Лого av-to.info
ЕБУ

Масло для гидроусилителя руля: как заменить и какое нужно залить

Застосовувана для роботи ГУР рідина має термін придатності, який залежить від її хімічного складу і конструкції вузла. Після закінчення цього ресурсу мастило потрібно замінити на ту, що відповідає вимогам виробника авто. Звичайне моторне масло заливати в гідропідсилювач керма не допускається навіть для тимчасової роботи, незалежно від типу основи.

Основні функції і характеристики масел для гідропідсилювача керма

Рідина рульового підсилювача виконує наступні функції:

 • передача тиску між насосом і виконавчими вузлами;
 • мастило та охолодження елементів конструкції підсилювача;
 • видалення продуктів зносу; || | 256
 • снижение трения между элементами.

Робочим тілом в ГУР є рідина, що підрозділяється на дві категорії:

 1. На мінеральній основі, яка не є агресивною до гумових ущільнювача кільцям. Масло додатково захищає матеріал, запобігаючи його розтріскування від перепадів температури. Недолік - підвищена в'язкість (особливо в мороз), малий ресурс і схильність до інтенсивного утворення піни.
 2. Синтетичні рідини, що руйнують гумові деталі (крім виробів, виготовлених зі спеціальних матеріалів). Масло має підвищену вартість, яка компенсується збільшеним ресурсом, а також рівномірної в'язкістю, мало що залежить від температури.

Властивості присадок

До складу рідин, незалежно від базової основи, входять присадки, що володіють властивостями :

 • зміна в'язкості;
 • знижують утворення піни при роботі;
 • інгібітори корозії деталей гідропідсилювача і окислення основного масла;
 • підвищують антифрикційні і антизадирні характеристики;
 • забезпечують колір масла;
 • захищають гумові елементи.

До личество і процентне співвідношення домішок в маслі для ГУР залежить від його виробника.

Гідравлічні властивості

До гідравлічним властивостями рідини для гідропідсилювача відносять:

 • максимальну робочу температуру, яка повинна становити не менш як 110 ° С;
 • стійкість до утворення піни.

Механічні властивості

До механічних характеристик масла відноситься стисливість рідини. Через порівняно невисокого тиску в системі цей параметр не відіграє ключової ролі.

В'язкість

В умовах знижених температур навколишнього середовища масло густіє, при прогріванні - розріджується. У разі недостатньої в'язкості відбувається руйнування захисної масляної плівки, і елементи підсилювача починають працювати без змащення.

Для масла ГУР вимірювання проводиться при температурі 100 ° С. Якісні рідини мають стабільну характеристику в'язкості в діапазоні від -40 ºС до +80 ºС (усереднений робочий інтервал).

В'язкість масла для ГУР є однією з ключових характеристик.

Колір масел для гідропідсилювача керма

Робочі рідини для гідропідсилювача випускаються в різних колірних варіаціях, залежних від виробника і базової основи. Визначити, яке масло заливати в гідропідсилювач керма, можна за інформацією, нанесеною на кришці бачка.

Спочатку масло поставлялося тільки червоного кольору під спеціальним позначенням PSF. Інші версії рідин виробляються за спеціальними вимогами великих європейських автовиробників.

Червона рідина

Подібна рідина має повністю синтетичну або мінеральну основу, фактично є робочим речовиною в автоматичних трансмісіях (так званий Dexron). Через своїх характеристик може використовуватися не у всіх типах гідропідсилювачів. Перед придбанням і заливкою рекомендується уточнити можливість застосування масла такого кольору на конкретному транспортному засобі.

Жовта рідина

Розроблено за спеціальним замовленням концерну Daimler, заснована на мінеральних нафтопродуктах. Подібна речовина зустрічається на автомобілях Mercedes-Benz і ряді інших. Можливе використання в якості робочого масла в автоматичних коробках. Інформація про застосування є в інструкціях з експлуатації.

Зелена рідина

Даний варіант робочої речовини створювався німецькою компанією Pentosin під специфічні потреби концерну Volkswagen, згодом перейшов на автомобілі французьких брендів Peugeot, Citroen. Іноді зустрічається на техніці інших виробників.

В основі лежать синтетичні і мінеральні компоненти, тому застосовувати масло для автоматичних трансмісій категорично заборонено. Рідина має підвищену в'язкість, теоретично може використовуватися в механічних коробках передач.

Чим небезпечне низькоякісне масло

Купівля контрафактної продукції може завдати шкоди здоров'ю людини і вивести з ладу вузли автомобіля. При виборі рідини для підсилювача керма необхідно дотримуватися тих же правил, що і при покупці моторного масла. Мастило повинна бути випущена відомим виробником і куплена у офіційного представника. Це зведе до мінімуму ризик придбання неякісного масла і наслідків від його використання.

Втрата властивостей при підвищених температурах

Низькоякісне масло при підвищених температурах починає руйнуватися, в ньому утворюються згустки, які забивають насос і магістралі. Мінімальною проблемою при цьому стане збільшення зусилля на кермовому колесі, але не можна виключати і варіанти поломки вузлів.

В процесі роботи рідина досягає температури до +85 ºС (відзначені випадки і більш сильного прогріву). Наявний в системі радіатор знижує температурний режим, але в жарку погоду або при інтенсивній роботі кермом нагрів неминучий.

Виділення небезпечних парів

Комплекс присадок при підвищеній температурі починає википати. Особливо це стосується дешевих компонентів, які не пристосовані для таких умов роботи. Створювані пари потрапляють з підкапотного простору в канали подачі повітря для салону автомобіля. Теоретично вони можуть чинити негативний вплив на водія і пасажирів.

Коли пора міняти масло для Гура

Багато автовиробників не вказують термін служби масла, припускаючи що рідина залита на весь життєвий цикл автомобіля. Але в більшості випадків рекомендується профілактична заміна через 60-80 тис. Км пробігу.

Додатковими ознаками необхідності перевірки ГУР і заміни масла є:

 • падіння рівня рідини в бачку;
 • освіту протікання на магістралях і сальники;
 • наявність стукотів в рульовому механізмі;
 • зростання зусилля при повороті рульового колеса;
 • появление металлического шума от насоса;
 • освіту збільшеного люфту в механізмі.

Неприпустима експлуатація гідропідсилювача на потемніла рідини або з характерним гір лим запахом. При роботі на таких речовинах відбувається пошкодження насоса і клапанів підсилювача, що призводить до дорогого ремонту.

Скільки заливати?

Місткість системи гідропідсилювача керма становить близько 1 літра на легкових автомобілях і до 4 5 - на вантажних. При покупці рідини слід орієнтуватися на такий обсяг, а також на методику заміни. Рекомендується купувати масло з невеликим запасом, який може стати в нагоді при подальшій доливці.

Секрети підбору рідини для ГУР розкриваються у відеоролику, знятому каналом «OilTV».

Як замінити масло в гідропідсилювачі керма

Зустрічається дві методики проведення ремонту:

 • с полной заменой масла;
 • з частковим зливом рідини.

Для проведення самостійної заміни будуть потрібні матеріали і пристосування:

 • нове чисте масло в кількості, зазначеній в технічної документації;
 • медичний шприц об'ємом 40-50 мл, необхідний для відкачування рідини з бачка;
 • подовжувальна трубка, що надівається на носик шприца;
 • емкость для сбора отработанного масла (обычно используется старая канистра или 1,5-2,0 л пластиковая бутылка);
 • ганчір'я;
 • бензин або очищувач карбюратора (для промивання деталей);
 • воронка;
 • викрутка або спеціальними щипцями для зняття хомутів;
 • набір головок (в залежності від конструкції автомобіля).

Слитое из гидроусилителя руля масло подлежит утилизации, выливать его на землю или в канализацию запрещено.

Установка автомобіля на підйомник

При повній зміні масла необхідно вивісити передні колеса авто, що позво лит обертати кермо при вимкненому двигуні. Автомобіль встановлюється на підйомнику за стандартною процедурою. При відсутності обладнання можливо використовувати установку підставок під пороги. Якщо проводиться часткова заміна рідини, то підйомник не потрібно.

Розтин розширювального бачка

Правильний алгоритм дій при відкриванні бачка для заміни або доливання масла в ГУР:

 1. Протерти кришку і верхню частину резервуара для масла від бруду і пилу. Візуально перевірити відсутність тріщин на матеріалі корпусу і підтікань по місцях підключення трубок. На ряді автомобілів для отримання доступу до бачка потрібно зняття корпусу повітряного фільтра або нагрівачі.
 2. Відвернути кришку бачка. Напрямок обертання вказується стрілкою.
 3. Вийняти фільтруючий елемент, розташований в горловині бачка. Фільтр просто вставлений в отвір, для зручності його витягують, повертаючи навколо осі. Ряд автомобілів має елемент, жорстко зафіксований всередині ємності.
 4. Промити вузол за допомогою чистячих рідин (наприклад, бензину або очищувача карбюратора) і м'якого пензлика. Не рекомендується використовувати розчинники або ацетон, оскільки вони можуть зруйнувати матеріал ємності для олії.
 5. Ряд власників демонтують бачок з автомобіля для проведення промивки внутрішньої поверхні. Для цього потрібно злити рідину і від'єднати магістралі. Подальші дії залежать від конструктивних особливостей машини - ємність може кріпитися на засувках, хомутами або болтами.

Заміна рідини

Детальна послідовність дій при неповній заміні масла в ГУР своїми руками:

 1. Одягти на носик шприца подовжувальну трубку і відкачати рідину з корпусу бачка.
 2. Долить новую жидкость до нормального уровня, затем завести силовой агрегат и повернуть руль от упора до упора несколько раз.
 3. Повторити слив і заміну рідини, оскільки це дозволить оновити більшу кількість масла. Ряд власників проводять процедуру втретє.

При повній заміні трудомісткість вище, але забезпечується практично повна заливка свіжої рідини:

 1. Відкачати максимально можливий обсяг масла з бачка шприцом. На автомобілях, обладнаних не знімні фільтром, зливається максимум половини.
 2. Послабити хомути, які фіксують магістралі на корпусі. Елементи можуть мати гвинтову або пружинну конструкцію, відповідно потрібно різний інструмент.
 3. На автомобілях з гідропідсилювачем до видаткової ємності підходять дві магістралі - від рейки і на насос. На магістралі, що йде від рейки, може бути невеликий радіатор, службовець для зниження температури рідини. Цю трубку потрібно опустити в ємність з відповідним обсягом (не менше 1,5 літра).
 4. Сісти за кермо, чи не запускаючи мотор, але вставивши ключ в замок і повернувши його до включення запалювання. Почати обертати рульове колесо від упору до упору. При обертанні відбувається вихід рідини з рейки і магістралей. Запускати двигун не рекомендується щоб уникнути роботи насоса без підпору масла.
 5. При зливі рідини слід уважно контролювати, скільки масла залишається в бачку. Це дозволить уникнути завоздушіванія магістралей підсилювача, оскільки видалення бульбашок газу займає багато часу.
 6. Після того як рівень масла впав до забірної трубки, слив припиняється.
 7. Бачок рекомендується зняти з автомобіля і промити по описаною вище методикою.
 8. Потім потрібно встановити воронку в шланг, що йде до насоса. На цьому етапі потрібна допомога другої людини.
 9. Помічник починає обертати рульове колесо, в цей час потрібно поступово заливати свіжу мастило в воронку. На цей однократний процес до моменту появи чистої рідини зі шланга, що йде від рульової рейки. Деякі власники продовжують лити додаткове масло, ретельно промиваючи магістралі.
 10. Після заповнення системи потрібно встановити на місце видаткову ємність і шланги.
 11. Зафіксувати магістралі хомутами. Бажано встановлювати нові деталі, оскільки старі поступово втрачають свою ефективність і не забезпечують герметичності стику.
 12. Долити рідину в бачок до рівня.

Якщо після промивання бачка і заміни рідини в ГУР з'являється видавлювання масла з ємності, то фільтр повністю вийшов з ладу. У цьому випадку буде потрібно придбати нову деталь або вузол в зборі (в залежності від конструктивних особливостей). Не рекомендується покупка запчастини на розборках - був у вжитку вузол може виявитися нічим не краще старого.

Прокачування рідини по системі

Оскільки в магістралях можуть залишатися повітряні бульбашки, то їх потрібно вигнати в атмосферу :

 1. Чи не запускаючи силовий агрегат, прокрутити кермо в різні боки кілька разів. Ключ у замку запалювання повинен бути повернений для розблокування вала. Обертання виконується до моменту припинення появи бульбашок в бачку. При виконанні роботи бажана присутність помічника, який повинен відслідковувати падіння рівня масла і не допускати засмоктування додаткового повітря в магістралі.
 2. Перевірити обсяг рідини, довести до норми.
 3. Запустити двигун і провернути кермо 2 -3 рази від упору до упору. Видалення повітря з системи відбудеться автоматично, в процесі прокачування масла через магістралі. Якщо виділення бульбашок триває, то рекомендується зробити паузу на 25-30 хвилин, після чого повторно повернути кермо кілька разів. В процесі необхідно прислухатися до звуку роботи насоса. При появі скрипу або скреготу двигун необхідно зупинити почекати до 1 години для виходу повітря з порожнини помпи.
 4. Заглушити силовий агрегат, зняти автомобіль з підйомника.
 5. Перевірити рівень масла в бачку, при необхідності додати або відкачати рідину.
 6. Завести мотор і кілька разів повернути рульове колесо, контролюючи поява бульбашок повітря в ємності.
 7. Вивернути кермо до упору і, утримуючи його в цьому положенні, перевірити відсутність течі по стиках магістралей.

Наступний контроль рівня рідини

До нтроль рівня масла в ГУР виконується за ризиками, нанесеним на корпус бачка. Перевірка і підтримання необхідного рівня рідини в системі підсилювача керма є запорукою коректності його роботи. При значному зниженні кількості потрібно провести діагностику з'єднань шлангів, оскільки через них часто просочується рідина.

Бачок ГУР Ford Mondeo, добре видно ризики верхнього і нижнього рівня

Фотогалерея

На серии фото представлена процедура смены жидкости в усилителе руля на Subaru Impreza.

Популярні виробники

Для заправки ГУР слід вибирати оригінальні рідини або аналоги від наступних виробників:

 • жовте масло на мінеральній основі SWAG 10 90 2615 сумісно з VAG G 009 300 A2, Mercedes A 000 989 88 03 і Febi 02615;
 • мінеральна рідина SWAG 10 90 8972 сумісна з Febi 08972 і червоними Mobil ATF 220 або Ravenol Dextron II;
 • червоні масла Nissan PSF KLF50-00001, Castrol TQ-D, Chevron MD-3 Dexron III, Mobil ATF 320 і Mobil ATF D / M повністю сумісні;
 • зелені мінеральні рідини SWAG 99 90 6162 допустимо змішувати з VAG G 004 000M2, BMW Pentosin 81 22 9 407 549 або Febi 06162.

Особливості вибору масла ГУР для доливання

При виборі рідин для доливання слід враховувати наступні моменти:

 1. Минеральное и синтетическое масло красного и желтого цвета совместимо, однако не следует злоупотреблять эксплуатацией автомобиля на такой смеси. Рекомендуется полностью поменять жидкость, поскольку есть риск образования осадков из-за реакции присадок. Недопустимо смешивание масел на синтетической и минеральной основе.
 2. Заборонено змішувати рідину зеленого кольору з іншими, оскільки вони мають різну базову основу.

Вартість

Орієнтовна вартість 1 літра масла для гідропідсилювача керма приведена в таблиці.

Найменування Ціна, руб
SWAG 10 90 2615 515,00
SWAG 10 90 8972 550,00
Nissan PSF KLF50-00001 488,00
SWAG 99 90 6162 434,00
Ціни актуальні для трьох регіонів: Москва, Челябінськ, Краснодар

Відео «Заміна масла в ГУР»

процедура заміни рідини представлена ​​кана ом «Зроблено в Гаражі».

Голосування

Чи стикалися ви з необхідністю заміни масла в ГУР?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...