Лого av-to.info
панель приладів

Поради професіоналів, як самому перевірити тахометр на працездатність в домашніх умовах

кожен сучасний автомобіль повинен бути обладнаний тахометром. Цей прилад являє собою пристрій, призначений для вимірювання частоти обертання коленвала. Як і будь-який інший девайс, цей пристрій може з часом вийти з ладу. Як перевірити тахометр в домашніх умовах, і з яких причин він може вийти з ладу - відповіді на ці питання шукайте нижче.

Можливі несправності: ознаки і причини || | 208

Единственный признак, который может сообщить о неисправности данного устройства — это резкие скачки стрелки прибора или ее положение на нулевой отметке.

З яких причин це може статися:

 1. Механічне пошкодження екрана. Зрозуміло, якщо дисплей буде пошкоджений, його доведеться міняти, інших варіантів немає.
 2. Проблеми в роботі проводки, погана функціональність контактної групи в результаті окислення. Така проблема може привести до порушення джерела передачі сигналів, які надходять від силового агрегату до приладу.
 3. Крім того, причина може полягати і в пошкодженні ізоляції високовольтних проводів, підключених від трамблера до свічок запалювання. Такі неполадки можуть привести до відсутності контакту. При сильному пошкодженні кабелю підлягають заміні.
 4. Вихід з ладу датчика коленвала. При поломці даного контролера стрілка приладу буде різко стрибати в різні боки. Така причина є однією з найбільш зустрічаються. Єдиним рішенням в даному випадку буде повна заміна девайса.
 5. Використання силіконових високовольтнікі замість звичайних.

Фотогалерея «Види тахометрів»

Діагностика

якщо в роботі тахометра з'явилися перші симптоми поломки, то в першу чергу необхідно провести діагностику стану електроланок. Як сказано вище, причина може критися в поганому контакті або його відсутності, а також пошкодженні ланцюга. Тому потрібно перевірити підключення, а також цілісність кабелів. При виявленні навіть незначних дефектів, таких як сліди корозії, дрібні пошкодження або тріщини, слабка фіксація, неполадки повинні бути усунені, наприклад, за допомогою ізоляційної стрічки. Більш серйозні дефекти вимагають заміни проводки.

Як показує практика, найчастіше наші співвітчизники стикаються з непрацездатністю тахометра після заміни штатних кабелів запалювання на силіконові. Девайс починає працювати некоректно в результаті того, що для силіконових високовольтнікі характерно інше значення опору. Зокрема, в даному випадку змінюється форма сигналу. Вирішити таку проблему можна шляхом зменшення резистора на КП схемою. Якщо говорити про пристрої цифрового типу, то однією з найпоширеніших несправностей є вихід з ладу дисплея (автор відео - канал liudusa).

Така проблема вирішується тільки шляхом заміни екрану.

Як перевірити прилад, якщо його стрілка скаче:

 1. Зверніть увагу на контрольний щиток - загорівся чи на ньому індикатор Check Engine. У тому випадку, якщо лампа не з'явилася, то перевірка системи не дозволить виявити неполадку.
 2. Перевірте цілісність проводки, методом діагностики напруги на позитивному і негативному контактах. Крім цього, переконайтеся в тому, що всі з'єднання надійно підключені.
 3. У тому випадку, якщо інші пристрої функціонують неправильно, в обов'язковому порядку слід також провести перевірку маси, оскільки даний момент часто упускається. При поганій масі тахометр також буде працювати з перебоями.
 4. Якщо дефектів не виявлено, то потрібно також провести діагностику стану контактів на розподільчому пристрої, тобто трамблере. Також слід перевірити конденсатор на кришці, оскільки він може бути пробитим.
 5. Так як однієї з основних причин несправності є високовольтнікі, необхідно перевірити їх цілісність. Крім цього, тестуються всі ланцюги в системі запалювання.
 6. У тому випадку, якщо ви змінювали тахометр або ремонтували його, то можливо, вирішити проблему дозволить калібрування пристрою. Щоб налаштувати, відрегулюйте положення рульового колеса або самого девайса, перевірте правильність і якість з'єднань.
 7. Коли стрілка різко падає при збільшенні оборотів силового агрегату, скоріше за все, причину потрібно шукати в комутаторі. По всій видимості, він вийшов з ладу і його треба поміняти.

Голосування

Який тахометр у вас встановлений?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...

Відео «Заміна приладу своїми руками»

Як поміняти девайс своїми руками і не допустити при цьому помилок - дивіться в ролику нижче (автор - Діма Дімов).