Омивач лобового скла — схема і несправності

Омивач лобового скла – дуже важлива деталь машини. Про те, як влаштований вищезгаданий прилад для стекол і як його правильно експлуатувати, – нижче в статті.

Пристрій і принцип роботи омивача скла

Гарненько забруднити вікно можна не тільки коли на вулиці вогкість і бруд, але навіть тоді, коли тепло і сонячно, і погода не віщує неприємностей. У такі моменти може навіть знадобитися термінова зупинка для очищення вітрового, а, може, і заднього скла для забезпечення кращої видимості.

Отже, омивач призначений для того, щоб в будь-яку погоду струмінь води змогла змочити вікно, завдяки чому щітки двірників безперешкодно приберуть бруд. Якщо зробити це без попереднього очищення скла, тоді є ризик пошкодити його подряпинами. А це, як відомо, нікому не допоможе.

Схема устройства очистки ветрового окна
Схема пристрою очищення вітрового вікна

Механізм омивача складається з кількох головних деталей, від яких залежить робота:

 • бачок;
 • насос;
 • трубка омивача лобового скла;
 • зворотний клапан омивача лобового скла;
 • форсунки.

В бачку, як можна зрозуміти з назви, міститься вода для обмивання. Насос і форсунки подають воду на скла. У деяких машин, як було сказано вище, передбачена можливість встановити омивач заднього скла з віяловими форсунками. Віяловий жиклер допоможе зберегти не тільки лобове, але і заднє вікно від негоди.

Насос теж складається з декількох деталей:

 • щіток (двірників);
 • сальника;
 • коліщатка.

Зворотний клапан склоомивача призначений для того, щоб підпускати воду до форсунок. Тоді вода миттєво буде надходити на вікно, при роботі насоса. Ця деталь пристосовується до приладу, але не є обов'язковою для встановлення. Схема буде працювати і без неї.

Ветровое стекло автомобиля
Вітрове скло автомобіля

Причини несправності

Є такі поломки, які можна полагодити своїми руками, головне — знати причину. Про деяких можливостях виникнення неполадок ми дізнаємося нижче (автор відео — MitayTv).

Недбалість водія

Схема пошуку несправності проста:

 1. Якщо омивач лобового скла не працює, коли ви дали відповідну команду, перше, на що слід звернути увагу – рідина в бачку. Можливо її просто немає, тому механізм не реагує. Щоб виправити ситуацію, слід купити рідину і залити у бачок, який у більшості випадків розташований під капотом.
 2. Якщо час року зимовий, а на вулиці, до всього іншого, пекучий мороз і ви недавно міняли рідина, можливо вона замерзла. Щоб вирішити цю проблему потрібно загнати машину в бокс на кілька годин і прогріти до робочої температури. Воду краще всього замінити «зимової» стійкої до морозів рідиною.

Механічні пошкодження

Є кілька механічних проблем, які також варто висвітлити:

 1. Якщо в бачку перевірена рідину і з нею все в порядку, але проблема не зникла, можливо вода не доходить до форсунок. В цьому випадку доцільно перевірити шланг омивача лобового скла, ведучий від насоса до форсунок на предмет розриву. Шланг склоомивача може бути не тільки обірваний, він міг зіскочити або виявитися перетянутым. А якщо встановлений трійник омивача, потрібно перевірити всі три контакту.
 2. Якщо форсунки, що засмітилися, а це при використанні звичайної проточної води з-під крана може траплятися дуже часто. Можна перевірити деталь на наявність забруднень за допомогою стабільної подачі води. Якщо вода проходить через шланг вільно, значить потрібно прочистити форсунки або замінити.
Веерные форсунки
Веєрні форсунки

Поломки по електричній частині

Так як весь процес омивача працює від електрики, можна припустити, що виникла поломка пов'язана саме з тим, що припинилася подача енергії.

Якщо насос не качає воду і не постачає її в форсунки, потрібно розглянути наступні причини:

 1. Вийшов з ладу запобіжник. У блоці запобіжників потрібно знайти той, який відповідає за подачу води на вітрове скло і діагностувати на наявність несправностей візуально і експериментально.
 2. Виникла проблема в ланцюзі передачі команди від системи управління автомобіля до пристрою. Якщо зламався вимикач або механізм ніяк не реагує на команди, є ймовірність, що в схемі ланцюга виникли розриви. Щоб переконатися в несправність, треба перевірити відсутність напруги на клемах насоса приладу за допомогою мультиметра.
 3. Поломка самого насоса. Якщо клеми потрапить вода, тоді контакти можуть окислитися і омивач скла перестане працювати.

Фотогалерея «Черговість перевірки деталей»

На фотографіях надана схема перевірки приладу.

Висновок

Омивач, як ми з'ясували, — досить важлива деталь для автомобіля. Це зручний механізм для безпечної поїздки водія і пасажирів, а також пристрій, що захищає вікно від бруду, пилу, опадів, подряпин.

Шукати проблеми у відмові роботи потрібно таким чином:

 1. Перевірити насамперед рідина в бачку пристрою. Якщо її немає – залити. Взимку необхідно забезпечити омивач лобового скла морозостійкого рідиною.
 2. Потім ретельно оглянути всі деталі механізму на наявність пошкоджень та дефектів.
 3. Перевірити всю електрику, а також контакти, проводку, ланцюги і, звичайно ж, запобіжник.
Форсунки для очистки стекла
Форсунки для очищення скла

Голосування

На вашому автомобілі встановлений омивач заднього скла?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Робота зворотного клапана»

Про те, як працює клапан системи омивача, можна дізнатися з відео від автора Роман Романов.


Коментарі та відгуки