Як працює привід, повідець і інші вузли склоочисника?

Система склоочистки включає в себе безліч елементів, з'єднаних між собою і виконують одну важливу функцію — очищення лобового скла від бруду. Якщо з якихось причин система перестає працювати, оглядовість дороги для водія буде погіршена, відповідно, це може вплинути на його безпеку. Які функції виконує повідець склоочисника, і з яких елементів складається система — дізнайтеся з цієї статті.

Особливості пристрою та схема склоочисника

Схема системы очистки стекла для Приоры
Схема системи очищення скла для Пріори

Система склоочистки складається з таких елементів:

 1. Електродвигун або привід склоочисника. Це пристрій забезпечує нормальну роботу системи, сприяючи переміщенню двірників по передньому, а також заднього (для універсалів і хетчбеків) склу. Якщо редуктор склоочисника виходить з ладу, це призведе до непрацездатності очисників. Привід заднього склоочисника також встановлюється тільки в автомобілі в кузові хетчбек або універсал.
 2. Тримач щітки склоочисника, він же повідець склоочисника, він же важіль склоочисника — щіткотримач. На цьому пристрої фіксується саме лезо очисника, яке переміщається по склу.
 3. Щітка з гумовим або силіконовим лезом. Коли вона зношується, якість очищення лобового скла значно знижується.
 4. Кріплення щіток склоочисника — конструктивний елемент самих двірників.
 5. Розширювальний бачок — в нього заливається рідина, яка згодом при включенні двірників через форсунки по шлангах передається на скло.
 6. Форсунки — ці елементи монтуються на капоті, вони виконують функцію розпилення води по склу.
 7. Гумові шланги, що з'єднують розширювальний бачок і форсунки — за ним передається витратний матеріал.
 8. В залежності від авто, може використовувати блок управління склоочисником або переривач склоочисника. Останній являє собою реле, яке у відповідності з діями водія визначає частоту переміщення щіток по заданим тимчасовим інтервалам. Що стосується блоку, то він дозволяє водієві самостійно виставити необхідний інтервал.
 9. Мотор омивача , який здійснює подачу води або омиваючої рідини на скло.
 10. Перемикач склоочисника. Підрульовий перемикач розташований у салоні автомобіля, під рульовим колесом. З його допомогою водій може встановити швидкість роботи двірників, а також при необхідності подати воду на скло.
 11. Тяга, яка з'єднує дві щітки. Завдяки їй ці елементи можуть рухатися синхронно.

Фотогалерея «Елементи системи»

Принцип роботи приводу, двигуна та інших вузлів механізму

Якщо схема і пристрій склоочисника не викликає питань, перейдемо до наступного пункту — принципом роботи. Тримач щітки склоочисника разом із встановленим на ньому лезом пересувається вліво і вправо, що дозволяє практично повністю очистити вітрове скло. Як сказано вище, з допомогою перемикача водій може відрегулювати швидкість, з якою держатель щітки склоочисника буде пересуватися. Деякі сучасні авто комплектуються прихованими очисникам. У даному випадку механізм склоочисника встановлюється під лобовим склом, а коли водієві потрібно включити двірники, пристрій висуває вгору цей механізм, який після відключення «сховається» назад.

В цілому очищувачі для лобового і заднього скла — це практично ідентичні вироби, але і в їх роботі є відмінності. Приміром, тримач щітки склоочисника може працювати тільки в одному режимі, без можливості регулювання. Тобто якщо передні двірники є частиною цілої системи, що включає в себе безліч елементів і блок управління, то задній двірник має тільки одну функцію. Одним з основних компонентів омивача вважається насос, призначений для активації електромотора системи.

Коротко розглянемо принцип дії системи:

 1. Водій тисне на підрульовий перемикач, подаючи керуючого блоку сигнал про необхідність включення двірників, а також подачі води.
 2. Допомогою робота електромотора рідина починає передаватися по шлангах через форсунки на лобове або заднє скло.
 3. Тримач щітки склоочисника починає обертатися під впливом електродвигуна, якому керуючий пристрій відправило сигнал — з якою швидкістю власники повинні рухатися.
 4. При короткочасної подачі рідини на скло подається певний обсяг. Коли вода перестає надходити, двірники ще якийсь час працюють, зазвичай це 1-3 помаху (автор відео — канал Фольксваген центр РУСЛАН).

Підбір щіток

При виборі двірників необхідно керуватися такими критеріями:

 1. Довжина. Один з основних показників — довжина — підбирається у відповідності з моделлю авто або з урахуванням розміру вже встановленого вироби.
 2. Спосіб кріплення виробів. Якщо скоби для фіксації не буде збігатися, ви просто не зможете встановити вироби.
 3. Якість — не менш важливий критерій. Чим якісніше будуть вироби, тим довше вони зможуть прослужити.

Як показує практика, якісні продукти завжди коштують дорожче, а експерти радять не економити на придбанні виробів, оскільки вони безпосередньо впливають на видимість. Ми рекомендуємо підбирати двірники у відповідності з маркою авто, оскільки це дозволить найбільш точно вибрати необхідний розмір.

Крім того, оптимальніше всього вибирати вироби у відповідності з сезоном — вони можуть бути як літніми, так і зимовими. Слід враховувати, що зимові варіанти оснащуються спеціальними лезами, які не замерзають і не леденеют на морозі. Залежно від ситуації, можна зробити повну заміну виробу, а тільки одного леза, зрозуміло, якщо інші елементи повідця в нормальному стані.

Голосування

Який тип двірників використовується у вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Особливості заміни»

Як проводиться заміна очищувачів без знімача і що потрібно при цьому враховувати — дізнайтеся з відео (автор — канал AssistanceTV).


Коментарі та відгуки