Майструємо індикатор напруги АКБ самі: висока якість з мінімальними витратами

Від якості зарядки акумулятора залежить, наскільки успішно пройде запуск автомобіля. Не багато водії стежать за ступенем зарядки АКБ. У статті розглядається таке корисний пристрій, як індикатор заряду автомобільного акумулятора: як влаштований, працює, дається інструкція та відео, як його самостійно виготовити.

Характеристика індикатора рівня заряду батареї

На сучасних автомобілях з бортовим комп'ютером водій має можливість отримати інформацію про рівні зарядки акумуляторної батареї . Старі моделі обладнані аналоговими вольтметрами, але вони не відображають істинної картини стану акумулятора. Індикатор напруги (ІН) акумулятора — варіант мати оперативну інформацію про напругу батареї.

Призначення і пристрій

На ІН покладені дві функції – показувати, як заряджається АКБ від генератора, та інформувати про величину заряду акумулятора автомобіля. Найпростіше зібрати такий пристрій своїми руками. Схема саморобного пристрою проста. Придбавши необхідні деталі, легко зібрати індикатор своїми руками. Таким чином можна заощадити, так як собівартість приладу виходить низькою (автор відео — AKA KASYAN).

Принцип дії

Індикатор рівня заряду має три світлодіодні лампочки різних кольорів. Зазвичай це: червоний, зелений і синій. Кожен з кольорів має свою інформативне навантаження. Червоний колір означає низьку зарядку, яка є критичною. Синій колір відповідає робочого режиму. Зелений колір говорить про повну зарядженості акумулятора.

Різновиди

ІВ можуть бути розміщені на акумуляторних батареях у вигляді гідрометрії або у вигляді окремих пристроїв з інформаційним дисплеєм. Вбудовані ІН зазвичай розміщують на необслуговуваних АКБ . Вони оснащуються поплавковим індикатором (гидрометром). Він має просту конструкцію.

Конструкция встроенного ИН
Конструкція вбудованого ІН

Випускаються заводські ІН:

 1. DC-12 Ст. Пристрій являє собою конструктор. З його допомогою можна контролювати зарядженість АКБ і працездатність реле-регулятора.
 2. Для тих, у кого машина обладнана другим акумулятором, корисним пристроєм буде панель з індикатором від TMC. Це панель з алюмінію з розміщеним на ній вольтметром і перемикачем з однієї батареї на іншу.
 3. ІН Signature Gold Style і Faria Euro Black Style – визначають рівень заряду акумулятора. Але їх вартість занадто висока, тому попит на них невеликий.

Посібник з виготовлення пристрою в домашніх умовах

найпростішим і найдешевшим варіантом є ІН, виготовлений своїми руками. Його призначення – контролювати, як працює АКБ при значенні напруги в бортовій мережі в межах 6-14С.

Щоб прилад не працював постійно, його слід підключати через замок запалювання. В цьому випадку він буде працювати, коли вставлений ключ.

Для схеми знадобляться наступні деталі:

 • друкована плата;
 • резистори: 2 опором 1 кОМ, 1 опором 2 кОм і 3 опором 220 Ом;
 • транзистори: ВС547 — 1 і ВС557 — 1;
 • стабілітрони: один на 9,1, один на 10 В;
 • світлодіодні лампочки (RGB): червоний, синій, зелений.

У світлодіодів з допомогою тестера потрібно визначити і перевірити висновки, щоб вони відповідали кольору. Збирається прилад згідно схеми.

Схема самодельного прибора
Схема саморобного приладу

Компоненти приміряють на плату і вирізують її відповідних розмірів. Бажано компонувати комплектуючі так, щоб вони займали якомога менше місця.

Світлодіоди краще припаювати до проводів, а не на плату, щоб індикатори зручніше було розміщувати на приладовій панелі.

виготовленому пристрою можна визначити конкретні значення напруги батареї, можна лише орієнтуватися у яких межах воно знаходиться:

 • червоний горить, якщо напруга від 6 до 11;
 • синій відповідає напрузі від 11 до 13 В;
 • зелений означає повну зарядку, тобто напруга перевищує 13 Ст.

Індикатор напруги акумулятора можна встановлювати в будь-якому місці салону. Найзручніше розміщувати його в нижній частині рульової колонки: світлодіоди будуть добре видні, і не будуть заважати управління. Крім того, прилад легко буде підключити до замка запалювання. Після установки водій зможе завжди знати, наскільки заряджена батарея його автомобіля і заряджати свій акумулятор у разі потреби.

Ціна питання

Якщо купувати готовий індикатор зарядки АКБ, то можливі варіанти, представлені нижче:

Голосування

Ви користуєтеся індикатором заряду акумулятора?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Саморобний індикатор рівня заряду АКБ»

На відео демонструється, як виготовити індикатор заряду акумулятора своїми руками (автор ролика — Паяльник TV).


Коментарі та відгуки