Виробляємо ремонт трубок кондиціонерів автомобілів своїми руками

Система кондиціонування складається з безлічі елементів, які з часом можуть зношуватися і втрачати свої первинні функції. Одними з таких є трубки, по яких передається холодне повітря і газ, необхідні для нормальної роботи кондера. В яких випадках проводиться ремонт трубок кондиціонерів автомобілів і як виконати це завдання своїми руками — дізнайтеся з цієї статті.

Причини виходу з ладу трубок

Необхідність провести ремонт трубок автокондиціонера може виникнути внаслідок їх пошкодження або забруднення. Причому забруднення може бути настільки серйозним, що самі шланги прочищенню вже не підлягають. У холодну пору року, коли кондер практично не включається, магістралі системи можуть засмічуватися, особливо забруднення збираються на ділянці між радіаторними пристроями мотора і кондиціонера. Відповідно, забруднення трубок кондиціонера автомобіля може заважати оптимальної циркуляції витратного матеріалу, що згодом призведе до змішування фреону і вологи.

Сварка патрубков кондера
Зварювання патрубків кондера

Магістралі системи кондиціонування зазвичай виконуються з алюмінію, відповідно, різні зовнішні чинники можуть негативно позначитися на цьому матеріалі. Внаслідок температурних перепадів, порушення рівня вологи, а також наявності різних реагентів алюміній може просто зруйнуватися. Крім того, трубки системи також оснащуються прокладками і ущільнювачами, які, в свою чергу, також руйнуються, тільки ще сильніше і швидше. Ресурс експлуатації трубок залежить від багатьох факторів — умов використання авто, клімату регіону, температури, навантажень на машину в цілому .

Отже, з якихось причин трубки виходять з ладу:

  • внаслідок температурних перепадів;
  • в результаті впливу дорожніх реагентів;
  • із-за засмічення;
  • із-за перепадів вологості;
  • в результаті сильних морозів;
  • при попаданні авто в аварію.

Фотогалерея «Пошкоджені шланги»

Як залатати тріщини?

Якщо ремонтуються шланги для автокондиціонерів, то, як правило, тріщини можна залатати з допомогою аргонно-дугового зварювання. Зокрема, якщо тріщини досить великі за розмірами. Що стосується більш дрібних пошкоджень, то від них можна позбутися і без зварювального апарата. Для видалення таких пошкоджень можна використовувати спеціальні склади, які необхідно напилювати на поверхню трубки у кілька шарів. Бажано, щоб при зварюванні трубок кондиціонера загальна товщина латок становила близько 2-3 мм.

Також слід враховувати, що зазвичай процес виробництва нових патрубків для кондера обходиться для автовласника набагато дешевше, ніж їх придбання. Для виготовлення важливо правильно розрахувати всі розміри і підготувати необхідний інструмент. Щоб процес виробництва не викликав труднощів, необхідно заздалегідь підготувати якісний труборіз, а також трубогиб. Перший дозволить найбільш якісно обрізати краю труби, а другим можна буде скористатися при необхідності підігнути трубку під кутом (автор відео — Денис Чесноков).

Інструкція з ремонту шлангів

Якщо ви вирішили відремонтувати шланги, то в першу чергу потрібно визначитися — ви будете купувати деталі або робити їх самостійно. При виробництві потрібно бути уважним і правильно зняти розміри у відповідності з технічною документацією до машини. На практиці наші співвітчизники досить часто плутають метри з дюймами, в результаті чого процедура ремонту може викликати складності.

Кілька моментів, які слід врахувати при проведенні ремонту:

  1. Якщо ви займаєтеся виготовленням магістралей, то процес ремонту починається з відрізання відрізків необхідної довжини і надання їм необхідної форми. Як сказано вище, процес загинання магістралей може бути виконаний з використанням згинального верстата. Після того, як магістралі будуть готові, всі елементи слід поєднати в одну систему. Але перед тим як приступити до пайку, слід замотати всі патрубки з допомогою ізоляційної стрічки і упевнитися в тому, що все зібрано правильно — якщо це так, то можна приступати до пайку.
  2. Не завжди у автовласника виходить реалізувати цей спосіб. У деяких випадках доцільніше провести заміну магістралей на патрубки, виконані з гуми. Багато автолюбителів вибирають це спосіб тому, що він більш простий та дешевий в реалізації. Незважаючи на те, що гума — менш надійний і стійкий матеріал, процес її встановлення буде більш легким. На відміну від вищеописаного способу, в даному випадку не доведеться варити магістралі, оскільки патрубки можна буде просто закрутити.
  3. До процедури зварювання можна вдатися і в тому випадку, якщо патрубки виконані з міді. Самі по собі мідні з'єднання більш стійкі, ніж алюмінієві, проте вартість реалізації цього методу також більш висока. Крім того, його реалізація передбачає необхідність проведення розвальцьовування, а цю задачу краще довірити фахівцям, у яких є відповідний інструмент. Для того, щоб не допустити обмерзання магістралей, їх можна додатково оснастити ізоляційним шаром, який також зможе виконувати функцію теплоізоляції.

У будь-якому випадку, якщо ви хочете, щоб система кондиціонування працювала довго і без нарікань, за її станом слід стежити, особливо у період міжсезоння. Завжди потрібно звертати увагу на звуки, які з'являються в ході роботи кондера, а також запахів, які можуть лунати з вітрогінників. Зрозуміло, також потрібно звертати увагу і на ефективність роботи системи — якщо ви помітили, що кондер став менш ефективно працювати, це може свідчити про різні несправності. Причому, як показує практика, найчастіше їх краще усувати на початкових етапах.

Голосування

Ви заправляєте самостійно кондиціонер на своєму автомобілі?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Ремонт шлангів автокондиціонера в гаражних умовах»

В ролику нижче представлений процес ремонту шлангів автомобільного кондиціонера (автор відео — канал Тім Сервіс).


Коментарі та відгуки