Тепловий вентилятор в автомобіль — тепло, мобільність і економія в одному приладі

З настанням холодів багато автовласників стикаються з проблемою низьких температур в салоні машини. Зрозуміло, для прогріву можна використовувати обігрівач, проте для того, щоб він міг ефективно прогріти салон авто, потрібно чимало часу. У таких випадках на допомогу приходить тепловий вентилятор автомобільний. Детальніше про його пристрої, а також критерії вибору ми розповімо нижче.

Пристрій автовентилятора

Вентилятор автомобільний за своєю конструкцією схожий на звичайний побутовий тепловентилятор, основна складова частина якого — це або трубчастий спіральний нагрівальний елемент. Однією з особливостей такого пристрою є невеликі габарити. Функціональність девайса забезпечується шляхом протікання напруги через спеціальний провідник, який характеризується високим опором. Безпосередньо за провідником встановлений сам малогабаритний вентилюють вузол, який, нагнітаючи повітря, розповсюджує його по салону машини.

Тепловетилятор на центральной консоли авто
Тепловетилятор на центральній консолі авто

Вентиляція салону автомобіля являє собою досить складну систему, що включає в себе безліч різних компонентів. Якщо вентиляція автомобіля з якихось причин забита, зокрема, мова йде про повітроводах і патрубках, з-за цього працездатність системи буде неможлива. А ось вентилирующему пристрою такі проблеми не страшні — для оптимальної роботи достатньо забезпечити девайс живленням 12в. Слід зазначити, що окремі складові компоненти девайса мають спільний корпус, що дозволяє захистити механізм від різноманітних пошкоджень.

Якщо ви плануєте використовувати прилад тільки в зимовий час, то краще придбати автомобільний вентилятор з функцією обігріву, який характеризується безліччю достоїнств:

 • пристрій оснащений ручкою, завдяки чому автовласник може оперативно і акуратно перенести прилад куди завгодно;
 • вага приладу дуже маленький;
 • його розміри невеликі, завдяки чому водій може заощадити місце в салоні автомобіля.

Якщо говорити про стаціонарних варіантах, то їх експлуатація більш актуальна в тому випадку, якщо прилад потрібно встановити в одне місце і згодом його не доведеться переносити. Мобільні ж пристрої мають невеликі габарити, тому їх без проблем можна ставити в будь-яке місце на центральній консолі.

Призначення, функції та можливості приладу

З призначенням і так все зрозуміло — автомобільні вентилятори призначені для обігріву салону транспортного засобу. Як показує практика, пристрої такого типу дозволяють забезпечити максимальну ефективність, хоча вони і не характеризуються великими потужностями. Як правило, при нормальній роботі прилад споживає не більше 200 Вт. Ця навантаження не є критичною для двигуна, але коли автовентилятор працює, не рекомендується включати інші споживачі, наприклад, оптику або магнітолу.

Основна функція пристрою — це обігрів салону, тому прилад повинен бути активований тільки після запуску генератора. Якщо включити його при відключеному двигуні, то прилад може посадити акумулятор, який так і при негативних температурах розряджається (автор відео — кана ВСЕ НАЙНЕОБХІДНІШЕ).

Параметри вибору

Як перевірити вентилятор? З таким питанням зазвичай стикаються автовласники, які придбали неякісний прилад.

Щоб не стикатися з процедурою діагностики, при виборі пристрою потрібно враховувати деякі моменти:

 1. Вид нагрівального компонента. Простежте за тим, щоб сам нагрівальний елемент пристрою був цілим. Якщо ви віддаєте перевагу спіральному нагрівника, то врахуйте, що такий варіант не самий надійний. Крім того, що пристрій гріє повітря, воно також спалює кисень. Крім цього, при роботі спіраль може видавати неприємні запахи, оскільки на ній можуть загорятися дрібні частинки.
  Що стосується трубчастих нагрівачів, то вони не так критично сушать повітря. В цілому такий варіант є більш безпечним, також його ресурс експлуатації зазвичай більш високий.
 2. Керамічний компонент. Ця частина складається з безлічі сот, через які проходить повітряний потік. Прилади з керамічними елементами відрізняються високою екологічністю. Оскільки керамічна частина зазвичай має великі розміри, тепловентилятор вимагає менших витрат енергії на прогрів салону. Крім того, вона зовсім не спалює кисень, а якщо і сушить повітря, то незначно.
 3. Матеріал. Ще один параметр, який слід врахувати, — це корпус приладу, зокрема, матеріал, з якого він виконаний, а також конструкція. По своїй конструкції такі прилади можуть бути лопатевими і безлопастными. З лопатевими приладами все зрозуміло — в них лопаті закриті захисною решіткою.
  Що стосується безлопастних девайсів, то вони функціонують за конвекційному принципом, зокрема, повітряний потік з приладу передається в салон машини через невеликі отвори, які знаходяться по периметру конструкції. Таким чином девайс підхоплює ще більше повітряного потоку, у результаті чого цей потік стає більш потужним. Зрозуміло, така конструкція буде більш безпечною, ніж у випадку з лопатевими варіантами, тим більше, що дизайн таких приладів зазвичай виглядає більш привабливим.
  Крім цього, безлопатеві пристрої більш безпечні. Якщо говорити про корпусі, то він може бути виготовлений з пластмаси або металу. Менш дорогі девайси виконуються з пластику, у них в якості нагрівального компонента використовується саме спіраль. Як показує практика, такий варіант є менш довговічним і більш небезпечним.
 4. Рівень гучності девайса — на це також необхідно звернути увагу при покупці. Купивши і встановивши прилад на свій автомобіль, багато наших співвітчизників стикаються з проблемою гучної роботи пристрою, що доставляє дискомфорт. Щоб не зіткнутися з такою проблемою, бажано зупинити свій вибір на приладі, звуковий діапазон роботи якого буде не більше 30 децибел.

Фотогалерея «Види тепловентиляторів»

Відео «Огляд автомобільного тепловентилятора»

Детальний огляд приладу наведено нижче (автор відео — Віталій Горіхів).

Голосування

Користуєтеся ви автомобільним тепловентилятором?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки