Зубчасті ремені — гарант економічної і стабільної роботи авто при будь-яких навантаженнях

Привідні зубчасті ремені все частіше використовуються в сучасному виробництві завдяки своїй сприйнятливістю до зносу, а також якісним матеріалам, з якого вони виробляються. Але яку ж роль приводний зубчастий ремінь грає в автомобілебудуванні? Про це ми розповімо нижче. Характеристики, якими володіють приводні ґумові та поліуретанові зубчасті ремені, їх маркування, а також різновиди описані в цій статті.

Характеристика

На сьогоднішній день привідні зубчасті ремені (поліуретанові, так і гумові) повсюдно використовуються в автомобільному виробництві. І не дивно, адже вони включають в себе основні переваги як ланцюгових, так і пасових передач. Власне, це і є головною причиною їх популярності.

Белый зубчатый ремень
Білий зубчастий ремінь

Як показує практика, зубчастий ремінь оптимально підходить для передачі великих потужностей промислових силових, а також автомобільних приводах. Таке компонент дуже надійний у використанні, якщо він якісного виробництва. Дійсно, на практиці коефіцієнт корисної дії може складати 99%. Така продукція без проблем може функціонувати в різних системах з високими навантажувальними властивостями і частотою обертання.

Конструкція

Для початку розглянемо конструкцію ременів: вони мають кілька шарів, виготовлених з різних матеріалів:

 1. Головний шар — це несе. Саме він забезпечує максимальну міцність ремінця, а також властивість неможливості зміни його розмірів і габаритів. Несучий шар виготовляється з корда, який, у свою чергу, може бути виконаний з заліза, кевлара або скловолокна. Все залежить від призначення елемента.
 2. Другий шар зазвичай виготовляється з поліуретану або гуми. За твердженням виробників, ці компоненти надають гнучкості і еластичності ремінцям.
 3. Третій шар виконується з нейлону, а також інших стійких синтетичних матеріалів. Саме третій шар дозволяє знизити показники зносу та сприяє поліпшенню характеристик і властивостей ремінця. Крім того, він в цілому сприяє збільшенню ресурсу служби.

В один ремінь всі ці три шари можуть бути об'єднані тільки шляхом вулканізації. Експлуатація елементів збільшеної стійкості дає можливість використовувати ремінці у великих температурних діапазонах, починаючи від -40 і закінчуючи 100 градусами Цельсія.

Переваги

Черный ремень на шкиве
Чорний ремінь на шківі

Недоліків ця продукція практично не має. Винятком може бути тільки неякісно виконаний зубчастий ремінь, але при правильному виробництві, якщо все відповідає стандартам, це навряд чи станеться.

Отже, розглянемо переваги:

 1. Високий показник ККД, а також найбільш оптимальна передача потужності. Приводний гумовий або поліуретановий ремінь зазвичай експлуатується з метою досягнення високих швидкостей і збільшення продуктивності. Ці показники вдається досягти завдяки спеціальним складом матеріалу, з якого він виготовлений, а також торцевих гранях. Оскільки торцеві грані відкриті, приводний ремінець набагато краще прилягає до шківа, таким чином отримуючи найбільш ефективну для функціонування форму.
 2. Високий показник гнучкості. Поліуретанові привідні зубчасті ремені, як ви могли зрозуміти, оснащені фасонними зубчиками. Ці зуби дозволяють знизити ймовірність перелому ремінця в місці, де найбільш висока напруга. В результаті цього ремінці можуть використовуватися на валах з меншим діаметром, це абсолютно безпечно для них. В цілому ж традиційні клинові ремінці не підходять для зворотного прогину, що стає причиною розтяжки внутрішніх шарів, відповідно — елемент більш швидко зношується. Якщо ж привідні зубчасті ремені оснащені зубчиками з обох боків, то це дозволяє збільшити показник гнучкості, що дає їм можливість функціонувати на різних напрямках.
 3. Зниження відстаней між валами. При використанні поліуретанових приводних ременів допускається невеликі межцентровые відстані між валами, в результаті чого значно зростає швидкість елемента, а також передається їм показник потужності.
 4. Як сказано вище, важливою перевагою є підвищений інтервал технічного обслуговування. При максимальній точності довжини практично всі сучасні виробники гарантують споживачами стабільність показника натяжки, а також більш тривалий ресурс експлуатації. Відповідно, це дозволяє збільшити інтервал технічного та діагностичного обслуговування, а також ресурс роботи ремінця в цілому.
 5. мінімальний показник вібрацій, якщо навантаження переривчасті, а прослизання в системі відсутній. Як показує практика, при вільному обігу ремінця на валу робота шківів може бути стабілізована. Крім того, при цьому практично не відчуваються вібрації, а прослизання відсутнє.
 6. Найбільш високий ресурс експлуатації. На практиці приводні поліуретанові або гумові ремінці досить прості в обслуговуванні і дозволяють досягти дуже довгого ресурсу експлуатації. Навіть у тому випадку, якщо навантаження часто змінюються.

Застосування

Поліуретанові приводні ремінці використовуються не тільки в автомобілебудуванні, але і у всіх без винятку сферах промислової діяльності. Починаючи від міні-приводів в невеликому виробництві і закінчуючи високопотужними приводами в області будівництва і деревообробки. Ну і, зрозуміло, в автомобільних пристроях. Головна умова конструкції, в якій буде застосовуватися компонент — це дотримання основного зусилля, а також заданий розташування шківів.

Маркування

Тепер що стосується маркування.

За категоріями, зокрема, за типом виготовленого матеріалу, зубчасті ремінці підрозділяються на:

 • поліуретанові;
 • гумові;
 • складальні.

Кожен з цих типів має своє маркування розмірів. Всі вони представлені в таблицях нижче.

Різновиди

Розглянемо різновиди даних компонентів, які можна сьогодні знайти в продажу.

Плоскозубчасті

Плоскозубчасті ремінці є одними з найбільш поширених в автомобільному виробництві.

Їхні зуби можуть бути виконані в кількох різних формах, зокрема:

 • трапецієподібну, яка може бути як стандартної, так і широкої;
 • полугруглую;
 • а також складну эвольвентную.

Такі компоненти є найбільш популярними в результаті властивостей підвищеної гнучкості, високого коефіцієнта корисної дії при функціонуванні у великих діапазонах переданих потужностей. Крім того, плоскозубчасті ремені мають гарний показник синхронності навіть найбільш підвищених швидкостях обертання валів.

Двосторонні

Двосторонні ремінці є менш популярними і поширеними, ніж плоскозубчасті. Тим не менш, вони відмінно справляються з усіма покладеними на них функціями. Зокрема, вони використовуються в приводах і механізмах, які працюють на високих швидкостях і великих крутних моментах. Крім іншого, вони можуть використовуватися в приводах з протилежним ходом.

Такі характеристики є важливими, оскільки саме вони визначають ефективність від експлуатації ремінця. Також слід зазначити, що ремені можуть використовуватися і з метою передачі противоходного напрямку обертання. Крім цього вони відмінно справляються зі своїми завданнями і при роботі в приводах, що функціонують на невеликих і середніх обертах.

Безшумні або малошумні

За фактом такі ремені є малошумними, але деякі називають їх безшумними. Як ви могли здогадатися, це обумовлено низьким рівнем шуму, що супроводжується при роботі ременя.

Така продукція виробляється з поліуретану і широко використовується:

 • лінійних приводах і установках;
 • транспортувальних механізмах і пристроях;
 • підйомних агрегатах та на виробництві;
 • в мийних установках і так далі.

Голосування

Вважаєте ви зубчасті ремені надійними?

Загрузка ...Загрузка ...  Завантаження ...

Приводні паси з профілем HDT

Зубчасті ремінці з даним профілем зазвичай застосовуються у двигунах з досить високим моментом обертання. В результаті того, що напівкруглий профіль зубчики дозволяє забезпечити найбільш ефективний показник передачі потужності, ресурс експлуатації таких ремінців значно збільшується. Крім того, на це впливають і корди, виконані з скловолокна, оскільки дозволяють утримати початковий вигляд і розміри ременя при всьому терміні експлуатації. Також слід зазначити, що ці ремінці випускаються в декількох варіантах, зокрема, мається на увазі крок між зубчиками.

З профілем STS/STD

Зубчасті елементи з таким профілем дозволяють передавати від шківа до шківа збільшені крутні моменти з високою точністю передачі руху. Також слід зазначити, що вони володіють невисокою гучністю при експлуатації і досить-таки високим ресурсом служби.

Відео «Стикування ременів»

Як відбувається стикування ременів — дивіться на відео.


Коментарі та відгуки