Автомобільна розетка прикурювача — деталь, яка заслуговує уваги,

автомобільний Прикурювач (ПА) представляє собою пристрій, яким комплектуються всі без винятку транспортні засоби. Незважаючи на те, що призначення цього елемента полягає в підкурюванні сигарети, гніздо прикурювача може використовуватися для різних цілей. Зокрема, останнім часом він активно використовується для зарядки різних гаджетів і пристроїв, що підключаються до бортової мережі авто.

Які бувають розетки і роз'єм прикурювача?

Автомобільний прикурювач з'явився значно раніше, ніж розетка. Пристрій було запатентовано компанією «Морріс» ще в 1921 році, але його серійна установка на автомобілі почалася ще через кілька років. У 1956 році було розроблено просте автоматичне пристрій, виготовлений на основі біметалевого саморазжимающегося захоплення. У тому ж році габарити гнізда ПА були уніфіковані і прописані в стандарті SAE J563, причому вони використовуються дотепер.

Незважаючи на уніфікацію габаритів, автомобілі можуть обладнуватися двома типорозмірами ПА:

 1. Гніздо А. Внутрішній діаметр такого гнізда становить 20.91 мм, допускається відхилення в більшу або меншу сторону на 0.04 мм. таке гніздо прикурювача з крокодилами можна встановити пристрій, розмір корпусу якого становить 20.805 мм з похибкою 0.075 мм
 2. Гніздо Ст. Його розміри трохи більше — 21.455 мм, допускається похибка 0.045 мм. Що стосується безпосередньо самого ПА, то його діаметр для установки в таке кубло повинен становити 21.18 мм. При цьому допускається похибка 0.05 мм в меншу сторону або 0.15 мм в більшу.
Цифровой термометр и вольтметр, подключенный к гнезду ПА
Цифровий термометр і вольтметр, підключений до гнізда ПА

Параметри вибору розгалужувачі

Щоб розетка прикурювача могла плекати більше пристроїв, можна використовувати розгалужувач. Але врахуйте, що сам ПА розрахований на потужність 12 вольт, відповідно, підключення до нього декількох пристроїв, які будуть живити така напруга, що може привести до його перегорання. Причому вийде з ладу не заглушка прикурювача, яку ви демонтуєте перед експлуатацією трійника, а саме сам вузол.

Тим не менше, якщо ви вирішили ризикнути і купити розгалужувач, необхідно враховувати кілька нюансів:

 1. Максимальне навантаження, яку підтримує трійник. Якщо ви плануєте підключати до пристрою кілька девайсів, то краще вибрати розгалужувач з максимально допустимим навантаженням.
 2. Параметр сили струму в USB-виходу. Трійник може бути оснащений стандартним USB-виходом на 500 милі Ампер або посиленим, що дозволяє працювати при навантаженні 1 або 2 Ампера. Врахуйте, що через традиційні USB-виходи на 500 Ампер можна заряджати мобільні гаджети, якщо вона перебувають у режимі очікування. Але якщо ви дивитеся відео на смартфоні або у вас включений GPS-навігатор, то такої сили струму буде недостатньо.
 3. Якість купується пристрої. Навіть не дивіться в бік дешевих пристроїв з кволим корпусом. Оглянути нутрощі девайса, щоб оцінити якість перепаювання схеми, у вас не вийде, але зробити висновок про якість виготовленого пристрою можна шляхом огляду самого розгалужувача. Зверніть увагу на центральний штекер — в більш якісних трійниках він повинен бути оснащений запобіжним елементом (автор відео — канал master12volt).

Особливості експлуатації прикурювача

Які нюанси слід урахувати при експлуатації ПА:

 1. При зарядки мобільних гаджетів або навігаторів через ПА, час від часу притрагивайтесь до адаптера, щоб оцінити його температуру. Якщо девайс занадто гарячий, то його краще відключити від бортової мережі.
 2. Якщо немає необхідності, то не підключайте до бортової мережі через ПА потужні гаджети — чайники, пилососи і т. д. Інша справа — автомобільний компресор. Його недовге експлуатація допускається, тим більше, що він використовується не так часто.
 3. Немає сенсу купувати розгалужувачі на три і більше гнізд, адже запобіжний елемент для ПА один і він може не витримати такого навантаження.
 4. Спіральний кабель девайса, підключеного до ПА, не повинен бути натягнутий.
 5. Якщо ви виходите з машини, завжди відключайте роз'єм. Адже не на всіх транспортних засоби харчування в ПА відключається при вимиканні запалювання. Так що при наступній спробі заважить двигун ви можете зіткнутися з проблемою сів акумулятор. Тим більше, що в такому випадку є більш висока ймовірність замикання в електросистемі, відповідно, це може призвести до страшних наслідків, наприклад, пожежі.

Ціна питання

Відео «Як зробити додаткову розетку своїми руками?»

Докладна інструкція з виготовлення додаткової розетки для живлення різних гаджетів в автомобілі представлена на відео нижче (автор ролика — канал T-Strannik).

Голосування

Ви пользуеетесь прикурювачем для підключення електронних пристроїв?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки

 • Серьога

  Цитата «Але врахуйте, що сам ПА розрахований на 12 вольт потужність….»
  Я, звичайно, не електрик, але точно пам'ятаю, що в Вольтах вимірюється напруга. ПА розрахований на потужність 180 або 240Вт, (12В *15А або запобіжник 20А відповідно), але краще більше 150 або 200Вт не встромляти. Їжджу з трійником — обігрів сидіння (взимку) + реєстратор + зарядка. Без проблем. Звичайно, все залежить від стану проводки і контактів. Може все і від однієї зарядки все згоріти.