Лого av-to.info
Видео и медиа устройства

Як підібрати якісний автомобільний підсилювач за кількістю каналів (1, 2, 3, 4, 5 або 6)?

Кожен автолюбитель, який цінує якісне звучання, знає, для чого потрібен автомобільний підсилювач 4 канали та які завдання він виконує. Призначення усилка полягає в забезпеченні більш якісного звуку, який видає магнітола. Детальніше про те, як вибрати такий пристрій для свого автомобіля, ви можете дізнатися в цій статті.

Яке має бути кількість каналів ?

усилок для машин являє собою пристрій, що використовується посилення вхідного сигналу до певного рівня, виставленого автовласником. Сучасний ринок пропонує споживачам безліч різних пристроїв, що відрізняються між собою за характеристиками і вартості.

Різновиди підсилювачів за кількістю каналів

Однією з основних характеристик усилка для авто є кількість каналів:

 1. Моноблоки. Це - басові пристрої високої потужності, які зазвичай застосовуються для сабвуферів. Підсилювачі такого типу призначені для роботи з сабамі низкоомной навантаження - від 1 до 2 Ом. Якщо ви плануєте сильно вантажити саб, то купувати моноблок недоцільно - краще віддати перевагу аксесуарам з великою кількістю каналів і підключити їх із застосуванням мостової схеми.
 2. Одноканальні девайси. Такі пристрої дозволяють видавати більше високу потужність звучання, проте саме його якість буде посереднім. Одноканальні пристрої включають в свою конструкцію кросовер, що дозволяє без проблем підключитися до стокової аудіосистеми, в якій немає регуляторного пристрої для зміни гучності сабвуфера.
 3. Двоканальні і триканальні девайси. Їх призначення полягає в підключенні двох динаміків або саба. Слід зазначити, що такий тип пристроїв підтримує роботу в умовах низкоомной навантаження і дозволяють функціонувати в мостовому розташуванні. Як показує практика, цей тип усилков досить універсальний і він дозволяє зберігати регулювальні комбінації, які потрібно для ефективної роботи саба. Зокрема, такі девайса дозволяють забезпечити рівномірно посилюється бас, а також фільтрацію низьких частот від перешкод.
 4. Чотирьохканальні. Якщо розглядати такі девайси з технічної точки зору, то вони використовуються для таких же цілей, як вищеописані пристрої. Така система виконана в корпусі з живильним блоком на два двоканальних усилка. Принциповою відмінністю таких девайсів вважається те, що вони дозволяють підключити три акустичних системи до одного виходу, ця функція називається tri-mode.
  Крім того, при необхідності автовласник зможе використовувати другу пару лінійного виходу, застосовуючи при цьому вихід першої пари. Потрібно відзначити, що чотирьохканальні девайси сьогодні вважаються одними з найбільш затребуваних серед споживачів.
 5. П'ятиканальні. Такі системи функціонують за принципом вищеописаних усилков, тільки вони мають ще один канал. Цей канал використовується для підключення саба.
 6. шестиканального пристрою. На відміну від вищеописаних різновидів, такі девайси не набули широкого поширення. Тим більше, що в продажу сьогодні не так легко знайти аудіосистеми, які потребують використання таких пристроїв. Крім того, установка таких усилков може доставити незручності для автолюбителя.
  Як показує практика, наші співвітчизники під час монтажу девайсів в акустику часто стикаються з проблемою поганого сигналу,, перешкодами, а також в цілому неприйнятним якістю звуку. Використання шестиканального систем передбачає додаткову установку процесорного пристрою (автор відео - канал Supram3n).

Критерії вибору

На що необхідно звернути увагу при покупці девайса:

 1. Одним з основних параметрів будь-якого усилка є потужність, яка може бути номінальною і максимальної. Подивившись на корпус девайса, ви можете побачити значення потужності, але на них не варто спиратися, оскільки зазвичай на корпусі вказується загальна потужність для всіх каналів. Тим більше, що зазвичай вона сильно завищують, щоб привернути увагу споживачів. Більш реальні свідчення відзначаються в сервісній документації або паспорті. Також не потрібно керуватися тільки максимальною потужністю, оскільки це значення теж може бути завищена.
 2. Наявність кросовера. Практично всі сучасні підсилювачі обладнуються кроссоверами, які використовуються для обрізання зайвих частот, які відтворює система. Кросовер може обрізати як низькі, так і високі частоти.
 3. Регулювальні опції для меломанів - GrandBass, Bass, BassBoost - використовуються для посилення низькочастотної складової. Ці функції повинні бути обов'язково, якщо ви плануєте надалі використовувати сабвуфер. Такі фільтри дозволяють плавно підбирати рівень частоти для посилення баса.
 4. Ще один параметр - THD. Це значення є сумою потужностей усіх гармонік. Висловлюючись більш зрозумілою мовою, THD дозволяє визначити спотворення аудіосигналу, який проходить через усилок. Якщо ви звернетеся до сервісній книжці, то зможете побачити кілька значень спотворень. Чим нижче буде рівень THD, тим більше чистий звук зможе видавати підсилювач.
 5. Наступний параметр - поділ каналів, що демонструє розподіл елементів, а також їх відокремлений розташування відносно один одного. Якщо показник поділу каналів буде більш високим, це свідчить про більш якісної збірці девайса, а також його функціональні особливості. Даний показник вимірюється в децибелах і він демонструє, яка потужність дається на кожен з каналів.

Ціна питання

Якщо ви вирішили придбати підсилювач, то відразу ж потрібно сказати - не «ведіться» на дешеві пропозиції. Відверто низькі ціни повинні вам як мінімум насторожувати. Завжди пам'ятайте про те, що якісні системи не будуть коштувати дешево, а якщо ціна підозріло низька, то якість роботи підсилювача, як показує практика, буде дуже низьким.

Голосування

Чи є в вашому автомобілі підсилювач для акустики?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Детальна інструкція по підключення підсилювача своїми руками»

Як правильно зробити установка цього девайса своїми руками - наочна інструкція з описом основних моментів приведена в ролику нижче (автор - Pavel Cherepnin).