Лого av-to.info
Панель приладів

Невероятные идеи преображения и совершенствования приборной панели — тюнинга

Щоб виділити свій автомобіль з сірої маси, багато автовласників роблять тюнінг. Однак сьогодні зробити тюнінг - це значить не тільки поліпшити зовнішній вигляд автомобіля, але і поліпшити інтер'єр в його салоні. Одним з варіантів вдосконалення салону є тюнінг приладової панелі. Детальніше про цю процедуру, а також варіантах модернізації ви зможете дізнатися з наведеного матеріалу.

Метод декоративного тюнінга

Якщо ви вирішили зробити тюнінг приладової панелі, то потрібно в першу чергу забезпечити оптимальне поєднання пристрою з салонним інтер'єром. Крім того, в кінцевому підсумку приладова панель повинна в будь-якому випадку відповідати всім вимогам пасивної безпеки.

Отже, сам процес декоративного удосконалення полягає в додаванні до наявного контрольного щитку зовнішніх елементів, наприклад:

 • можно использовать кожзаменитель для обтяжки материалом щитка;
 • можна зробити процедуру наклейки спеціальних накладок на шкали;
 • тюнінг приборки також може полягати в забезпеченні більш яскравого світіння пристрою.
Противоскользящий коврик на приборную панель
Противоскользящий коврик на приборную панель

Врахуйте - щоб зробити тюнінг самостійно, вам в будь-якому випадку доведеться або частково, або повністю демонтувати панель приладів. Далі, коротко розповімо про кожного з методів.

Обтягивание приборки

Процедура перетяжки ПП актуальна в тому випадку, якщо пристрій втратила свій первісний вигляд, а на його поверхні є дефекти. Як матеріал для перетяжки можна використовувати шкірозамінник, дерматин або інші матеріали. Але потрібно враховувати, що деякі матеріали після перетяжки можуть створювати відблиски на сонці, а також виділяти неприємний запах. Тому до питання підбору матеріалу слід підійти відповідально.

Наприклад, якщо ви вирішили використовувати для перетяжки дерматин, то для початку слід провести його розкроювання, при цьому враховуючи розміри ПП, а також її форму. Це робиться для того, щоб дерматин не розтягувати і не збирався в складки, тому для перетяжки завжди потрібно демонтувати панель приладів. В цьому випадку ви зможете зробити більш акуратні і рівні шви і стики, а для розкрою можна використовувати звичайний картон. Всі складові компоненти розкрою зшиваються в одне ціле, при цьому всі шви необхідно заховати всередину. Сам матеріал для обшивки можна зафіксувати на клей або саморізи (автор відео про перетяжки - канал Puls Avto).

Щоб не витрачати час і сили на перетяжку, можна зробити простіше - купується спеціальна накидка на панель приладів і просто встановлюється зверху. Таку накладочки потрібно вибирати відповідно до моделі авто.

Кольорові рішення

Тюнінг щитка приладів може полягати і в зміні колірних рішень.

Процедура складається з таких етапів:

 1. В першу чергу потрібно зняти розміри з ПП.
 2. Далее, осуществляется заготовка новой шкалы — на нее следует нанести все необходимые деления и цифры (в Сети есть множество вариантов, можно скачать уже готовый). Также в магазинах продаются уже готовые декоративные приборные панели, поэтому если ваш бюджет позволяет, то можно купить полноценное фирменное устройство.
 3. Після цього шаблон, який ви зробили або скачали, слід докласти до матеріалу, який буде використовуватися на новій шкалою. Як варіант, в якості матеріалу можна використовувати тонку пластмасу, фотопапір і т.д.
 4. Якщо ви вирішили встановити хромовані кільця в приладову панель на тахометр або спідометр або просто поставити нову шкалу, то для кращої фіксації стрілки приладів слід зняти. Хром кільця також можна купити в магазині або Інтернеті. Зрозуміло, згодом її потрібно буде встановити на місце.

Фотогалерея «Варіанти тюнингу»

Установка світлодіодів

Світлодіодна панель своїми руками - також досить простий і один з найпоширеніших варіантів тюнінгу.

Така процедура здійснюється наступним чином:

 1. Спочатку ПП необхідно демонтувати, всі штатні лампочки слід зняти.
 2. Далі, необхідно визначити місця, де ви вмонт іруете діодні джерела освітлення - зрозуміло, для кращої видимості їх слід поставити по периметру.
 3. Визначтеся з кольором діодів - він повинен забезпечувати комфортні умови під час їзди, при цьому не заважати водієві.
 4. далі, у є два варіанти - або просто замінити лампочки на діоди, купивши в магазині відповідні, щоб вони підходили під штатні патрони, або зайнятися установкою діодів в нові місця. Для цього вам буде потрібно висвердлюють отвори на ПП, де буде встановлено джерело освітлення. Зрозуміло, перший варіант простіший, в його реалізації немає нічого складного, але ми розглянемо другий метод.
 5. Після того, як отвори будуть просвердлені, джерела освітлення слід з'єднати один з одним за допомогою пайки - для з'єднання можна взяти гнучкий провід, його товщина повинна бути невеликою.
 6. Щоб згодом ви могли регулювати яскравість освітлення, в ланцюг можна додати змінний резистор. Залежно від моделі, для цієї мети може застосовуватися встановлений при виробництві авто реостат.
 7. Якщо ви використовуєте білі джерела освітлення, то для того, щоб забезпечити інший відтінок, можна забарвити лампочку лаком або спеціальним папером.
 8. Діодні елементи слід припаяти до ланцюга харчування, після чого з'єднати їх на ПП, при цьому важливо дотримуватись полярності.
 9. Потім проводиться діагностика працездатності контрольного щитка і його подальша установка на авто (автор відео - Льоша Майстер).

Фарбування приборки

Ще один варіант - фарбування панелі приладів, вірніше, самих шкал - тахометра, спідометра, також можна покра сить і датчики температури, обсягу палива і т.д. Якщо ви встановите в щиток діодні джерела освітлення, то фарбування ПП (обов'язково люмінесцентною фарбою) дозволить надати більш яскравий і сучасний вигляд пристрою. Фарбувати необхідно акуратно, щоб не розбризкати фарбу по щитку, інакше виділятися будуть не тільки шкали, але і сліди від фарби, а це буде виглядати не естетично.

Голосування

Чи займалися ви тюнінгом приладовій панелі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Оптитронная приборка на Шевроле Лачетті»

як виглядає і як працює оптитронная ПП для автомобіля Шевроле е Лачетті - дивіться на відео нижче (автор - Олександр Топорков).