Лого av-to.info
Електропакет

Как заменить насос омывателя лобового стекла без помощников и советчиков?

Системи омивання скла в автомобілі - це невід'ємна складова будь-якого транспортного засобу. Завдяки її роботі водій може забезпечити оптимальну видимість під час руху, що безпосередньо впливає на безпеку самого автомобіліста і пасажирів. Як поміняти насос омивача лобового скла своїми руками і які несправності характерні для цього пристрою - про це ми розповімо нижче.

Пристрій і принцип роботи омивача лобового скла

Неважко здогадатися, що основне призначення склоомивача є в забезпеченні очищення вітрового скла і заднього, якщо мова йде про автомобілі в кузові хетчбек або універсал. Причому експлуатація цієї системи виправдана як в дощову, так і в сонячну погоду. Система дозволяє якісно очистити скло від бруду, пилу, а також комах.

Що стосується пристрою і принципу роботи, то конструктивно даний вузол складається з наступних елементів:

 1. Розширювальний бачок. У ньому знаходиться омиває рідина.
 2. Форсунки, через які рідина надходить безпосередньо на скло. Вони розташовані так, щоб вода надходила безпосередньо на скло, в центр.
 3. Двірники або щітки склоочисника, що виконують функцію очищення.
 4. Насос, що використовується для подачі рідини. Цей елемент являє собою невеликий електродвигун, що складається з сальника, щіток, а також робочого колеса, але потрібно враховувати, що його пристрій може бути різним у залежності від авто. Незалежно від цього, призначення у цих пристроїв завжди одне.
 5. Керуючий блок або перемикач, розташований в салоні автомобіля, під рульовим колесом. За допомогою перемикача водій вибирає відповідної режим роботи двірників, який визначає частоту їх переміщення.

Несправності деталі: ознаки і причини

Якщо система перестала працювати, автовласник стикається з необхідністю пошуку і визначення несправності. Про те, що насос вийшов з ладу, можна зрозуміти по відсутності води при спробі активувати систему омивання. Така проблема вимагає максимального оперативного втручання автомобіліста, оскільки її працездатність багато в чому впливає на безпеку водія і пасажирів. Але потрібно враховувати, що далеко не завжди відмова роботи вузла пов'язаний з виходом з ладу насосного пристрою.

Причини можуть бути наступними:

 1. Відсутність рідини в розширювальному бачку. Якщо вода перестає надходити на скло, кожен водій в першу чергу повинен переконатися в тому, що в резервуарі є рідина. Може бути таке, що рідина з резервуара йде через те, що бачок лопнув, на ньому з'явилися пошкодження і тріщини, які сприяють витоку. Можна спробувати залатати бачок, наприклад, холодним зварюванням, але це зазвичай допомагає ненадовго і з часом резервуар все одно доведеться міняти.
 2. Сталося засмічення форсунок або фільтруючого елемента, якщо такий є. Якщо засмічення форсунок незначне, то їх завжди можна спробувати промити, але найкраще повністю розібрати всі елементи. Можливо, засмітилися і самі шланги, по яких вода подається. Не зайвим буде після промивання ще продути систему, для виконання цього завдання буде потрібно компресор.
 3. Ще одна причина, по якій система перестала функціонувати, - сталося пошкодження герметичності магістралей, по яких надходить рідина. Причини можуть бути різними, але зазвичай вони пов'язані з механічними пошкодженнями, наприклад, в результаті вібрації або взаємодії з рухомими частинами, або природним зносом. Таки чи інакше, але зношені елементи підлягають заміні.
  Буває таке, що шланг спадає з місця підключення до насоса або форсунки. Якщо він силіконовий, то проблему можна вирішити шляхом обробки місця з'єднання герметиком, але перед цим кінець шланга слід потримати кілька секунд над вогнем, наприклад, запальнички. Це дозволить стиснутися розтягнутої частини.
 4. Деякі елементи системи були невірно з'єднані. Як правило, така проблема виникає в результаті невірних дій, допущених при ремонті.
 5. Погано підключений вал насоса і вал електромотора. При такої проблеми все елементи системи просто потрібно більш надійно зафіксувати.
 6. Вихід з ладу електродвигуна. Його поломка може бути обумовлена ​​природним зносом, але якщо моторчик вийшов раніше, ніж потрібно, то потрібно звернути увагу на його контакти. Можливо, вони потребують очищення, також слід прочистити щітки і інші компоненти. Якщо на частинах моторчика є сліди корозії, від них необхідний позбутися, для цього можна використовувати простий канцелярський ластик (автор відео - канал Зроблено в гаражі).

Інструкція по заміні насоса омивача своїми руками

Как производится замена насоса своими руками:

 1. В першу чергу слід відкрити капот і знайти розширювальний бачок. Якщо ви не знаєте, де конкретно розташований резервуар, то зверніться до сервісній книжці, в ній повинно бути це вказано. Точно назвати місце ми не можемо, оскільки воно може бути різним у залежності від авто. Резервуар може розташовуватися прямо під лобовим склом навпроти водія, праворуч від головки блоку циліндрів, поруч з радіатором і т.д.
 2. Коли ви знайдете резервуар, вам потрібно буде до нього дістатися. Можливо, він прихований пластиковою захистом, як, наприклад, у багатьох моделях Renault, в деяких випадках для того, щоб до нього дістатися, потрібно демонтувати захист крила.
 3. Коли ви отримаєте доступ до резервуару, потрібно відключити акумулятор і відключити дроти, які підведені до насоса. Сам насос встановлюється безпосередньо в бачку. Для більшої зручності резервуар необхідно демонтувати.
 4. Від насоса відключаються патрубки і штуцери, з бачка зливається вся рідина. Використовуючи звичайну викрутку, вам потрібно буде виштовхнути заборник з втулки елементу ущільнювача.
 5. Зробивши це, ви зможете демонтувати насосний пристрій з резервуара. Як правило, причина не працювати обумовлена ​​поломкою втулки, в цьому випадку її потрібно витягти і замінити. Якщо причина інша, то змінюється насос. При установці нового пристрою будьте гранично уважні - монтуючи девайс в бачок, встановіть нову прокладку, яка повинна йти в комплекті, після чого переконайтеся в тому, що бачок не протікає. Зазвичай після заміни спостерігається витік в місці установки електромотора.
  Якщо установки однієї прокладки недостатньо, використовуйте дві або обробіть посадочне місце герметиком і дайте йому висохнути. Всі подальші дії по збірці здійснюються в зворотній послідовності.

Фотогалерея «Міняємо пристрій»

Голосування

Який тип омивача лобового скла ви використовуєте в своєму авто? || | 246

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Демонтаж і розбір насоса своїми руками»

Детальна інструкція по самостійному зняттю і подальшого розбору насосного пристрою наочно описана в ролику нижче (автор відео - канал Нік86 авто-стройка).