Лого av-to.info
електропакет

Непрацюючі склопідйомники: причини і способи усунення поломки

Електричні склопідйомники (ЕП) - це один з елементів транспортного засобу, що сприяють більш комфортному управління машиною. Як і будь-який інший компонент електричного кола, ЕП мають властивість періодично ламатися. Що робити, якщо не працює автомобільний стеклопод'емник і з яких причин ці компоненти ламаються, - читайте нижче.

Складові системи склопідйомників

Що робити, якщо не працює правий або відмовили обидва ЕП? Склопідйомники можуть зламатися, в результаті чого вони будуть не в змозі опустити або піднімати скла. Можливо, ЕП заїдає або клинить, але перед тим, як відремонтувати і розібрати систему своїми руками, потрібно розібратися в її пристрої. Сам вузол працює за допомогою управління електромоторами, встановленими в двері транспортного засобу та призначеними для підняття і опускання стекол.

В саму систему входять такі компоненти:

 • електродвигуни;
 • вимикачі, розташовані в дверях;
 • проводка;
 • скла.
Общее устройство системы ЭП
Загальне пристрій системи ЕП

Принцип роботи

Почему не работают стеклоподъемники или не поднимается только правый стеклоподъемник? Чтобы точно понять, по какой причине произошла неисправность, желательно ознакомиться с принципом работы узла. Обычно такая система обладает трапециевидной конструкцией, которая позволяет осуществлять поднятие и опускание стекол посредством нажатия на выключатели. Сами кнопки могут быть расположены во всех картах дверей авто или находиться только в водительской двери. Также стоит отметить, что в каждой двери монтируется электродвигатель, который функционирует в двух направлениях.

Крім того, кожна система оснащується спеціальним реле, призначення якого полягає в контролі напруги, що надходить на електродвигуни конструкції. Залежно від транспортного засобу, деякі моделі авто можуть бути доповнені автоматичними вимикачами, які встановлюються окремо для кожного електродвигуна. Використання таких конструктивних елементів дозволяє забезпечити нормальну роботу всієї системи, якщо поганий працює стеклопод'емник тільки на одних дверей.

Причини несправності

Отже, ми плавно підійшли до питання несправностей. Як бути, якщо стеклопод'емник не може опускатися або підніматися? Перед тим, як зняти стеклопод'емник, розбирати і починають його в своєму авто, давайте розберемося в основних причинах. Якщо не працюють задні склопідйомники або передні, причина може мати як електричний, так і механічний характер.

Подробное устройство системы ЭП
Детальний пристрій системи ЕП

Збої в електриці

В першу чергу , якщо перестав працювати стеклопод'емник, необхідно провести діагностику запобіжного елемента, що відповідає за функціональність системи. Якщо ви зрозумієте, що не працює електросклопідйомники через запобіжника, то його потрібно просто замінити. Але якщо запобіжник робочий, то потрібно буде заміряти напругу на клемах електромотора. Таке завдання можна здійснити за допомогою звичайної лампи на 12 вольт або використовуючи тестер.

Якщо ви виявите, що не працює водійський стеклопод'емник або на будь-який інший двері через напругу, то потрібно далі перевіряти:

 • проводку;
 • реле;
 • блок управління системою.

Іноді автовласник думає, що зламався стеклопод'емник, якщо після відкриття скла воно автоматично починає закриватися, поки в замку запалювання не повернеться ключ. Як правило, в цьому випадку проблема криється в контактах, які слід зачистити. Значно рідше, але все ж буває, що ремонт електросклопідйомників включає в себе заміну або ремонт кнопки.

Механічні дефекти механізму

Якщо після вимірювання напруги ви зрозумієте, що струм в системі є, але при цьому не опускається або в принципі не працює стеклопод'емник, найімовірніше, проблема механічна. Як правило, в такому випадку пристрій щось заважає, тому доведеться розбирати двері і шукати причину. Значно рідше причина криється в що вийшов з ладу електродвигуні (автор відео - канал В гаражі у Сандро).

Як підняти скло, якщо зламався ЕП, - варіантів декілька:

 1. Придбати ремкомплект склопідіймача і відремонтувати пристрій, після чого повноцінно користуватися системою.
 2. Спробувати взяти руками скло з двох сторін і потягнути його нагору. Якщо скло падає після підняття, то доведеться розбирати двері і підставляти під нього опору відповідного розміру.
 3. Якщо руками підняти скло не виходить, можна взяти риболовецький гачок на волосіні і опустити його в карту двері. Вам необхідно спробувати підчепити скло і підняти його.

Інструкція по заміні електродвигуна

Ремонт склопідіймача може включати в себе різні етапи в залежності від поломки. В даному випадку ми розповімо, як відремонтувати стеклопод'емник, замінивши його електродвигун, як сказано вище, ця проблема є однією з найбільш частих.

Процес заміни розглянуто на прикладі автомобіля Лада Калина:

 1. Спочатку необхідно купити новий електродвигун, який продається в корпусі з редуктором. Демонтується обшивка дверей - цю операцію не можна виконувати на морозі, оскільки обшивка фіксується за допомогою пластмасових пістонів, які швидко зламаються.
 2. Відкрутіть всі саморізи і інші кріплення, здатні фіксувати внутрішню ручку.
 3. Все дроти потрібно відключити, для більшої зручності можна демонтувати акустичні колонки. Після цих дій відкручується скло, яке зафіксовано в направляючих. Щоб скло опустилося на дно, необхідно відкрутити ще чотири гвинта, для цього використовується ключ на 10. Знизу склопакета є шторка, її необхідно зняти.
 4. Безпосередньо сам стеклопод'емник кріпиться на гайках і напрямних, сам електродвигун зафіксований ще трьома гайками. Блок можна витягнути через технологічні отвори в двері. Якщо ви розберете редуктор, то електродвигун розсиплеться на дві частини. Загалом, редуктор необхідно демонтувати і замінити на новий, зробивши подальшу збірку в зворотному порядку. Перед експлуатацією тросик редуктора слід змастити.

Відео «заміна ЕП в домашніх умовах»

Детальніше про те, як проводиться заміна склопідіймача в автомобілі своїми руками, дізнайтеся з відео нижче (автор - канал в гаражі у Сандро).

Голосування

Які на вашому автомобілі встановлені склопідйомники?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження .. .