Половина успіху автоелектрика — інструменти: що має бути в арсеналі фахівця?

Автовласники як вітчизняних машин, так і іномарок, час від часу можуть стикатися з проблемою непрацездатності електрики. Одні автолюбителі, вирішуючи такі несправності, звертаються до спеціалізованих електрикам, інші намагаються позбавитися від проблеми своїми силами. Одним з основних пристроїв, що використовуються для проведення тестування, є пробник. Як зробити пробник автоелектрика своїми руками і які інструменти повинні бути в арсеналі спеціаліста — читайте нижче.

Основний набір інструментарію та обладнання автоелектрика

Самодельный пробник из медицинского шприца, гвоздя и лампочки
Саморобний пробник з медичного шприца, цвяха і лампочки

Інструмент автоелектрика включає в себе такі компоненти та пристрої:

  1. Пробник автоэлетрика з лампою. На перший погляд може здатися, що такі девайси вже віджили своє, однак на практиці з їх допомогою можна вирішити безліч питань. Призначення пристрою полягає в діагностиці наявності струму в електросистемі, тому такий пробник може використовуватися для багатьох завдань.
  2. Більш потужний пробник, як видно по фото, в ньому використовується потужна лампочка, порівняно з вищеописаним пристроїв. Призначення у нього аналогічне, тільки завдяки використанню більш потужної лампочки цей інструмент автоелектрика дозволяє перевіряти не лише наявність напруга на ділянці кола, але і виявляти погані контакти, а також можливі короткі замикання.
  3. В арсеналі кожного електрика повинен бути довгий кабель, що використовується для підведення живлення до ушкодженої ділянки. Крокодил дроту підключається до позитивного висновку АКБ, такий пристрій використовується для пошуку короткого замикання в електромережі. Щоб забезпечити надійну роботу тестера, провід повинен бути захищений запобіжним елементом.
  4. Професійний інструмент автоелектрика — мультиметр. Якщо ви вирішили зайнятися ремонтом проводки, то можна купити тестер початкового рівня, він дозволяє вимірювати параметри опору, постійної напруги і струму. При цьому величина вимірювання постійного струму має бути не менше 20 ампер, в більш дешевих приладах цього не буде. Якщо ви купуєте пристрій китайського виробництва, то з часом, найімовірніше, зіткнетеся з необхідністю встановлення нових щупів. Оскільки стандартні, як показує практика, працюють недовго.
  5. Також інструмент автоелектрика повинен включати в себе інший інструментарій, зокрема, паяльник з витратними матеріалами, плоскогубці, викрутки, гайкові ключі, ізоляційну стрічку і т. д.

Інструкція по виготовленню тестера

Якщо вам потрібно пристрій для вимірювання наявність напруги в бортовій мережі, то необов'язково витрачатися на дорогий тестер. Для початку можна спробувати спорудити свій найпростіший автомобільний пробник на світлодіодах або зазвичай з лампочкою розжарювання. Ми розповімо про те, як зробити простий тестер з лампочки і шприца, як на фото на початку статті (автор відео — В'ячеслав Чистов).

Етапи

Процедура виготовлення пристрою виглядає наступним чином:

  1. Для початку вам знадобиться звичайний медичний шприц, який можна придбати в будь-якій аптеці. Зрозуміло, беремо не маленький, а шприц побільше — на 10 або 20 кубів.
  2. Візьміть невеликий цвях і встановіть його в корпус підготовленого раніше шприца. Для цього верхню, рухому частину шприца (не колбу) необхідно демонтувати, а цвях встановити замість голки. При цьому його капелюшок повинна бути надійно зафіксована в отворі. Перед установкою переконайтеся в тому, щоб цвях був максимально заточений, він не повинен бути тупим.
  3. До кінця цвяха необхідно припаяти або світлодіодний елемент, або звичайну лампочку розжарювання, потужність якої складає 1 Вт. Для цього використовуйте паяльник з оловом і каніфоллю. Лампочка повинна бути надійно зафіксована, щоб з часом вона не відвалилася.
  4. До іншому кінця діода або звичайної лампочки необхідно підпаяти проводок з заздалегідь встановленим на нього затискачем («крокодилом»). Тут також має бути надійне і міцне з'єднання, щоб не допустити прискореного зносу конструкції.
  5. Отриману конструкцію пробника можна залити епоксидною смолою, щоб забезпечити його безпека і надійність. Виконавши всі ці дії, ви отримаєте повноцінний пробник, який дозволить визначити наявність напруги в електромережі авто. Якщо з якихось причин пристрій не працює, перевірте якість пайки всіх компонентів і працездатність самої лампочки або світлодіода.

Ціна питання

Відео «Наочна інструкція по виготовленню світлодіодного пробника»

Як в домашніх умовах спорудити світлодіодний пробник з підручних матеріалів — докладна і наочна інструкція наведена на відео нижче (автор ролика — Автоелектрика і різна електроніка).

Голосування

Стикалися ви з проблемами непрацездатності проводки на авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки