Як підключити та налаштувати «весла» на дверях автомобіля — склопідйомники?

Для того, щоб підвищити комфорт при управлінні транспортного засобу, в сучасних автомобілях використовується безліч різноманітних пристроїв і девайсів. Одним з таких є електричні склопідйомники (ЕП), завдяки яким водієві потрібно просто натиснути на кнопку, щоб відкрити або закрити скло. У цій статті представлена схема підключення склопідйомників, а також детальна інструкція до цього процесу.

Які вибрати стеклопоъемники?

Перед тим, як встановити та налаштувати електросклопідйомники, а також прописати їх в пам'ять ЕБУ, необхідно вибрати ЕП.

Види пристроїв, які можна сьогодні знайти у продажу:

 1. Тросові. Такі пристрої досить слабкі і працюють вони значно повільніше, ніж інші види. Але установка стеклооподъемников такого типу потребуватиме менше фінансових витрат, оскільки вартість системи в цілому більш низька. Ресурс експлуатації таких ЕП більш низький, але якщо вийде з ладу електродвигун системи, то його без проблем можна буде замінити.
 2. Річкові системи. Установка електросклопідіймачів такого типу займе трохи більше фінансових витрат, але працюють вони швидше тросиковых. Слід зазначити, що такі ЕП також не особливо потужні, також вони вимагають періодичного обслуговування, зокрема, змащення.
 3. Шарнірно-важільні системи. На думку багатьох фахівців, встановлювати і налаштовувати потрібно саме такі ЕП, оскільки вони працюю досить швидко, шум при їх роботі невисокий, також вони досить потужні.
Комплект ЭП для установки на авто
Комплект ЕП для встановлення на авто

Якому виду віддати перевагу — рішення кожного. Ми не будемо давати поради в цьому плані — і так зрозуміло, які пристрої більш ефективні і функціональні.

Інструкція з підключення

Треба враховувати, що встановлення задніх склопідйомників або передніх пристроїв — досить трудомістка задача. Перед тим, як приступити до процесу, зважте всі сили. Вам потрібно знати не тільки те, як проводиться установка доводчиків склопідйомників і самих ЕП, але і як відрегулювати, провести настройку і навчити систему. Далеко не кожен автолюбитель зможе зробити це в домашніх умовах. Докладна інструкція на тему як зробити підключення склопідйомників представлена нижче (автор відео — канал irtimidneuss).

Етапи

Встановлення універсальних ЕП в першу чергу передбачає знайомство зі схемою. Схема підключення склопідйомників повинна йти в комплекті. Перед тим, як приступити до процесу, від'єднайте акумулятор.

Як правильно встановити і як підключити склопідйомники:

 1. Спочатку зніміть дверні карти — для цього відкрутіть всі болти, демонтуйте ручки і від'єднайте кліпси обшивки.
 2. Скло потрібно надійно закріпити перед демонтажем старого механізму. Фіксувати скло потрібно на скотч. Також вийміть всі гумові заглушки з технологічних отворів, через які будуть проходити дроти.
 3. Встановіть регулювальну пластину в похилий паз і зафіксуйте її, для цього знадобляться болти М6. Пластина кріпиться до кронштейна скла, будьте обережні, щоб не пошкодити його.
 4. Механізм ЕСП необхідно встановити у верхнє отвір у зібраному вигляді. Вам потрібно надійно закріпити пристрій на двері, для цього вам також будуть потрібні болти М6 зі стопорними шайбами. Як правило, установка ЕП передбачає використання трьох болтів, але їх кількість може змінюватися залежно від конструкції пристрою.
 5. Наступним етапом буде витяг двох пластикових заглушок, розташованих в передній панелі, щоб зробити це, вам потрібно буде заздалегідь відключити провід від прикуривательного пристрою. Потім просто простягніть провід — його можна пустити через технологічний отвір, яке є в двері автомобіля, а також його стійках. На цьому етапі будьте уважні — при укладанні переконайтеся в тому, щоб дроти не стикалися з рухомими елементами ЕП, в іншому випадку можливий обрив проводки. При необхідності всі дроти треба буде зафіксувати ізолентою, також їх треба буде додатково обмотати нею.
 6. Далі, потрібно впевнитися в тому, що ви правильно з'єднали контакти з перемикачем. Підключіть їх до живлення і увімкніть габаритне освітлення. При цьому повинна активуватися підсвічування кнопки ЕП. Якщо вона не загорілася, то спробуйте поміняти контакти місцями.
 7. Тепер необхідно зайнятися важільною системою. Підключіть пристрій до пластині і склу. Надійно закрутіть всі гайки, оскільки під час руху вони можуть ослабнути. Вам потрібно налаштувати пристрій так, щоб скло знаходилося в одному положенні і було надійно закріплено.
 8. Далі, відрегульований склопідйомник слід підключити до харчування, тобто бортової мережі машини. Щоб не допустити помилок на цьому етапі, слід вивчити схему проводки автомобіля, а також схему ЕП.
 9. Після того, як всі ці дії будуть виконані, потрібно закріпити фіксатори. Приміром, для цього можна скористатися силіконовим спреєм (автор відео — ЛЬОША МАЙСТЕР).

Програмування і регулювання: особливості

Після того, як сайт буде встановлений, вам необхідно зробити програмування склопідйомників. Прописаний в пам'ять ЕБУ вузол буде більш ефективно працювати. Навчання стеклодъемников залежить від того, на який автомобіль вони встановлені, тому універсальної інструкції до цього процесу немає.

Розглянемо приклад, як прописувати ЕП на прикладі автомобіля Форд Фокус:

 1. Спочатку необхідно натиснути на кнопку керування ЕП і почекати до того моменту, поки скло в двері не підніметься до кінця.
 2. Далі, знову натисніть на ту ж кнопку та утримуйте її у такому положенні декілька секунд.
 3. Тепер вам потрібно опустити скло, для цього натисніть на відповідну кнопку, поки ЕП не опуститься до кінця. Коли скло буде в крайньому нижньому положенні, відпустіть кнопку.
 4. Потім вам потрібно буде знову підняти скло до того моменту, поки воно не буде в крайньому верхньому положенні.
 5. Після цього просто опустіть скло і спробуйте підняти його в автоматичному режимі, натиснувши на кнопку один раз, а не затискаючи її. Якщо ці дії не допомогли вам, то повторіть весь процес заново. Потрібно відзначити, що якщо дана процедура здійснюється на автомобілях Фокус 2, зібраних в Росії, то така операція дозволить навчити ЕП, якщо автомобіль обладнаний усіма чотирма склопідйомниками. Якщо ж у вашому авто тільки 2 ЕП, то такий алгоритм працювати не буде.

Ціна питання

Відео «Приклад установки ЕП на автомобіль ВАЗ 2107»

На відео нижче представлена наочна інструкція по установці і підключенню ЕП на прикладі вітчизняного автомобіля ВАЗ 2107 (автор — Сергій Зукол).

Голосування

У вас встановлені електричні склопідйомники на автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки