Лого av-to.info
панель приладів

Стрибає стрілка тахометра: про що свідчить некоректність показання приладу?

Тахометр інформує водія про частоту обертання колінчастого вала двигуна, дозволяючи вибрати найбільш вигідний режим роботи для двигуна. Якщо стрибає стрілка тахометра, то водій не отримує достовірної інформації. Інформація про пристрій тахометра, його різновидах, типових несправності і способи їх усунення розповідається в даній статті.

Різновиди тахометрів

розрізняють два види тахометрів: аналогові і цифрові.

В аналогових приладах використовується індукційна магнітна котушка, завдяки якій кількість оборотів коленвала показує стрілка, яка переміщається по шкалі. Даний прилад встановлюється в якості штатного на більшості машин. Він має майже такі ж розміри, що і спідометр і розташований поруч з ним на приладовій панелі. Таке розташування приладу зручно для водія, так як він завжди знаходиться перед очима і дає можливість не відволікатися від ситуації на дорозі.

У цифрових пристроях інформація відбивається на рідкокристалічному або диодном дисплеї. Кількість оборотів передає або магнітний датчик, що фіксує проходження конкретної точки клонували біля вимірювального приладу. Може бути встановлений електронний датчик - оптрон. Він генерує промінь світла і визначає частоту обертання по його відображенню від близько розташованих предметів. Цифровий прилад корисний при налаштуванні двигуни і операціях з електронними блоками запалювання.

Фотогалерея

Приборы отличаются местом установки. Они могут быть штатными и выносными. В качестве штатного обычно устанавливается аналоговый вид. Если штатного устройства нет, можно установить самостоятельно выносное. Его часто устанавливают на гоночные автомобили, чтобы получить более точные показания оборотов, так как скорости необходимо переключать при определенном количестве оборотов вала. Для достижения этой цели в них установлены сигнализаторы, сообщающие, когда достигаются определенные обороты.

Інформація на стрілочних пристроях краще сприймається людиною, ніж на цифрових.

Правда, якщо смикається стрілка тахометра, то інформації може бути недостовірною. Перевага цифрових аналогів в точності, хоча в звичайних умовах, вона не має великого значення.

Пристрій

Тахометр дає можливість вчасно переключатися на іншу швидкість, щоб двигун працював в економічному режимі. Початківець водій може орієнтуватися на положення стрілки. Якщо вона наближається до червоної зони, то необхідно переключитися на більш високу передачу. Крім того, прилад використовують для регулювання роботи силового агрегату на холостому ходу і контролю частоти обертання коленвала вчасно руху (автор відео -Avto-Blogger.ru).

Аналогові тахометри надійні і прості вимірювальні прилади.

В їх конструкцію входять наступні елементи:

 • стрілка покажчика;
 • градуйована шкала;
 • електромагнітна котушка, у якій обмотка екранована;
 • кабелю для передачі інформації з колінчастого вала.

В основі роботи пристрою використовується електронний принцип. Сигнал від коленвала передається за допомогою проводів на мікросхему, завдяки якій стрілка рухається по циферблату. Інформація може зніматися безпосередньо з валу, з генератора або з інших валів відбору потужності. При цьому вихідний сигнал перетвориться з певним коефіцієнтом.

Можливі несправності і способи їх усунення

стрибає стрілка вимірювача говорить про несправності в автомобілі. Ремонт залежить від причин несправності .

Можна перерахувати ряд причин несправності пристрою і способи їх усунення:

 1. При поганих контактах або пошкодженої проводці, втрачається джерело сигналів від двигуна до пристрою. Щоб виявити несправність проводки, потрібно перевірити електричні дроти. При виявленні пошкоджень або обривів проводу потрібно замінити. Погані контакти часто є наслідком окислювальних процесів. Для відновлення працездатності контакти потрібно зачистити.
 2. Недостатнє харчування. Слід перевірити напругу на плюсовом і мінусовому дроті, а також «масу».
 3. Якщо плаває стрілка тахометра або не опускається на нуль, причина може бути в несправності датчика. У такому випадку його необхідно замінити.
 4. У випадку з цифровим пристроєм може не працювати, якщо вийшов з ладу світлодіодний екран. Така поломка можлива при тривалій експлуатації. Відремонтувати дисплей неможливо, його можна тільки замінити справним пристроєм.
 5. Якщо стрілка тахометра стрибає на холостих обертах, можливі проблеми з трамблером. Необхідно провести перевірку стану його контактів. Крім того, причиною може стати конденсатор трамблера, розташований на кришці. Його часто пробивають при експлуатації.
 6. Якщо стрілка тахометра скаче, то причина може бути в порушенні цілісності ланцюга системи запалювання. Її необхідно перевірити і усунути несправність.
 7. Стрілка може безладно смикатися після заміни приладу. В цьому випадку його потрібно налаштувати: відрегулювати положення самого пристрою, вивести покажчик на нуль, перевірити правильність установки і підключення. Регулювання проводиться за допомогою тумблера, розташованого на задній панелі приладу.
 8. Якщо стрілка стрибає на високих оборотах, то причина в виході з ладу комутатора, який потрібно замінити. Також можливі проблеми з двигуном, але ці неполадки може виявити тільки фахівець на спеціальному обладнанні.
 9. Причиною несправності може бути заміна високовольтних проводів системи запалювання, їх знос або пошкодження.
 10. Покажчик може впасти до нижньої межі або смикати, так як змінюється форма імпульсу на котушці. Причина в тому, що в перерізі у штатних кабелів інше опір. Для усунення даної неполадки потрібно зменшити номінал зовнішнього резистора, розташованого на мікроплат тахометра.

Висновок

Перераховані несправності найбільш поширені. Їх усунення під силу будь-якому автолюбителю. Якщо проведені заходи не допомогли відновити працездатність пристрою, а причина несправності не виявлено, краще звернутися з цим в СТО. На станції техобслуговування є спеціальне обладнання для діагностики, за допомогою якого фахівці визначать і усунуть несправність.

Голосування

Які тахометра устанвлен на вашому автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Усунення несправностей тахометра»

У цьому ролику розповідається, що потрібно зробити, щоб не сіпалася стрілка вимірювача (автор відео - T-Strannik).