Чим змастити клеми акумулятора?

Як відомо, акумулятор є одним з основних елементів, необхідних для нормальної роботи авто. Вихід з ладу або некоректна робота акумуляторної батареї так чи інакше позначиться на функціонуванні транспортного засобу в цілому. У цій статті ми розповімо про профілактику АКБ, зокрема — про вирішення проблеми окислених контактів.

Причини покриття нальотом клем акумулятора

Так выглядят закисленные клеммы
Так виглядають закисленные клеми

Перед тим, як приступити до вирішення проблеми, потрібно з'ясувати, в результаті чого вона з'явилася. Причин окислення клем АКБ кілька:

 1. Поганий стан акумулятора, тобто витік електроліту. Найчастіше витік електроліту відбувається при перезарядці АКБ, а причина полягає в некоректній роботі генератора або ланцюга зарядка АКБ . Також у електроліту може бути некоректна щільність або він випливає у результаті замикання осередків АКБ.
  Причина може критися і в пошкодженнях корпусу АКБ. На практиці витік електроліту відбувається від з'явилися на корпусі тріщин. Також варто відзначити, що при попаданні електроліту на клему акумулятора окислення буде неможливо, якщо він виходить через тріщину біля контакту АКБ. У цих же місцях тріщини з'являються з-за вібрації затиску (клеми) в корпусі.
 2. Ще однією причиною можуть стати несправність в проводці транспортного засобу. А несправності, у свою чергу, виникають в результаті поганого з'єднання між затиском і контактом батареї. Нерідко зустрічається і проблема поганого з'єднання ланцюга в реле або контактних групах.
 3. Коли отвори банок АКБ забиваються сміттям, в самій банку підвищується рівень тиску електроліту. Забиті банки зазвичай зустрічаються на старих АКБ, але, тим не менш, це викликає до утворення тріщин і щілин, через яких електроліт буде виходити.
 4. Крім того, окислення може свідчити про те, що акумулятор вже відпрацював свій ресурс експлуатації і незабаром може просто вийти з ладу.

Так чи інакше, але ця проблема впливає не тільки на роботу автомобіля в цілому, але і на здоров'я людини. Тому вирішувати її треба негайно.

Попередня обробка

Пере тим, як приступити до процесу мастила затискачів, слід провести обробку АКБ від вже наявних окислення і бруду. Щоб прибрати бруд, підійде і проста дистильована вода, але від оксидів вона допомогти не зможе. На практиці багато вітчизняні автолюбителі використовують розчин соди. Він дозволяє практично миттєво прибрати окислення, але після нього затискачі необхідно буде обробити водою. Деякі автомобілісти стверджують, що для попередньої обробки цілком можна використовувати колу, а результат нібито набагато дієвіше соди.

Щоб не пошкодити авто, не рекомендується при промиванні використовувати сильно діючі хімічні препарати, оскільки це може негативно позначитися на подальшій роботі клем.

Якщо ви є шанувальником фізичних методів, то може використовувати наждачний папір. Але необхідно брати найменшу наждачку, оскільки від її експлуатації можуть залишитися подряпини. А в майбутньому це стане причиною ще більш швидкого окислення АКБ. Однак наждачним папером окислення, можливо, повністю видалити не вийде — дрібні частинки залишаться. Коли клеми оброблені, їх необхідно протерти сухою ганчіркою для подальшої мастила.

Огляд засобів

Нижче розглянемо засоби, призначені для обробки акумуляторних затискачів. Список коштів далеко не повний, на сучасному автомобільному ринку можна знайти десятки видів різних речовин, призначених для цих цілей. Але ми розглянемо найбільш популярні з них, перевірені часом.

Голосування

Користуєтеся ви мастилом для клем АКБ?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

«Дідівські» кошти

 1. Першим і самим «древнім» способом мастила затисків акумуляторних є солідол. Цей «дідівський спосіб» користувався успіхом ще в 50-х роках минулого століття, але з часом його популярність зійшла нанівець. В хімічному складі солідолу міститься компонент — стабілізатор структури — який, як правило, є звичайною водою. Однак, його популярність знизилася, оскільки експлуатація солідолу була неактуальною для тертьових вузлів, де температура підвищувалася до 100 градусів. У випадку з акумулятором ця змазка стане хорошим варіантом для обробки затискачів, але найкраще буде придбати саме солідол жировий.
 2. Вазелін. Може здатися дивним, але використання вазеліну в якості мастила клем акумуляторних — звичайна справа, користувалося популярністю близько 10-20 років тому. Зрозуміло, традиційний аптечний вазелін для цих цілей не підійде. Спеціально для обробки затискачів автомобілів ВАЗ був створений технічний вазелін ВТВ-1. Він являє собою консерваційну мастило з хорошими технічними характеристиками і захисними функціями. Технічний вазелін — це нафтове масло в купе з парафіном і церезином, що дозволяє забезпечити належний рівень вологостійкості і низькотемпературні характеристики.
  Навіть невеликий шар мастила — менше міліметра — дозволяє запобігти корозії металевих елементів в умовах вологості протягом кількох місяців поспіль. Технічний вазелін володіє високим рівні водостійкості і консервационными, а також адгезійними характеристиками.
 3. Літол. Ця змазка також колись була популярною, але з появою імпортних змащувальних речовин її популярність відійшла на другий план. Тим не менш, досвідчені автомобілісти постійно радять новачкам використовувати Літол в якості мастильного матеріалу в вузлах тертя. Літол є антифрикційним багатоцільовим водостійким матеріалом, який почав випускатися ще в СРСР. Оскільки він є водостійким, його використання цілком виправдано в клемах АКБ.

Liqui Moly

Liqui Moly являє собою мастило, призначену спеціально для клем акумулятора. Вона дозволяє запобігти появі корозії, сприяючи підвищенню рівня стабильнойработы АКБ в цілому. За твердженням виробника, використання Liqui Moly дозволяє знизити втрати напруги батареї, тим самим збільшуючи його ресурс служби. Цей засіб є сучасним і перевіреним вітчизняними автомобілістами, тому в його характеристиках можна не сумніватися. єдиний недоліком є його висока вартість порівняно з солідолом.

По суті Liqui Moly є тим же вазеліном, тільки синтетичним і кислотоупорным. Має червоне забарвлення. За заявою виробника, вона сприяє запобіганню попадання кислоти або конденсату на силові электроконтакты. Крім того, Liqui Moly знижує витік напруги по поверхні батареї.

Технічні характеристики:

 • гарні властивості для електроніки;
 • повна сумісність з пластмасовими елементами АКБ;
 • антикорозійні характеристики;
 • сприяє зниженню рівня контактного опору.

Presto

Власне, мало чим відрізняється від Liqui Moly. Також призначений для захисту контактів АКБ від оксиду і сприяє запобіганню виникнення корозії. Presto володіє властивістю недопущення втрати потужності АКБ, а його робочий діапазон становить від -30 до +130 градусів Цельсія. Колір речовини — блакитний.

Профілактика окислення клем

Защитные войлоковые кольца
Захисні войлоковые кільця

Для профілактики цієї проблеми можна використовувати один із двох найбільш дієвих варіантів:

 1. Повсть, обмоченный в моторному маслі. Цей спосіб є таким же давнім, як і солідол. Шматок повсті змащується в моторному рідини і надівається на клему АКБ або її контакт. Контакт затягується і в подальшому АКБ використовується в такому вигляді.
 2. Фетрові шайби. Такі шайби можна придбати в магазинах, де займаються безпосередньо акумуляторами. Як і в попередньому випадку, фетрові шайби одягаються на клеми, після чого контакти потрібно максимально затягнути.

Відео «Чим змастити АКБ»

ПРО інших дієвих способи дізнайтеся з відео.


Коментарі та відгуки