Вибираємо найкращий і надійний парктронік

Для забезпечення більш комфортного керування машиною сьогодні використовується безліч різних девайсів і пристроїв. Одним з гаджетів, покликаних для допомоги водієві на паркування транспортного засобу, є парктроніки або паркувальні датчики. У цій статті розберемо види, критерії вибору, а також рейтинг парктроніків, які можна сьогодні придбати на ринку.

Критерії вибору парктроника

Перед тим, як ви ознайомитеся з оглядом і дізнаєтеся, який пристрій краще, рекомендуємо дізнатися про особливості вибору. Вибираючи бездротової або стрічковий парктронік для автомобіля, ви напевно захочете зупинити свій вибір на користь пристрою, який буде працювати добре і без збоїв. В першу чергу, перед покупкою слід звернути увагу на технічні характеристики.

Отже, як вибрати парктронік:

 1. Для початку потрібно ознайомитися з характеристикою дальності сигналу. Найбільш оптимальним варіантом у цьому випадку є відстань від півтора до двох метрів. Пристрій буде сповіщати водія про наближення до перешкоди саме на цій відстані.
 2. Метод оповіщення автовласника — в даному випадку все залежить від уподобань автомобіліста. Наприклад, можна вибрати спосіб оповіщення на дисплеї або звукове оповіщення.
 3. Швидкодію пристрою. Парктроніки бувають різними, і характеристика швидкодії в них може відрізнятися. Щоб зрозуміти, який пристрій краще, не зайвим буде ознайомитися з відгуками споживачів.
 4. Місце монтажу. Датчик такого типу можна вмонтувати в центральну консоль, але як показує практика, здебільшого сучасних водіїв зручніше дивитися в дзеркала заднього огляду.
 5. Функція самодіагностики пристрою. Якщо вона є, то девайс буде автоматично здійснювати перевірку працездатності все датчиків і сенсорів, а в разі поломки він сповістить водія про це (автор відео — Олексій Благодеров).

Види паркувальних датчиків

Автомобільні паркувальні датчики можуть розділятися між собою за місця установки:

 1. Передній. В даному випадку пристрої ставляться на передній бампер і включаються в роботу автоматично в той момент, коли автомобіль набирає швидкість.
 2. Задній. В даному випадку датчики встановлюються на задній бампер і включаються при активації задньої передачі.
 3. Пристрою комбінованого типу. Як правило, такі системи включають в себе один або два дисплея, а також близько 6-8 контролерів. При цьому вхідні імпульси будуть надходити з двох напрямків. Природно, у випадку з комбінованими системами, кут огляду девайса буде значно краще.
Полный комплект парковочного девайса
Повний комплект паркувального девайса

Але крім способу установки, паркувальні датчики також діляться по конфігурації:

 1. Стандартні пристрої. У такому випадку система комплектується кількома контролерами з окремими контурами для переднього і заднього бамперів. З основних переваг таких девайсів слід виділити високу надійність. Що стосується недоліків, то сенсорні елементи можуть виглядати грубо, а для їх монтажу в будь-якому випадку необхідно свердлити бампер. При роботі пристрій може не помічати мертві зони.
 2. Пристрою стрічкового типу. В цьому випадку контролери виконані у вигляді стрічки, а якщо монтаж пристрою буде зроблено з розумом, з урахуванням всіх нюансів, то псувати бампер не доведеться, а мертвих зон не буде. Слід зазначити, що такі системи мають і недолік — стрічкові системи можуть не визначати дрібні перешкоди.
 3. Системи бездротового типу. У даному випадку для передачі імпульсу використовуються спеціальні бездротові канали. Такі системи, як правило, зручні і працюють без перебоїв. Що стосується недоліків, то передача сигналу про перешкоджання може передаватися з перешкодами в погану погоду.
 4. Системи з камерою. У даному випадку комплект буде включати в себе не тільки датчики, але і камеру. Картинка з камери буде виводитися на спеціальний екран, який також йде в комплекті. Але якщо ви використовуєте аудіосистему з екраном, можливо, парктронік вийде підключити саме до неї. З недоліків необхідно відзначити погану роботу пристрою, особливо в негоду — дощ або сніг (автор відео — канал arsis44).

ТОП самих парктронистых пристроїв

то який вибрати парктронік?

Нижче представлений рейтинг найбільш популярних серед споживачів моделей:

 1. ParkMaster 4DJ-06. Ця модель на практиці показала себе в якості надійного девайса. Такі пристрої дозволяють сканувати задню сторону авто, однак їх датчики визначають всі без винятку перешкоди. Блок управління можна без проблем встановити в будь-якому місці салону авто. Датчики зазвичай виконані у сірому або чорному кольорі, після монтажу в бампер вони будуть практично непомітні. Водій може бути сповіщений про перешкоду як за допомогою звукового сигналу, так і з допомогою діодного індикатора, що дозволяє визначити відстань до перешкоди. Такі паркувальні датчики визначають перешкоди з відстані 1.3 метра і діють до 30 см. З переваг слід виділити надійність, доступну вартість, а також можливість налаштування гучності звуку оповіщення. Що стосується недоліків, то єдиний мінус — це відсутність можливості переднього сканування.
 2. ParkMaster 8DJ-27. Такі моделі володіють широким функціоналом і мають у своєму комплекті як передні, так і задні датчики. Тобто у разі необхідності припаркуватися на узбіччі водій зможе без проблем рухати своє авто між машинами, припаркованими спереду і ззаду. Це — відмінна допомога дзеркал заднього огляду, особливо, при необхідності виявити перешкоду в мертвій зоні. Передні контролери дозволяють виявити перешкоду на відстані одного метра, а задні — 2.6 метрів, цього вистачить для забезпечення безпеки.
  Також ці моделі датчиків мають опцією автоматичної діагностики при активації. Водій може бути попереджений як за допомогою звукового оповіщення, причому російською мовою, так і індикаторами на екрані. При необхідності можна відрегулювати гучність сповіщення. До недоліків наші співвітчизники відносять високу вартість, а з переваг слід виділити пам'ять для виносних елементів авто, приміром, фаркопа.
 3. Sho-Me Y-2616-N04. Досить невисока вартість при цілком нормальної функціональності — так характеризує цю модель виробник. Пристрій можна без проблем встановити своїми руками, оскільки в комплекті є все необхідне для монтажу. Ультразвукові контролери монтуються в задній бампер і дозволяють забезпечити визначення перешкод в сліпій зоні. Датчики сканують наявність перешкод на шляху в межах від півтора метрів до 10 див.
  Оповіщення автомобіліста здійснюється за допомогою звукового і діодного оповіщення. Температурний діапазон роботи девайса становить від -30 до +60 градусів. З достоїнств потрібно виділити простоту монтажу, доступну ціну і надійність. Що стосується мінусів, то звук оповіщення дуже гучний, а відрегулювати його не можна.
 4. ParkMaster 4DJ-29. Ця модель вважається однією з найбільш сучасних і високотехнологічних. Пристрій обладнаний інформативним екраном, де демонструється не тільки відстань в метрах, але і місце розташування перешкоди. Безпосередньо сам екран кріпиться в області дзеркала заднього огляду. Як показує практика, модель ParkMaster 4DJ-29 може миттєво визначити перешкода, а водій буде сповіщений як звуковою, так і світловим сигналом, а також голосом, причому російською мовою.
  ParkMaster 4DJ-29 дозволяє визначити перешкоду на відстані 2.6 метрів (бачить перешкоду до 10 см). З недоліків слід виділити можливість сканування тільки ззаду і високу ціну, а з переваг — можливість діагностики справності стану контролерів.
 5. Flashpoint FP-800Z. Ця модель може «навчатися», якщо габарити транспортного засобу виступають за межі бампера, де вмонтовані контролери. Вся інформація заноситься в пам'ять пристрою і залишається там до її обнулення або перепрограмування. Девайс обладнаний цифровим екраном і датчикам для установки в передній і задній бампери.
  пристрій Сповіщає водія звуком або голосом, також цей гаджет не створює перешкод для інших парктроніків, які можуть бути встановлені в сусідніх автомобілях. Передні датчики визначають перешкоду на відстані 0.9 метрів, а задні — 2.6 мм. З достоїнств потрібно виділити функцію захисту від помилкових спрацьовувань.

Ціна питання

Вибір парктроника повинен здійснюватися з урахуванням його можливостей і характеристик, а також вартості.

В середньому ціни на паркувальні такі девайси:

Відео «Установка парктроника в домашніх умовах»

Як правильно встановити девайс на свій автомобіль — дивіться на відео нижче (автор — канал Зроблено в гаражі).

Голосування

чи Є у вашому автомобілі парктронік?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки

 • Сема

  Як на мене, то всі ці парктроніки — це зовсім не чоловічий атрибут, а ось для дам він просто необхідний. У дружини варто парктронік задній, найдешевший, по-моєму навіть Фюжен, вже три роки стоїть, працює в цілому нормально, задом вона паркуватися навчилася, а от попереду парктроника немає, тому передок періодично страждає((

 • Tim

  Ну я розумію, ще півтора-два косаря заплатити за таке задоволення, але 8-10 косарів — за що?? За невміння паркуватися?? Так треба було вчитися в автошколі, правильно говорять, що це бабська приналежність.