Як правильно і швидко поміняти двірники своїми руками?

Заміна щіток склоочисника — це таке питання, яке рано чи пізно виникне перед кожним водієм. Про те, як зняти щітки склоочисника, як їх замінити і попередити поломку – нижче в статті.

В яких випадках щітки потребують заміни?

Всі знають, що таке «двірники», — це спеціальне пристосування у вигляді важеля і щітки для очищення вітрового, а іноді і заднього скла. Вони можуть бути каркасними і безкаркасними. В першому варіанті це рухомі деталі, які утримують на вітровому вікні очищувальну поверхню.

Механизм для очистки стекла
Механізм для очищення скла

На жаль, цей вид досить ніжний, тому що беззахисний перед снігом і дощем, який в підсумку перетворюється в лід і пошкоджує каркасну поверхню. До того ж деталь для очищення нещільно прилягає до поверхні, а тому недостатньо добре очищає.

Другий варіант зручніше, тому що замість «коромисла» безкаркасні мають пружину, яка чинить тиск і притискає деталь до вітрового скла. Так як вони виготовляються з гуми, вони швидко зношуються. Тому час – це одна з причин того, чому виникає необхідність у демонтажі. Ознакою виходу з ладу є розводи на вітровому або задньому вікні. Це означає, що двірники не виконують свої функції.

Звичайно, демонтаж самих очисних пристосувань — це лише крихітна частина роботи. Адже склоочисники — це великий механізм, що складається з різних деталей. Але вони, звичайно, піддаються демонтажу досить часто, тому що це витратний матеріал. Про те, як поміняти щітки склоочисника, можна дізнатися нижче.

Фотогалерея «Покрокова інструкція по заміні»

На фото нижче продемонстрована поетапна схема дій для заміни деталей для склоочисника.

Інструкція по зняттю і заміні двірників

Замінити витрачений матеріал дуже легко, і це можна зробити своїми руками. Єдине, що важливо зробити – це придбати нову деталь, за розміром старої. Адже найчастіше двірники по довжині відрізняються один від одного і це теж важливо враховувати.

Демонтаж відбувається поетапно:

  1. Важіль ставиться вертикально і відсторонюється від лобового скла. Його важливо обережно утримувати, щоб не травмувати. Якщо він вискочить, може пошкодити скло.
  2. Тепер необхідно відкрити кришку держателя і потягнути щітку вниз, при цьому міцно утримуючи тримач.
  3. Після цього потрібно взяти заздалегідь припасену деталь, надіти її на спицю і закрити кришку. Тепер потягнути її вниз, вирівнюючи. Таким чином, операція завершена і можна приступити до іншого очисника вікна. Він знімається точно також (автор відео — TheBrandConnect).

Особливості заміни задніх двірників

Є деякі моделі машин, на які також не буде зайвим встановити задні очищувачі скла. Схема монтажу на задніх вікнах достатнього відрізняється від установки очищувача скла на передні вікна. У випадку з установкою задніх двірників не можна сказати, як поміняти двірники, тому що всі машини різні, і підхід до них індивідуальний. В якості прикладу можна взяти звичайний універсал Лада Калина.

  1. На дворнике знаходиться гайка кріплення, а над нею захисний елемент. Цей металевий ковпачок необхідно підняти вгору.
  2. Потім взяти ключ на 10 і обережно, щоб не упустити шайбу під нею, відкрутити гайку. Тепер трохи повернути прилад і обережно потягнути на себе. Він зіскочить без проблем. Після цього можна знімати механізм для очищення вікон.
  3. Тепер на демонтированном пристрої потрібно потягнути за деталь і викруткою послабити фіксатор, який утримує деталь на важелі. Замінити її можна точно так само як замінюються передні склоочисники. При купівлі щіток потрібно звертати увагу на вигин щітки, адже навіть він впливає на якість очистки.
Разновидности конструкции
Різновиди конструкції

Висновок

Роблячи висновок з усього вищесказаного, можна відзначити легкість заміни як на передніх вікнах, так і на задніх. Відмінність лише в тому, що задні скла індивідуальні і до них потрібен свій підхід. Розібратися в цій ситуації не буде складно, якщо орієнтуватися на висвітлені вище поради щодо зняття і заміни.

Останнє, що потрібно сказати: за механізмами потрібно ретельно доглядати, щоб забезпечити їм «довге життя». Дуже вразливими на двірниках є шарніри. Їх потрібно періодично очищати від пилу і усіляких забруднень і змащувати, щоб прилад добре знімав зі скла бруд. Тоді проблема як замінити щітки склоочисника відпаде сама собою.

Механизм для очистки окон
Механізм для очищення вікон

Відео «Заміна очисника заднього вікна Toyota Rav4»

Завдяки цьому відео від автора Aleksandr Belyaev можна дізнатися, як проводиться заміна щітки заднього склоочисника.

Голосування

Ви замінювали щітки на задніх стеклах?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки