Прикурювання автомобіля без шкоди для «здоров'я»

Проблема розрядженого акумулятора, коли неможливо завести двигун, напевно, виникала майже у кожного водія. Особливо це актуально в зимовий період. Напевно, самий оптимальний спосіб завести автомобіль з розрядженої акумуляторної батареєю — це прикурити від іншого авто. У статті дано детально керівництво, як прикурити акумулятор від іншої машини, також розповідається про інших засобах запуску двигуна .

Спосіб завести акумулятор, що сів,

На сучасних вітчизняних авто, акумулятори служать 2-5 років, у іномарок у батареї термін служби 5-7 років. Якщо правильно експлуатувати АКБ, то вона прослужить довше. Розрядитися може як вітчизняний, так і імпортний акумулятор.

Якщо в один зимовий ранок автомобіль не заводиться, то кожен водій вирішує цю проблему по-своєму. Хтось намагається відновити зарядку акумулятора, занісши його в тепле приміщення. Хтось заводить машину з штовхача, але це можливо лише з механічною коробкою передач. У автолюбителів виникає питання, якою є безпечний для всіх автомобілів спосіб завести двигун, якщо села акумуляторна батарея.

Існує 6 способів завести автомобіль, якщо сів акумулятор:

 1. Запуск за допомогою спеціального обладнання — пуско-зарядного пристрою є самим безпечним і простим способом. Для запуску автомобіля пристрій підключається до електричної мережі, перемикач режимів потрібно встановити в положення «пуск». Позитивний дріт від ПЗУ підключається до позитивної клеми акумулятора, негативний дріт чіпляється на «масу» до металу двигуна недалеко від стартера. Як тільки після повороту ключа запалювання машина заведеться, ПЗУ можна відключати. Єдиний недолік методу – потрібно мати ПЗУ.

  Зарядка с помощью ПЗУ
  Зарядка з допомогою ПЗП
 2. Підзарядку АКБ можна зробити підвищеним напругою. Це дає можливість гарантовано завести машину, але псує акумулятор і скорочує термін його експлуатації. Для підзарядки акумулятор можна не знімати з авто. Якщо машина оснащена бортовим комп'ютером, то для того, щоб не «полетіла» електроніка, треба зняти негативну клему з акумулятора. Струм може бути збільшений до значення, що не перевищує 30% від стандартних показників. Рівень електроліту повинен відповідати нормі. Заливні пробки потрібно відкрити. Зарядка займає 20-30 хвилин, після чого можна заводити автомобіль.
 3. Завести двигун можна з допомогою буксирування або з поштовху. Цей спосіб підходить тільки для авто з механічною коробкою передач і бажано з карбюратором. Для цього способу потрібно приготувати трос довжиною 4-6 метрів і транспортний засіб, який буде буксирувати. Машини з'єднують тросом. У буксируемої машини зчеплення повинно стояти на третій передачі. Автомобілі розганяють до 10-15 км/ч. Після досягнення потрібної швидкості на буксированном авто потрібно плавно відпустити зчеплення. Якщо машина завелася, можна прибирати трос. При цьому способі важливо, щоб дії водіїв були узгоджені, інакше автомобілів може бути завдано шкоди.
  Запуск двигателя буксировкой
  Запуск двигуна буксируванням

  Штовхачем можуть бути люди, але потрібно проявити обережність, щоб люди не отримали травму.

 4. З допомогою літієвих акумуляторів. Ставлення до цього способу неоднозначне. Для його здійснення можна використовувати будь-які сучасні гаджети з літієвими акумуляторами. Підключити їх можна або безпосередньо до акумулятора, або через прикурювач в салоні. Підзарядка триває 20-30 хвилин. Цей спосіб підходить для всіх видів авто.
 5. З допомогою «кривого стартера». Для здійснення цього способу потрібно приготувати домкрат і щільну мотузку довжиною 5-6 метрів або стропи. За допомогою домкрата слід підняти одне з провідних коліс і намотати на нього всю мотузку. Потім слід включити запалювання і пряму передачу. Кінець мотузки потрібно різко смикнути, щоб добре розкрутити колесо (автор відео Power-Bank.ru).
 6. З допомогою автомобіля-донора. Метод підходить для авто з МКПП і коробкою автоматом, при цьому двигун може бути як карбюраторний, так і інжекторний. Детально цей метод буде розглянуто далі.

Вибір методу залежить від умов, в яких знаходиться водій і від технічного оснащення автомобіля.

Зовнішні ознаки розрядженого акумулятора

Причина розрядки акумулятора – нестача харчування від електричної мережі авто.

Це може бути викликано наступними причинами:

 • на виводах батареї відбувається замикання через забруднень;
 • часткове замикання пластин, з-за якого, найчастіше, разрежется батарея взимку;
 • сульфируются електроди, викликаючи гальванічну корозію пластин, в результату чого виникає паразитний струм.

Ознаки розрядженого акумулятора:

 1. На приладовій дошці після включення запалювання не світиться індикатор зарядки акумулятора. Причиною може бути перегоріла лампочка, яку слід замінити. Якщо після заміни вона не світиться, значить, батарея розрядилася.
 2. При включенні запалювання не працює індикатор на акумуляторі, це є ознакою того, що на АКБ від генератора надходить недостатньо напруги. Індикатор АКБ може світитися одним з трьох кольорів: білий (недостатня кількість електроліту), зеленим (батарея заряджена) і чорним (потрібна термінова зарядка).

  Зеленый цвет индикатора - знак исправности АКБ
  Зелений колір індикатора — ознака справності АКБ
 3. Стартер працює повільно з характерними клацаннями, після повороту ключа в замку запалювання.
 4. Підсвічування приладів на панелі тьмяно світиться або відсутня зовсім.
 5. Слабке світіння або відсутність ламп після зупинки автомобіля.
 6. Знижена гучність клаксона.
 7. В моторному відсіку чути прицмокування і потріскування.
 8. Відмовляє або помилково спрацьовує сигналізація.
 9. Змінений колір електроліту і наліт на електродах. Електроліт повинен бути з коричневим відтінком. Темно-коричневий колір говорить про те, що в розчині міститися органічні речовини, які переходять поступово в оцтово–кислі з'єднання. Фіолетовий відтінок свідчить про те, що в електроліті присутній марганець. Якщо на пластинах світло-сірий наліт, то це означає, що в розчині утворилися хлориди.
 10. При перенесенні на інший автомобіль не заводиться.

Якщо виявлена розряджання акумуляторної батареї, то слід зарядити і не чекати несподіваних сюрпризів — коли машина не заводиться.

Посібник з «прикуриванию» автомобіля

Потужність акумуляторної батареї автомобіля-донора повинна бути або дорівнювати, або бути більше потужності акумулятора другої машини. Напруга на обох акумулятор має бути однаковим. Крім того, для прикурювання дизеля не можна використовувати авто на бензині, так як у дизеля більше енергоспоживання.

Присоединение крокодилов к клеммам
Приєднання крокодилів до клем

Інструменти та матеріали

Щоб прикурити автомобіль, знадобиться:

 • автомобіль-донор;
 • комплект спеціальних проводів;
 • захисні рукавички.

Дроту для проведення процедури прикурювання відрізняються більшим перетином, яке становить більше 16 кв. мм, якісної ізоляцією. Проводи повинні бути розраховані на пусковий струм не менше 200 А.

Слід перевірити, щоб затискачі, які часто називають «крокодилами», були надійно закріплені: не обтиснуті, а припаяні. Якщо довжини проводів не вистачає, їх можна наростити аналогічним комплектом. При цьому місця з'єднань слід надійно ізолювати. На кінцях проводів розташовані надійні, потужні «крокодили».

Провода для прикуривания с крокодилами
Дроти для прикурювання з крокодилами

Механічна частина

Для правильного проведення процесу «прикурювання», потрібно знати, як прикурити авто і певні правила, яких слід дотримуватися, щоб не заподіяти шкоди автомобілям.

 1. Автомобілі слід підігнати один до одного як можна ближче, щоб відстань була достатньою для проводів. Але не можна допустити, щоб машини стикалися.
  Рядом стоящие автомобили
  Близько стоять автомобілі

  Акумулятор-донор повинен бути максимально заряджений.

 2. Обидва автомобіля повинні стояти на ручному гальмі, все обладнання вимкнено, АКБ — герметичні. На автомобілі донорі ключ запалювання повинен бути витягнений з замку, вікна і двері закриті.
 3. Щоб уникнути замикання і розрядки АКБ донора, від'єднати негативну клему на сів акумуляторі. Після цього приєднувати дроти для прикурювання .
 4. Спочатку приєднують позитивні проводу червоного кольору. В першу чергу приєднують червоний провід до розрядженому акумулятора, а потім чіпляють прищіпку до плюсової клеми акумулятора-донора.
 5. Потім чорний провід потрібно затиснути на мінусової клеми акумулятора-донора. Другий чорний дріт причепити до металу мотора авто (на масу) ближче до генератора або стартеру і подалі від акумулятора. При цьому звернути увагу, щоб біля місця зачепа не було обертових деталей і паливних проводів. Важливо, щоб прищіпка була зацеплена саме на метал двигуна, а не на негативну клему сів акумулятор.

  Порядок подключения аккумуляторов
  Схема підключення акумуляторів
 6. Перед початком зарядки потрібно перевірити правильність підключення проводів. Якщо все поєднано правильно, то потрібно спочатку завести автомобіль донор і дати йому попрацювати 15-20 хвилин на рівні 2000 оборотів. Інакше для зарядженої батареї буде занадто мало часу для зарядки до робочого стану.
 7. Через деякий час, можна заглушити мотор машини-донора і спробувати завести автомобіль, що вимагає зарядки. Якщо машина не завелася, слід ще трохи дати попрацювати двигуну машини-донора, і спробувати завести знову. Якщо авто з розрядженим АКБ завелася, треба дати попрацювати кілька хвилин обом авто і можна від'єднувати проводи.
 8. Від'єднання потрібно виконувати у зворотному порядку: спочатку слід від'єднати чорний негативний дріт, зачеплений на масу, потім другий мінусовій провід, далі від'єднуються позитивні дроти. Від зарядженого АКБ провід від'єднується останнім.
Присоединение черного провода
Приєднання чорного дроту

Після повного відключення обох машин можливий стрибок напруги, з-за якого може згоріти який-небудь елемент управління. Щоб цього уникнути, слід на автомобілі включити який-небудь споживач електроенергії, наприклад, обігрів стекол. Таким чином, можна компенсувати стрибок напруги. Перед тим, як почати рух, слід трохи погазувати, таким чином можна підвищити рівень заряду на розрядженій батареї.

Голосування

Вам доводилося заводити машину з розрядженим акумулятором?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Рекомендації і укладання

Після того, як автомобіль вдалося завести, потрібно перевірити АКБ в гаражі: ємність, щільність і стан електроліту. Після цього потрібно повністю зарядити акумулятор за допомогою зарядного пристрою. Обов'язково з'ясувати і усунути причину розрядки батареї. Інакше неприємна ситуація з розрядів АКБ повториться. Причиною сів акумулятор є якість, неправильна експлуатація, обслуговування, минулий термін придатності.

Щоб уникнути ситуації з розрядженою батареєю, не допускайте повної розрядки, стежте за рівнем заряду і станом АКБ. Робити своєчасно заміну акумулятора, якщо можна відремонтувати.

Відео «Як прикурити АКБ від іншого акумулятора»


Коментарі та відгуки

 • Анонім

  Обман все це ніякої економії палива я не помітив . Рік тому виписував за цим же посиланням переставив на іншій авто економії не бачу , ця покупка я називаю гроші на вітер.