Лого av-to.info

Повна розшифровка всіх значків панелі приладів авто

останнім час сучасні транспортні засоби стали більш технологічними, вони оснащуються множинними датчиками і електроприладами при виробництві. Відповідно, автолюбителям часом буває складно розібратися в тому, що за значок з'явився на приладовій панелі і про що він хоче сказати автомобілісту. У цій статті ми пропонуємо вам дізнатися позначення значків на панелі приладів.

Назначение значков на приборной панели

Є величезна кількість сигнальних лампочок на щитку приладів, які є специфічними для певних моделей авто і несуть в собі певні позначення. Про призначення таких індикаторів можна дізнатися з сервісного мануала до автомобіля, ми ж розглянемо найбільш поширені сигнали, їх зображення та значення.

Лампочки індикаторів на контрольному щитку є найбільш простий спосіб, завдяки якому автомобіліст може дізнатися про всі можливі поломки. Завдяки лампочкам водій може дізнатися про неполадки в роботі двигуна автомобіля, акумулятора, гальмівної системи і т.д. Тобто саме світлові індикатори дозволяють бути в курсі роботи усіх вузлів транспортного засобу. В ході поліпшення технології виробництва авто кількість індикаторів і символів стало рости, і сьогодні вони мають більш привабливий і оцифрований вигляд. Саме значення індикаторів, як, власне, і їх наявність, досить різноманітне.

Відео про індикацію приладової панелі

Колір

Кольори, які мають значки на приладовій панелі :

  1. Червоний колір символів свідчить про можливі серйозні несправності або ж невирішеним питанням безпеки транспортного засобу. Крім того, символи червоного кольору часто використовуються в якості нагадувань, наприклад, про включення гальма стоянки.
  2. Помаранчева або жовте забарвлення индикаторов говорит о том, что тот или иной узел или механизм транспортного средства нуждается в обслуживании и даже ремонте. Как показывает практика, в большинстве случаев, когда оранжевый символ мигает, водителю необходимо максимально быстро обратиться за помощью к специалисту или произвести диагностику узла.
  3. Зелений або синій кольори зазвичай застосовуються тільки для того, щоб проінформувати водія про те, що функція активована і все працює нормально. В принципі, на цьому можна закінчити цей пункт і перейти до розшифровки. Слід почати з більш важливих і серйозних індикаторів і позначень.

Відео про значення контрольних ламп на панелі приладів

Основні символи

Значок Позначення
 Лампочка с восклицательным знаком или надписью Brake обозначает, что на автомобиле включен ручной тормоз. Однако, если индикатор появился во время движения, то он может свидетельствовать о неполадках в работе тормозной системы.
  Якщо індикатор червоний, то це говорить про дуже високій температурі двигуна. При його появі необхідно зупинитися і перевірити, чи не кипить чи охолоджуюча рідина, при цьому двигун авто краще не глушити. Якщо лампочка блимає, то проблеми можуть бути в проводці.

Якщо значок горить синім кольором, це свідчить про те, що силовий агрегат ще не прогрітий. Такий індикатор завжди з'являється при пуску холодного двигуна. Не рекомендується експлуатація мотора при підвищених навантаженнях, на високих оборотах, поки цей індикатор не пропаде.

& nbsp;

& nbsp;

Означає зниження рівня тиску моторної рідини, також може говорити про її нестачі.
Севший АКБ Червоний значок акумулятора сигналізує про падіння рівня напруги в електроланцюзі авто. Крім того, в деяких випадках такі лампочки з'являються в результаті того, що некоректно став працювати генератор або в електриці є інші проблеми. Низький заряд акумулятора. Іноді рішення зарядити акумулятор допомагає.

Лампочки систем безпеки

Значок Що значить
 Предупреждение водителя При включенні такої лампи на приладовій панелі також повинен з'явитися текст. Як правило, цей значок використовується для нагадувань, наприклад, про незакриті двері або необхідності заміни моторної рідини.
 Некорректная работа системы контроля стабильности Такий індикатор використовується рідко, але він каже про некоректну роботу системи контролю стабільності машини . Авто бажано якомога швидше відвезти на СТО.
 Подушки безопасности Лампи подушок безпеки говорить про можливу відсутність контакту або пошкодження вашого телефону преднатяжители ремінця. При появі цих значків можна очікувати того, що подушка спрацює в будь-який момент.
Несправність в роботі подушок безпеки переднього пасажира. Якщо
автомобіль не потрапляв в дорожньо-транспортну пригоду, то ці індикатори можуть вказувати на поломку датчиків системи. Потрібно перевірити контролери та їх проводку.
Значок системи пасивної безпеки. Символ вказує на те, що на передньому пасажирському кріслі знаходиться дитина або людина з невеликою вагою. В результаті цього в разі аварії подушки безпеки можуть не спрацювати.
 Боковые ПБ Індикатор позначає, що система бічних подушок безпеки не активна. Несправність пристрою може бути пов'язана з переворотом корпусу автомобіля або відмовою в роботі контролера системи. Вихід з ладу датчика часто пов'язаний з експлуатацією авто по бездоріжжю і впливом вібрації на регулятор.
Вихід з ладу системи передаварійній безпеки.
  Ці значки з'являються при включенні іммобілайзера або сигналізації.

Якщо індикатор не світиться після активації системи запобігання систему, потрібно перевірити її працездатність.

 Гаечный ключ АКПП можлива причина може полягати в перегрів трансмісійної рідини. Таке часто відбувається при використанні зношеного витратного матеріалу або масла, невідповідного стандарту коробки передач. Для усунення проблеми потрібно заміна рідини.

Причина може полягати також в поломці самої трансмісії або програмної несправності блоку управління
коробкою.

значення індикатора може відрізнятися в залежності від марки та моделі
транспортного засобу. Детальну розшифровку слід уточнити в сервісній документації.
 Выход из строя сигнализации Вихід з ладу сигналізації.
 Высокая температура АКПП Цей індикатор може з'явитися замість значка з гайковим ключем . Такий значок більш актуальний для спортивних автомобілів, він повідомляє про некоректну роботу одне з механізмів коробки передач. Іноді лампа з'являється при підвищеному рівні температури трансмісійної рідини.
Проблемы с ГУР Несправність ГУР або ЕУР. Потрібно зробити більш ретельну діагностику.
Індикатор піднятого стоянкового гальма. З'являється завжди при включенні
«ручника» на авто з активованим запалюванням або заведеним двигуном. Якщо значок горить при опущеному ручному гальмі, це може свідчити про несправності датчика або його контакту.
 Недостаток тормозной жидкости Недолік рівня гальмівної рідини, слід долити.
 Проблемы с ABS Некоректна робота системи ABS або її повне відключення. Якщо виявляється при включенні запалення і зникає після запуску мотора, то з системою все в порядку.
 Износ колодок Свідчить про знос гальмівних колодок.
Індикатор поломки системи розподілу гальмівного зусилля на колеса
транспортного засобу.
Вихід з ладу або некоректна робота електричного ручного гальма. Можлива несправність приводу «ручника».
Індикатор вказує на те, що перед активацією передачі трансмісії необхідно вичавити педаль гальма. Значок з'являється тільки на авто з автоматичними коробками при активації системи запалювання.
Індикатор системи контролю рівня тиску повітря в шинах автомобіля.
З'являється в разі зниження робочого параметра більш, ніж на 25% від
номінального значення. Можливо, тиск впав відразу в декількох колесах.Прічіна також може полягати в несправності датчиків.
  Такий значок з'являється при виявленні неполадок в роботі двигуна автомобіля. Це може бути крутний момент двигуна, проблема з запалюванням, складом палива в двигунів і т.д. У будь-якому випадку, краще зайвий раз перевірити двигун автомобіля.
Блоком управління виявлені неполадки в роботі електронної складової трансмісійного агрегату або двигуна машини. Поява даного індикатора може бути обумовлено проблемами у функціонуванні блокіратора двигуна (іммобілайзера) або неполадки в роботі системи упорскування.
 Снижение мощности ДВС Зниження рівня потужності двигуна. Зазвичай відновити потужність двигуна можна заглушивши його, і завівши через хвилину.
 Нерабочий катализатор Проблема в роботі каталітичного нейтралізатора двигуна. Найімовірніше, каталізатор двигуна перегрітий.

Така проблема може супроводжуватися зниженням потужності силового агрегату, а також некоректною роботою двигуна в цілому. Потужності мотора може бути недостатньо для руху в гору, можлива довільна його зупинка на світлофорах або в пробках.

Індикатор, що повідомляє про те, що кришка бензобака не замкнені.
Інформаційний значок. Він не вказує на конкретну проблему, а закликає автовласника звернути увагу на інші символи приладової комбінації.
Інформаційний значок. Вказує автовласникові на необхідність пошуку
інформації в сервісній документації до машини.
Рівень антифризу двигуна занадто малий, потрібна діагностика і долив.
Несправність в роботі дросельної заслінки. Потрібно діагностика вузла і його очищення при необхідності. Заслінка може залипнути у відкритому чи закритому положенні, для усунення проблеми її потрібно змастити. Причина може бути пов'язана з роботою датчика положення вузла.
Необхідність заміни моторної рідини або планове ТО.
 Замена ВФ Потрібно поміняти повітряний фільтр автомобіля.
 Не пристегнутый РБ Каже про непристебнутий ремінь безпеки.
Перегріта трансмісійна рідина. Експлуатація авто з такими індикаторами не допускається, оскільки це
може привести до виходу з ладу автоматичної трансмісії. Потрібно усунути причину перегріву моторної рідини, для цього витратний матеріал потрібно перевірити. Якщо в ньому видно сліди опадів і відкладень, а також металевої стружки, то мастило підлягає заміні.
 Недостаток ТМ Недолік трансмісійного масла в АКПП, на що може вказувати низький тиск. Необхідна перевірка рівня і якщо в системі спостерігається брак мастила, то вона додається.

Можлива причина може полягати в перегрів витратного матеріалу або
непрацездатністю одного з контролерів трансмісії. Коробка передач переходить в аварійний режим функціонування, в результаті чого водій зможе пересуватися тільки на одній передачі і на мінімальній швидкості.

 Поломки в АКПП Поломки або некоректна робота деяких вузлів автоматичної трансмісії.
 Блокировка АКПП Автоматична трансмісія з певних причин заблокована. Можлива причина проблеми також може складатися у використанні неякісного або не відповідає стандарту масла. Буде потрібно перевірка рідини і її заміна при необхідності. Причина може полягати в несправності конструктивних елементів коробки передач, наприклад, гідротрансформатора.
 Лямбда зонд Потрібно прочистити або зробити заміну кисневого регулятора (лямбда-зонда).
BSM розшифровується як Blind Sport System і перекладається як система
стеження за невидимими зонами. Несправність пов'язана з її некоректним
функціонуванням або відмовою в роботі. Причина проблеми може бути пов'язана з датчиками системи або поганим харчуванням контролерів.
 Система ночного видения Чи не працює система нічного бачення або функціонує з перебоями. Для моніторингу вузол використовує спеціальні інфрачервоні контролери, які могли вийти з ладу. Їх несправність може бути пов'язана з поганим контактом з електроланцюг харчування.
 Режим overdrive Відключений режим overdrive.

Відео про заміну лампочок на приборке ВАЗ (автор - Big Ben 87 )

Дисплеї і повідомлення

Як ви вже зрозуміли, сьогодні безліч різних автовиробників використовують різні символи і лампочки для позначення тієї чи іншої інформації. Інформаційні символи необхідно для того, щоб водій завжди знав, як працюють ті чи інші вузли і яким системам в першу чергу потрібно приділити увагу. Кількість таких лампочок сила-силенна, ми не можемо розповісти про всі з них.

Значок Позначення
Информационный индикатор У тому випадку, якщо загорілися символом не червоного чи жовтого кольорів , то ніяких проблем в роботі авто немає. Водієві потрібно лише внести деякі корективи в водіння.

Якщо індикатор горить жовтим або червоним кольором, це може повідомити про несправності в роботі системи круїз-контролю. Можливо, один з вузлів несправний, в результаті чого її використання неможливо.

Лампочки систем контролю і управління

Символ Значення
  Якщо загорілися такі лампочки, то це свідчить про роботу антипробуксовочною системи. Зелені індикатори говорять, що система функціонує в нормальному режимі, жовті - про збої і неполадки.

Індикатори TCS і DTC безпосередньо пов'язані з функціонуванням гальмівний або системи подачі пального, якщо в них є несправність.

Дані індикатори вказують на роботу системи підйому і спуску з гори, підтримки постійної швидкості. Поява значків може вказувати на поломки в роботі системи або стан транспортного засобу в певний момент.
Значок систем ESP або DSC. Повідомляє про функціонування диференціала з електронним блокуванням з неполадками, а також про несправності в роботі антипробуксовочною системи.
Загальний індикатор несправності для транспортних засобів з заднім приводом. Потрібно більш детальна діагностика авто.
Значок, що повідомляє про деактивації системи допомоги при екстреному гальмуванні. Ця функція в машині дозволяє зробити активацію гальмування до моменту зіткнення з перешкодою. Якщо була включена система, але значок продовжує горіти на панелі приладів, це може свідчити про несправності або забрудненні лазерних контролерів.
Символ поворота Індикатор включеного режиму руху по бездоріжжю на невеликій швидкості.
Экстренное торможение Несправність системи допомоги при екстреної зупинки або стабілізації. Ці два вузла пов'язані між собою і поява індикатора може вказувати на поломку одного з них. Несправність може складатися в датчиках, встановлених на колесах.
Подвеска Некоректна робота системи кінетичної стабілізації підвіски.

Системи стійкості

Лампочка Значення | || 372
Символы неработоспособности узлов стабилизирующей системыЕсли загорелись такие лампы, то они свидетельствуют об отключении системы стабилизации автомобиля.
при появі цих індикаторів можливі неполадки в системі допомоги при екстреному гальмуванні і стабілізації
Система протиковзання не працює або функціонує некоректно. Транспортний засіб управляється без проблем, двигун може функціонувати без збоїв, але електроніка не працює.
Система противоскольжения Активація системи проти ковзання. Транспортний засіб виїхало на дорогу зі слизьким покриттям.

Індикатори додаткових і спеціальних систем

Лампа Що значить
Індикатор, що повідомляє про те , що одна з дверей автомобіля або багажний відсік не замкнені.
В бензобаку закінчується пальне, потрібно заправка.
Індикатор, що свідчить про необхідність додавання рідини в бачок склоомивача.
 Низкая мощность ДВС Несправність приводного пристрою складкою кришки автомобіля. Код з'являється тільки в машинах в кузові кабріолет.
  Такі символи, якщо вони загорілися, актуальні для автомобілів, що працюють з електронними ключами. Зелений - ключ є, червоний - ключа немає.
Перший індикатор повідомляє про те, що трансивер іммобілайзера визначив електронний ключ в зоні дії антени. Значок з блискавкою вказує на розряд елементу живлення в брелоку, потрібна заміна батарейки.
  Даний індикатор свідчить про роботу круїз-контролю. У тому випадку, якщо лампа блимає, то з системою щось не в порядку.
Парктронік. Якщо значок загорівся зеленим - то все в порядку.

При появі жовтого індикатора рекомендується провести діагностику сенсорів паркувального радара, встановлених в бамперах. Причина може бути пов'язана з поганим контактом одного з датчиків.

Інформаційні символи систем моніторингу смуги руху транспортного засобу. Їх поява може супроводжуватися роботою зумера. Жовтий миготливий індикатор вказує на те, що машина йде в бік і водій повинен вирівняти рядності пересування.

жовтий значок, що горить постійно, каже про несправності в роботі одного з вузлів. Зелений індикатор повідомляє про включення
цієї системи.

Несправність в роботі системи Старт / Стоп, призначеної для економії пального.
Значок з'являється тільки в транспортних засобах, оснащених переднім і заднім приводом. Його наявність повідомляє про спробу переходу коробки передач на привід задніх коліс.
Трансмісійний агрегат машини функціонує в режимі заднього приводу. Але при необхідності може статися автоматична активація повного приводу.
Включений режим економії палива.
Поява індикатора відбувається при активації режиму Еко Мод. Його включення дозволяє заощадити пальне при пересуванні.
Активація режиму проводиться тільки при русі автомобіля на
слизькій поверхні, по льоду або снігу. Система включається автоматично для спрощення процесу пересування. Якщо він з'являється, то це говорить про те, що АКПП автоматично працює на підвищених передачах.
Такий значок може з'явитися тільки в авто, обладнаному розумною системою. Якщо з'являється напис водієві пропонується зробити зупинку і відпочити. Даний значок може супроводжуватися жіночим голосом, який запропонує автовласникові випити кави.
Індикатор, що повідомляє про небезпеку на шляху у вигляді перешкоди або рухомого транспортного засобу. Поява цього значка можливо тільки на авто, оснащених системою круїз-контролю, коли вона активована.
Символ включеної системи зміни висоти положення кузова. З'являється лише при активації цього вузла.
 Работает обогрев Включено пристрій обігріву заднього скла.
Сталося включення гальмової системи автомобіля. Для відключення користувач повинен натиснути педаль газу.
Індикатори, що вказують на режим функціонування амортизаторів. Повідомляють про активацію комфортного або спортивного режиму пересування.
Індикатор системи пневматичної підвіски автомобіля. Його активація повідомляє про максимальному положенні кузова транспортного засобу над поверхнею дороги.
 Проблемы в работе подвески Бортовий комп'ютер зафіксував неполадки в роботі одного з вузлів підвіски.
Значок системи попередження зіткнень. Активація значка повідомляє про несправності в роботі одного з вузлів. Також причина появи може бути пов'язана із забрудненням контролерів.
Значок активації режиму пересування з підключеним причепом.
Індикатор актуальний для машин, оснащених механічною коробкою. Бортовий комп'ютер рекомендує заощадити паливо, включивши підвищену швидкість.
Включений повний привід.
Активоване повний привід при русі на зниженій швидкості.
Індикатори з'являються при блокуванні диференціала. Це потрібно для поліпшення прохідності транспортного засобу при пересуванні на повному приводі.
Індикатор, що повідомляє про блокування міжколісного диференціала задніх коліс.
Значок, який сигналізує про деактивації повного приводу. Якщо горить індикатор з гайковим ключем, це свідчить про проблеми в роботі трансмісії повного приводу.
Поява цих індикаторів може повідомити про неполадки в
функціонуванні системи повного приводу на автомобілі з запущеним мотором. | || 423
Также данные значки могут свидетельствовать о несовпадении диаметра колес, установленных на задней и передней оси. Часто ошибка появляется после «переобувки» автомобиля.
Несправність в роботі системи повного приводу. Можлива причина може полягати в перегрів диференціала.
 Слишком горячее масло Температура витратного матеріалу в задньому диференціалі збільшена, водієві необхідно вирішити питання.
Значок, що повідомляє про несправності в роботі системи активного підрулення. Зазвичай індикатор з'являється на авто з запущеним двигуном.
Значок некоректної роботи або виходу з ладу системи активного підрулення. Причина може бути викликана несправністю гальм, підвіски або системи управління силовим агрегатом.
Індикатор, що повідомляє про спробу рушити з місця на підвищеній швидкості для пересування по слизькому дорожньому покриттю. З'являється лише на авто, оснащених автоматичною трансмісією.
 Вариаторная трансмиссия Такі символи з'являються тільки на автомобілях, обладнаних вариаторной КПП. Лампочка може спалахнути тільки при включенні запалювання, але пропаде після запуску мотора. Якщо при включенні двигуна автомобіля вона не погасла, то це говорить про несправності в роботі варіатора.
 Неисправности системы управления Некоректна робота системи управління. Щоб уникнути можливих проблем під час руху, необхідно провести діагностику.
Значок перемикання режимів Спорт, Сніг, Комфорт і т.д. Може свідчити про зміну налаштувань в роботі підвіски, силового агрегату або автоматичної трансмісії.
Включення режиму «Power» на авто з автоматичною коробкою передач,
призначеного для затримки перемикання трансмісії на підвищену швидкість. Це потрібно для розкрутки силового агрегату, що дозволяє домогтися максимальної потужності двигуна. На деяких моделях машин поява цього значка пов'язано з регулюванням в системі подачі пального і підвіски транспортного засобу.

Для гібридних авто

Оскільки гібридні автомобілі сьогодні - не новина, пропонуємо вам ознайомитися з описом їх індикаторів.

Символ Визначення
  Основна батарея або батарея контуру високої напруги несправні. При появі індикаторів слід перевірити роботу АКБ, переконатися в наявності розчину електроліту в банках, а також відсутності тріщин на корпусі. Дані значки можуть вказувати на несправність генераторного пристрою, поломку його реле
регулятора напруги.
Отсутствие зарядки или критический уровень Занадто низький заряд. До акумуляторів це не відноситься, мова йде про високовольтної батареї.
Батарея нуждается в зарядке Необхідно якомога швидше зарядити батарею.
Снижена мощность автомобиля Потужність транспортного засобу знижена.
Індикатори спрацьовують при несправності системи зовнішнього звукового оповіщення пішоходів про наближення транспортного засобу. Можливі поломки датчиків, встановлених на кузові авто.
Індикатори, які свідчать про неполадки в роботі електромобілів. Значок жовтого кольору вказує на несерйозну проблему, а при появі червоного символу експлуатація авто неприпустима. При таких індикаторах можливе зниження потужності силового агрегату, що говорить про активацію аварійного режиму функціонування.
Значок гібридного автомобіля, вказує на готовність транспортного засобу до пересування.
Значки заряду акумулятора на електромобілях.
Значок включеного режиму електричної тяги для гібридних автомобілів.
Проблемы в работе электроприводаВозникли проблемы в работе электрического привода машины.

Для дизельних ТЗ

залежно від виробника, лампочки можуть відрізнятися.

СимволОбозначение
Символ свечей в дизельном ДВС Індикатор з'являється завжди при активації системи запалювання. Після запуску силового агрегату значок повинен зникнути. Якщо він продовжує горіти, це вказує на несправність в роботі свічок накалу.
сажі фільтруючий елемент, забитий або працює нормально.
Нехватка жидкости Недолік робочої рідини у вихлопній системі.
Проблемы в функционировании устройств прочистки выхлопных газов.
Наявність конденсату в паливній системі, необхідно видалити рідину і перевірити працездатність.
Неполадки в роботі системи електронного управління уприскування пальним. Силовий агрегат автомобіля може функціонувати нестабільно, довільно глухнути і не запускатися.

Поява значка може бути пов'язано з забрудненням паливного фільтруючого пристрою, поломкою форсунок або клапана в бензонасосі. Також причина іноді складається в завоздушіванію паливної системи.

В топливе обнаружена вода Блок управління повідомляє про виявлення вологи в дизельному паливі. Значок може вказувати на помилку в роботі електронних систем управління силовим агрегатом.
Необходима замена ремня ГРМ Зазвичай цей індикатор включається при включенні запалення. Якщо він продовжує горіти після запуску двигуна, то водій повинен знати, що необхідно провести заміну ременя ГРМ якомога швидше.

Прилади освітлення

Символ Позначення || | 470
Включен режим наружного освещенияВключены фары, осветительные приборы работают в нормальном режиме.
Індикатор, що повідомляє про відключення системи адаптивної оптики машини. Якщо значок моргає, це говорить про несправності одного з елементів освітлювальних приладів.
Символ, який свідчить про включення системи автоматичної активації ближнього освітлення в світлий час доби.
В роботі зовнішніх ліхтарів були виявлені несправності .
Включен дальний Так позначається включений режим дальнього світла.
активована функція перемикання ламп освітлення.
чи не працює або виникли помилки в роботі механізму регулювання рівня фар.
Задние габариты или стоп-сигналы Несправності в електричного кола, не функціонують або працюють некоректно задні ф Онар. Також такий символ може говорити про несправності стоп-сигналів.
Включены противотуманки Активоване режим включення протитуманних вогнів.
Включены задние противотуманки Якщо авто оснащене задніми протитуманними вогнями, то ця лампочка говорить про їх включення.
Габаритные фонари Активовані габаритні ліхтарі.
активована світлова сигналізація автомобіля або включений поворотний сигнал.

у тому випадку, якщо на контрольному щитку почали блимати лампочки або хоча б одна з них, в першу чергу потрібно провести діагностику тих чи інших характеристик транспортного засобу. Іноді проблема зовсім незначна, наприклад, вийшов з ладу один з датчиків. Але в деяких випадках проблеми з проводкою призводять до дуже сумних і наслідків і дорогого ремонту.

Відео «Основне позначення лампочок на приладовій панелі»

Детально про світлових індикаторах і їх позначенні ви можете дізнатися з відео (автор відео - Михайло Автоинструктор).

чи знаєте ви, що означають індикатори на панелі приладів у вашому авто?

Опитування
Загрузка ... & nbsp; Завантаження ...