Ремонт і заміна датчика парковки від А до Я

Якщо ще недавно парктронік вважався розкішшю, то в умовах великого міста, де знайти паркувальне місце досить складно, він став необхідністю. Якщо не працює парктронік, то для тих, хто звик користуватися, це справжня проблема. У статті розглядаються основні несправності пристрою, способи перевірки датчика, дається інструкція, як вимкнути, зняти і замінити прилад на своєму автомобілі.

Поширені несправності парктроника і його складових: причини та ознаки

Парктронік – порятунок, якщо для паркування дуже мало місця. Його датчики подають попереджувальні сигнали водію, якщо виникає перешкода у вигляді огорожі або іншого транспортного засобу. Чим ближче перешкода, тим сильніший сигнал.

Монитор радара парковки
Монітор радара паркування

Автолюбителі швидко звикають довіряти приладу, сигнализирующему про небезпеку. Але якщо парктронік не припиняє пищати, навіть якщо немає перешкоди, то паркуватися складно, і потрібно терміновий ремонт пристрою.

Перш ніж розбирається, чому не працює парктронік, треба знати принцип його роботи. Він виявляє перешкоди за допомогою датчиків, що посилають ультразвукові хвилі в різні сторони від автомобіля. Вдаряючись об перешкоди, хвилі повертаються у вигляді луни, а ЕБУ і динамік попереджає водія про небезпеку.

Якщо глючить парктронік, то найбільш поширеною причиною є несправність якогось сенсора.

Всі несправності можна умовно розділити на три групи:

  • поломка сенсорів або їх забруднення;
  • несправний ЕБУ;
  • пошкодження проводки.

Способи діагностики датчика паркування

Якщо парктронік встановлений з заводу, то на панелі приладів загориться індикатор, що сигналізує про несправність датчика. Виникає питання, як перевірити парктронік, якщо індикатора немає. Ознакою зламався датчика парковки або постійний писк, або його відсутність при наближенні до перешкоди. Щоб з'ясувати, чому не працює паркувальний радар, потрібно виконати діагностику його складових.

Акустическая парковочная система
Акустична система паркування

Прилад складається з:

  1. Блоку управління, завдяки якому здійснюється робота всієї акустичної паркувальної системи. Його можна перевірити за допомогою омметра, приклавши клеми приладу до виходів. При несправності ЕБУ тестер нічого не покаже.
  2. Пристроїв індикації: екрану і звукової сигналізації. Вони не часто ламаються, так як знаходяться в салоні і рідко пошкоджуються.
  3. Датчики і металізовані пластини. Завдяки їм виявляються перешкоди. Вони встановлюються на передньому і задньому бампері. Це дозволяє контролювати простір позаду автомобіля, так і спереду.

Сенсори більше всього схильні до пошкоджень, так як на них потрапляють камені, грязь, вода і сніг (автор відео — СТО ГаражокЬ).

Особливості ремонту парктроника

Якщо постійно пищить парктронік, то можливі наступні причини:

  1. Забруднилися сенсори. В цьому випадку їх потрібно оглянути і почистити.
  2. Якщо чистка не допомогла, можливо, що проблема в проводці. В цьому випадку потрібно продзвонити проводку і усунути обриви, якщо вони будуть знайдені.
  3. Буває, що пристрій пищить на морозі. Причиною цього є вода, яка потрапила всередину пристрою і замерзла. Вихід з цієї ситуації – сушка сенсорів.
  4. Останньою причиною, чому безперервно пищить паркувальне пристрій, може бути неправильно настроєна чутливість датчиків. Вони неправильно оцінюють відстань до перешкоди і тому постійно пищать. Вихід простий – правильно налаштувати чутливість.

Якщо паркувальний радар перестав працювати, то слід спочатку зрозуміти, який датчик не реагує на перешкоду. Несправний прилад слід замінити.

Задние парковочные сенсоры
Задні паркувальні сенсори

Якщо всі сенсори справні, а прилад не пищить, слід спробувати збільшити чутливість.

найдорожчою і неприємної несправністю є поломка ЕБУ. Новий блок управління, як і ремонт, — дороге задоволення.

Інструкція з демонтажу і заміні пристрої

Необхідність у заміні сенсора виникає, якщо у нього потрапив камінь. Навіть маленький камінчик може розбити дзеркало приладу. В цьому випадку його можна відновити. Вихід один – заміна справним пристроєм.

Заміна сенсора на автосервісі в більшості випадків обходиться дуже дорого, тому простіше купити новий прилад і виконати ремонт парктроника своїми руками.

Важливо, вибираючи сенсор, підбирати такий, щоб він точно підходив за розмірами і характеристиками.

проста Процедура заміни. Перед тим, як зняти датчик, потрібно відключити від нього дроти. Після відключення живлення можна знімати старе пристрій. Потім потрібно взяти новий сенсор, приєднати проводи і закріпити його на внутрішній стороні бампера.

Можливо, що старий і новий прилад буде відрізнятися кольором. Їх конструкція допускає нанесення невеликої кількості фарби. Тому їх можна пофарбувати в будь-який колір. Перед фарбуванням слід знежирити поверхню, щоб фарба довше протрималася.

Ціна питання

Голосування

Ви використовуєте на своєму автомобілі парктроніком?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Парктронік : що це і як працює»

В цьому відео розповідається про парктронике: що він собою являє і як працює (автор ролика – Михайло Автоінструктор).


Коментарі та відгуки