AUX кабель для автомагнітоли своїми руками: на замітку сучасному автовласникові

В результаті того, що мобільні пристрої щільно увійшли в життя багатьох автолюбителів, часто користувачі в Мережі цікавляться, що таке AUX-вихід і як його зробити. Ця стаття буде присвячена даному питанню. Як підключається AUX-кабель для автомагнітоли, як зробити відповідний вихід і що для цього потрібно — дізнайтеся нижче.

Що таке AUX-вихід на магнітолі?

Отже, що таке AUX, як його зробити і підключити? Для початку розберемося в понятті. AUX являє собою вхід, призначений для підключення джерела аудіосигналу. Це може бути звичайний MP3-плеєр, мобільний телефон, планшет, підключений через відповідний кабель. По суті, при підключенні плеєра водій зможе прослуховувати аудіозаписи через автомагнітолу, як через підсилювач.

Подключение МП3-плеера к автомагнитоле через AUX-вход
Підключення MP3-плеєра до автомагнітоли через AUX-вхід

В цьому випадку на лінійний вхід буде надходити імпульс з амплітудою, яка знаходиться в межах параметрів від 0.5 до 1 вольта. Будь девайси для відтворення аудіо, які обладнані відповідним виходом, можуть видавати подібний імпульс. Що стосується саме виходу, то він зазвичай маркується як AUX OUT або CD OUТ (що трапляється значно рідше).

На сьогоднішній день багато автолюбителів використовують спеціальні тюнери, які підключаються через прикурювач і дозволяють слухати музику через flash-накопичувач. При цьому ці люди стверджують, що тюнер, підключений через прикурювач, є відмінною альтернативою підключення плеєра через AUX. Ми хочемо відразу ж сказати, що якість відтворення аудіофайлів принципово відрізняється — підключіть самі і ви це зрозумієте. При правильному підключенні AUX-вихід буде видавати набагато більш якісний звук, ніж звичайний китайський тюнер.

Подключенный носитель информации к автомагнитоле
Підключений носій інформації до автомагнітоли

Посібник з виготовлення

З тим, що таке AUX, ми розібралися, тепер перейдемо до питання виготовлення пристрою. Щоб зробити AUX у штатну магнітолу, вам потрібно виконати певні дії, заздалегідь підготувавши всі необхідні матеріали. В принципі, процедура підключення даного виходу не особливо складна, але щоб правильно здійснити всі дії, необхідно дотримуватися певні нюанси, про які ви дізнаєтеся далі. Якщо у вас є сумніви щодо того, що ви все зробите правильно, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівця-електрика.

Основні рекомендації, а також приблизна схема підключення проводів до плати магнітоли наведено на відео від каналу SRV нижче.

Інструменти та матеріали

Отже, якщо ви хочете, щоб у вас завжди була можливість підключити MP3-плеєр по кабелю через автомагнітолу, вам потрібно обладнати відповідний вхід. Щоб правильно виконати всі дії, заздалегідь підготуйте необхідний штекер для входу, а також кабель. В принципі, це все можна взяти від старих навушників, дуже важливо в даному випадку те, щоб їх кабель для входу був цілим. Упевнитися в тому, що кабель для входу цілий, можна шляхом його «дзвінків», для цього використовується мультиметр.

Що стосується штекера для входу, то тут необхідно враховувати певні моменти. Наприклад, звичайний стандартний штекер від будь-яких аудіо-навушників умовно поділяється на кілька частин. Найбільш за габаритами широка частина штекера, розташована біля пластикового підстави, відноситься до загального кабелю. Цей кабель пофарбований в один колір, а зеленим і червоним кольорами відзначені провідники двох каналів — лівого і правого. Це означає, що дві частини, які залишилися, відносяться саме до каналів відтворення.

В принципі, щоб своїми руками спорудити AUX-вхід, немає нічого складного. Вам буде потрібно тільки приготувати певний набір пристроїв:

  • сам штекер навушників з кабелем;
  • паяльник з витратними матеріалами;
  • мультиметр.

Етапи

Отже, коли всі необхідні інструменти і матеріали будуть зібрані, можна приступати до виготовлення входу, призначеного для підключення плеєра через автомагнітолу .

Щоб все зробити правильно і щоб ви могли без проблем підключити будь-який мобільний пристрій, в тому числі плеєр, через кабель до автомагнітоли, виконайте наступні дії:

  1. Для початку вийміть всі носії зі своєї автомагнітоли. Коли все буде вилучено, вам необхідно буде демонтувати аудіосистему. Щоб зробити це, потрібно зняти декоративну пластикову накладку, яка, як правило, фіксується за допомогою декількох пластмасових фіксаторів. Як правило, на цьому кроці у автолюбителів не виникає проблем. Але в тому випадку, якщо ваша автомагнітола морально застаріла (вірніше сказати, «давня»), є ймовірність, щоб також вам буде потрібно викрутити гвинти. Так чи інакше, але цей етап зазвичай не викликає труднощів, тому орієнтуйтеся по ситуації.
  2. Після того, як автомагнітола буде демонтована, вам необхідно викрутити кілька гвинтів, розташованих на панелі вентиляції. Цю панель згодом необхідно буде трохи підняти вгору — така дія дозволить в майбутньому позбутися перешкод.
  3. Можна сказати, що підготовчий етап виробництва входу для підключення плеєра до магнітоли через кабель завершений. Тепер вам необхідно всі кабелі, які ви взяли від старих навушників разом зі штекером, приєднати до РСА-виходу, тобто тюльпану.
  4. Щоб правильно паяти всі кабелі, необхідно дотримуватися певний порядок. Зокрема, загальний кабель слід припаяти до металевої основи роз'єму. Провідники, які використовуються в якості каналів, слід припаяти до середніх виводів.
  5. Після того, як ви за допомогою паяльника припаяете всі необхідні дроти, їх потрібно продзвонити, для цього, як сказано раніше, застосовується мультиметр. При наявності проблем процедуру потрібно провести заново.
  6. Коли ви переконаєтеся в тому, що все зроблено правильно, припаяні дроти разом зі штекером необхідно буде вивести назовні. Таким чином, щоб вони знаходилися в салоні і до них можна було підключити плеєр або інший пристрій. У цьому випадку вам необхідно ґрунтуватися на свої уподобання, а також конструктивні особливості центральної консолі вашого транспортного засобу. Адже потрібно зробити так, щоб підключення і використання плеєра або мобільного гаджета через кабель не викликало дискомфорт або складності. Як показує практика, найбільш оптимальним у цьому випадку буде висновок кабелю в попільничку, зрозуміло, якщо вона не експлуатується за призначенням. Заздалегідь необхідно подбати про те, щоб кабель, через який ви будете підключати мобільні гаджети або плеєри, був досить довгим. В іншому випадку підключається пристрій буде просто висіти під магнітолою, а це, погодьтеся, не дуже естетично. Більш детальна інструкція по підключенню цього виходу наведена на відео нижче (автор відео — comPlushki Ремонти і Arduino).

Після того, як ви змогли підключити AUX-вихід для плеєра або телефону, необхідно перевірити, чи все ви зробили правильно. Для діагностики результату в першу чергу слід максимально знизити рівень звуку на головному пристрої, тобто аудіосистеми. Це робиться тому, що більшість мобільних гаджетів після підключення до головного пристрою починають шуміти, видаючи неприємний звук. Отже, до AUX-виходу, виведеному в салон транспортного засобу, необхідно підключити мобільний пристрій або плеєр, після чого включається будь-яка аудіозапис.

Заздалегідь на головному пристрої потрібно провести регулювання звуку. У тому випадку, якщо ви змогли підключити і припаяти правильно, аудіозаписи з плеєра або мобільного пристрою будуть грати в динаміках транспортного засобу. Якщо якість аудіо вас не влаштовує, спробуйте змінити налаштування відтворення на головному пристрої, а також мобільному телефоні. Іноді достатньо тільки змінити налаштування еквалайзера, щоб звучання було оптимальним.

Наведена вище інструкція актуальна для тих автомобілістів, хто вирішив зробити все своїми силами і вміє тримати в руках паяльник. Якщо з необхідністю пайки ви стикаєтеся вперше, то цілком можливо, що досягти бажаного результату у вас не вийде. У тому разі, якщо такий варіант вам не підходить, ви можете просто піти в магазин авто-акустики, придбати відповідний перехідник і підключити його. Такий варіант менш трудомісткий на відміну від вищеописаного, однак він вимагає великих фінансових вкладень.

Голосування

У вашому автомагнітоли є AUX-вхід?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як своїми руками підключити AUX-вихід в автомобільну магнітолу»

Більш детальна і наочна інструкція про підключення AUX-виходу в автомобільну магнітолу з CD-приводом наведена на відео нижче (автор відео — SoftMan).


Коментарі та відгуки