Поради професіоналів, як самому перевірити тахометр на працездатність в домашніх умовах

Кожен сучасний автомобіль повинен бути обладнаний тахометром. Цей прилад являє собою пристрій, призначений для вимірювання частоти обертання колінвала. Як і будь-який інший девайс, цей пристрій може з часом вийти з ладу. Як перевірити тахометр в домашніх умовах, і з яких причин він може вийти з ладу — відповіді на ці питання шукайте нижче.

Можливі несправності: ознаки і причини

Єдина ознака, який може повідомити про несправності даного пристрою — це різкі коливання стрілки приладу або її положення на нульовій позначці.

З яких причин це може статися:

 1. Механічне пошкодження екрана. Зрозуміло, якщо дисплей буде пошкоджений, його доведеться міняти, інших варіантів немає.
 2. Проблеми в роботі проводки, погана функціональність контактної групи в результаті окислення. Така несправність може призвести до порушення джерела передачі сигналів, які надходять від силового агрегату до приладу.
 3. Крім того, причина може полягати і в пошкодженні ізоляції високовольтних проводів, підключених від трамблера до свічок запалювання. Такі проблеми можуть призвести до відсутності контакту. При сильному пошкодженні кабелю підлягають заміні.
 4. Вихід з ладу датчика колінвалу. При поломці даного контролера стрілка приладу буде різко стрибати в різні сторони. Така причина є однією з найбільш зустрічаються. Єдиним рішенням в цьому випадку буде повна заміна девайса.
 5. Використання силіконових высоковольтников замість звичайних.

Фотогалерея «Види тахометров»

Діагностика

Якщо в роботі тахометра з'явилися перші симптоми поломки, то в першу чергу необхідно провести діагностику стану електроланок. Як сказано вище, причина може критися в поганому контакті або його відсутності, а також пошкодження ланцюга. Тому потрібно перевірити підключення, а також цілісність кабелів. При виявленні навіть незначних дефектів, таких як сліди корозії, дрібні пошкодження або тріщини, слабка фіксація, несправності повинні бути усунені, наприклад, за допомогою ізоляційної стрічки. Більш серйозні дефекти вимагають заміни проводки.

Як показує практика, найчастіше наші співвітчизники стикаються з непрацездатністю тахометра після заміни штатних кабелів запалювання на силіконові. Девайс починає працювати некоректно в результаті того, що для силіконових высоковольтников характерно інше значення опору. Зокрема, в даному випадку змінюється форма сигналу. Вирішити таку проблему можна шляхом зменшення резистора на КП схемою. Якщо говорити про пристрої цифрового типу, то однією з найпоширеніших несправностей є вихід з ладу дисплея (автор відео — канал liudusa).

Така проблема вирішується тільки шляхом заміни екрана.

Як перевірити прилад, якщо його стрілка скаче:

 1. Зверніть увагу на контрольний щиток — загорівся на ньому індикатор Check Engine. У тому випадку, якщо лампа не з'явився, то перевірка системи не дозволить виявити проблему.
 2. Перевірте цілісність проводки, методом діагностики напруги на позитивному і негативному контактах. Крім цього, переконайтеся в тому, що всі з'єднання надійно підключені.
 3. В тому випадку, якщо інші пристрої функціонують неправильно, в обов'язковому порядку слід також провести перевірку маси, оскільки даний момент часто упускається. При поганій масі тахометр також буде працювати з перебоями.
 4. Якщо дефектів не виявлено, то потрібно також провести діагностику стану контактів на розподільчому пристрої, тобто трамблері. Також слід перевірити конденсатор на кришці, оскільки він може бути пробитим.
 5. Так як однією з основних причин несправності є высоковольтники, необхідно перевірити їх цілісність. Крім цього, тестуються всі ланцюги в системі запалювання.
 6. В тому випадку, якщо ви змінювали тахометр або ремонтували його, то можливо, вирішити проблему дозволить калібрування пристрою. Щоб виконати настройку, відрегулюйте положення рульового колеса або самого девайса, перевірте правильність і якість з'єднань.
 7. Коли стрілка різко падає при збільшенні обертів силового агрегату, скоріше за все, причину треба шукати в комутаторі. По всій видимості, він вийшов з ладу і його треба поміняти.

Голосування

Який тахометр у вас встановлений?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Заміна приладу своїми руками»

Як поміняти девайс своїми руками і не допустити при цьому помилок — дивіться у ролику нижче (автор — Дімо Дімов).


Коментарі та відгуки