Лого av-to.info
Електропакет

Ремонт і заміна трапеції склоочисника своїми руками

Від чистоти лобового скла залежить безпека водія і людей, що знаходяться з ним в машині, під час руху при поганій погоді. Очищає поверхню скла очисник, тому від його справності буде залежати, наскільки чистим буде скло. У статті розглядається трапеція склоочисника (ТС): пристрій, ознаки та способи несправностей, дається інструкція по заміні.

Характеристика трапеції склоочисника

трапеція є одним з найважливіших елементів склоочисних механізму. Від її справності залежить робота всього вузла. Щоб підтримувати працездатність ТЗ, необхідно знати, яке її пристрій і як вона працює.

Призначення і пристрій

Трапеція - той елемент очищувача скла, який переводить обертальні рухи вала електричного двигуна в руху двірників . Тому вона є однією зі складових безпеки в умовах негоди.

Устройство в разобранном виде
Пристрій в розібраному вигляді

Конструкція ТС майже не відрізняється для всіх моделей автомобілів. Відмінності полягає в формі, розмірах її складових і способах кріплення.

Складається пристрій з наступних деталей:

 • корпусу;
 • шарнірних чашок;
 • тяг;
 • шарнірів.

Для зниження втрат при терті і витрати електроенергії з'єднання пристрою виготовляються з полиформальдегида. У нього низький коефіцієнт тертя і висока зносостійкість. Металеві частини захищені від корозійних процесів і тертя гальванічним шаром.

Принцип роботи полягає в наступному: моторчик приводить в рух палець, який змушує рухатися трапецію. Вали з'єднуються з редуктором за допомогою тяг, здійснюючи коливальні рухи. Результатом цієї роботи є руху щіток очищувача з боку в бік, завдяки яким очищається поверхню скла.

Ознаки несправностей і способи їх усунення

Для того, щоб трапеція склоочисника була працездатною, необхідно знати ознаки її несправності і намагатися їх усувати, як тільки вони будуть виявлені.

Ще однією ознакою несправності механізму є переривчасте рух щіток, стрибками. Причиною цього є окислення на приводах повідків, що знаходяться у втулках ТС. Якщо не звертати увагу на окис, може вийти з ладу електромотор, так як на нього лягає велике навантаження.

Моторчик стеклоочистительного механизма
Моторчик склоочисних механізму

Якщо зношені втулки трапеції склоочисника, з'являється люфт склоочисних повідків. Ослаблення тиску в вузлі призводить до того, що двірник не прилягає щільно до скла, і не справляються з потоками дощу. Якщо несправна тяга трапеції склоочисника, важко рух щіток.

Причиною несправності може бути знос окремих деталей. В цьому випадку потрібно зняти, розібрати механізм і замінити зношені елементи.

В яких випадках деталь необхідно міняти?

Якщо з'явилися ознаки несправності ТЗ, для того, щоб розібратися, необхідний ремонт або заміна , слід провести діагностику. Якщо можливий ремонт трапеції склоочисника, то слід замінити зламані або зношені деталі (автор відео - GARAj Alex Fierro).

Якщо прийнято міняти повністю пристрій, то при покупці нового обладнання слід звертати увагу на спосіб кріплення і розмір. Трапеції можуть відрізнятися штекером підключення до електромотора і розміром повідків.

Висновок можна зробити один: купувати слід оригінальні вироби, призначені саме під вашу модель автомобіля.

Інструкція по заміні трапеції

Заміна трапеції склоочисника може бути виконана самостійно, так як це простий процес. Міняти потрібно весь механізм.

Перед роботами слід приготувати інструменти та матеріали:

Фотогалерея «Покрокова заміна трапеції склоочисника»

Для цього слід виконати наступні дії:

 1. в першу чергу потрібно вимкнути живлення автомобіля, знявши клему з «-» з АКБ.
 2. На наступному етапі потрібно демонт ровать стару трапецію. Для цього потрібно зняти облицювання вітрового вікна і розширювальний бачок.
 3. Потім потрібно від'єднати роз'єм двигуна двірників.
 4. Далі потрібно викрутити ліву і праву гайки кріплення очищувача скла, зняти двірники, всі заглушки і кріплення за допомогою хрестоподібної викрутки. На кожухах також потрібно зняти пластикові деталі.
 5. Потім потрібно відкрутити кріпильні гайки кронштейна електродвигуна до кузова автомобіля, а також кріплення, що з'єднує трапецію з мотором. Після цього можна демонтувати мотор.
 6. Після демонтажу електромотора можна витягувати ТС.
 7. Перед установкою нову ТС потрібно зібрати, так як вона реалізується в розібраному вигляді.
 8. Встановивши новий виріб, механізм слід зібрати в зворотному порядку.

Коли збірка буде завершена, потрібно відрегулювати щітки і змастити всі вузли і деталі механізму графітного мастила.

Голосування

ви змінювали самостійно трапецію склоочисника?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Як зняти і замінити трапецію очищувача скло а десятої моделі ВАЗ »

У цьому відео демонструється заміна ТС на ВАЗ 2110 (автор ролика - Шурик ГайкоФ).