Інструкція як замінити глушник і гофру самому

Призначення вихлопної труби або глушника полягає в зниженні рівня шуму. Також це пристрій перетворює енергію відпрацьованих газів.

Причини і ознаки пошкодження гофри

Причини, за якими гофра найчастіше виходить з ладу:

 1. Засмічення каталізаторної пристрою, відбувається в результаті того, що автовласник не прочищає вузол. З-за забитого виходу в системі збільшується тиск, який переходить на гофру. Це сприяє її розриву в самому тонкому місці.
 2. Роз'їдання гофри в результаті впливу вихлопу. Така проблема виникає при пошкодженні подушок силового агрегату. Роз'їдання може бути наслідком розсихання чи деформування прорезиненых елементів фіксації ДВС.
 3. Потрапляння всередину вихлопної труби щебеню або інших дрібних частинок під час їзди. В результаті дії хімічних реагентів, якими обробляється поверхню дороги в холодну пору року, відбувається прогар. Такі речовини швидко роз'їдають вже наявні дефекти.

Ознаки, за якими можна визначити несправність:

 • нехарактерні звуки з вихлопної труби, схожі на чхання;
 • падіння потужності двигуна;
 • робота силового агрегату стала нестійкою;
 • попадання відпрацьованих газів в салон транспортного засобу;
 • утворення кіптяви на металевих складових.

Канал «Зроблено в гаражі» розповів про несправності гофри в авто.

Заміна гофри

Поміняти гофру без зварювання не вийде. Можна зафіксувати пристрій на хомутах, якщо немає зварювального обладнання, але таке кріплення буде ненадійним.

Що знадобиться

Елементи, які потрібні для заміни:

 • гумові деталі для фіксаторів приймальної труби;
 • зварювальний апарат;
 • болгарка.

Покрокова інструкція

Алгоритм дій по виконанню заміни:

 1. Відкручуються гайки, розташовані на шпильках колекторного пристрою і з'єднаннях на звороті труби.
 2. Приймальна магістраль прибирається, з допомогою болгарки відрізається старе виброкомпенсаторное пристрій. При виконанні завдання треба бути акуратним, щоб видалити тільки зварювальний шов. Болгаркою не можна торкатися фланця і самої труби. Якщо гофра розташована під колекторним пристроєм, можна зачепити ці деталі.
 3. Якщо частина зварювальних швів видалити не вийшло, їх зняття виконується вручну. Для цього потрібно зубило.
 4. Проводиться підготовка складових елементів адміністратора магістралі, деталі встановлюються в місце посадки і проводиться заміна гумових елементів. Виконуючи установку гофри треба переконатися, що на ній не буде збиратися зайве напруження. Елемент повинен бути не стиснутим або розтягнутим. Вигини також не допускаються.
 5. Коли названі складові пристрої будуть закріплені, виконується установка нової гофри і її кріплення за допомогою зварювання. Потім виробляється зняття адміністратора магістралі і приварювання самої гофри по периметру.

Несправності глушника

Необхідність замінити глушник повністю може виникнути при таких несправностях:

 1. На внутрішню сторону пристрою регулярно впливають гарячі гази. Це призводить до передчасного зносу глушника, а також утворення ерозії. Коли силовий агрегат функціонує на холостому ходу і при перегріві гази, які залишилися всередині, охолоджуються занадто низько. Це сприяє утворенню конденсату, в результаті чого на металі з'являється корозія і вона руйнується.
 2. З зовнішньої сторони на корпус пристрою при русі потрапляє бруд, а в холодну пору року — лід. Регулярне вплив вологи і забруднень призводить до швидкого зносу. Якщо водій їздить неакуратно, що призведуть до пошкодження постійні удари вихлопної труби об землю. Герметичність корпусу швидко втрачається.

Як усунути несправності глушника?

Оптимальним варіантом вирішення проблеми буде заміна глушника своїми руками. Але міняти пристрій треба після того, як його не вдалося відремонтувати. Процедура ремонту може полягати у використанні бандажа, який робиться з високотемпературної стрічки. Їй обмотується пошкоджену ділянку вихлопної труби. Сама стрічка зазвичай виробляється з склотканини і дозволяє витримувати серйозні температури, для кращої фіксації в склад матеріалу додається силікат або епоксидна смола.

Пошкоджену ділянку з дефектом обмотується стрічкою, а коли вона застигне — трубу треба пофарбувати. Для цього використовується термостійка фарба. Ремонт може полягати в заміні армованої прокладки, розташованої між адміністратора магістраллю і самим глушником. При заміні цього елементу він повинен бути встановлений в аналогічному становищі.

Скільки коштує замінити глушник?

В середньому заміна глушника коштує від 1000 рублів залежно від моделі автомобіля.

Ціни на прикладі компанії Бибизон https://bibizone. ru :

Найменування Ціна, руб
Заміна гофри глушника від 3000
Тюнінг глушника від 2000
Установка глушника від 3000
Ремонт глушника від 1000

Відео «Як поміняти глушник»

Канал Світ Матизов докладно розповів про заміни глушника в авто.


Коментарі та відгуки