Чистка автокондиціонера своїми руками просто, швидко і ефективно

Кожний транспортний засіб, обладнане кондиціонером, потребу в періодичному обслуговуванні системи. Зрозуміло, якщо ви хочете, щоб климатизер завжди працював у нормальному режимі, необхідно приділити увагу очищенню системи. Як правильно почистити кондиціонер в автомобілі самостійно — про це ми розповімо нижче.

Короткий принцип роботи

Для початку давайте розберемося в тому, в чому полягає призначення автомобільного кондиціонера. Призначення системи кондиціонування полягає в охолодженні повітряного потоку, а також його очищення. Климатизер сам по собі являє собою тепловий пристрій, суть роботи якого полягає в паркані тепла у випарника і передачі його конденсатору. Випарний елемент в даному випадку гріється, а конденсатор прохолоджується.

Пристрій конденсатора розташоване в передній частині агрегату. Таким чином здійснюється більш найкраща віддача тепла і обдування повітряним потоком. Що стосується випарника, через який здійснюється вступ повітряного потоку в салон транспортного засобу, то він зазвичай встановлюється в центральній торпеді. Випарник охолоджує повітряний потік, що надходить через нього (автор відео — BIG BEN_87).

Причини забруднення кондиціонера

Питання — як почистити кондиціонер в автомобілі своїми силами — є актуальним для всіх автомобілістів, чиї машини оснащені системами кондиціонування. Коли пристрій функціонує активно, зазвичай в жаркий час року, в його роботі можуть проявлятися проблеми. Наприклад, повітряний потік під час охолодження не дозволяє утримувати вологу в системі, відповідно, конденсат у вигляді крапель поступово накопичується на випарному елементі.

З-за утворення вологи на пристрої починає збиратися сміття і бруд. В результаті компонент може нагадувати аквафільтр, яким обладнаний кожен сучасний пилосос. Принципова різниця полягає лише в тому, що сам фільтруючий елемент можна без проблем демонтувати і прочистити.

Але що стосується сміття, осів у випарному елементі системи кондиціонування, то він тут і залишається. При виключенні пристрою рівень температури в системі кондиціонування і, зокрема, у випарнику збільшується, відповідно, вологе середовище стає ідеальною для утворення цвілі і грибків. В результаті того, що в системі з'являються шкідливі мікроорганізми, в салоні транспортного засобу при включенні автокондиціонера починає проявлятися неприємний запах. Тим більше, якщо пристрій повністю забито, йому доводиться працювати з більшою потужністю, а це, в свою чергу, призводить до прискореного зносу агрегату (автор відео — pavel5589).

Як визначити, що пристрій потребує очищення?

Щоб зрозуміти, коли автомобільний кондиціонер потребує обслуговування, необхідно знати про основні причини.

Якщо ви не хочете зіткнутися з необхідністю ремонту, то проводити очищення пристрою необхідно у наступних випадках:

 1. Якщо під час роботи системи були зафіксовані сторонні звуки. Це можуть бути шум, потріскування, свист або дзижчання. Такі звуки свідчать про некоректної роботи пристрою.
 2. Як сказано вище, щоб самому продіагностувати необхідність очищення агрегату, достатньо звернути увагу на неприємний запах. Він може бути присутнім в автомобілі завжди, але з включенням климатизера він буде посилюватися.
 3. Одним з критичних симптомів є поява вологи. Якщо ви помітили, що при включенні климатизера з повітропровода починає виділятися конденсат або капає рідина, то це свідчить про те, що автокондиціонер потрібно як можна швидше самостійно прочистити.

Посібник з очищення

Чистка автомобільного кондиціонера своїми руками — це порівняно нескладна завдання, яке під силу практично будь-якому автомобілісту. Сама процедура очищення складається з трьох кроків — це безпосередньо прочищення пристрою, його дезінфекція та заправка. Сам спосіб прочищення автокондиціонера вибирається відповідно з урахуванням кількох факторів — це вік і стан транспортного засобу, умови експлуатації пристрою, а також навички автолюбителя. Розглянемо кожен варіант прочищення автомобільного кондиціонера своїми руками окремо.

Спосіб 1

Аэрозоль для очистки системы кондиционирования авто
Аерозоль для очищення системи кондиціонування авто

Такий варіант очищення своїми руками більш актуальне для транспортних засобів, вік яких становить до п'яти років. Також такий спосіб може використовуватися в якості профілактики. Для його здійснення потрібні вам спеціальні аерозольні засоби для очищення. Їх використання здійснюється у відповідності з інструкцією по експлуатації.

Вибір таких аерозолів на ринку сьогодні дуже великий, ви зможете підібрати засіб відповідно зі своїми уподобаннями та фінансовими можливостями. Детальніше про такі засоби ми вже писали в цій статті .

Як правило, такі засоби використовуються в якості дезінфікуючих, застосовуються вони так:

 1. Для початку слід запустити мотор, після чого кондиціонер необхідно включити на повну потужність. Також треба включити режим рециркуляції.
 2. Потім балончик з аерозолем відкривається, його необхідно встановити перед переднім пасажирським сидінням. Після цих дій включається розпилення. Коли аерозоль працює, всі вікна і двері в транспортному засобі мають бути закриті, водієві при цьому перебувати в салоні не можна.
 3. Потрібно почекати деякий час, зазвичай це близько п'яти хвилин. Докладніше про те, скільки чекати, зазначене в інструкції з використання засобу.

Спосіб 2

Пенный очиститель для системы кондиционирования
Пінний очисник системи кондиціонування

Ще один варіант очищення автокондиціонера своїми руками — з застосуванням пінних засобів. Такі очисники дозволяють не тільки дезінфікувати систему, але і повністю очистити її.

Якщо ви вирішили все зробити своїми руками, то виконайте наступні дії:

 1. В першу чергу потрібно демонтувати салонний фільтруючий елемент. У відповідності з інструкцією по експлуатації, піною слід заповнити усі повітроводи системи.
 2. Коли пройде певний час, вказаний в інструкції, потрібно запустити мотор. Далі, включається сам автокондиціонер. Вам необхідно дати пристрою попрацювати в різних режимах.
 3. Після цих дій салон повністю провітрюється.

Спосіб 3

Ще один варіант — із застосуванням підручних засобів. Наприклад, для цих цілей можна використовувати хлорамін Б, лизоморфин 3000 або хлоргексидин. Спочатку лизоморфин 3000 створений для дезінфекції приміщень, а також виробів медичного призначення. Також даний засіб активно застосовується для боротьби з цвіллю. Так що, якщо із системи кондиціонування доноситься неприємний запах при роботі, можете бути впевнені, що засіб зможе впоратися з будь-якими бактеріями і грибком, що з'явилися на випарнику.

Дезинфицирующий препарат Хлоргексидин
Дезінфікуючий препарат Хлоргексидин

Що стосується хлоргексидину, то він являє собою розчин, придбати який можна в будь-якій аптеці. Зрозуміло, при його відсутності ви можете використовувати аналоги, наприклад, дезихэнд, дезискраб, дезин та інші. Якщо ви хочете, щоб ефект від використання засобу був максимальним, його можна розмішати зі спиртом, при цьому пропорція повинна складати один до одного.

Препарат хлорамін Б призначений для дезінфекції всіляких поверхонь, а також предметів побуту і речей. Розчин буде готовий до використання після того, як одна столова ложка порошку змішається з одним літром води.

 1. Отже, після того, як ви отримали готовий розчин з одного з цих коштів, його необхідно залити в пляшку з пульверизатором.
 2. В автомобілі демонтується повітряний фільтруючий елемент.
 3. Закривши всі вікна і двері, потрібно включити систему кондиціонування на повну потужність. Сам розчин розбризкується пульверизатором в отвір, де був установлений фільтруючий елемент. Дайте автокондиционеру попрацювати на всій потужності близько десяти хвилин, після чого встановіть на місце повітряний фільтр і перевірте працездатність системи.

Такі прості методи дозволять вам прочистити систему автокондиціонування і позбутися від усіх недоліків в її роботі. Якщо проблема запаху або шуму залишилася, то спробуйте застосувати два методи в комбінації — спочатку один, потім інший. Якщо проблема залишилася і після цього, то найімовірніше, необхідно здійснити розбір системи, щоб позбутися від в'ївся бруду. Як бачите, в цілому процедура прочищення системи не особливо складна, з нею зможе впоратися фактично будь-який автомобіліст.

Відео «Як здійснюється самостійний процес очищення автокондиціонера»

Все, що потрібно знати про очищення автомобільної системи кондиціонування — ви зможете побачити в ролику.

Голосування

Доводилося вам своїми силами чистити кондиціонер авто?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Коментарі та відгуки

 • Віктор

  Подивився. Це що? Тільки запах усунути за допомогою цього геморра. Абсолютно нікчемне дію. Мені не сподобалося.

  • Євген

   Так запах є наслідком розмноження бактерій. Якщо запах зник, значить бактерій немає, засіб працює. А ти який ефект хотів?

 • Анонім

  придурок