Особливості діагностики та ремонту автомобільних кондиціонерів

Автомобільні кондиціонери є одним з основних показників комфорту, тому сьогодні вони встановлюються практично на все нові авто. Зрозуміло, як і будь-який інший сайт, цей агрегат потребує періодичного обслуговування та діагностики. Детальніше про несправності, а також ремонті пристроїв читайте нижче.

Ознаки поломки

Схема устройства компрессора
Схема пристрою компресора

За якими симптомами можна визначити поломку кондера:

  1. Витік рідини — хладагента. Причина може полягати в механічному пошкодженні компресора, а також зносу сальника і прокладок.
  2. Якщо зносилися підшипники або вийшов з ладу приводний вал, то під час роботи кондер буде нехарактерно шуміти. П рі несправності підшипника гул йде навіть не включаючи кондиціонер. Така ж ознака може проявитися при поганій натяжці приводного ремінця.
  3. Якщо при активації агрегату не видається характерне клацання, це може бути обумовлено виходом з ладу електромагнітної муфти. Зокрема, з-за зносу цього елемента між шківом і пластиною може утворитися великий зазор.
  4. Після включення кондиціонера лунає дзвінкий стукіт. Є ймовірність, що причина криється в погнутих клапанах або знос поршневої групи (автор відео — Артем Жуков).

Особливості ремонту

Рекомендації по ремонту агрегату:

  1. Якщо ви помітили, що на корпусі є незначні пошкодження, то їх можна заварити, для цього застосовується аргонно-дугове зварювання.
  2. Щоб поміняти сальник або прокладки, потрібно злити робочу рідину з системи і демонтувати компресорне пристрій. При розбиранні та заміни сальника не забуваємо про масло в компресорі, без нього він довго не пропрацює. Для заміни прокладок доведеться розбирати корпус нагнітального вузла, а щоб поміняти сальник, треба демонтувати маточини муфти. Потім витягується спеціальне стопорне кільце, яке кріпить цей елемент, а сам сальник демонтується з використанням знімача.
  3. Якщо необхідно поміняти підшипниковий елемент шківа, то доведеться знімати компресор. Сам пристрій одержуються методом випресовки. Що стосується підшипника вала, то це — більш складне завдання, виконання якого передбачає повне розбирання компресорного вузла.
  4. Якщо проблема криється в електромагнітної муфти, то ремонт починається з демонтажу нагнітача і подальшої заміни вийшли з ладу елементів. При поломці муфти зазвичай змінюються пластини, перегоріла котушка, а також шків, якщо він зносився.

Фотогалерея «Нюанси ремонту»

Голосування

Обслуговуєте ви кондиціонер у своєму авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Відео «Що потрібно знати про роботі і обслуговуванні кондера»

Докладна інформація про обслуговування автокондиціонерів наведена на відео (автор — канал L0RlC).


Коментарі та відгуки