Неймовірні ідеї перетворення і вдосконалення приладовій панелі — тюнінгу

Щоб виділити свій автомобіль із сірої маси, багато автовласників роблять тюнінг. Однак сьогодні зробити тюнінг — це означає не тільки поліпшити зовнішній вигляд автомобіля, але і поліпшити інтер'єр в його салоні. Одним з варіантів вдосконалення салону є тюнінг приладової панелі. Детальніше про цю процедуру, а також варіантах модернізації ви зможете дізнатися з наведеного матеріалу.

Метод декоративного тюнінгу

Якщо ви вирішили зробити тюнінг приладової панелі, то потрібно в першу чергу забезпечити оптимальне поєднання пристрої з салонним інтер'єром. Крім того, в кінцевому підсумку приладова панель повинна у будь-якому випадку відповідати всім вимогам пасивної безпеки.

Отже, сам процес декоративного удосконалення полягає в додаванні до наявного контрольному щитка зовнішніх елементів, наприклад:

 • можна використовувати шкірозамінник для обтягування матеріалом щитка;
 • можна провести процедуру наклейки спеціальних накладок на шкали;
 • тюнінг прибирання також може полягати у забезпеченні більш яскравого світіння пристрою.
Противоскользящий коврик на приборную панель
килимок на панель приладів

Врахуйте —, щоб зробити тюнінг самостійно, вам у будь-якому випадку доведеться або частково, або повністю демонтувати панель приладів. Далі, коротко розповімо про кожного з методів.

Обтягування прибирання

Процедура перетяжки ПП актуальна в тому випадку, якщо пристрій втратила свій первісний вигляд, а на його поверхні є дефекти. В якості матеріалу для перетяжки можна використовувати кожзам, дерматин або інші матеріали. Але потрібно враховувати, що деякі матеріали після перетяжки можуть створювати відблиски на сонці, а також виділяти неприємний запах. Тому до питання підбору матеріалу варто підійти відповідально.

наприклад, якщо ви вирішили використовувати для перетяжки дерматин, то для початку слід провести його розкроювання, при цьому враховуючи розміри ПП, а також її форму. Це робиться для того, щоб дерматин не розтягувався і не збиралася в складки, тому для перетяжки завжди потрібно демонтувати панель приладів. В цьому випадку ви зможете зробити більш акуратні і рівні шви і стики, а для розкрою можна використати звичайний картон. Всі складові компоненти розкрою зшиваються в одне ціле, при цьому всі шви необхідно заховати всередину. Сам матеріал для обшивки можна зафіксувати на клей або саморізи (автор відео про перетяжку — канал Puls Avto).

Щоб не витрачати час і сили на перетяжку, можна поступити простіше — купується спеціальна накидка на панель приладів і просто встановлюється зверху. Таку накладочку потрібно вибирати у відповідності з моделлю авто.

Колірні рішення

Тюнінг щитка приладів може полягати і в зміні колірних рішень.

Процедура складається з таких етапів:

 1. В першу чергу потрібно зняти розміри з ПП.
 2. Далі, здійснюється заготівля нової шкали — на неї слід нанести всі необхідні поділу і цифри (в Мережі є безліч варіантів, можна завантажити вже готовий). Також в магазинах продаються вже готові декоративні приладові панелі, тому якщо ваш бюджет дозволяє, то можна купити повноцінне фірмове пристрій.
 3. Після цього шаблон, який ви зробили чи завантажили, слід прикласти до матеріалу, який буде використовуватися на новій шкалі. Як варіант, в якості матеріалу можна використовувати тонку пластмасу, фотопапір і т. д.
 4. Якщо ви вирішили встановити хромовані кільця в приладову панель на тахометр або спідометр або просто поставити нову шкалу, то для кращої фіксації стрілки приладів слід зняти. Хром кільця також можна купити в магазині або в Інтернеті. Зрозуміло, згодом її потрібно буде встановити на місце.

Фотогалерея «Варіанти тюнінгу»

Установка світлодіодів

Світлодіодна панель своїми руками — також досить простий і один з найпоширеніших варіантів тюнінгу.

Така процедура здійснюється наступним чином:

 1. Спочатку ПП необхідно демонтувати, всі штатні лампочки слід зняти.
 2. Далі, необхідно визначити місця, де ви вмонтируете діодні джерела освітлення — зрозуміло, для кращої видимості їх слід поставити по периметру.
 3. Визначтеся з кольором діодів — він повинен забезпечувати комфортні умови під час їзди, при цьому не заважати водієві.
 4. Далі, є два варіанти — або просто замінити лампочки на діоди, купивши в магазині відповідні, щоб вони підходили під штатні патрони, або зайнятися установкою діодів в нові місця. Для цього вам буде потрібно висвердлювати отвори на ПП, де буде встановлено джерело освітлення. Зрозуміло, що перший варіант простіший, в його реалізації немає нічого складного, але ми розглянемо другий метод.
 5. Після того, як отвори будуть просвердлені, джерела освітлення слід з'єднати один з одним за допомогою пайки — для з'єднання можна взяти гнучкий провід, його товщина повинна бути невеликою.
 6. Щоб згодом ви могли регулювати яскравість освітлення, в ланцюг можна додати змінний резистор. Залежно від моделі, для цієї мети може застосовуватися встановлений при виробництві авто реостат.
 7. Якщо ви використовуєте білі джерела освітлення, то для того, щоб забезпечити інший відтінок, можна забарвити лампочку лаком або спеціальним папером.
 8. Діодні елементи слід припаяти до ланцюга живлення, після чого з'єднати їх на ПП, при цьому важливо дотримуватись полярності.
 9. Потім проводиться діагностика працездатності контрольного щитка і його подальша установка на авто (автор відео — Льоша Майстер).

Фарбування прибирання

Ще один варіант — фарбування панелі приладів, вірніше, самих шкал — тахометра, спідометра, також можна пофарбувати і датчики температури, об'єму палива і т. д. Якщо ви встановите в щиток діодні джерела освітлення, фарбування ПП (обов'язково люмінесцентною фарбою) дозволить надати більш яскравий і сучасний вигляд пристрою. Фарбувати потрібно акуратно, щоб не розбризкати фарбу по щитка, інакше будуть виділятися не тільки шкали, але і сліди від фарби, а це буде виглядати неестетично.

Голосування

Займалися ви тюнінгом приладовій панелі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Оптитронне приборка на Шевроле Лачетті»

Як виглядає і як працює оптитронне ПП для автомобіля Шевроле Лачетті — дивіться на відео нижче (автор — Олександр Топорков).


Коментарі та відгуки