Лого av-to.info
АКБ

Судьба отработанных аккумуляторных батарей: все о приеме и утилизации АКБ

Необхідність купівлі нового акумулятора виникає у кожного автолюбителя. Будь-яка АКБ - не вічна, і з часом її ресурс експлуатації добігає кінця, в результаті чого автовласники змушені купувати нові батареї. Але як відомо, викидати акумулятор недоцільно, оскільки навіть вийшла з ладу батарею є шанс продати. З цього матеріалу ви зможете дізнатися, в яких місцях здійснюється прийом АКБ і що з ними роблять приймальники.

Чому старий акумулятор не можна викидати на смітник?

Утилізувати автомобільний акумулятор на звалище не рекомендується. Все тому, що ці пристрої мають безліч небезпечних компонентів і речовин для навколишнього середовища.

До складу будь-якої батареї входять такі компоненти:

 1. Свинець і свинцеві сполуки. Ця речовина відноситься до типу важких металів. Небезпечною межею і те, що він має здатність до накопичення в тварин організмах. Тобто, якщо свинець якимось чином потрапить в організм, це призведе до того, що він почне збиратися в кістках, таких чином сприяючи їх руйнування.
 2. Електроліт або сірчана кислота, яка в банках АКБ змішалась з дистильованою водою. Дана речовина саме по собі досить їдка. Електроліт може викликати ураження шкірного покриву, слизових оболонок, а також дихальних шляхів. Саме тому утилізація акумуляторних батарей повинна проводитися в спеціальні пункти.
Свалка старых аккумуляторов
Звалище старих акумуляторів

Життя після життя: місця здачі відпрацьованих АКБ

Так куди здати відпрацьовану АКБ? | || 217

Есть несколько вариантов:

 1. Перекупникам. Прийом старих батарей здійснюється багатьма перекупниками. На перший погляд може здатися, що вартість такого пристрою дуже низька, проте перекупник - не дурень, він завжди знає, як можна заробити. Такі підприємці витягують з конструкції батареї свинець, які переплавляється та здається до відповідних пунктів або продається безпосередньо виробникам АКБ.
  Якщо ви дбаєте про навколишнє середовище, то такий варіант вам навряд чи підійде, оскільки скупники виливають електроліт з банок якщо нема на узбіччя, то в каналізацію. Як показує практика, реалізувати старе пристрій можна практично на будь-якому авторинку, де торгують акумуляторами.
 2. Здати акумулятор можна і в магазин, де продаються нові батареї. Як правило, при покупці нового пристрою продавець пропонує водієві гроші за відпрацьований девайс, роблячи таким чином йому знижку. Якщо ви звертаєтеся в більш пристойний магазин, то можете бути впевнені в тому, що використана батарея піде на утилізацію з дотриманням всіх правил і стандартів. В даному випадку відпрацьоване пристрій також потрапить на підприємство, де здійснюється переробка акумуляторних батарей і випуск нових пристроїв.
 3. У пункт прийому старих АКБ. На території країн колишнього СРСР працюють безліч компаній, що займаються утилізацією і переробкою батарей. Такі фірми, по суті - це посередники між вам і підприємствами, де проводиться безпосередньо утилізація. Як показує практика, такі компанії працюють у багатьох регіонах, але якщо ви живете в великому місті, то без проблем зможете знайти подібну фірму.
 4. Також здавати старі батареї можна в металобрухт. Як сказано вище, основні цінних металом в конструкції є свинець, тому пункти прийому металобрухту з радістю приймуть у вас відпрацював девайс. При цьому з вартості пристрою буде вирахувано близько 20%, які списуються на електроліт. Такий варіант заробітку вважається найменш прибутковим (автор відео - канал LTDRRCo).

Технологічний процес утилізації і переробки старих батарей

Утилізація автомобільних акумуляторів здійснюється за наступною схемою:

 1. спочатку проводиться злив робочої рідини, тобто електроліту. Сірчана кислота з дистильованою водою потрапляє в спеціальні герметичні камери, проходячи по стоків. У цих камерах все небезпечні елементи рідини нейтралізуються шляхом впливу на них високих температур.
 2. На наступному етапі здійснюється повне дроблення корпусу на дрібні шматки. Банки батареї і корпус в цілому надходять в дробильно обладнання, де пластмаса подрібнюється до стану маленьких гранул, практично пилу.
 3. Далі, проводиться відділення частинок пластика від інших речовин і компонентів. Промислове обладнання, використовуючи спеціальні фільтруючі агрегати і магніти, дозволяє повністю відокремити від подрібненого пластику свинець та інші метали. Залежно від підприємства, дана процедура може здійснюватися з використанням ємностей з водою. В даному випадку пластмасові гранули повинна спливати на поверхню, в той час як металеві частинки осідають на дні.
 4. Наступним етапом буде відділення пластикових частинок. Після цього пластмасова пил збирається в великі ємності або мішки і перевозиться на різні підприємства, які займаються випуском різних пластикових предметів і виробів. Це не обов'язково будуть компанії, що випускають акумулятори - з пластика сьогодні випускається посуд, різні предмети побуту, а також автомобільні запчастини.
 5. Що стосується металу, то він потрапляє в спеціальні печі для подальшого плавлення. Коли свинець буде розплавлений, проводиться процедура його очищення від різних домішок, після чого речовина заливається в форми. Отриманий свинець буде максимально чистим, завдяки чому можливе його застосування для вторинного виробництва.

Фотогалерея «Утилізація АКБ"

Відео «Наочний процес утилізації АКБ"

На відео нижче ви можете подивитися, як виробляється процедура утилізації батарейок і акумуляторів (автор відео - канал Москва 24).

Голосування || | 240

Доверяете ли вы российским производителям АКБ?

Загрузка ...Загрузка ... Завантаження ...