Збираємо світлодіодний індикатор напруги для авто своїми силами

Світлодіодні лампи давно стали невід'ємною складовою багатьох сучасних транспортних засобів. Діоди використовуються не тільки в якості головного освітлення машин, але і в якості індикаторів, що визначають роботу того або іншого пристрою. Як спорудити індикатор напруги на світлодіодах своїми руками і що при цьому слід враховувати — дізнайтеся з цього матеріалу.

Особливості світлодіодного індикатора напруги

Схема для изготовления диодного индикатора
Схема для виготовлення діодного індикатора

Щоб підключити автомобільний індикатор, для початку потрібно засвоїти те, що діод — це незвичайна лампочка. Тому при проведенні процесу складання необхідно бути обережним, оскільки при допущенні помилок ви можете зіткнутися з необхідністю ремонту електрообладнання. Причому це стосується не тільки діодних елементів, але і будь-яких маніпуляцій, пов'язаних з електричного кола.

Основні характеристики і особливості, характерні для діодних індикаторів:

 1. Рівень напруги в бортовій мережі транспортного засобу. У легкових автомобілях рівень напруги повинен становити від 12 до 13 вольт при відключеному двигуні. При запущеному двигуні цей параметр збільшується до 13-14.5 вольт.
 2. Параметр напруги живлення діодного елемента становить близько 3.5 вольт, але цей показник може бути змінений, в залежності від світла світіння лампочки. Наприклад, для діодів червоного і жовтого кольору досить 2-2.5 вольт харчування, а для білих, синіх і зелених діодних елементів цей параметр збільшиться до 3-3.8 вольт. Показник типового струму для малопотужних діодів становить 20 міліампер, а ось для потужних пристроїв цей параметр збільшується до 350 мА.
 3. Як показує практика, далеко не всі діодні елементи, на відміну від звичайних ламп, дозволяють висвітлити належним чином простір навколо. Це необхідно враховувати для того, щоб індикатор напруги бортової мережі автомобіля міг своєчасно повідомити про можливі проблеми в електромережі. Якщо його світіння буде занадто слабким, то який від нього в принципі сенс? Купуючи діоди, необхідно приділити увагу вибору типу лінзи, при необхідності проконсультуйтеся з продавцем. Вузькоспрямовані пристрої оснащуються невеликий лінзою на кінці.
 4. У діодного елемента, як і у будь батарейки або акумулятора, є позитивний і негативний контакти. Позитивний висновок — це анод, а негативний — це катод (автор відео — канал Evseenko Technology).

Посібник з виготовлення

Зібрати схему з використанням світлового або звукового індикатора для свого авто можна в домашніх умовах. Якщо у вас є досвід в електротехніці, то це завдання не займе багато часу. Але навіть якщо ви ніколи раніше не займалися виконанням таких робіт, то в цьому немає нічого складного. Головне — це правильно об'єднати всі елементи схеми і підключити їх до бортової мережі.

Розглянемо приклад складання індикатора для визначення напруги акумулятора авто. Замість десяти окремих діодних елементів, які зазначені на схемі, ми будемо використовувати цілісний індикатор, оскільки він займає не так багато місця.

Що знадобиться?

Що приготувати перед тим, як приступити до процесу:

 • сама схема, в нашому прикладі використовується LM 3914;
 • діодна планка, розрахована на 10 сегментів, можна використовувати Kingbright DC-763HWA;
 • блок живлення з можливістю регулювання від 10 до 15 вольт;
 • резистори.

Етапи

Коротко розглянемо інструкцію по виготовленню пристрої:

 1. В першу чергу, друковану плату необхідно очистити від пилу. Простежте за тим, щоб цей компонент був чистим, на ньому не повинно бути слідів підгоряння, в іншому випадку це може привести до непрацездатності девайса в майбутньому.
 2. готової до використання плати необхідно зібрати всі компоненти згідно з наведеною схемою. Для пропайки елементів використовуйте паяльник з витратними матеріалами. Всі без виключення становить частині девайса повинні бути зафіксовані як можна більш міцно. Якщо кріплення резисторів і діодним планки буде слабким, то конструкція з часом може розхитатися в результаті вібрацій, відповідно, працездатність девайса буде порушена.
 3. Для більшої зручності і забезпечення більш компактною складання пристрою правий резисторний елемент потрібно обрізати.
 4. Після того, як всі складові на платі будуть встановлені, здійснюється настроювання системи. Для цього на плату потрібно подати напругу величиною 10.5 вольт і провести регулювання правого подстроечника. Вам потрібно домогтися того, щоб включилася перша діодна смужка на пристрої.
 5. Потім на пристрій потрібно подати 15-вольтової напруга і провести регулювання девайса таким чином, щоб почала горіти остання смужка на платі. Пам'ятайте про те, що повинні горіти не всі смужки, а тільки одна з них.
 6. Далі, вам залишається тільки встановити виготовлений девайс в будь-якому зручному для вас місці і підключити його до бортової мережі. Зокрема, якщо ви робили девайс для визначення заряду АКБ, то краще буде підключити його на ділянці ланцюга, який сполучений безпосередньо з акумулятором.
 7. Щоб упевнитися в тому, що пристрій функціонує правильно, вам необхідно за допомогою мультиметра перевірити заряд самої акумуляторної батареї. Після чого зіставити ці цифри з поділом на шкалі 10-сегментного індикатора. Якщо заряд АКБ повний, то повинна горіти остання смужка, якщо середній — то діодна лампочка посередині індикатора, а якщо заряд мінімальний — то перша лампа.
Плата для сборки устройства
Плата для складання пристрою

Ціна питання

Якщо ви хочете встановити в свій автомобіль індикатор напруги, то можна купити вже готовий цифровий девайс. Вартість більш-менш якісного пристрою буде починатися від 250 рублів. На ринку можна зустріти варіанти, ціна яких становить 1500 тисячі крб., але такі цифрові девайси додатково оснащуються різними регуляторами, наприклад, температури в салоні.

Відео «Ще один варіант виготовлення індикатора напруги»

На відео нижче представлений ще один спосіб виготовлення діодного індикатора напруги в домашніх умовах (автор ролика — канал kiborginator).

Голосування

чи Можете ви зібрати діодний індикатор напруги бортової мережі авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки