Ремонт і заміна трапеції склоочисника своїми руками

Від чистоти лобового скла залежить безпека водія і людей, які знаходяться з ним в машині, під час руху при поганій погоді. Очищає поверхню скла очисник, тому від його справності буде залежати, наскільки чистим буде скло. У статті розглядається трапеція склоочисника (ТЗ): пристрій, ознаки і способи несправностей, дається інструкція по заміні.

Характеристика трапеції склоочисника

Трапеція є одним з найважливіших елементів стеклоочистительного механізму. Від її справності залежить робота всього вузла. Щоб підтримувати працездатність ТЗ, необхідно знати, яке її пристрій і як вона працює.

Призначення і пристрій

Трапеція – той елемент очищувача скла, який переводить обертальні руху вала електричного двигуна руху двірників. Тому вона є однією із складових безпеки в умовах негоди.

Устройство в разобранном виде
Пристрій у розібраному вигляді

Конструкція ТЗ майже не відрізняється для всіх моделей автомобілів. Розходження полягає у формі, розмірах її складових і способи кріплення.

пристрій Складається з наступних деталей:

 • корпусу;
 • шарнірних чашок;
 • тяг;
 • шарнірів.

Для зниження втрат при терті і витрати електроенергії з'єднання пристрої виготовляються з поліформальдегіду. У нього низький коефіцієнт тертя і висока зносостійкість. Металеві частини захищені від корозійних процесів і тертя гальванічним шаром.

Принцип роботи полягає в наступному: моторчик приводить в рух палець, який змушує рухатися трапецію. Вали з'єднуються з редуктором за допомогою тяг, здійснюючи коливальні рухи. Результатом цієї роботи є руху щіток очисника з боку в бік, завдяки яким очищається поверхню скла.

Ознаки несправностей та способи їх усунення

Для того, щоб трапеція склоочисника була працездатною, необхідно знати ознаки її несправності і намагатися їх усувати, як тільки вони виявляться.

Ще однією ознакою несправності механізму є переривчасте рух щіток, стрибками. Причиною цього є окислення на приводах повідків, що перебувають у втулках ТЗ. Якщо не звертати увагу на окис, може вийти з ладу електромотор, так як на нього лягає велике навантаження.

Моторчик стеклоочистительного механизма
Моторчик стеклоочистительного механізму

Якщо зношені втулки трапеції склоочисника, з'являється люфт стеклоочистительных повідків. Ослаблення тиску у вузлі призводить до того, що двірник не щільно прилягає до скла, і не справляються з потоками дощу. Якщо несправна тяга трапеції склоочисника, утруднюється рух щіток.

Причиною несправності може бути знос окремих деталей. В цьому випадку потрібно зняти, розібрати механізм і замінити зношені елементи.

В яких випадках деталь необхідно міняти?

Якщо з'явилися ознаки несправності ТЗ, для того, щоб розібратися, необхідний ремонт або заміна, слід провести діагностику. Якщо можливий ремонт трапеції склоочисника, то слід замінити зламані або зношені деталі (автор відео — GARAj Alex Fierro).

Якщо прийнято міняти повністю пристрій, то при покупці нового виробу слід звертати увагу на спосіб кріплення і розмір. Трапеції можуть відрізнятися штекером підключення до електромотору і розміром повідків.

Висновок можна зробити один: слід купувати оригінальні вироби, призначені саме під вашу модель автомобіля.

Інструкція по заміні трапеції

Заміна трапеції склоочисника може бути виконана самостійно, так як це простий процес. Міняти потрібно весь механізм.

Перед роботами слід приготувати інструменти і матеріали:

Фотогалерея «Покрокова заміна трапеції склоочисника»

Для цього слід виконати наступні дії:

 1. В першу чергу потрібно відключити живлення автомобіля, знявши клему з «-» з АКБ.
 2. На наступному етапі потрібно демонтувати стару трапецію. Для цього потрібно зняти облицювання вітрового вікна і розширювальний бачок.
 3. Потім потрібно від'єднати роз'єм двигуна двірників.
 4. Далі потрібно викрутити ліву і праву гайки кріплення очищувача скла, зняти двірники, всі заглушки і кріплення з допомогою хрестової викрутки. На кожухах також потрібно зняти пластикові деталі.
 5. Потім потрібно відкрутити кріпильні гайки кронштейна електродвигуна до кузова автомобіля, а також кріплення, що з'єднує трапецію з мотором. Після цього можна демонтувати мотор.
 6. Після демонтажу електромотора можна витягати МС.
 7. Перед установкою нову ТЗ потрібно зібрати, так як вона реалізується в розібраному вигляді.
 8. Встановивши новий виріб, механізм слід зібрати в зворотному порядку.

Коли збірка буде завершена, потрібно відрегулювати щітки і змастити всі вузли і деталі механізму графитной мастила.

Голосування

Ви міняли самостійно трапеція склоочисника?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Як зняти і замінити трапецію очищувача скла на ВАЗ десятої моделі»

В цьому відео демонструється заміна ТС на ВАЗ 2110 (автор ролика — Шурко ГайкоФ).


Коментарі та відгуки