Чиним і міняємо тросик склопідіймача без допомоги фахівців на СТО

Якщо в автомобілі не працює склопідйомник , це спричиняє незручності, особливо в жарку погоду і для водіїв, які звикли палити за кермом. У статті розглядаються види склопідйомників, а також трос склопідіймача, його пристрій, робота і несправності, дається інструкція по заміні.

Різновиди склопідйомників

Склопідйомник призначений піднімати і опускати бічні скла в машині. Зустрічається кілька видів цих пристроїв, які відрізняються принципом роботи та розташуванням.

За принципом роботи підйомні пристрої діляться на:

 1. Механічні. Скла опускаються і піднімаються шляхом обертання ручки, яка знаходиться на двері автомобіля. Рух здійснюється завдяки шестерням. Цей вид пристроїв можна зустріти лише на старих моделях авто.
 2. Електричні. Для того, щоб опустити або підняти скло, потрібно натиснути на клавішу перемикача, розташовану або на дверях, або на поручні.

Ще бувають так звані автоматичні — це додаток електричного. Скла автоматично приводяться в дію. Одночасно з ними блокуються дверні замки. Найчастіше вони встановлюються на автомобілі з протиугінною системою, паралельно з електричними склопідйомниками.

Конструкція всіх видів не відрізняється між собою: за допомогою кнопки або ручки механізм пристрою піднімає або піднімає планку, на якій тримається скло. Скло переміщається тільки вертикально. Зверху обмежує пересування ущільнювач вікна, знизу – гумовий демпфер.

Пристрій механізму

В залежності від виду склопідіймача розрізняють два види механізмів приводу: механічний і електричний. У першому випадку механізм приводу приводиться в дію за допомогою ручки/важеля, що знаходиться на внутрішній стороні дверей. Обертаючи рукоятку, водій передає руху шестірні привода, який починає рухатися.

Пристрій автомобільного склопідіймача

Електричний привід приводиться в дію за допомогою реверсивного двигуна. Він у свою чергу запускається при натисканні кнопки, що знаходиться на поручні водія або пасажира. В роботі привода використовується черв'ячна передача, з її допомогою двигун проводить у дію шестерню приводного механізму (автор відео — Сергій Зукол).

Привід пов'язаний з пристроєм, що здійснює переміщення скла. Підьомний механізм може бути важільного або рейкового типу.

Важільний має три підвиди:

 • одноважільний;
 • двухрычажный;
 • двухрычажный колісний.

Важільні пристрої компактні і надійні в експлуатації. Ще одним плюсом є простота монтажу і демонтажу. Універсальність механізму дозволяє встановлювати його на будь-яку машину. Недолік – неможливість рівномірного пересування скла. Спочатку воно рухається швидко, далі все повільніше, а в кінці навіть з ривками.

У рейковому пристрої пластина зі склом рухається вгору і вниз по вертикальній зубчастої рейки. На пластині встановлено зубчате колесо, яке входить в зачеплення з шестірнею привода. Таким чином, рух виконується або вниз, або вгору. Перевага рейкової склопідіймача – надійність і плавність переміщення скла. Недоліком є масивність конструкції, що обмежує його застосування.

Рейковий тип пристрою

Третім видом є тросовий механізм, який буде розглянуто детальніше нижче.

Робота троса склопідіймача, або тросовий механізм підйому скла у авто

Тросовий склопідйомник складається з наступних компонентів:

 1. Трос – гнучка деталь, яка забезпечує надійність пристрою. У деяких моделях авто замість троса використовується ланцюг або ремінь, вони більш надійні. Натяг гнучкої деталі здійснюється за допомогою 3-4 роликів. Ролики кріпляться з внутрішньої сторони дверей.
 2. Напрямна труба, на якій кріпляться ролики.
 3. Барабан. Це деталь, на яку намотується трос.
 4. Пластина, на яку кріпиться скло.
 5. Ролики. Серед роликів один напружинен, що дозволяє регулювати натяг троса: натягувати його, якщо він занадто розтягся. Може використовуватися для натягу пружина.
Пристрій з тросовим приводом

Працює механізм наступним чином:

 1. Пластина прикріплена до троса і рухається по направляючої труби, розташованої вертикально.
 2. З пластиною з'єднується нижня кромка автомобільного скла.
 3. При обертанні ручки або натискання клавіші приводяться в дію шестерні приводу, ці рухи передаються на приводний барабан. При цьому одна гілка троса намотується на барабан, інша — розмотується.

Якщо скло надто широке, можливі перекоси, так як один трос його не втримає. Щоб уникнути цього встановлюється дві напрямні труби. Трос проходить через них і утримує скло в двох місцях.

Конструкція нагадує два трикутника, вершинами якого є ролики і барабан. Тросовий механізм більш популярний. Він компактний, тому що може встановлюватися на будь-які моделі автомобілів. Великий недолік – розтягнення та обрив троса, що робить неможливим пересування скла.

Типові несправності троса

Основних несправностей троса три:

 • перетирання і обрив;
 • перекручення;
 • розтягування.

Крім перерахованих несправностей, знос троса може бути по ряду інших причин. Наприклад, при неправильній установці пристрою або попадання сторонніх предметів в паз скла.

Визначити несправність механізму можна за такими ознаками:

 • скло заклинює в одному положенні;
 • утруднене пересування скла;
 • при натисканні на кнопку немає ніякої реакції;
 • ривки при русі.

Трос може ослабнути не тільки з причини довготривалої експлуатації, але і при поломці пластмасових фіксаторів, які слід замінити. Якщо порвався тросик склопідіймача, його необхідно замінити.

Інструкція по заміні своїми руками

Для проведення заміни троса склопідіймача необхідно підготувати наступні матеріали та інструменти:

 • новий трос склопідіймача;
 • плоску і хрестову викрутку;
 • бокорізи;
 • алюмінієві затискачі;
 • шило;
 • літол.

Фотогалерея «Міняємо трос своїми руками»

Перед тим, як поміняти тросик склопідіймача, потрібно відключити привід дверей і тягу ручки.

Процедура заміни складається з послідовності кроків:

 1. Спочатку знімаємо обшивку з дверей, викрутивши кріпильні елементи і знявши кнопки управління.
 2. Далі відключаємо дроти живлення, якщо встановлений електричний привід.
 3. Потім знімаємо все, що може заважати: моторчик, динаміки і лючки.
 4. На наступному етапі виймаємо скло і прибираємо в сторону, щоб випадково не розбити під час проведення робіт.
 5. Після демонтажу скла тросики ослабнуть, їх легко можна зняти. В першу чергу знімається трос з бічних роликів. Потім необхідно виштовхнути кріплення троса з кріплення скла. Тепер можна знімати тросик з барабана.
 6. Нова деталь встановлюється так само, як був встановлений старий. Перед установкою слід почистити всі ролики і барабан від забруднень, змастити їх литолом. Це продовжить термін служби пристрою.
 7. Для натягування троса, потрібно витягти цвях з пружинного блоку.
 8. Після установки нової деталі збірка дверей проводиться в зворотному порядку.

Після того, як виконали заміну, необхідно перевірити роботу механізму підйому скла.

Голосування

Який тип склопідйомників встановлений на вашому автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна троса механізму підйому скла»

Як замінити трос склопідіймача, демонструється в цьому ролику (автор відео – Ігор Іванов).


Коментарі та відгуки