спорудити такий девайс - це зовсім непросте завдання, впоратися з якою зможе не кожен професійний електрик. Для виготовлення вам потрібно зробити схему або завантажити її з Мережі, відповідно до якої буде виконуватися виробництво пристрою. Детально описувати цей процес ми не будемо, оскільки процедура індивідуальна для кожної окремої автомагнітоли та для кожної окремої плати.

Розглянемо коротко процес виготовлення:

 1. Спочатку підбирається сама плата. Ознайомтеся з відгуками автовласників, які вже зробили емулятор чейнджера, щоб зрозуміти, які варіанти плат найбільш оптимальні. Завжди в таких питаннях враховуйте модель автомагнітоли, що використовується у вашій машині.
 2. У відповідності зі схемою припаяйте до плати всі необхідні елементи. Йдеться про аудіовихід, вході для самої аудіосистеми, конденсаторах, резисторах і т.д. Всі компоненти повинні бути припаяні найбільш якісно і надійно. Врахуйте, що емулятора належить працювати в умовах вібрацій, тому всі елементи повинні бути надійно припаяні.
 3. Потім вам буде потрібно встановити плату в корпус відповідного розміру. Девайс повинен бути міцно вмонтованим в пластикову оболонку. Після того, як всі дії по збірці будуть виконані, проводиться діагностика працездатності емулятора. Якщо звучання, яке видається магнітолою, вийшло не чистим, то треба перевіряти всю схему і при необхідності перепоювати її елементи.

Фотогалерея «Виготовлення емулятора»

Ціна питання

залежно від моделі, вартість емулятора CD-чейнджером може бути різною. Дешеві китайські девайси можуть обійтися покупцеві в 1000-1500 рублів, при цьому впевненості в якості їх роботи бути не може. Гаджети середньої цінової категорії на сьогоднішній день стоять близько 2500 рублів. Можна знайти і більш дорогі варіанти, їх вартість обійдеться покупцеві приблизно в 4-5 тисяч рублів.

Голосування

Яка магнітола встановлена ​​в вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Як змусити штатну магнітоли читати MP3?» || | 255

Более простой вариант заставить штатную аудиосистему без CD-привода и USB-выхода воспроизвести MP3-файлы представлен в ролике ниже (автор видео — oleg- ko).