Лого av-to.info
Электропакет

Як працює привід, поводок і інші вузли склоочисника?

Система стеклоочистки включає в себе безліч елементів, з'єднаних між собою і виконують одну важливу функцію - очищення лобового скла від бруду. Якщо з якихось причин система перестає працювати, оглядовість дороги для водія буде погіршена, відповідно, це може вплинути на його безпеку. Які функції виконує поводок склоочисника, і з яких елементів складається система - дізнайтеся з цієї статті.

Особливості пристрою і схема склоочисника

Схема системы очистки стекла для Приоры
схема системи очищення скла для Пріори

Система стеклоочистки складається з таких елементів:

 1. Електродвигун або привід склоочисника . Цей пристрій забезпечує нормальну роботу системи, сприяючи переміщенню двірників по передньому, а також заднього (для універсалів і хетчбеків) склу. Якщо редуктор склоочисника виходить з ладу, це призведе до непрацездатності очищувачів. Привід заднього склоочисника також встановлюється тільки в автомобілі в кузові хетчбек або універсал.
 2. Тримач щітки склоочисника, він же поводок склоочисника, він же важіль склоочисника - щіткотримач. На цьому пристрої фіксується саме лезо очищувача, яке переміщається по склу.
 3. Щітка з гумовим або силіконовим лезом. Коли вона зношується, якість очищення лобового скла значно знижується.
 4. Кріплення щіток склоочисника - конструктивний елемент самих двірників.
 5. Розширювальний бачок - в нього заливається рідина, яка згодом при включенні двірників через форсунки по шлангах передається на скло.
 6. форсунки - ці елементи монтуються на капоті, вони виконують функцію розпилення води по склу.
 7. гумові шланги, що з'єднують розширювальний бачок і форсунки - по ним передається витратний матеріал.
 8. залежно від вто, може використовувати блок управління склоочисником або переривник склоочисника. Останній являє собою реле, яке відповідно до дій водія визначає частоту переміщення щіток по заданих тимчасових інтервалах. Що стосується блоку, то він дозволяє водієві самостійно виставити необхідний інтервал.
 9. Мотор омивача, який здійснює подачу води або омиваючої рідини на скла.
 10. Перемикач склоочисника. Подрулевой перемикач розташовується в салоні автомобіля, під рульовим колесом. З його допомогою водій може встановити швидкість роботи двірників, а також при необхідності подати воду на скло.
 11. Тяга, яка з'єднує дві щітки. Завдяки їй ці елементи можуть рухатися синхронно.

Фотогалерея «Елементи системи»

Принцип роботи приводу, двигуна та інших вузлів механізму

Якщо схема і пристрій склоочисника не викликає питань, перейдемо до наступного пункту - принципом роботи. Тримач щітки склоочисника разом з встановленим на ньому лезом пересувається вліво і вправо, що дозволяє практично повністю очистити вітрове скло. Як сказано вище, за допомогою перемикача водій може відрегулювати швидкість, з якою власник щітки склоочисника буде пересуватися. Деякі сучасні авто комплектуються прихованими очисникам. В даному випадку механізм склоочисника встановлюється під лобовим склом, а коли водієві потрібно включити двірники, пристрій висуває вгору цей механізм, який після відключення «сховається» назад.

В цілому очисники для лобового і заднього скла - це практично ідентичні вироби, а й в їх роботі є відмінності. Наприклад, власник щітки склоочисника може працювати тільки в одному режимі, без можливості регулювання. Тобто якщо передні двірники є частиною цілої системи, що включає в себе безліч елементів і блок управління, то задній двірник має тільки одну функцію. Одним з основних компонентів омивача вважається насос, призначений для активації електромотора системи.

Коротенько розглянемо принцип дії системи:

 1. Водій тисне на подрулевой перемикач, подаючи керуючому блоку сигнал про необхідність включення двірників, а також подачі води.
 2. за допомогою робота електромотора рідина починає передаватися по шлангах через форсунки на лобове або заднє скло.
 3. Тримач щітки склоочисника починає обертатися під впливом електродвигуна, яким управляє пристрій відправило сигнал - з якою швидкістю власники повинні рухатися.
 4. При короткочасної подачі рідини на скло подається певний обсяг. Коли вода перестає надходити, двірники ще якийсь час працюють, зазвичай це 1-3 помаху (автор відео - канал Фольксваген центр РУС-ЛАН).

Підбір щіток

При виборі двірників необхідно керуватися такими критеріями:

 1. Довжина. Один з основних показників - довжина - підбирається відповідно до моделі авто або з урахуванням розміру вже встановленого вироби.
 2. Спосіб кріплення виробів. Якщо кронштейни для фіксації не співпадатиме, ви просто не зможете встановити вироби.
 3. Якість - не менш важливий критерій. Чим якісніше будуть вироби, тим довше вони зможуть прослужити.

Як показує практика, якісні продукти завжди коштують дорожче, а експерти радять не економити на придбанні виробів, оскільки вони безпосередньо впливають на видимість. Ми рекомендуємо підбирати двірники відповідно до маркою авто, оскільки це дозволить найбільш точно вибрати необхідний розмір.

Крім того, оптимальніше всього вибирати вироби відповідно до сезону - вони можуть бути як літніми, так і зимовими. Слід враховувати, що зимові варіанти оснащуються спеціальними лезами, які не замерзають і не замерзають на морозі. Залежно від ситуації, можна провести не повну заміну вироби, а тільки одного леза, зрозуміло, якщо інші елементи повідця в нормальному стані.

Голосування

Який тип двірників використовується в вашому авто?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Особливості заміни»

Як проводиться заміна очищувачів без знімача і що потрібно при цьому враховувати - дізнайтеся з відео (автор - канал AssistanceTV).