Лого av-to.info
приладова панель

Як змінити пройдений автомобілем шлях або підмотка спідометра

Пробіг транспортного засобу основний критерій, за яким оцінюються терміни для проведення технічного обслуговування. А за свідчення пробігу відповідає пристрій одометр. Існує цілий ряд причин, за якими водіям доводиться відмотувати показання одометра. У статті розповімо, що представляє собою крутилка спідометра і як їй правильно користуватися.

Типи спідометрів

Перед тим, як розповісти, як відмотувати або намотувати пробіг на автомобіль, рекомендуємо ознайомитися з типами спідометрів . На сьогодні є кілька видів пристроїв, що використовуються в авто - механічний, електромеханічний та електронний девайси.

Механічний

Спидометр механического типа
Спідометр механічного типу

Обороти від коробки передач передаються на пристрій за допомогою троса. На одометрі проводиться вимір оборотів, відповідно до чого виставляється певний шлях. Для спідометра механічного типу застосовується спеціальний редактор, налаштований з необхідним коефіцієнтом перетворення.

На практиці виходить, що один оборот відповідає певній кількості метражу пробігу. Обертання вихідного шківа аналізується Індикаційна пристроями з зазначеними цифрами, які відображають пройдений пробіг.

Електромеханічний

Електромеханічний прилад більш вдосконалена версія механічного. В результаті того, що трос показує невірну інформацію, електромеханічний варіант доповнюється контроллером швидкості. Сигнали від контролера надходили на електродвигун, призначений для обертання редуктора. В цьому і є принципова різниця, в усьому іншому пристрої схожі.

Електронний

Устройство электронного типа
Пристрій електронного типу

Електронним варіантом останнім часом обладнуються всі сучасні транспорти. Електронний девайс призначений для виміру кількості обертів колеса. Пристрій, аналізуючи розмір окружності колеса, переводить кількість оборотів в пройдений кілометраж. Інформація демонструється на рідкокристалічному дисплеї.

Навіщо підмотувати?

Перед тим, як ото ми, про роботу крутилки спідометра, не зайвим буде розібратися, для чого накручувати і змотувати свідчення. Смотка показника за допомогою спеціальної моталки дозволяє збільшити вартість транспорту при продажу, з цим зрозуміло.

Що стосується намотування, то причин може бути кілька:

  1. НАМОТУВАЛЬНИК спідометра може бути використаний для збільшення витрат на паливно-мастильні матеріали. Адже збільшений пробіг дає можливість списувати більше бензину - такі схеми актуальні для водіїв комерційних автомобілів. Але якщо на комерційному підприємстві використовується старий автомобіль, рівень витрати палива буде вищий. Коригування спідометра дозволяє компенсувати витрати на заправку.
  2. Калібрування спідометра може знадобитися при заміні панелі приладів. Адже змінюючи контрольний щиток, слід провести показання приладу відповідно до умов експлуатації.
  3. моталку спідометра може знадобитися при експлуатації інших дисків, які не рекомендовані виробником. Діаметр дисків може бути або великим, або меншим, в ході розрахунків одометр може видавати помилки, демонструючи невірні показання. Коректор спідометра дає можливість усунути помилку.
Современная панель приборов
Сучасна приладова панель

Інструкція по підмотці

Як здійснюється підмотка спідометра своїми руками? Багато що залежить від типу пристрою, оскільки для кожного окремого виду схема підмотки буде відрізнятися. Щоб виконати завдання, необхідно точно знати, яким типом приладу обладнаний автомобіль.

Механічного

Як намотати і як накрутити показання на механічному пристрої, наприклад, на машинах ВАЗ, ГАЗ? Варіантів відмотати спідометр два. Перший і простий - відключити трос від датчика швидкості, той кінець, який кріпиться до коробки, під'єднати до нього дриль і включити інструмент в реверсивний режим. Як розумієте, за кілька хвилин роботи можна відмотати пристойний кілометраж. Другий спосіб полягає в демонтажі і розбиранні приладової панелі. Після розбирання витягується сам одометр (лічильник), в результаті здійснюється регулювання пройденого пробігу. Відзначимо, що способи актуальні для вітчизняних автомобілів, випущених до 2005 року (автор відео - Своїми руками).

Електромеханічного

Електромеханічний прилад можна зустріти на старих транспортних засобах, однак змотати спідометр такого типу буде складніше, ніж звичайний механічний. В цьому випадку процедура підмотки або відмотування вимагають різних підходів. Необхідно враховувати, що зменшення кілометражу у випадку з електромеханічним пристроєм здійснюється при демонтажі і розборі контрольного щитка. Щоб відмотати свідчення, лічильник необхідно демонтувати, потім вручну здійснити регулювання чисел.

Що стосується збільшення показань, то процедура здійснюється із застосуванням генератора. Завдяки генератору формуються сигнали, які надходять на вхід управління. Відповідно до кількості імпульсів формуються показання приладу.

Електронного

Як скрутити спідометр електронного типу? Як сказано вище, пристрої монтуються на всі сучасні авто. Корекція показань спідометра повинна здійснюватися відповідно до терміну виробництва транспорту. Суть полягає в тому, що електронний прилад при виробництві міг бути реалізований по-різному, тим більше, що він може взаємодіяти з іншими приладами (автор відео - max gladkiy).

Тому, щоб зробити процедуру підмотки спідометра, знадобиться не тільки подати сигнал від контролера швидкості, але і переналаштувати деякі девайси. Слід враховувати, що процес доступу до пристрою визначається відповідно до моделі машини, а також роком випуску, тут все індивідуально. Відповідно, підкрутити свідчення може бути проблематично, але це можливо. Якщо не знаєте, як подмотать спідометр електронного типу, доведеться використовувати спеціальний прилад. Про видах таких приладів розповімо нижче.

Прилади й пристрої для підмотки

Більшість виробників оснащують автомобілі оригінальними електронними спідометрами, відмотати пробіг буває проблематично. В результаті були створені різні варіанти пристроїв, за допомогою яких можна провести коригування пробігу. Схеми приладів можуть бути зібрані на основі мікропроцесорних плат або дискретних компонентів.

CAN-крутилка

CAN-крутилка разобранная
CAN-крутилка в розібраному вигляді

CAN-крутилка представляє прилад для експлуатації сучасного транспорту. Потрібно враховувати, що CAN представляє спеціальну шину, по якій здійснюється обмін імпульсів між блоками електронних пристроїв машини. І схема має на увазі застосування спеціального роз'єму для діагностики. Через роз'єм, знаючи протокол обміну, у автолюбителя є можливість отримання доступу до окремих електронних приладів.

Завдяки застосуванню CAN-крутилки можна провести коригування змісту необхідних осередків в пам'яті блоку управління, щоб встановити необхідний скручений пробіг. Експлуатація CAN-крутилки є основним способом відмотування пройденого шляху у перекупників автомобілів. Використовуючи сучасне обладнання для діагностики, виявити зміна елементів пам'яті проблематично.

Імпульсна

Импульсная крутилка
Імпульсна крутилка

Імпульсна крутилка використовується в машинах закордонного виробництва, не обладнаних шиною CAN. Прилад слід підключати через роз'єм для діагностики OBD2. При експлуатації крутилки на одометр надходять сигнали, які імітують імпульси з контролера швидкості. Змінюються свідчення пройденого кілометражу.

Генератор швидкості

Генератор швидкості дозволяє зімітувати роботу швидкісного датчика. Разом контролера необхідно підключити генератор, який видає послідовність сигналів, які надходять на одометр. Генератор змінює свідчення на одометрі. Експлуатація такого девайса актуальна в електромеханічних спідометрах на машинах УАЗ, ВАЗ і автомобілів російського виробництва, випущених до 2006 року.

Голосування

Чи займалися ви коли-небудь відмотування / намоткой показань спідометра?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Інші варіанти

Ще один спосіб - використання крутилки ABS, підходить для транспорту, з системою ABS . Принцип роботи заснований на швидкісному датчику і обертанні коліс. Коли девайс підключається до роз'єму, імітує роботу коліс, відповідно до чого регулятор автоматично встановлює оптимальні настройки показань одометра.

Відео «Намотка показань спідометра через прикурювач автомобіля»