Як не розгубитися серед розмаїття відеореєстраторів і вибрати кращий девайс?

Автомобільний відеореєстратор є одним з сучасних пристроїв, що використовуються в автомобілях наших співвітчизників практично повсюдно. Наш ринок пропонує споживачам настільки величезний асортимент таких девайсів, що зробити вибір деколи буває дуже важко. Докладніше про те, як правильно підібрати пристрій для його авто і що при цьому потрібно враховувати, читайте нижче.

Критерії вибору

Обозначение конструктивных элементов регистратора
Позначення конструктивних елементів реєстратора

Купуючи автомобільний відеореєстратор в свій автомобіль, потрібно враховувати безліч критеріїв:

 1. Основний з них — це якість зйомки. Штатний відеореєстратор повинен мати високий дозвіл зйомки, не менш 1280720 пікселів, при цьому швидкість зйомки повинна становити не менше 30 кадрів в секунду. Як правило, практично кожен недорогий штатний відеореєстратор використовують інтерполяцію, що дозволяє збільшити кількість пікселів. Але в даному випадку чіткість зображення буде нижчою. Купуючи штатний відеореєстратор, обов'язково дізнайтеся у продавця, чи є в купленої вами моделі інтерполяція.
 2. З вбудованим дисплеєм або без нього. Відеореєстратор без дисплея також може бути досить ефективним, однак у цьому випадку переглянути запис швидко не вийде. Штатний відеореєстратор з екраном буде простіше налаштувати.
 3. Ще один момент — кріплення. Фіксатор повинен бути найбільш практичним і зручним, це дозволить надійно зафіксувати девайс на поверхні і виключити вплив на нього вібрацій. Варіантів кріплення може бути кілька. Наприклад, найбільш популярний і поширений варіант — це штатний відеореєстратор на присоску. Основна його перевага полягає в простоті монтажу, що стосується недоліків, то присоски зазвичай послаблюють при температурних перепадах, на сонці або в холод.
  Також можна купити відеореєстратор в машину з фіксатором на дзеркалі заднього виду. Такий тип кріплення більш надійний і безпечний, він не впливає на огляд, а також його місце установки є більш прихованим. Що стосується недоліків, то аналоговий відеореєстратор з фіксатором на дзеркалі має меншу зону огляду, а їх вартість зазвичай досить висока. Як варіант, можна придбати цифровий відеореєстратор з декількома камерами, які повинні бути підключені окремо.
 4. Автономний відеореєстратор повинен мати хороший кут огляду. Приміром, якщо цей показник становить до ста градусів, то цього буде мало, як правило, такі пристрої не записують те, що відбувається на узбіччі. Найбільш оптимальний варіант кута огляду — це не менше 140 градусів.
 5. Купуючи девайс, також слід звернути увагу і на функції відеореєстратора, зокрема, на циклічну запис, то є можливість запису відео частинами. Ви повинні переконатися в тому, що пристрій записує відео за таким принципом — коли карта пам'яті стає повною, запис відбувається «внахлест», тобто видаляється найперше по даті запису відео, замість нього пишеться новий файл.
 6. Щоб ви могли своїми руками підключити пристрій до ПК або телевізора, воно має бути оснащений роз'ємами HDMI, USB. USB-відеореєстратор можна підключити до іншого носія і перенести на нього записані файли.
 7. Наявність додаткових функцій. Гібридний відеореєстратор може бути додатково оснащений функцією радар-детектора або GPS-навігатора, або ж це може бути пристрій з парктроніком. Завдяки цьому пристрій дозволить не тільки зафіксувати поліцейські радари на дорозі, але і водієві орієнтуватися на незнайомій місцевості. Гібридний відеореєстратор буде коштувати дорожче, але при покупці такого девайса зверніть увагу на якість зйомки — зазвичай в гібридних пристроях воно не таке високе.
 8. Відеореєстратор камера повинен бути оснащений вбудованою батареєю, також він повинен працювати від бортової мережі на 12-24 вольт, це дозволить без проблем підключити пристрій своїми руками до електроланцюга авто. Наявність батареї дуже важливо, оскільки вона дозволяє зберегти виставлене своїми руками час і дату (автор відеоогляду тестування реєстраторів — канал PRO Hi-Tech).

Крім цих критеріїв, купуючи відеореєстратор для автомобіля, слід також звернути увагу і на додаткові функції:

 1. Можливість робити фото. Така необхідність може знадобитися для того, щоб зафіксувати своїми руками номер порушника. Далеко не всі моделі дозволяють робити фото.
 2. Опція Wi-Fi. Реєстратори з Wi-Fi — це більш сучасні девайси, вартість яких зазвичай на порядок вище. Такий гаджет можна своїми руками підключити до бездротової мережі і синхронізуватися з ним, при цьому кабель для фізичного підключення вам не буде потрібно. Якщо ви хочете підключити пристрій до мобільного мережі, то воно повинно бути обладнане опцією 3G. 3G-відеореєстратор буде коштувати дорожче.
 3. G-сенсор. Купуючи потрібний девайс з монітором або без нього, простежте за тим, щоб в ньому був G-сенсор. Призначення цього елемента полягає у визначенні екстрених ситуацій і фіксації окремих фрагментів відео — як правило, це 10 секунд до потенційної аварійної ситуації і близько 20 секунд після неї. Різні види відеореєстраторів можуть бути оснащені цим сенсором. Якщо ця опція у вашому девайсі є, то її необхідно виставити на мінімум, в іншому випадку гаджет буде розцінювати як будь-яку аварійну ситуацію на дорозі яму або лежачих поліцейських.
 4. Датчик руху. Особливо ця функція буде популярна для тих, хто залишає девайс в своєму автомобілі. Відеореєстратор з датчиком руху дозволить автоматично починати запис, якщо його камера зафіксує рух. Якщо автомобіль буде зламаний, ця функція може допомогти у майбутньому знайти зловмисника.
 5. Підсвічування. Зрозуміло, при необхідності її можна вбудовувати самостійно, але краще, щоб вона була спочатку. Діоди повинні забезпечити нормальну якість запису в темряві, але за фактом користі від них не так багато. Як правило, світло від діодів віддає на лобове скло, тому краще використовувати пристрої з інфрачервоною підсвіткою.
  А взагалі, якщо ви хочете вибрати відеореєстратор з нічним баченням, то уважно ознайомтеся з його функціоналом — якщо девайс дозволяє записувати відео вночі у гарному якості, це буде обов'язково вказано на упаковці. Зверніть увагу, до ак правило, вбудовані світлодіоди в реєстратор далеко не світять, і ясну картинку в нічний час не дадуть, так що багато фахівців вважають цю функцію марною.

Фотогалерея «Види реєстраторів»

Що говорить закон?

Здавалося б, реєстратор — це вірний помічник автомобіліста, як його можна заборонити? Але не все так просто. У 2016 році депутати Державної Думи Росії прийняли так званий закон про відеореєстраторах, вірніше, поправки, які забороняють використання будь-яких гаджетів, фіксуючих на лобовому склі. У законі зазначається, що за використання додаткових предметах, що обмежують оглядовість дороги з місця водія, передбачається штраф у розмірі 500 рублів. Більше того, крім штрафу, співробітники поліції мають повне право вилучити у автовласника це пристрій.

Ці поправки, внесені в статтю 12.5 ч. 3.2. КоАП Росії, діють з першого січня 2017 року. Ось і подумайте тепер — а потрібен відеореєстратор вам? Адже цілком можливо, що якщо співробітник ГИБДД помітить девайс на лобовому склі, він його просто конфіскує, при цьому отримати назад свою річ ви вже не зможете.

Єдиним варіантом буде використання девайса у вигляді дзеркала. Такий пристрій виконано у вигляді салонного дзеркала заднього огляду і може бути встановлено як додатково або замість основного дзеркала. Представник закону в даному випадку навряд чи зможе відрізнити реєстратор від дзеркала, тим більше, що пристрої такого плану не потрапляють під заборону. Що стосується України, то тут використання реєстраторів не заборонено.

Відео «Як правильно встановити і підключити реєстратор своїми руками?»

Детальна інструкція по монтажу та підключення реєстратора в домашніх умовах з позначенням всіх нюансів наведена на відео (автор ролика — Андрій Канаєв).

Голосування

Ви б стали використовувати відеореєстратор-дзеркало?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки