Майструємо генератор диму для автомобіля своїми руками

В даний час для діагностики систем транспортного засобу можуть використовуватися безліч різноманітних пристроїв і установок. Причому кожна з них може використовуватися для конкретних цілей. Одним з таких механізмів є генераторне димове пристрій. Як зробити генератор диму своїми руками і в чому полягає принцип роботи системи — про це читайте нижче.

Характеристика димогенератора

Який пристрій димогенератора, в чому полягає принцип роботи системи? Як зробити установку своїми руками, які креслення і схеми можна використовувати? Для початку розберемо питання призначення і функцій.

Призначення і функції

Димогенератор являє собою пристрій, який використовується для автодіагностики, зокрема, для перевірки герметичності:

 • системи впуску;
 • відпрацьованих газів;
 • випускного тракту силового агрегату;
 • системи охолодження;
 • для виявлення проколів в гумі;
 • для діагностики герметичності фар, якщо вони стали пітніти і т. д.

Що стосується принципу дії, то роботи димогенератора для діагностики заснована на застосуванні і утворення густого білого диму і його подальшої подачі в діагностуються системи. Для того, щоб дим потрапив у всі проверяющиеся вузли, він повинен подаватися од невеликим тиском, це обов'язкова умова, оскільки це дозволить диму шукати можливі пошкодження і порушення герметичності. Завдяки тиску пристрій дозволить виявити навіть невеликі мікротріщини, які візуально визначити не вдається.

Пристрій

Влаштування такої генераторної установки може бути різним, в залежності від конкретного призначення і виробника.

найпростіші дымогенераторы складаються з:

 • насоса;
 • манометра;
 • шланга;
 • штуцера для підключення;
 • проводів;
 • випарного пристрої;
 • затискачів для з'єднання з акумуляторною батареєю або адаптером для прикурювання;
 • більш досконалі системи також оснащуються блоком управління (автор відео — канал TEXaS TV).

Переваги і недоліки використання

Для початку розберемо основні достоїнства:

 • в першу чергу — це можливість оперативного виявлення можливих порушень герметичності у роботі тих чи інших систем транспортного засобу;
 • ергономічність і надійність пристроїв, якщо мова йде про фірмових установках;
 • завдяки наявності керуючого модуля у фірмових девайсах автовласник під час діагностики може самостійно змінювати значення густини диму;
 • якщо пристрій обладнаний таймером, то це дозволить запобігти перегріву нагрівального компонента і, відповідно, його поломку;
 • у фірмових девайсах є спеціальний резервуар, який дозволяє тривалий час зберігати димову рідина;
 • при необхідності пристрій можна розмістити у моторному відсіку, а також на стіні в гаражі і т. д.

Що стосується недоліків, то якщо мова йде про фірмових системах, то їх вартість не така низька, як хотілося б. Якщо ж ви вирішите спорудити такий девайс власними руками, то повинні розуміти, що для цього вам будуть потрібні певні навички і знання.

Інструкція з виготовлення

Якщо ви будете чітко дотримуватися інструкції, то процедура виготовлення димогенератора для авто не викличе проблем. В цілому конструкцій і схем до таких девайсів досить багато, але ми пропонуємо ознайомитися з виробництвом генераторної установки з шприца і твердого мастила.

Для цього вам знадобиться:

 • сам шприц;
 • свічка розжарення, такі використовуються на дизельних моторах;
 • проводка з клемами, потрібно для підключення свічок;
 • термозбіжна паста;
 • патрубки з хомутами, а також ущільнювальними гумовими прокладками;
 • мідна трубка, її діаметр повинен становити приблизно 6 мм;
 • дриль і набір свердел;
 • штуцер для подачі повітряного потоку;
 • також потрібно металева сіточка для миття посуду (автор відеоогляду простого саморобного димогенератора — канал ZP GARIK).

Як же з таких матеріалів можна зробити димогенератор для автомобіля:

 1. В першу чергу необхідно розібрати шприц, демонтувати шланг нагнітача, а також подкачивающее пристрій. Для подальших робіт вам потрібен буде корпус від шприца, саме в ньому буде здійснюватися процес утворення диму, який згодом буде використовуватися для діагностики. Крім того, в кришці розташоване спеціальне отвір, який буде потрібно для нормальної роботи. У цей отвір необхідно встановити відрізок мідної труби, її довжина повинна складати близько 16 див. Для кращої фіксації трубки місце з'єднання краще обробити епоксидною смолою.
 2. Через мідний шланг буде надходити стиснуте повітряний потік в масло, як правило, для цього використовується трансмісійна рідина. Олія використовується для утворення диму і подальшого його витискування з корпусу. Шланг встановлюється до упору, це дозволить перегородити прохід повітряного потоку.
 3. Потім, вам необхідно буде просвердлити мідну трубу через вхідний отвір. Це дозволить направити повітряний потік в конкретному напрямку, зокрема, в корпус генераторного вузла.
 4. Коли ці дії будуть виконані, у другий отвір необхідно буде вмонтувати штуцер, через який буде виходити повітря. Надійно зафіксуйте цей елемент, щоб не допустити можливий витік в майбутньому.
 5. Тепер переходимо до наступного етапу — виготовлення електричної складової системи. Для цього в нижній кришці девайса потрібно буде вмонтувати свічку напруження від дизельного двигуна, при цьому для кращої герметичності використовуйте прокладки. Також свічку слід максимально затягнути, у противному випадку можлива витік мастила. Коли свічка буде встановлено та зафіксовано, до неї потрібно підключити провід з швидкознімними затискачами — крокодилами.
 6. Далі, в отвір, через яке буде надходити масло, слід вмонтувати спеціальний перехідник для патрубка подачі диму. В даному випадку краще всього використовувати прозорі патрубки, це дозволить автовласникові контролювати подачу повітряного потоку в диагностируемый вузол або систему. На кінець патрубка потрібно встановити наконечник, для цього можна використовувати деталь, яка була вмонтована в шприц, але перед цим з нього треба буде прибрати кульку зворотного клапана. Також необхідно передбачити можливість регулювання повітряного потоку, але тут треба спиратися на те, який саме джерело повітря буде застосовуватися. Крім того, слід також провести монтаж зворотного клапана в магістраль подачі.
 7. Власне, на цьому процедуру складання пристрою можна вважати завершеною, тепер система готова до експлуатації. Далі, вам потрібно залити робочу рідину, тобто масло в резервуар, його обсяг повинен бути трохи вище свічки накалу. Через кілька хвилин у вихідному патрубку ви зможете побачити утворився дим. Рівень тиску надходить повітря може становити близько 0.5-1 бар, але більш точно, цей параметр слід підібрати експериментальним методом. Якщо у вас є компресор, то користуйтеся ним, якщо ні, то в принципі можна застосовувати й інші варіанти, наприклад, запасне колесо автомобіля або насосне пристрій для надування водних матраців.
 8. Коли дії по виготовленню будуть завершені, вам залишається лише перевірити працездатність системи.

Фотогалерея «Схеми і інші варіанти виготовлення димогенератора»

Голосування

Ви користуєтеся димогенератором?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Простий варіант автомобільного димогенератора»

В ролику нижче представлена наочна інструкція з виготовлення простого автомобільного димового генератора для діагностики двигунів (автор відео — Олександр Скрипченко).


Коментарі та відгуки