Самостійно майструємо емулятор CD-чейнджера для магнітоли улюбленої Ластівки

У багатьох сучасних авто продовжують використовуватися касетні і CD-автомагнітоли. Вони не відрізняються високою функціональністю, тому багато автовласників змінюють головні пристрої. Однак, штатні системи перевершують за якістю звучання багато китайські аналоги, тому ті автолюбителі, які хочуть заощадити, використовують CD-чейнджер. Що це за пристрій і як його вибрати — дізнайтеся з цього матеріалу.

Формати автозвуку

На сьогоднішній день розрізняють три формату автозвуку:

 1. WAV. Цей формат являє собою звучання без стиснення і втрати якості, тобто самий чистий варіант.
 2. APE, FLAC. В даному випадку мова йде про звучанні зі стисненням, проте втрати якості відсутні.
 3. Один з найпопулярніших варіантів — MP3 або OGG. Це — формат зі стисненням якості і, відповідно, певними втратами.

Як відомо, традиційний CD-диски зазвичай працювали з WAV-форматами, тобто забезпечували звучання без втрат якості і стиснення. Так що цей варіант вважається одним з найбільш якісних і об'ємних. Наступний варіант — FLAC — йому трохи поступається, проте у принципі, втрата якості незначна. Що стосується MP3, то незважаючи на те, що цей формат менш якісний з усіх інших, він залишається одним з найбільш затребуваних. Завдяки MP3 розробники змогли знизити розміри носіїв даних, при цьому забезпечивши можливість збереження більшого обсягу інформації.

Призначення та особливості емулятора CD-чейнджера

Що це таке — емулятор CD-дисків і USV для штатних автомобільних магнітол? Емулятор представляє пристрій, що використовується для підключення до штатної аудіосистеми. Автомагнітола, в свою чергу, визначає цей девайс як CD-програвач, причому володіє всіма необхідними характеристиками і можливостями. Зокрема, мова йде про зміну пісень, носіїв інформації, повноцінним управлінням роботою системи. Загалом, використання емулятора нічим не відрізняє автомагнітолу від управління традиційними дисками (автор відео — Anton Annenkov).

Параметри вибору

Як правильно вибрати пристрій:

 1. Для початку необхідно визначитися з вартістю. У відповідності з наявним фінансовим бюджетом ви сформуєте певний круг моделей емуляторів, серед яких будете вибирати підходящий варіант.
 2. Покупка емулятора CD-чейнджера повинна здійснюватися у відповідності з моделлю автомагнітоли, встановленої у вашому авто . І йдеться конкретно про аудіосистемі, а не про моделі транспортного засобу. Куплений гаджет повинен повністю відповідати особливостям встановленої магнітоли. Це дуже важливо, оскільки багато авто обладнуються рульовим управлінням аудіо і підрульовими перемикачами для магнітоли. Якщо модель чейнджера не буде відповідати особливостям використаної аудіосистеми, є ймовірність, що управління підрульовими або керманичами перемикачами буде неможливим.
  Також врахуйте, що в продажу можна зустріти і універсальні пристрої, але купуючи такий гаджет, у вас немає ніякої гарантії, що він буде працювати правильно. Тому якщо продавець намагається вам у фарбах розповісти про достоїнства універсальних емуляторів, не вірте цьому.
 3. Пристрій повинен бути виконаний у якісному та міцному корпусі. Візьміть емулятор в руку перед покупкою, перевірте, щоб в корпусі не було зазорів. Якщо ви трохи стиснете корпус і почуєте скрип, то краще відмовтеся від покупки цього девайса.
 4. Скупий платить двічі. Як відомо, дешеві товари дуже рідко бувають якісними. Тому ви повинні враховувати, що надто низькі ціни, швидше за все, пов'язані з низькою якістю виконання пристрою.

Інструкція з виготовлення пристрою своїми руками

Для того, щоб зробити емулятор чейнджера своїми руками, вам потрібно володіти певними навичками в області електроніки і електротехніки. Причому спорудити такий девайс — це зовсім непросте завдання, впоратися з якою зможе не кожен професійний електрик. Для виготовлення вам потрібно зробити схему або завантажити з Мережі, відповідно до якої буде виконуватися виробництво пристрою. Детально описувати цей процес ми не будемо, оскільки процедура індивідуальна для кожної окремої автомагнітоли і для кожної окремої плати.

Розглянемо процес виготовлення:

 1. Спочатку підбирається сама плата. Ознайомтеся з відгуками автовласників, які вже зробили емулятор чейнджера, щоб зрозуміти, які варіанти плат найбільш оптимальні. Завжди в таких питаннях враховуйте модель автомагнітоли, що використовується у вашій машині.
 2. У відповідності зі схемою припаяйте до плати всі необхідні елементи. Мова йде про аудіовихід, вхід для самої аудіосистеми, конденсаторах, резисторах і т. д. Всі компоненти повинні бути припаяні найбільш якісно і надійно. Врахуйте, що емулятор доведеться працювати в умовах вібрацій, тому всі елементи повинні бути надійно припаяні.
 3. Потім вам потрібно встановити плату в корпус відповідного розміру. Девайс має бути міцно вмонтований в пластикову оболонку. Після того, як всі дії по збірці будуть виконані, проводиться діагностика працездатності емулятора. Якщо звучання, яке видається магнітолою, вийшло не чистим, то потрібно перевіряти всю схему і при необхідності перепоювати її елементи.

Фотогалерея «Виготовлення емулятора»

Ціна питання

В залежності від моделі, вартість емулятора CD-чейнджера може бути різною. Дешеві китайські девайси можуть обійтися покупцеві в 1000-1500 рублів, при цьому впевненості у якості їх роботи бути не може. Гаджети середньої цінової категорії на сьогоднішній день коштують близько 2500 рублів. Можна знайти і більш дорогі варіанти, їх вартість обійдеться покупцеві приблизно в 4-5 тисяч рублів.

Голосування

Яка магнітола встановлена у вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як змусити штатної магнітоли читати MP3?»

Більш простий варіант змусити штатну аудіосистему без CD-приводу і USB-виходу відтворювати MP3-файли представлений в ролику нижче (автор відео — oleg - ko).


Коментарі та відгуки