Парктроник з камерою заднього виду — безпеку водіння і спокій водія

Сьогодні вже нікого не здивуєш установкою парктроника в автомобіль — пристрої, призначеного для допомоги водієві при парковці. Причому фактично видів парктроніків досить багато — починаючи від більш простих девайсів і закінчуючи цілими системами. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, що представляють собою камери заднього виду з паркувальними лініями, які недоліки для них характерні і з якими несправностями можна зіткнутися.

Характеристика парковочного радара з камерою заднього виду

Для початку, пропонуємо ознайомитися з основними характеристиками та особливостями. Почнемо з призначення і використання.

Изображение камеры заднего хода в зеркале
Зображення камери заднього ходу в дзеркалі

Призначення та застосування

Система паркування з камерою дозволяє поліпшити огляд позаду транспортного засобу при їзді заднім ходом або під час паркування. Такий девайс є відмінним варіантом для початківців автомобілістів, які ще не пристосувалися до вільного управління машиною і не відчувають її габарити. Парктроник з камерою заднього виду стане відмінним помічником для тих, хто ще не навчився орієнтуватися по бічним дзеркалам. Завдяки такому пристрою забезпечується безпека пасажирів автомобіля, а також пішоходів, які не дивляться по сторонах. Така система дозволяє вибрати найбільш оптимальну траєкторію їзди в умовах поганої видимості, таким чином запобігаючи можливу зіткнення з іншими транспортними засобами.

Пристрій і принцип дії

Парктроник з камерою заднього виду являє собою систему, що складається з декількох датчиків, встановлених в бампер транспортного засобу. Суть функціонування пристрою полягає в попередженні водія за допомогою звукового сигналу, таким чином повідомляючи автолюбителю про можливі перешкоди. Безпосередньо саме відстань до предметів визначається завдяки застосуванню ультразвукових хвиль. Контролер передає ультразвук, який, потрапляючи на перешкоду, повертається назад. Таким чином, датчик визначає тривалість імпульсу і автоматично визначає відстань до предмета (автор відео — канал John Z).

Зрозуміло, в роботі будь-якого девайса можуть проявлятися збої і несправності, відповідно, іноді система не зможе з точністю визначити відстань до перешкоди. Щоб забезпечити більш безпечний рух заднім ходом, паркувальний радар може бути оснащений камерою заднього огляду з екраном. При використанні таких систем водій може не переживати за роботу датчиків, які можуть помилятися, але при цьому він може побачити зображення на моніторі в будь-який час доби. Безпосередньо сама камера зазвичай монтується в бампер або в рамку номери. Експлуатація такої системи буде більш безпечною і комфортною для водія.

Плюси і мінуси

Про достоїнства і недоліки ми багато говорити не будемо. І так зрозуміло, що основною перевагою такої системи є забезпечення більш безпечного руху заднім ходом і в умовах поганої видимості. Особливо актуальне використання таких девайсів водіями у великих містах, де є проблеми з паркуванням. Іноді автомобілістам доводиться витратити чимало часу на те, щоб знайти вільне місце для паркування і втиснутся в нього між двома припаркованими авто.

Що стосується недоліків, то вони такі:

 1. Висока вартість якісних систем. Якщо ви вирішили придбати якісний паркувальний радар з камерою, то повинні розуміти, що такі системи не можуть коштувати дешево.
 2. Установка. В домашніх умовах провести монтаж системи вдається далеко не всім. Адже всі датчики слід вмонтувати правильно, але ще більше уваги потрібно приділити їх підключення до блоку управління і електромережі авто. Так що монтаж девайса краще довірити фахівцям.
 3. В дощову і брудну погоду датчики можуть забиватися брудом, в результаті чого вони будуть спрацьовувати без видимих причин. Тобто якщо на контролер потрапила бруд, то він може подати звуковий сигнал водієві навіть у тому випадку, якщо він не рухається задом.
 4. Швидке звикання до такої розкоші. Якщо ви звикнете паркування з камерою заднього виду, то потім, сівши за кермо іншого автомобіля, парковка може викликати складності (автор відео — канал Вчимося водити машину. Всі секрети початківцям).

Параметри вибору приладу

Як вибрати паркувальну систему з камерою заднього виду? Якщо говорити про основні особливості, які слід враховувати при покупці системи, то спочатку необхідно звернути увагу на параметри екрана. Тобто ви повинні вказати дозвіл дисплея — цей параметр вимірюється в пікселях. Чим більше буде дозвіл екрана, тим краще буде якість картинки. Крім того, не зайвим буде звернути увагу на формат кадру.

Не менш важливим параметром вважається вхідна напруга обладнання. Крім того, сам відеосигнал може застосовуватися різних видів. Якщо ви хочете, щоб система працювала надійно в будь-який час року, то необхідно також звернути увагу на температурний діапазон паркувального радару. Якщо ви бачите, що максимально низькі температури для роботи паркувального радару складають -10 або -20 градусів, то цього замало. За фактом при таких температурах система вже не зможе працювати повноцінно.

Определение расстояния до препятствия на мониторе
Визначення відстані до перешкоди на моніторі

Крім цього, при покупці слід також враховувати і характеристики блоків живлення, зокрема, йдеться про напругу, а також силі струму. Також потрібно звернути увагу і на параметри відображення, а також оброблюваної дистанції. Чим вищі ці показники, тим краще. Не зайвим буде ознайомитися і з характеристиками самої камери, а саме, тип матриці і освітленості. Ще можна звернути увагу на кут огляду — чим більше вона буде, тим більшу площу місцевості охопить камера.

Інструкція по установці паркувального системи з камерою заднього виду

Як ми вже повідомили вище, монтаж системи краще довірити фахівцям, якщо ви хочете, щоб вона працювала правильно і без збоїв. Але при необхідності установка може бути проведена в домашніх умовах.

Коротка інструкція з монтажу девайса:

 1. В першу чергу необхідно провести демонтаж бампера.
 2. На знятому бампері зробіть позначки для установки датчиків. Використовуючи дриль, просвердлите отвори для монтажу. В комплекті до системи може йти спеціальна фреза. Якщо є, то скористайтеся нею для свердління отворів.
 3. Встановлення контролерів проводиться по центру. Крайні датчики потрібно встановити на відстані не менше 9 і не більше 12 см від кута. Залишилися девайси монтуються рівномірно по всій лінії.
 4. Далі, проводиться монтаж камери. Як сказано вище, її слід встановити в бампер або в рамки номерного знаку.
 5. В салоні автомобіля монтується монітор. Якщо ви використовуєте магнітолу з великим екраном і можливістю підключення камери заднього виду , то підключити її можна буде до цього дисплею.
 6. Завершальним етапом буде підключення — це найскладніший етап. Навіть у тому випадку, якщо використовується паркувальна камера заднього виду з бездротовими датчиками, їх все одно треба буде підключати. Проводка прокладається через облицювання салону, зазвичай через стелю. Дроти підключаються до дисплею, перевіряється працездатність системи (автор відео — канал AvtoGSM).

Можливі несправності і способи їх усунення

Як і будь-який інший електронний девайс, паркувальна система може працювати з перебоями.

Найбільш поширені несправності для таких девайсів:

 1. Некоректна робота керуючого пристрою. В роботі блоку можуть виникнути помилки.
 2. Контролер некоректно реагує на перешкоди, тобто неправильно визначає до них відстані або бачить перешкоди, яких насправді немає.
 3. Контролер не працює.

Що стосується саме причин, по яким система починає функціонувати неправильно або зовсім перестає працювати, то їх може бути кілька:

 1. Вихід з ладу монітора. Така несправність відбувається дуже рідко.
 2. Пошкоджений сам контролер, його контакт з електричного кола автомобіля слабкий, або пошкоджена проводка підключення.
 3. Контролер занадто брудний, в результаті чого сенсор фіксує перешкоди, яких немає.

Щоб позбутися таких проблем, потрібно провести очищення самого датчика, провести діагностику цілісності електроланцюга. Якщо ви помітили обрив або пошкодження проводки, то її треба змінити. Крім того, не зайвим буде продіагностувати дзеркало самого контролера — якщо воно пошкоджено, то його потрібно змінити. У тому випадку, якщо блок керування працює з помилками, то потрібно зробити перевірку цього елемента, але таку процедуру краще довірити фахівцям. Як правило, блок виходить з ладу внаслідок впливу вологи, тому при установці потрібно продумати таке місце, де він міг би бути надійно захищений від різних зовнішніх впливів.

Ціна питання

Відео «Основні особливості вибору та монтажу системи»

З відео нижче ви зможете дізнатися про те, які нюанси слід враховувати при купівлі паркувальної системи з камерою заднього огляду, а також при її установці (автор ролика — канал Лайки-NEWS).

Голосування

чи Є у вашому автомобілі парктронік?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки