Бортовий комп'ютер і безліч інших корисних для авто Arduino-проектів своїми руками

Технології не стоять на місці і сьогодні автолюбителям пропонується безліч різних варіантів для вдосконалення своїх «залізних коней». Одним з таких є Arduino. Це пристрій являє собою інструмент, що використовується для проектування електронних пристроїв. У випадку з автомобілем проектування зазвичай здійснюється на лобове скло. Як зробити бортовий комп'ютер на Arduino і як його правильно налаштувати — читайте в цій статті.

Ідеї для авто на основі маленької плати з маленьким процесором — Arduino

Компи давно і щільно увійшли в наше життя. Апаратна платформа Arduino — це одна з останніх розробок з відкритим програмним кодом, яка побудована на звичайній друкарській схемою. Докладніше про те, як за допомогою такої плати зробити різні пристрої для авто, ми розповімо далі.

БК

З допомогою плати Arduino можна спорудити автомобільний бортовий комп'ютер, який зможе:

 • розрахувати витрати пального;
 • вивести інформацію про температуру теплоносія;
 • розрахувати швидкість руху, а також відстань поїздки;
 • вивести витрачене пальне за певний кілометраж;
 • визначити обороти мотора і т. д (автор відео — канал Arduino Tech PTZ).

Крім пристрою Arduino вам також буде потрібно рідкокристалічний модуль, Блютуз адаптер НС-05, а також сканер ELM327 і резисторное пристрій на 10 кОм. Зрозуміло, необхідно приготувати і звуковий індикатор, монтажні дроти і сам корпус пристрою.

Процедура складання здійснюється наступним чином:

 1. Спочатку налаштовуємо Блютуз адаптер. До пинам пристрою потрібно паяти дроти — до двом нижнім і верхнім контактами.
 2. Сам модуль підключається до плати для налаштування, для цього необхідно відкрити програму Arduino IDE 1.0.6 або будь-яку іншу версію, після його залити скетч в схему через USB-вихід.
 3. Коли завантаження буде завершено, потрібно зайти в меню Сервіс — Монітор порту і виставити швидкість 9600.
 4. Потім збирається схема з платою, адаптером і заздалегідь підготовленим дисплеєм. Спочатку підключається Блютуз адаптер.
 5. Після цього в схему додається дисплей. Більш докладний опис підключення ви знайдете на фото нижче.
 6. Резисторний елемент на 10 кОм використовується для керування яскравістю і контрастністю дисплея. Тому при першому підключенні ви можете помітити, що зображення немає, якщо це так, то його потрібно просто налаштувати шляхом повороту резистора.
 7. Далі, проводиться підключення додаткової клавіші, яка буде виконувати функцію перемикання екранів з інформацією. Один контакт кнопки йде до елемента GND, другий — до контакту 10. Щоб підключити біпер, плюсовій контакт з'єднується з 13 піном, а мінусовій — з GND.
 8. Потім, використовуючи те ж програмне забезпечення Arduino IDE 1.0.6, потрібно залити скетч. Тепер вам залишається тільки налаштувати бортовий комп'ютер і підключити його до автомобіля.

Фотогалерея «Схема підключення БК»

GPS-трекер

Щоб зібрати GPS-трекер на базі Arduino, вам потрібно:

 • сама плата, процес описаний на прикладі моделі Mega 2560;
 • модуль GSM/GPRS, який буде використовуватися для передачі даних на сервер;
 • а також Arduino GPS-приймач, у прикладі ми розглянемо модель SKM53 (автор відео про виготовлення трекера на прикладі плати SIM 808 — канал Alex Vas).

Як проводиться підключення схеми:

 1. Спочатку здійснюється підключення модуля до основної плати, за замовчуванням встановлена швидкість передачі даних 115200.
 2. Після підключення потрібно включити девайс і встановити однакову швидкість для всіх портів — як послідовних, так і програмні.
 3. GSM передавач підключається до контактів 7 і 8 на основний мікросхемі.
 4. Потім проводиться настройка модуля шляхом введення команд. Всі команди ми описувати не будемо, їх і так можна знайти в Інтернеті без проблем. Розглянемо лише самі основні. AT+SAPBR=3,1,«CONTYPE»,«GPRS» — команда визначає тип підключення, в даному випадку це GPRS. AT+SAPBR=3,1,«APN»,«internet.***.ru», де *** — це адреса оператора мобільної мережі, який буде використовуватися. AT+HTTPINIT — по цій команді виробляється ініціалізація HTTP.
 5. Потрібно відзначити один нюанс — при написанні серверної складової інтерфейсу, бажано передбачити прийом і виведення даних для декількох адаптерів. Потрібно встановити перемикач на три позиції, це дасть можливість отримувати дані від восьми автомобілів.
 6. Потім проводиться написання скетчу на мікросхемі. Сам скетч також можна знайти в Мережі, писати його необов'язково. Врахуйте, якщо будуть використовуватися два активних послідовних порти, це може привести до помилок в передачі і відправки інформації.

Парктронік

Щоб спорудити парктронік, вам будуть потрібні такі складові:

 • сама мікросхема;
 • ультразвуковий пристрій, в даному випадку це далекомір HC-SR04:
 • шість світлодіодних елементів;
 • шість резисторних елементів опором 220 Ом;
 • з'єднувальні проводи типу «тато-тато»;
 • пьезодинамический елемент;
 • макетна схема для складання.
Элементы для сборки парктроника на Arduino
Елементи для збірки парктроника на Arduino

Процедура складання виглядає наступним чином:

 1. Для початку на макетної схемі необхідно встановити світлодіодні елементи, підготовлені заздалегідь. Негативний контакт у всіх світлодіодів буде спільним. Короткий контакт — катод — слід підключити до негативної шини, що є на макетній платі.
 2. До більш довгим контактам діодів, тобто анодам, необхідно підключити резисторні елементи на 200 Ом, якщо ви не будете їх використовувати, це призведе до перегорання діодів.
 3. На центральній частині проводиться монтаж ультразвукового пристрою. На цьому контролері є чотири контакту. Vcc — це контакт харчування на п'ять вольт, Echo — це вихідний контакт, Trig — це вхід, а GND — це заземлення.
 4. Після того, як далекомір буде встановлено, до його виходів слід підключити проводку. Зокрема, контакт Echo підключається до виходу 13, Trig — до 12 контакту. GND, відповідно, необхідно з'єднати з заземленням, яке є на схемі контролера, а залишився вихід Vcc з'єднується з 5-вольта харчуванням на платі Arduino.
 5. Після виконання цих дій потрібно з'єднати проводку з контактами резисторних елементів. А також вони підключаються послідовним чином до пинам на платі — використовуються піни від 2 до 7.
 6. Наступним етапом буде підключення пьезопищалки, яка і буде попереджати водія про наближення до перешкоди. Мінусовій вихід, як варіант, можна буде об'єднати з негативним контактом встановленого раніше далекоміра. Що стосується позитивного контакту, то він з'єднується з піном під номером 11 на мікросхемі.
 7. Для того, щоб пристрій в кінцевому підсумку працювало в нормальному режимі, додатково потрібно буде написати, після чого завантажити код програми у плату. У цьому коді необхідно точно вказати дистанцію, при наближенні до якої почнуть спалахувати діодні елементи і буде спрацьовувати пищалка. Причому тональність пищалки повинна бути різною, щоб водій міг дізнатися, коли наближення до перешкоди буде критичним. Сам код або пишеться самостійно, або береться вже готовий варіант з Інтернету. Варіантів скетчів дуже багато, вам потрібно лише вибрати найбільш підходящий для вашого пристрою (автор відео — канал Arduino Prom).

Висновок

Як бачите, микроплата Arduino — це універсальний варіант, за допомогою якого можна створити безліч різних девайсів. Крім вищеописаних пристроїв, ви також можете спорудити спідометр, який буде видавати інформацію про швидкості прямо на лобове скло, кнопку старт-стоп, і навіть сигналізацію для транспортного засобу. В цілому варіантів дуже багато, якщо підійти до питання виготовлення саморобного гаджета правильно, то у вас все вийде.

Зрозуміло, для цього ви повинні володіти знаннями в галузі електроніки та електротехніки, при цьому мінімальних навичок, найімовірніше, буде недостатньо. При виготовленні девайсів вам доведеться приймати власні рішення, про що в Інтернеті може і не бути інформації. Тому будьте готові до того, що процес складання може зайняти досить тривалий час.

Відео «Як створити систему управління електродвигуном печі?»

З відео нижче ви зможете дізнатися, як облаштувати клімат-контроль шляхом доопрацювання регулятора опалювальної системи на прикладі автомобіля ВАЗ 2115 (автор ролика — Іван Нікульшин).

Голосування

Займалися ви коли-небудь самостійним виготовленням пристроїв на базі Arduino?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки