Лого av-to.info
АКБ

Майстер-клас з виготовлення пускового пристрою для авто своїми руками

Проблема поганого запуску двигуна знайома багатьом нашим співвітчизникам, особливо часто з нею стикаються ті, хто регулярно експлуатує своє авто взимку, в період морозів. Якщо двигун відмовляється запускатися, вирішити проблему можна декількома способами, але одним з найбільш ефективних варіантів є використання пускового пристрою (ПУ). Як правильно зробити пусковий пристрій для автомобіля своїми руками і в чому полягає його принцип роботи, ми розповімо нижче.

Опис пускового пристрою

Що являє собою така система запуску двигуна, як працює модуль і в чому полягає його призначення? Розглянемо коротко ці питання.

Призначення і функції

Призначення автомобільного зарядного блоку полягає в забезпеченні більш якісного запуску мотора. Така необхідність може виникнути в різних випадках, але як показує практика, зазвичай з такою проблемою наші співвітчизники стикаються саме в морози. Крім того, велика частина сучасних зарядних модулів дозволяють заряджати мобільні гаджети - планшети, смартфони та інші пристрої. Для цього в них є навіть додаткові порти.

Пусковой девайс Питатель 900
Пусковий девайс Живильник 900

Пристрій і принцип роботи

Зарядні модулі бувають декількох типів:

 1. Импульсные блоки, в основі принципу функціонування яких лежить імпульсна перетворення напруги. В такому модулі напруга спочатку збільшується під вплив частоти струму, після чого знижується і перетворюється. Такі девайси зазвичай характеризуються невисокою потужністю і, як правило, використовуються для підзарядки розрядженого АКБ. Але якщо заряд акумулятора дуже низький, при цьому на вулиці мороз, то в даному випадку підзарядка батареї може зайняти досить тривалий час.
  З основних достоїнств таких блоків можна виділити низьку ціну, невелику вагу, а також компактні розміри. Що стосується мінусів, то це низька потужність модуля, а також складність його ремонту, тим більше, як показує практика, вони часто можуть виходити з ладу через нестабільної напруги.
 2. Трансформаторні блоки — в данном случае основным элементом девайса является трансформатор, использующийся для преобразования силы тока в напряжение. Такие зарядные модули позволяют увеличить заряд любого АКБ, невзирая на его разряд, даже если он будет практически полным. Кроме того, устройства такого типа невосприимчивы к перепадам напряжения, они могут функционировать в любом состоянии. Из основных плюсов следует выделить мощность модулей и их надежность, а также неприхотливость в плане эксплуатации. Что касается минусов, то это высокая стоимость, большие размеры и вес.
 3. Бустери - ще один тип блоків. Бустер - це переносна батарея, яка функціонує за принципом переносного блоку - спочатку бустер заряджає акумулятор, а вже від АКБ запускається силовий агрегат. Бустери можуть бути побутовими або професійними, відрізняються між собою вони за обсягом і розмірами. У побутових бустерах ємність досить низька, але її зазвичай вистачає для запуску одного двигуна.
  Професійні девайси - це повноцінні ЗУ, які можуть запустити кілька авто, причому бортова мережа в таких машинах може бути як 12-вольтової, так і на 24 В. Гідність бустерів полягає в компактності і автономності, однак через розміри їх можна встановити тільки на рівну поверхню.
 4. Конденсаторні модулі. в даному випадку процедура запуску мотора здійснюється за досить складного принципу, в основі схеми таких д Вайсів лежать потужні конденсаторні пристрої. В першу чергу проводиться їх зарядка, після чого конденсатори передають заряд для запуску мотора. Конденсатори заряджаються досить швидко і також швидко вони віддають свій заряд для пуску ДВС. В результаті того, що вартість таких модулів досить висока, вони не так популярні. Тим більше, що на практиці їх часта експлуатація може призвести до прискореного зносу АКБ (автор відео - канал carpow carpow).

Параметри вибору

Вибір пускового пристрою здійснюється на основі напруги використовуваної в авто АКБ. у легкових машинах зазвичай використовуються 12-вольтні акумулятори, в тягачах - АКБ на 24 вольта. Якщо ви сумніваєтеся в тому, яка у вас стоїть АКБ, то необхідно звернути увагу на маркування девайса - на ній повинні бути вказані цифри 12 або 24. Щоб забезпечити нормальний запуск силового агрегату, можна придбати звичайне побутове ПУ, але якщо ви їздите на тягачі, то для такого ДВС потрібно купувати пристрій з великим струмом.

Проте, основний параметр, на який потрібно звернути увагу - це пусковий струм. Струм може бути різним, тут все залежить від конкретної АКБ, тому вам в будь-якому випадку треба буде вивчити маркування. Потрібно також враховувати, що показник пускового струму може бути різним, особливо, якщо батарея розряджена, а на вулиці мороз.

Якщо з пусковим струмом ви визначилися, то зверніть увагу на обсяг ПУ. Вибір обсягу залежить від того, в яких умовах ПУ буде використовуватися. Наприклад, для легкового транспортного засобу найбільш оптимальним варіантом буде вибір більш компактного девайса, запас батареї якого буде невисоким. Що стосується тих же тягачів або позашляховиків, то в даному випадку краще віддати перевагу ПУ з великим запасом. Причому чим вище буде цей показник - тим краще (автор відео - канал Зроблено в гаражі).

Інструкція по виготовленню своїми руками

Якщо ви вирішили спорудити ПУ для свого авто, то як мінімум у вас повинен бути такий-сякий досвід в електротехніці. Зрозуміло, ви зможете заощадити значну суму при самостійній збірці девайса, однак на складові його елементи все одно потрібно буде витратитися.

Коротенько розглянемо процес виготовлення ПУ в домашніх умовах:

 1. Для початку вам буде потрібно трансформаторне пристрій, його параметр мінімальної потужності повинен становити 500 ват.
 2. У первинній обмотці перетин кабелю має бути не менше півтора мм2, що стосується вторинної обмотки, то її слід видалити.
 3. Видаливши вторинну обмотку, проводиться установка нової, пр і це вам доведеться самостійно намотати на неї провід. Число витків на обмотці може варіюватися - в даному випадку вибір здійснюється практичним шляхом. Наприклад, ви намотаєте десять витків дроту з будь-яким перерізом, після ніж вам потрібно буде підключити трансформаторне пристрій і зробити вимір показника напруги. Отриманий результат в підсумку ділиться на десять - таким чином, ви зможете обчислити напругу на одному витку. Потім 12 вольт слід поділити на отримане в результаті вимірювання число - так ви отримаєте число витків одного плеча.
 4. Після того, як будуть проведені маніпуляції з обчислення, слід прибрати вторинну обмотку і замість неї поставити іншу, при цьому намотувати обмотку потрібно проводом з перетином 10 мм 2.
 5. Наступним етапом буде підключення діодних елементів. Як варіант, можна використовувати діоди, зняті зі зварювального устаткування. В кінцевому підсумку рівень напруги на холостому ходу має становити не більше 12 вольт. Якщо в результаті даний показник буде вище або нижче, то необхідно буде або домотать, або відмотати певну кількість витків.
 6. Коли напруга буде в нормі, можна приступати до кінцевого етапу завершення збирання. Якщо врахувати той факт, що на виході девайса параметр струму буде варіюватися в районі 100 ампер, як вихідних кабелів можна використовувати дроти від того ж зварювального устаткування.

Ціна питання

Відео «як зробити передпусковий підігрівач своїми руками?»

Детальна і наочна інструкція на тему, як спорудити передпусковий підігрівач своїми руками в гаражних умовах п редставлена ​​на відео нижче (автор ролика - Сергій Калинов).

Голосування

Чи стикалися ви з проблемами запуску двигуна?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...