Акумулятори стандарту 6СТ — запуск двигуна без проблем

Стандарт АКБ 6СТ-190 призначений для використання на великовантажних автомобілях, трактори, автобуси і іншої подібної техніки. Інші стандарти використовуються для легкових автомобілів та інших транспортних засобів. Все про позначенні АКБ 6СТ, що воно означає і багато інші ви дізнаєтеся у статті.

Особливості АКБ

Батарея Тюмень на 132 Ah
Батарея Тюмень на 132 Ah

Маркування АКБ несе в собі інформацію про конструкцію і властивості даних пристроїв. Так, цифра 6 несе в собі інформацію про те, скільки послідовно підключено акумуляторів. А СТ – це означає «стартерна батарея», характеристика пристрою по функціоналу.

Цифри, що йдуть після 6СТ – це номінальна ємність в Ампер-годинах. Для великотоннажних автомобілів це значення повинно бути достатньо великим, для них не вистачить 60 або 100.

А для легкових автомобілів випускаються акумулятори на 55 Ампер/годин, 60, 100, 132 і більше. Вибирати новий пристрій необхідно виходячи з рекомендованих виробником автомобілів показників батарей.

Це стандартне позначення згідно російському ГОСТу. У світі більш широко використовується німецький варіант, DIN, у вигляді п'ятизначного коду.

Найбільш поширені стандарти

Аккумулятор 6СТ-60
Акумулятор 6СТ-60

Хоча різних стандартів АКБ за Гост 959-91 досить багато, є декілька найбільш поширених . Саме на їх випуск зосереджені більшість виробників.

  1. АКБ 6СТ-190. Використовується для практично всієї великовантажної техніки. У перелік входять не тільки великі автобуси, а також «Камази» та інші подібні автомобілі. Пусковий струм від 1000 до 1300 А.
  2. АКБ 6СТ-60. Використовується для запуску бензинових автомобілів, призначений для двигунів невеликого обсягу. Плюсом є невеликий розмір і вагу і при цьому високі характеристики, може мати пряму і зворотну полярність. Саморозряд досить низький, довгий термін служби. АКБ СТ-60 – відмінний вибір для невеликих сучасних міських машин, може використовуватися на вітчизняних автомобілях і іномарках.
  3. АКБ 6СТ-100. Моделі такого типу можуть використовуватися на більшості сучасних легкових машин. Плюсом є їх універсальність. АКБ-100 – відмінний вибір для машин Ауді, БМВ і інших європейських, японських і американських марок.
  4. АКБ 6СТ-132. Призначена для використання на автотракторній техніці. Має особливо міцний корпус, здатний витримати значне механічне вплив. Може працювати при низьких температурах, а термін служби 6СТ-132 близький до звичайного міжремонтного періоду у машин такого класу.

У відео нижче — огляд популярних моделей 6СТ-66 від компанії ISTA (автор ролика — Компанія Електромотор).

Переваги і недоліки

Використання пристроїв з таким позначенням має свої плюси:

  1. ГОСТ 959-91, яким і передбачено маркування батарей 6СТ-60, був створений досить давно. Тим не менш, він є достатньо повним і охоплює практично всі типи подібних пристроїв.
  2. Більшість сучасних великих виробників для реалізації батарей на території Росії використовують таку маркування. Але ви можете зіткнутися з тим, що замовлені з-за кордону мають іншу, вже згадану вище DIN.
  3. Що стосується класу 6СТ, що відносяться до нього акумулятори досить потужні і надійні, щоб довірити їм свій автомобіль. Що шістдесятий акумулятор, що 100 відмінно справляються навіть в складних умовах.

Ціна питання

Відео «Акумулятор 6СТ Akom-75»

Дане відео присвячено одній з найпопулярніших моделей батарей стандарту 6СТ-75 (автор ролика — Компанія Електромотор).

Голосування

чи Знаєте ви, до якого стандарту відноситься акумулятор у вашому автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки